Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Nehogy még neked álljon feljebb, ember. Azok után, amiket a lenti hozzászólásaidban ide böfögtél. Máskor a mizogin hajlamaidat ne itt hirdesd. ;)

 

Nute,Donat...azzal, mert kiszeded a hozzászólásomat, csak a saját kicsinyességedet bizonyítod. Ne önhatalmaskodjunk, mert az undorító....de amúgy is undorító, amit itt műveltek, te meg Donat.

Nem vétettem a fórum szabályzata ellen, nem tettem ki spoileres dolgot, nem bántottam senkit, ti (Karde,Nute,Donat) kötöttetek belém teljesen esztelenül és feleslegesen....megint.

 

Azt írtam, hogy

Inkább kussolj most már el.

....és remélem, hogy ezért nem haragszol meg, mert a te szavadat használom, lásd lentebb. Erre nem lehetsz büszke, mert ezt te mondtad. Ez van. ÉS AZT NAGYVONALÚAN NEM MODERÁLTA KI SENKI!

És volt itt más is, ami viszont ismételten a saját hozzászólásom a témához, amit kéretik nem törölni, mert ez az én hozzászólásom a "J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek topikhoz" és 25x is beírom, mert ez az én hozzászólásom, amit antidemokratikus törölni egy a jogelvekre oly nagyon érzékeny fórumon.

 

Tehát, spoilermentesen:

 

Dain lesz a király, míg meg nem hal Suhatag városának védelme közben, amikor a Gyűrű háborúja idején Mordor seregei Erebort és Suhatagot ostromolják. Akkor Suhatag királya már Bard unokája Brand. Dain éppen barátja az akkor már halott Brand testét védi, majd Ő is elesik. Ekkor fia, III. Thorin visszavonul Erebor falai mögé és így végül legyőzik Mordor seregeit. Később királlyá koronázzák, újjépíti Suhatagot és Erebort, jó kapcsolatot alakít ki Elessar királlyal (Aragorn) és Gimlit megteszi Aglarond királyává. Aglarond az nem más, mint a Helm szurdok, illetve a hegyben található barlangok, ahova Eowyn menekül az asszonyokkal a Két Toronyban. III. Thrainnak egy fia születik, VII. Durin, aki megörökli a trónt és akinek a halálával megszakad a Durin vérvonal.

 

Érdekesség, hogy Erebort a haradi sereg támadja meg, akiket Sauron a keletlakókból verbuvált és bár a filmben nem szentelnek figyelmet az északon zajló eseményeknek, azt azért szerencsére látjuk, amint a Fekete kapun átvonul a sereg. Szóval PJ ügyesen megoldotta, hogy ezekkel az apró utalásokkal mégis sejteti, hogy a háború nagyobb méreteket öltött, mint amit a film szűk 12 órája bemutat.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig amit irsz az tényleg kezelhető spoilerként, hisz

az irásodból kiderül ki lesz a törpök vezetője/királya, pedig az első két rész alapján okkal hiheti a néző, hogy végül Thorin lesz a szerencsés. Az irásodból sejthető, hogy ez neki valamiért nem jön össze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr...50 év van a két trilógia között, Thorin pedig nem él örökké. Dáin lesz a király, amikor Mordor seregei ostromolják Suhatagot és Erebort....hogy a Hobbit vége micsoda, azt nem írtam le.

 

Egyébként Karde írhat ilyet spoiler tag nélkül?

 

És szép volt a befejezés Zsáklakkal :)

 

Köszönjük Karde, hogy elspoilerezted a film végét.....na ennyit a szánalmas kettős mércétekről. (Ez nem neked szól Bomarr!)

 

Ezt pedig továbbra is kikérem magamnak.

 

Inkább kussolj most már el.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább kussolj most már el.

Kár volt lesüllyedned az ő szintjére, Nute. Nagyobb ember maradhattál volna. Moderátorként az ilyen megnyilvánulásoktól tartózkodj inkább! Azért kaptad ezt a titulust, hogy annak eszközeit használd, és nem azért, hogy ugyanabban a stílusban még hergeld azt, akit moderálnod kéne. :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hobbit: Az öt sereg csatája

Hát ez valami fenomenális és kolosszális volt. Különösen moziban volt óriási élmény. Habár ez volt a legrövidebb Középfölde-film, ez semmit sem von le az értékeiből. Az előző kettőhöz képest sokkal feszítettebb a tempó, és sokkal több a csata, valamint a harc. Ennek ellenére úgy érzem, hogy a drámára is jutott megfelelő idő. Ez a film is magába szippantott. A sodró lendület, a karakterek, a film és a világ atmoszférája, a lenyűgöző és grandiózus csatajelenetek felejthetetlen élménnyé tették a trilógia záró darabját, de ugyanez elmondható az előző két filmről is.

