Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Segítsetek dönteni. Elmenjek megnézni a Hobbit 3-at, avagy sem? Egyrészről érdekelne, mert az első kettő tetszett, másrészről még mindig inkább csak a Gyűrűk Ura világ tetszik, nem a történet, ráadásul a Jacksoni vágósuli is megrémít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szilmarilok. Azt hiszem erre is sort kell kerítenem.

Hajrá, jó olvasgatást hozzá :) Karácsonyi időszakban olvastam először, és nagyon jól passzolt az ünnephez a történet és a stílus is :)

 

Ha jól tudom A Szilmarilok több különálló történetből áll(nem olvastam) ebben az esetben a filmet rendezhetné Tarantino :D

Jaj, ez fájt :hehe:

Igazából A szilmarilok, attól függetlenül, hogy több történetből áll, egy kerek egészet alkot. A különböző történetek megértéséhez ismerni kell a többit is. Az önmagában is megjelent Húrin gyermekeit lehet külön olvasni, azonban a főszereplőn kívül a többi karakter történetét, motivációit, a mitológiában elfoglalt helyüket, a korszakot ismerni kell a teljes megértéshez. Nem elég annyi, hogy Középföldén az Első korban járunk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Segítsetek dönteni. Elmenjek megnézni a Hobbit 3-at, avagy sem? Egyrészről érdekelne, mert az első kettő tetszett, másrészről még mindig inkább csak a Gyűrűk Ura világ tetszik, nem a történet, ráadásul a Jacksoni vágósuli is megrémít.

Elég, ha vasárnap adok választ, miután láttam? Egyébként ha éppenséggel belefér, nézd meg, de ha van fontosabb néznivalód, akkor ráér később. Sok csata lesz, sok szereplővel, újakkal is, biztosan tele lesz teátrális jelenetekkel és elnyújtott befejezéssel :) Valahol olvastam, hogy talán Jacksont vágásra kérte a stúdió, hogy ne legyen túl hosszú (bár a 144 perc így sem kevés), ezért sok minden kimarad a filmből, amit majd megkaptunk a bővítettben.

Ha maga a világ tetszik, akkor neked is ajánlom A szilmarilokat olvasásra :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Segítsetek dönteni. Elmenjek megnézni a Hobbit 3-at, avagy sem? Egyrészről érdekelne, mert az első kettő tetszett, másrészről még mindig inkább csak a Gyűrűk Ura világ tetszik, nem a történet, ráadásul a Jacksoni vágósuli is megrémít.

 

Segítek dönteni! Ha középfölde megjelenítését szereted, akkor irány a mozi!

Ezt ott kell látni! Ha érződik is a vágásokból a sok kurtítás, gondolj arra, hogy a bővített majd helyreteszi, de az már nem moziban lesz.

Egy magunkfajta kéjenc nem hagyhat ki egy ilyen vizuális orgiát!

Nincs mit hezitálni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig 2x néztem meg. Először a Corvin moziban 3D-ben, majd az Aránában 2D-ben. A 3D-t utálom, mert csak elvesz a filmből, de elsőre nem kaptam a 2D-s változatra jegyet, így nem maradt más választásom.

 

Sok dolog ki lett belőle vágva, ami miatt (és egyébként is), ennek a résznek a leglineárisabb a története. Ettől egy picit vékonyabbnak tűnik, de persze még így is nagyszerű film kerekedett belőle.

 

Sajnálom, hogy a Billy Connolly által alakított Dain Ironfoot CGI-re lett cserélve. Szerencsére egy vágás erejéig azért benne hagyták az eredeti színészt. (Amikor a csata közben megöleli Thorint, ott az egyik vágóképen az igazi színész arcát mutatják rendes maszkban. A 3D-s változatban is észre lehet venni, de csak a 2D-s verzióban jön ki látványosan, hogy abban a pici snittben tényleg Billy Connolly játszik. Nem értem, hogy miért csinálták, de biztos van rá magyarázat.

 

Ugyanakkor örömteli, hogy az eredeti Azog maszk is megjelent a filmben, mégpedig a Gandalfot Dol Goldurban őrző ork szerepében. Villanásnyi a szerepe, de legalább láthatjuk, milyen jól is sikerült a fizikai maszk.

 

Amiket kivágtak a filmből, de a trailerben vagy egyéb képeken szerepel.

