Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Megleptél Karrde, ez kemény! :o

Kicsit az. Amit leírtam, annak 95%-a benne van A szilmarilokban, kivéve azt a következtetést, hogy emiatt tulajdonképpen a tündék tekinthetőek halandóknak :) Egyébiránt ebben az a problémás, hogy az emberek úgy élnek rövid életet, hogy nem tudják, mi lesz "velük" a halál után. Valószínűleg ezért jön rájuk időnként az agybaj, hogy ők is szeretnének tünde élethosszig élni. Főleg egy bizonyos családfa tagjai, akik nem csak embereket, hanem tündekirályokat is tudhatnak a felmenőik között.

 

30 perccel lesz hosszabb a bővített? Wow. Bár ezzel együtt sem fogja elérni a The desolation of Smaug hosszát. Kíváncsi vagyok arra, vajon tényleg így lesz-e.

 

Thrainhoz:

 

Valóban nem volt benne a 2. film moziváltozatában egy pillanatig sem, pedig szerintem ott lett volna a helye. Szerencsére a bővítettbe bekerült.

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hobbit: Az öt sereg csatája

Eddig ez tetszett a legjobban a hat GyU-film közül, vagy inkább Középfölde-film közül, ha már átfogó címet keresgélek. :) Látványban, történetben, drámában, szereplőkben, majdnem minden téren ezt éreztem a legjobban összerakva. Kevés helyen éreztem, hogy itt csak az időhúzás megy, én zsúfoltnak sem éreztem a sztorit, és a csatákban most először éreztem azt, hogy itt tényleg bekrepálhatnak a jófiúk is.

 

Ami végül meg is történt, hiszen három törp is földet fogott, ráadásul remekül megkomponálva. Mondjuk Thorin halálát kicsit elcsúszottnak éreztem, nem kellett volna bele ez az "alien még egyszer visszatér" momentum, ráadásul nem ezzel a hatásvadász, kitörök a jégből módon. Viszont Thorin végső döntése az áldozathozataláról nagyon bejött. A csatákban egyedül talán Legolas és az ork alboss közti röhejes huzavonát tudom felhozni. Valahogy a Gyűrűk Ura világában fordítva működnek a dolgok. Az erődök falai kártyavárként omlanak össze, de egy romos torony hosszú percekig képes megmaradni hídként, úgy is, ha egy bazi nagy ork és egy tünde ugrabugrál rajta, ezernyi lyukat ütve rá. :) Ja, és Legolas, ahogy elnéztem, elsajátította a levitáció képességét.

 

Ami nem igazán tetszett, az az, hogy rengeteg kérdés maradt bennem, amire viszont sajnos a Gyűrűk Ura se ad választ. Vagy legalábbis nem emlékszem rá.

Nem derül ki, hogy akkor ki lett a törpök királya, mi lett az arken kaviccsal, hová lett ezután Tauriel - jó, hozott szereplő volt, de akkor is, amilyen szerepet itt betöltött, nem ártott volna néki egy lezárás. Miért tudják le ennyire könnyelműen Szauront - eleve, hová pucolt el? Mordorba? Most ment szemeskedni a toronyba? Meg mi lett a nazgulokkal? Vagy ezek még nem is nazgulok voltak, csak szellemek, majd később lépnek szintet? Galadriel és Elrond mit csinált azután, elmentek malmozni? Innentől kezdve a Gyűrűk Ura eseményei nem tudom, hány év, ötven, ha jól rémlik, de ha ezek itt ilyen nyíltan szembekerültek Szauronnal, ezután picit hülyén veszi ki magát, hogy aztán elmennek a hátsójukat vakarni. És persze, akkor most Gandalf tudja, hogy ott van az Egy Gyűrű Bilbónál? Mert nekem a Gyűrűk Urából úgy jött le, hogy baromira meglepte annak a cuccnak a Zsáklakban léte. Aztán meg, mi van a sok-sok pénzzel, mi van ezzel a heggyel a Gyűrűk Ura idején? Hová lett Thranduil, itt nagy májer volt, de nem rémlik, hogy a Gyűrűháborúban láttuk volna. Legalábbis a filmben. Meg miért zavarta el pehelysúlyú és a gravitációt kinevető Legolast Aragornhoz ilyen nagy titokzatoskodva? Na, most így hirtelen ezek a kérdések azok, amik a film nézése után felmerültek bennem és nem rémlik, hogy bármelyik film is választ adna rá.

 

Úgyhogy a bővítés szerintem ráfér majd a filmre. Mert máshol is volt néha-néha azért hiányérzetem, például Thorin őrülete nekem nagyon hirtelen jött, Legolas és Tauriel kirándulását is igencsak fölöslegesnek és céltalannak éreztem. Sőt, ennél kifejezetten azt éreztem, hogy csak az időt húzzák vele.

 