 

 

A három törp halála kifejezetten drámai és megható. Főleg szegény Kilit sajnáltam, valamint Taurielt, amint siratja. Thorin amikor a sárkánykórságban szenvedett nagyon félelmetes volt. Aztán megjött az esze és hősiesen harcolt a csatában, végső párbaja Azoggal hihetetlenül jó lett. Bard a film eleji tette volt a csúcs, ahogy lelőtte a sárkányt. Smaug hatalmas pusztítást vitt végbe. A harcok minden egyes jelenete élvezetes volt, egyáltalán nem éreztem elnyújtottnak. Gandalf kiszabadítása. Ez is kedvenceim között van. Ahogy Elrond és Szarumán harcoltak, valamint Galadriel elűzte Szauron szellemét, szintén felejthetetlen. Az öt sereg csatájában olyan jeleneteket láthattam, amely eposzokba illő. Thranduil és Legolas, ahogy forgatják a kardot…,. hihetetlen jó. Thranduil kardforgatásáról az egyik kedvenc regényhősöm, Drizzt jutott eszembe, ő is pont így vív, vagy talán még annál is jobban. Amikor Legolas a kockaköveken futott elég vicces lett, de nagyon élveztem. Bilbó szerepe is fontos volt, végig kitartott, támasz volt Thorinnak is. Igazi csupa szív, érző és szerethető karakter. Bilbó szerepe is bizonyítja, hogy sokszor a legkisebbek is lehetnek a legfontosabbak.

 

 

Amíg élek soha nem felejtem el a Középfölde filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé vagy valaki aki jobban vágja a könyvek világát nálam; akkor azért nincsenek pl.: törpök a Pelennor mezei csatában mert Erebort védik akkor?

És tóváros és Suhatag is a maga dolgával van elfoglalva?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit írtam, a nincs benne sem a Hobbit, sem a Gyűrűk Ura könyvben, tehát nem lehet spoileres. Az csak a függelékben szerepel. Megkérhetlek, hogy ne írj baromságot?

Vannak ezen a fórumon olyan személyek, akik nem olvasták sem A Gyűrű Urát, sem A hobbitot, sőt tovább megyek, a Függelékeket pláne nem. Mint ahogy Bomarr lentebb kifejtette, az, hogy ki lesz a törpkirály, az egy nagy spoiler volt azok szempontjából, akik csak a filmeket nézik. Hiába védekezel azzal, hogy a későbbi eseményekről írsz, az nagyjából csak azon a fél mondaton kívül igaz. Bár ha jobban meggondolom, akkor több olyan infó is elhangzott, amiből egyes 3. részbeli eseményekre következtetni lehet igen erősen. Nem hiába teszünk mindenféle információkat spoiler mögé ebben a topikban. Nem csak Tolkient olvasók "járnak be" ide.

A kár enyhítése miatt fordultam nyíltan a moderátorokhoz, hogy minél előbb spoiler mögé kerüljön a hozzászólás. Ilyenkor nem igazán lehet várni arra, akinek problémásnak tartjuk az írását.

Ami Zsáklakot illeti, gondolom, A Gyűrűk Ura után senki nem lepődik meg azon, hogy Bilbó hazatér. Persze lehetnek itt olyanok is, akik nem látták A Gyűrűk Urát (bár ilyenekről nem tudok), valóban jó lett volna, ha nem írom le nyíltan.

Nem utolsósorban kikérem magamnak ezt a hangnemet :nana: A többieknek pedig köszi :)

 

Csoli

 

Nagyjából igen. Szauron seregei északon is támadnak egy időben a gondorival. Másrészt a törpök amúgy sem az a fogjunk össze népség. Főleg, ha a tündék is benne vannak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli

 

Nagyjából igen. Szauron seregei északon is támadnak egy időben a gondorival. Másrészt a törpök amúgy sem az a fogjunk össze népség. Főleg, ha a tündék is benne vannak.

 

 

Ó, igen és a tündék mit csináltak a NAGY CSATA idején? Már indították a transportokat az echo bázisról? (hajóikat Völgyzugolyból?)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, újranéztem a Váratlan utazást és a Smaug pusztaságát (utóbbit most először bővítetten, bár gőzöm sincs, mik a bővített jelenetek, csak tippelni tudok), úgyhogy a sok-sok tanács után, amit nagyon szépen köszönök, holnap jöhet az Öt sereg csatája.