 

 

- farkasok üldözik a jégen kocsikázó törpöket. (A Hollóhegy alatti befagyott folyón zajlik az üldözés)

- törp harci kosok rohama

- elf íjászok kilövik nyilaikat az égre

- törpök kilövik a két ballistából az óriásnyilakat

- orkok bevonulása a járatokba

- Gandalf lelkesítő beszéde a csatatéren

- Beorn szinte összes jelenete (egy villanásnyira látszik, de PJ ígérte, hogy a bővített verzióban szerepelni fog)

- Azog harci üvöltése a szirten, miközben alant vonul a sereg.

- Bard kapaszkodik a tetőbe szúrt nyilvesszőbe

- Sauron égő alakja megjelenik a félig leomlott bástyán, miután Galadriel befelyezi a híres 9 gyűrűs monológot Dol Guldurban.

 

Amiről még tudunk, hogy létezik:

 

- Sauron megmutatja Gandalfnak, mi történne akkor, ha sikerülne szövetségre lépnie Smauggal.

- Bilbó hazaútja is meg lett kurtítva (azt hiszem, hogy találkozik majd Beornal és valami olyat is mondott PJ, hogy amikor kirámolják az otthonát, akkor megmutatja, hogy vele már nem lehet piszkálódni.)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jól szórakoztam a filmen! Jól sikerült. És igen ez nem Gyűrűk Ura, ez "csak" a Hobbit.

De helyén kezelve, jó záródarabja ez az előzmény-trilógiának.

Eseménydús volt igen, de már kellett is. Örültem, hogy ugyan nagy csatát kaptunk, nem überelték, sem a Helm-szurdokot, sem a Pelennor mezejét.

Ez más volt, de jó volt.

Szinkronnal láttam. Ami nem tetszett azt mind szinkronban tapasztaltam.

Nem hangok. Legolas Rékasi volt a trailerrel ellentétben.

Mondjuk ha már itt tartunk Dáin meg Gesztesi volt és vártam is Shrek-et vagy Lando-t a sisak alatt, de nem jött be.. :evil:

A lényeg, hogy amikor egy előző filmből merítettek a szövegek, akkor a szinkron miért nem lehet következetes?!

 

Amikor Thorin hangja összemosódik a sárkányéval és Smaug előző rész beli szövegét mondja -mert érződik, hogy azt mondja-, akkor miért nem VALÓBAN az előző részbeli szöveg van a szinkronban??

És a végén, mikor a Gyűrű szövetségének elejéről van megkomponálva a jelenet csak a hobbit-lakon belüli szemszögből, akkor miért nem ugyanúgy hangzik el a párbeszéd Bilbó és Gandalf közt??

 

 

Ezeket talán a Bővítettre megoldják, mert ha jól tudom az komplett újraszinkront szokott kapni.

Régen is javítva lettek az olyan hibák, mint pl.: "..A Tünde köpeny övé.."-tipusú mondatok.

Külön öröm egyébként, hogy Cate Blanchett, Christopher Lee és Hogo Weaving eljátszották a cameoikat. Jó volt látni Őket.

Amúgy is minden pillanat öröm ami a Gyűrűk urára utal, nagyon ügyesek voltak az alkotók.

 

Ja és köszi Zéé, hogy csokorba szedted, mi várható a bővítettben, asszem a Rog által berakott "Tauriel nagyon adja"-jelenetet sem láttam a moziban..

 

Szóval jó volt. Én a tempót sem, a vágásokat sem, az összképet sem, A hobbit trológián belüli helyét sem, és a Teljes? Középfölde-saga beli helyét sem tudom elmarasztalni.

A könyvet egyébként olvastam, de nem vagyok megrökönyödve a sok változtatáson, főleg, hogy már az elző részekből indulnak ki.

Gondolok itt, Azogra, Legolasra, Taurielre, vagy az épp teljesen kihagyott beszélő Hollókra..

Ügyesen kezelték Jacksonék az alapanyagot szerintem az elmúlt gyenge 15 évben, mióta ezzel foglalkoznak.

Meg voltam elégedve na! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is láttam ma a filmet az IMAX-ben :)

Dzséjt, nézd meg moziban!

Persze a gyengeségek kijönnek ennél a résznél is, az előzőekből hozott sztorielemekkel nem lehetett mit kezdeni, azok maradtak, de azon kívül nagyjából hozta a könyv történetét. Tetszett a film, számomra a leginkább a három közül. Valamivel rövidebb is, feszesebb a tempója a többinél, csak egy helyen éreztem azt, hogy nagyon elnyújtották.

