Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Tetszik, hogy teljesen új jeleneteket láthatunk az új trailerben. Eddig is sejtettem, hogy biztosan monumentálisra tervezték a csatát, az is lesz. Kár, hogy ezerféleképpen lehet elszúrni, és a múltbeliek miatt némileg aggódom :para: Attól függetlenül reménykedem benne, hogy remek filmélményben lesz részünk decemberben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag a film csak 144 perces lesz.

Ennyiben ki tudnék egyezni...

Sajnos péntek 1 óra körül, amikor arra jártam, a Media Marktba még nem érkezett meg a DVD-változat, szóval nincs még 2. részem. Itt helyben sehol nem lehet filmeket kapni, szóval egyelőre bizonytalan időre elhalasztva a vásárlás...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem összességében jó lett a bővítés. Az a pont, ami a moziban számomra egyből bővítendőnek tűnt (Beorn háza) pont dicséretesen lett több. Az extráknak kb, a felénél járok, de iszonyat szórakoztató és informatív, mint megszokott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Billy Boyd "The Last Goodbye" dalához videóklip készült... lehet a papírzsepit előkészíteni :(

Középföldétől végleg elbúcsúzik Hollywood.

Vagy Hollywood-ban nem ismerik azt a szót, hogy végleg? :hmm:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap vegre befejeztuk a Varatlan utazast.

Kb. egynek elment...de ilyen elnyujtott egy elhuzott filmet...csak a GYU filmek ilyenek komolyan mondom...20 perceken keresztul nem tortenik semmi....szep,latvanyos meg minden...

A vege is...a Sasok mar az elejetol kezdve elvihetnek oket oda ahova akarjsk,kb. 5 perc lenne...

na mindegy.Hamarosan nezzuk a 2-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake.... én azért idővel bízom a Szilmarilok megfilmesítésében. Remélem hogy nem ez lesz valóban az utolsó Középföldén játszódó film.

 

Tegnap vegre befejeztuk a Varatlan utazast.

 

Tegnap fejeztétek be? Mikor kezdtétek el?

 

Kb. egynek elment...de ilyen elnyujtott egy elhuzott filmet...csak a GYU filmek ilyenek komolyan mondom...20 perceken keresztul nem tortenik semmi....szep,latvanyos meg minden...

 

Sokan jönnek ezzel, én moziban 2x láttam a Váratlan utazást, egy pillanatig sem éreztem, hogy unatkoznék, vagy hogy vontatott lenne, amit látok. Totálisan lekötött. Ellenben GYU filmeknél éreztem adott esetben vontatottságot magam is, de nem érdekelt különösebben az sem.

 

A vege is...a Sasok mar az elejetol kezdve elvihetnek oket oda ahova akarjsk,kb. 5 perc lenne...

 

Látom nem nagyon olvastad még az eredeti könyveket. Nos a sasokat nem lehet csak úgy egrecéroztatni és ugráltatni. Már a GYU trilógiával kapcsolatban is felmerült, hogy miért nem vitték a sasok Frodót egyenesen Mordorba a Végzet Hegyéhez? Nos... egyrészt az túl egyszerű lenne, másrészt meg mint mondtam, a sasokat nem lehet ugráltatni!!! Ha olvasod a könyveket abból szépen kiderül ezzel kapcsolatban is minden!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esetemben a Váratlan utazás volt a katalizátor Tolkien világát tekintve. A GYU filmeket mindig is kedveltem, de semmi extra. Aztán megnéztem moziban a Váratlan utazást és a film után azonnal rohantam megvenni a Hobbit regényt, a Húrin gyermekeit és a Szilmarilokot. Mondanom sem kell, faltam ezeket a könyveket. Aztán a Smaug pusztaságát már topogva vártam, és nincs ez másként az Öt sereg csatájával sem. Szóval számomra még a GYU filmeknél is többet nyújtott ez az "elnyújtott, élménytelen" Váratlan utazás. ;)

 

Egy hét alatt néztek meg egy filmet? Milyen léptékben haladtok akkor napi szinten? Bocsi, csak ilyet még nem nagyon hallottam... ezért vagyok kíváncsi.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A regénnyel kapcsolatban tudni kell, hogy ez volt Tolkien első Középföldén játszódó története és elsősorban a saját gyermekeinek írta, ergo sokkal inkább "ifjúsági vagy akár gyerekregénynek" nevezhető, sem mint komoly hangvételű felnőtteknek szóló tartalomnak. (Ettől függetlenül én nagyon élveztem az olvasását!) + a Hobbit filmek a regényhez képest ki van bővítve Tolkien egyéb műveiből szemezgetett eseményekkel + Peter Jackson saját bővítéseivel.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy tartok A szilmarilok filmre adaptálásától, nem tudom, hogy egyáltalán jó ötlet lenne-e bármelyik történetet filmre vinni.

A hobbit nyelvezete elég élvezetes, főleg az MTT által javított Szobotka-féle fordításban; gyerekkönyv, de mégsem gyermeteg :)

 

Olyan jó, hogy az embernek vannak rendes ceglédi kolléganői no meg hiper-szuper-Tesco is :D Van már DVD-filmem :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.