 

A filmeket nézve ötlött fel bennem a kérdés: mennyi a törpök átlag életkora, ha nem zabálja föl őket egy sárkány, vagy gyúrják el őket az orkok, vagy zúzzák le őket a barlogot, vagy éri őket bármilyen más sorscsapás Középfölde szende területein? :) Csak mert elnézve Thorint, egy szemernyit sem öregedett az elmúlt évtizedekben(?). Meg a többi sem. Szóval gondolom nem kérészéletűek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Zééé! Ha úriember vagy akkor elnézést kérsz a hölgytől a minősítésért. ;) Egyébként nem értem miért durran el az agyad néha ilyeneken. Ki fognak tiltani.

ON

off

Amint tőlem bocsánatot kér mindenki a sok durva megjegyzésért amit az évek során hozzám vágtak, minden további nélkül...még ha a kettő nem is függ össze. De ebbe ne menjünk bele, inkább privátban ha lehet. Továbbra is azt gondolom, hogy nem spoilers a hobbit film szempontjából, de nem akartam megbántani Karrdet...cask tele lett a csuprom, hogy évek óta folyton mindenki beszól és beszól és beszól és senki még csak nem is ír soha az érdekemben, de már leírtam Dzséjtnek. Amúgy meg nincs jelentősége, nagy a világ, sok benne az ember, mindenki nem szerethet. Az igazságtalanság fáj, nem az, hogy mit gondola rólam a közösség. Az elv a lényeg és nem a személyem.

on

 

A törpök sokáig élnek, akár 200 - 300 évet is, de nem hallhatatlanok. Az átlag életkoruk olyan 150 - 200 év. Dain 252 évesen halt meg. Ő volt az egyik legöregebb törp. A tündék ugye hallhatatlanok, a hobbitok pedig igazából nem élnek tovább, mint az emberek, legalábbis nem sokkal. Az emberek közül a dunadánok viszont megint sokáig élnek, élethosszuk akár a törpökét is elérheti. Aragorn is dunadán volt.

 

Viszont a Tolkieni mitológiában az embereknek azért rövid az életük, mert a teremtő Isten nem akarta őket magától sokáig távol tudni. Tolkien világában is az emberek a teremtés csúcsa és Tolkien világában is egy Isten van, miként Tolkien a Gyűrűk Urát teljesen a keresztény párhuzam alapján építette fel.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, egy hölggyel nem beszélünk így.

 

Egyébként a hozzászólásod tartalmi mondanivalójával egyetértek, sőt, továbbmegyek, mivel ez kimondottan Tolkien-topik, így szerintem senkit nem érhet meglepetés, hogy itt a könyvekről, filmekről stb. beszélgetünk, annak minden kivetülésével. Szerintem, hangsúlyozom szerintem, itt ugyanúgy felesleges a spoiler gomb, mint a konkrét Rebels, TCW epizódoknál.

Belinkeltem ide a legelső reagálásomat. Láthatod, hogy egyet értettem veled, hogy ez szerintem se spoiler. Mert a topik címe alapján szerintem magától értetődő, hogy az jöjjön ide csevegni, aki ismeri a Tolkien-világot. Úgy is mondhatnánk, itt a filmekről (pl. Hobbit 3) nagyobb kontextusban, összefüggésben beszélünk, míg a Filmes topikban lehet kibeszélni a laikusok számára. Szerintem.

 

És hogy véget vessünk ennek a parttalan, kicsinyes vitának, én a magam részéről bocsánatot kérek tőled, Zééé-től, amiért egy moderátorhoz nem méltóan, durván reagáltam a kirohanásodra. Mentséget nem szeretnék most felhozni. Szóval, elnézést ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg módosítást követtem el az alcímben, remélem, így mindenkinek megfelel. Sajnos az elmúlt sok-sok hozzászólásban ilyen téren rengeteg a spoiler, így ez a megközelítés célszerűbb, figyelmeztetvén azt, aki visszaolvasna. Annyi kérésem lenne, hogy mivel a harmadik film most új, arról mondjuk a Blu-ray megjelenéséig írjunk spoiler tagba - még ha éppen a könyv is van terítéken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... A tündék ugye hallhatatlanok...

 

 

Ezt már rég meg akartam kérdezni valakitől: ha halhatatlan, akkor hogyan lehet mégis megölni őket? Az összes csatában számolatlanul hevertek a tünde holttestek...