És szép volt a befejezés Zsáklakkal :)

Kérdés azokhoz, akik nem olvasták/ismerik a sztorit, de persze mindenki másnak is:

 

Nektek nem furcsa, hogy nem derül ki végül, hogy ki lett a törpök királya? Lehet következtetni, de szerintem nem ártott volna ezt tisztázni. És kimaradt Tauriel sorsának alakulása. Otthagytuk a halott Fili felett úgy, hogy közben még Thranduil száműzte is. Akkor most mi van?

Á, és nagyon tetszett, hogy Thranduil elküldte Legolast az ifjú Aragornhoz :) Egy jó pont a készítőknek, mert ez az ő kitalációjuk.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, a harci kalapács, a modor és húgom szerint még a szinkronhang is egyezett (oda is súgtam neki, hogy ez tiszta Robert Baratheon, mire ő "Pont ezt akartam mondani")

 

Ha jól rémlik, pont Fili és Kili voltak talán még Thorin rokonai, de mivel ők kiestek a képből maradt az unokatestvér

 

Csoli, amúgy a Taurieles jelenet benne volt a filmben

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dain lesz a király, míg meg nem hal Suhatag városának védelme közben, amikor a Gyűrű háborúja idején Mordor seregei Erebort és Suhatagot ostromolják. Akkor Suhatag királya már Bard fia Brand. Dain éppen barátja az akkor már halott Brand (Bard fia) testét védi, majd Ő is elesik. Ekkor fia, III. Thorin visszavonul Erebor falai mögé és így végül legyőzik Mordor seregeit. Később királlyá koronázzák, újjépíti Suhatagot és Erebort, jó kapcsolatot alakít ki Elessar királlyal (Aragorn) és Gimlit megteszi Aglarond királyává. Aglarond az nem más, mint a Helm szurdok, illetve a hegyben található barlangok, ahova Eowyn menekül az asszonyokkal a Két Toronyban. III. Thrainnak egy fia születik, VII. Durin, aki megörökli a trónt és akinek a halálával megszakad a Durin vérvonal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett a film, nem IMAX-ben, csak 3D-ben láttuk, oda simán volt jegy még ma délelőtt is. :)

Most hogy vége van a történetnek, megmondom őszintén, kellemesen csalódtam a megvalósításban. Nem hittem volna, hogy Jackson ennyi mindent ki tud hozni abból a vékonyka könyvből. Nekem az előző két résszel sem voltak komolyabb gondjaim, de most én is úgy néztem végig, hogy szinte (egy jelenet kivételével) semmit nem tudnék felhánytorgatni akármekkora hibaként. Nem volt üresjárat, szépen építkezett a film, és sikerült szép befejezést is kapnunk. :)

 

Azért Legolas ugrálása a leomló híd kövein tényleg vicces volt. :D Pont mint az előző rész hordós menekülő része, ezzel most megvolt az ügyeletes "ezt azért komolyabban is megoldhatták volna" része. Viszont a gyerekeknek nagyon tetszett. :P

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legolas nem ember, a tündék fiziológiája más, mint az embereké. Tolkien írja a Gyűrű Szövetségében, hogy a csapat derékig gázolt a hóban a Ködhegységnél, de Legolas könnyedén járkált a hó tetején. És ezt Jackson bele is tette a filmbe.

A tündék súlya könnyebb, mint az embereké, más az izomzatuk is....egyszerűen, mert Ők nem emberek. Ezt Tolkien találta ki, PJ pedig így valósította meg. De nem a gyerekek kedvéért, hanem, hogy hű legyen Tolkien tündékről szóló leírásához.

 

LOTR1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

LOTR2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

LOTR3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

És hasonló anatómiai különbségek jellemzik a törpöket is. Fizikálisan Ők a legerősebbek, hiába kisebbek, mint egy ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha annyira hű akart volna lenni Jackson Tolkienhez akkor Legolast bele se teszi a Hobbitba. De az is a rendező érdeme, hogy Legolasból nem csak fizikájában de karakterében is egy totál súlytalan középföldei szuperhőst faragtak, akinek majdhogynem egyetlen ismérve, hogy rendre ő a főszereplője a Saga lehető legsutább és legidétlenebb akció-jeleneteinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az arken kő Bard belső zsebében maradt?

Talán bővített majd válaszol a felmerült kérdésekre, de nekem is van egy:

 

Napközben felmerült bennem is :) A film szerint ott maradt Bard zsebében :D

 

 

 

Ha jól rémlik, pont Fili és Kili voltak talán még Thorin rokonai, de mivel ők kiestek a képből maradt az unokatestvér

 

 

Fili és Kili Thorin lánytestvéreinek a fiai. Bár a filmből mintha az jönne le, hogy testvérek, valójában unokatestvérek.

A következő a sorban Dáin, utána pedig talán Balin és az öccse, Dwalin jönnének. De ugye Dáinnak majd lesz örököse.

 

 

 

Azért Legolas ugrálása a leomló híd kövein tényleg vicces volt. :D

Nekem ez volt a legnagyobb problémával a filmmel, de ez nagyon. Túlzás volt, főleg ennyire elnyújtva.

 

Megkérhetek valakit, hogy tegye spoiler mögé Zééé eggyel korábbi hozzászólását (14:31)? Főleg az eleje nagyon spoileres azoknak, akik nem olvasták a könyveket... És itt olyanok is vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha annyira hű akart volna lenni Jackson Tolkienhez akkor Legolast bele se teszi a Hobbitba. De az is a rendező érdeme, hogy Legolasból nem csak fizikájában de karakterében is egy totál súlytalan középföldei szuperhőst faragtak, akinek majdhogynem egyetlen ismérve, hogy rendre ő a főszereplője a Saga lehető legsutább és legidétlenebb akció-jeleneteinek.

Legolas és a tündék filmbéli puha léptei, hatalmas ugrásai mind a Tolkien alkotta tünde fiziológia filmes megfelelői és ez így is van rendjén. Az más kérdés, hogy Legolas nincs benne a Hobbit könyvben, de nem is erről volt szó.

 

Megkérhetek valakit, hogy tegye spoiler mögé Zééé eggyel korábbi hozzászólását (14:31)? Főleg az eleje nagyon spoileres azoknak, akik nem olvasták a könyveket... És itt olyanok is vannak.

Amit írtam, a nincs benne sem a Hobbit, sem a Gyűrűk Ura könyvben, tehát nem lehet spoileres. Az csak a függelékben szerepel. Megkérhetlek, hogy ne írj baromságot?

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit írtam, a nincs benne sem a Hobbit, sem a Gyűrűk Ura könyvben, tehát nem lehet spoileres. Az csak a függelékben szerepel. Megkérhetlek, hogy ne írj baromságot?

Zééé, egy hölggyel nem beszélünk így.

 

Egyébként a hozzászólásod tartalmi mondanivalójával egyetértek, sőt, továbbmegyek, mivel ez kimondottan Tolkien-topik, így szerintem senkit nem érhet meglepetés, hogy itt a könyvekről, filmekről stb. beszélgetünk, annak minden kivetülésével. Szerintem, hangsúlyozom szerintem, itt ugyanúgy felesleges a spoiler gomb, mint a konkrét Rebels, TCW epizódoknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, egy hölggyel nem beszélünk így.

 

Igazad van...

 

Karde....megkérhetlek, hogy ne írj f@szságokat és ha nem tetszik egy hozzászólásom, akkor nekem írj személyesen és ne mást kérj, hogy törölje, vagy módosítsa a hozzászólásomat? Megoldható?

Az én hozzászólásom az enyém....ha nem tetszik, akkor írj nekem, hogy módosítsam. Okés?

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit írtam, a nincs benne sem a Hobbit, sem a Gyűrűk Ura könyvben, tehát nem lehet spoileres. Az csak a függelékben szerepel. Megkérhetlek, hogy ne írj baromságot?

 

Zééé, egy hölggyel nem beszélünk így.

 

Igazad van...

 

Karde....megkérhetlek, hogy ne írj f@szságokat és ha nem tetszik egy hozzászólásom, akkor nekem írj személyesen és ne mást kérj, hogy törölje, vagy módosítsa a hozzászólásomat? Megoldható?

Az én hozzászólásom az enyém....ha nem tetszik, akkor írj nekem, hogy módosítsam. Okés?

 

Ez már sokkal finomabb és visszafogodtabb, egyszóval jobb volt! :clap:

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van...

 

Karde....megkérhetlek, hogy ne írj f@szságokat és ha nem tetszik egy hozzászólásom, akkor nekem írj személyesen és ne mást kérj, hogy törölje, vagy módosítsa a hozzászólásomat? Megoldható?

Az én hozzászólásom az enyém....ha nem tetszik, akkor írj nekem, hogy módosítsam. Okés?