 

Vagy ez csak az erőszakos halálra vonatkozik? No de honnan tudni, mi az erőszakos és mi a baleset??

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt már rég meg akartam kérdezni valakitől: ha halhatatlan, akkor hogyan lehet mégis megölni őket? Az összes csatában számolatlanul hevertek a tünde holttestek...

 

Vagy ez csak az erőszakos halálra vonatkozik? No de honnan tudni, mi az erőszakos és mi a baleset??

Egyik sem természetes halál, szóval szerintem nincs ellentmondás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt már rég meg akartam kérdezni valakitől: ha halhatatlan, akkor hogyan lehet mégis megölni őket? Az összes csatában számolatlanul hevertek a tünde holttestek...

 

Vagy ez csak az erőszakos halálra vonatkozik? No de honnan tudni, mi az erőszakos és mi a baleset??

Íme a válasz a professzortól. :)

 

A tündék halhatatlanok, csak akkor halnak meg, ha megölik őket, vagy ha a bánat viszi őket a sírba (van egy nagyon szűk kivételes csoport halál szempontjából, de a sztorijuk nem igazán kapcsolódik ide) :) Az említettek pedig azért ilyen idősek, mert régen születtek a filmbeli eseményekhez képest. Lentebb h*lyeséget írtam, mert tulajdonképpen felnőttként nem is öregednek :D

 

Szóval nem 100% halhatatlanok, csak annyira, mint a fejüket úgy óv halhatatlanok, akik közül csak egy maradhat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Íme a válasz a professzortól. :)

:D

Nem mellékesen, hallgattam már olyan előadást, ami kihozta, hogy valójában az emberek a halhatatlanok és a tündék a halandók. Ebben a világban a tündék csak az alant vázoltak szerint halhatnak meg, viszont hozzá vannak kötve a világhoz, amiben élnek. Fizikai haláluk után az egyik vala, Mandos csarnokaiban várakoznak, ahonnan idővel visszatérhetnek. Az emberek nincsenek a világhoz kötve, onnan a haláluk után eltávoznak, bár nem tudni, hova. Vagyis lélekben nem halnak. Ezért nevezik a halált az emberek ajándékának Tolkien világában. Sajnos azt nem lehet tudni, hogy mi lesz a tündékkel a világ pusztulása után, sem azt, hogy ez emberek hova távoznak. Gondolom, nem véletlenül maradt ez nyitott kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt!

 

Én is pont most nézem újra, hasonló indíttatásból, mint Te. 25 percnyi plusz anyag van a bővítettben, köztük,

 

 

ha jól értettem a teljes Thráin szál Dol Guldurban. Pl. Gandalf csak egyedül nézett szembe a mozis verzióban Szauronnal, a bővítettben viszont már ott van mellette Thráin is, amit megalapoz előtte kettejük beszélgetése.

 

 

http://www.theonering.net/torwp/2014/10/21/93175-the-hobbit-the-desolation-of-smaug-extended-edition-scene-guide/3/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hogy véget vessünk ennek a parttalan, kicsinyes vitának, én a magam részéről bocsánatot kérek tőled, Zééé-től, amiért egy moderátorhoz nem méltóan, durván reagáltam a kirohanásodra. Mentséget nem szeretnék most felhozni. Szóval, elnézést ;)

 

Köszi, de nem kell bocsánatot kérned, mert nincs miért. Én voltam a hibás, másrészt nem rád voltam mérges és nem is Karrdera. Dzséjtnek leírtam, mást meg úgysem érdekel (mondjuk valószínüleg őt sem annyira, de legalább valaki ismeri a nyűgömet), ezért lépjünk is túl rajta.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt!

 

Én is pont most nézem újra, hasonló indíttatásból, mint Te. 25 percnyi plusz anyag van a bővítettben, köztük,

 

 

ha jól értettem a teljes Thráin szál Dol Guldurban. Pl. Gandalf csak egyedül nézett szembe a mozis verzióban Szauronnal, a bővítettben viszont már ott van mellette Thráin is, amit megalapoz előtte kettejük beszélgetése.

 

 

http://www.theonering.net/torwp/2014/10/21/93175-the-hobbit-the-desolation-of-smaug-extended-edition-scene-guide/3/

Köszi.

 

Nekem is úgy rémlett, hogy Thrain nem volt benne a mozis változatban - pont a Gandalf jelenetnél, mert arra még emlékeztem, de törpre ott nem emlékeztem. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.