Karrde azért kérte a moderátorokat, mert szerinte spoilert írtál be, és nem tudta, hogy itt vagy-e avagy sem, hogy átszerkeszd. Mivel a moderátorok többen vannak, ezért általában valaki mindig itt van közülünk. Nem tudom, hogy a kérés jogos volt-e, de a f@szságokat és társait hanyagold a fórumon légyszíves, amikor egy másik társaddal beszélsz, pláne olyannal, aki semmi rosszat nem tett. Köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde azért kérte a moderátorokat, mert szerinte spoilert írtál be, és nem tudta, hogy itt vagy-e avagy sem, hogy átszerkeszd. Mivel a moderátorok többen vannak, ezért általában valaki mindig itt van közülünk. Nem tudom, hogy a kérés jogos volt-e, de a f@szságokat és társait hanyagold a fórumon légyszíves, amikor egy másik társaddal beszélsz, pláne olyannal, aki semmi rosszat nem tett. Köszi.

 

Donat....tudom, hogy imádod ellenem védeni az embereket, ez a fétised, de ha egyszer hülyeséget írt, már miért ne lehetne azt mondani, hogy ne írjon hülyeséget? És azt írtam, hogy ne írjon BAROMSÁGOT. (A faszságot a szokásos kötekedés után írtam.)

 

Amit írtam, az nincs benne a könyvben, tehát NEM spoiler. Dáin és utódai csak Tolkien kiegészítő leírásában szerepelnek. Karde pedig azt írta, hogy spoileres, mert egyesek még nem ismerhetik a könyvet.

Nem spoileres, mert nincs benne a könyvben. Még a Gyűrűk Urában sem szerepel Erebor megtámadása és Dáin halála.....tehát ez NEM spoiler. Ergo....Karde baromságot írt és ha a csillagokat is lehazudja az égről, ha Dunát sír a két lába közé, ez akkor sem változtat a tényen, hogy baromságot írt. Nem tett nekem rosszat, csak baromságot írt és jó női szokás szerint nem velem közölte az óhaját, hanem a moderátort uszította a hozzászólásomra, ami az enyém!

 

 

"Karrde azért kérte a moderátorokat, mert szerinte spoilert írtál be, és nem tudta, hogy itt vagy-e avagy sem'

 

Na tudod kit kábíts Donát.....nyilván mert én olyan vagyok, hogy szökőévente járok ide.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donat....tudom, hogy imádod ellenem védeni az embereket, ez a fétised, de ha egyszer hülyeséget írt, már miért ne lehetne azt mondani, hogy ne írjon hülyeséget? És azt írtam, hogy ne írjon BAROMSÁGOT. (A faszságot a szokásos kötekedés után írtam.)

 

Amit írtam, az nincs benne a könyvben, tehát NEM spoiler. Dáin és utódai csak Tolkien kiegészítő leírásában szerepelnek. Karde pedig azt írta, hogy spoileres, mert egyesek még nem ismerhetik a könyvet.

Nem spoileres, mert nincs benne a könyvben. Még a Gyűrűk Urában sem szerepel Erebor megtámadása és Dáin halála.....tehát ez NEM spoiler. Ergo....Karde baromságot írt és ha a csillagokat is lehazudja az égről, ha Dunát sír a két lába közé, ez akkor sem változtat a tényen, hogy baromságot írt. Nem tett nekem rosszat, csak baromságot írt és jó női szokás szerint nem velem közölte az óhaját, hanem a moderátort uszította a hozzászólásomra, ami az enyém!

 

 

"Karrde azért kérte a moderátorokat, mert szerinte spoilert írtál be, és nem tudta, hogy itt vagy-e avagy sem'

 

Na tudod kit kábíts Donát.....nyilván mert én olyan vagyok, hogy szökőévente járok ide.

Én nem értem, miért akadtál most ki? A moderátorok szerkeszthetnek át hozzászólást, ha az spoilergyanús, ehhez joga volt Odynak, ahogy Karrdénak is van ahhoz, hogy megkérje őt erre. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, egy hölggyel nem beszélünk így.

 

 

Inkább kussolj most már el.

 

Na de Nute...hát szabad ilyet mondani egy fórumos társadnak?

 

Nute....Donát...miért nem nyaljátok ki Karde seggét és utána következhetne a saját feneketek is.

 

Nem csináltam semmi rosszat, csak leírtam, hogy ki lesz a király.....ez nincs benne a könyvben, tehát NEM SPOILER! Aki azt mondja, hogy benne van a könyvben, az baromságot állít. Nem értem, miért mindig engem támadtok.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.