Ami viszont igazán fájó volt, az az, hogy ebben a filmben van a Smaug pusztaságának a vége. Az egész Smaug hacacáréval kapcsolatban az volt az érzésem, hogy ez az előző filmből van, ez tulajdonképpen annak a vége. És tényleg annak kellett volna lennie. Szépen legyőzik Smaugot, bejelentik, hogy most aztán még nagyobb kakiban vagyunk, és bumm, lezárva a sztori. Kerek, egész. Így viszont hiába király a harc Smaug ellen, nagyon csúnya űr marad utána. A sárkány, aki két filmen át volt "a tűz és a halál", aki elzavarta a törpöket az otthonukba, akiért külön tolvajt kellett fogadni (ami mondjuk pont nem derül ki a filmből, hogy miért - mármint, mondják az okot, csak az végül nem manifesztálódik a filmben, hiszen a törpék mindenképpen berontanak a hegybe és lepofozzák a sárkányt -> ha ez ment ilyen közvetlen módon is, minek Bilbó?) - na szóval, mindez a nagy felvezetés, aztán puff: a két filmen át promotált ellenfelet legyűrik egy prológusban. Amikor Smaug vizet fogott, én csak lestem: ennyi? Lelövöd egy szutykos nyíllal? Ráadásul a nyíl körül is nagyon gáz volt a cuccolás, hiszen ugye úgy szólt a fáma, hogy a páncélját csak az a fekete nyíl viszi át, viszont a fekete nyíllal már egy a páncélján tátongó lyukon lőttek be? A többi nyíllal nem lehetett oda belőni? Célkövető számítógép volt a fekete nyílban, hogy csak azzal lehet kivitelezni ezt, de azzal olyan extrém körülmények között is, hogy a sárkány már feléd repül, te meg a saját kölyködet használod lőfegyvernek. Szóval ezt a Smaug dolgot azért picit átgondolhatták volna, és az előző rész végére tehették volna. Főleg az utóbbi, akkor nem éreztem volna, hogy Jackson a harmadik film elejét használta fel arra, hogy befejezze az előző filmet, amihez tavaly lusta volt.

 

 

Mindent összevetve, kellemes moziélmény volt. A kosok pedig rejtélyes és veszélyes állatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjtnek:

 

És persze, akkor most Gandalf tudja, hogy ott van az Egy Gyűrű Bilbónál? Mert nekem a Gyűrűk Urából úgy jött le, hogy baromira meglepte annak a cuccnak a Zsáklakban léte.

 

Csak azt tudja, hogy van egy varázsgyűrűje. Arra, hogy az valójában az Egy Gyűrű, csak a The Fellowship of the Ring-ben jön rá.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hobbit: Az öt sereg csatája

Dzséjt:

 

Sorban és együtt, ha nem gond :)

Igazából a könyv nem sokat mond a 3 törp haláláról, mindhárman a csatában halnak meg, a két unokaöccs úgy, hogy a nagybátyjukat védik. Nekem alapvetően sose tetszett ez az Azog/Bolg-féle kavarás, mert a tizede sem igaz. Nálam mindkét srác a csatában halt volna meg, és ha már adva volt ez a bosszúvonal, akkor az maradt volna csak Thorinnak. És persze nem ilyen idióta módon. Na mindegy.

A törpkirály az unokatestvér, Dain lett, mint ahogy Zééé remekül felhívta rá a figyelmet a napokban. Csak éppen hiányzik a filmből ennek egyértelműsítése. Tauriel sorsa függőben, az Arkenkő pedig még mindig Bard zsebében :D Fix, hogy a vágáskor valamit elszúrhattak, és csúnyán benézték ezen szálak lezárását. Vagy nem tudom, mi történt.

A Tolkien-mitológiában lassan telik az idő. 60 év telik el, de ez nem olyan 60 év, mint nálunk, főleg nem tündeszemmel nézve (Galadriel 6500 évnél jóval idősebb!!). Ami biztos, hogy a Fehér Tanács hatására Szauron meglép, aki ezután soha többé nem tud testet ölteni. Szarumán viszont már most kétszínű játékot játszik, azért mondja azt, hogy bízzák rá Szauront a többiek. Bár a filmben nincs benne, de valamivel később azt hazudja a többieknek, hogy tudomására jutott, a Gyűrű a tengerbe veszett, és Szauron sose tudja megszerezni. Ennek hiányában pedig nem képes hatalomra szert tenni. Persze a többiek nem tudják, hogy Szarumán hazudik, és ő csak a figyelmüket szeretné elterelni a saját játszmájáról, hogy ne sürgölődjenek Szauron körül se. És miért is ne bíznának benne? Ők tudják, hogy Szarumán nagy hatalmú maia, nem holmi sokadrangú tünde... és Szauronnal már többször szembenéztek, eggyel több vagy kevesebb kísérlet az elpusztítására nem sokat számít. Utóbbi csak magánvélemény. Ez a kérdés is bonyolultabb annál, mint amit a filmben látunk, és ezt sajnos nem sikerült jól bemutatni. Egy kicsivel több időt kellett volna szentelni a Dol Gulduros eseményekre, mert így lóg a levegőben. Ha már belerakták, akkor csinálhatták volna jobban is....

A nazgulok már fogasabb kérdés, mert nem emlékszem rá. Lehetséges, hogy véglegesen csak a Gyűrű pusztulásával halnak meg ők is. A GyU-ban is azért vannak fekete köpenyben, hogy legyen alakjuk, különben nem volna, mert lényegében szellemlények.

Thranduil egyáltalán nem vesz részt a GyU eseményeiben, Elrond Tanácsára is a fia megy. Nekem tetszett, hogy Thranduil elküldi Legolast Vándorhoz, ez egy jobban sikerült filmes húzás volt. Szerintem jópofa kapcsolat a két trilógia között.

Gandalf egy varázsgyűrűről tud (mint mondja az GyU első részének elején Bilbónak: sok varázsgyűrű van, de egyikkel sem bánhatsz felelőtlenül. Csak ezen események vernek annyira szöget a fejébe, hogy utána járjon annak pontosan, miről ismerhető fel az Egy Gyűrű. B***, nem emlékszem, hogyan volt ez a könyvben pontosan, de most úgyis a filmekről van szó.

A Hegybe pedig visszaköltöztek a törpök. Némi kiegészítés: később Balin néhány társával visszamegy Móriába, ahol ő meghal, láttuk a sírját a GyU1-ben.

Szerintem szinte mindenkinek fájó pont, hogy Smaug pusztulását nem a 2. film végére tették. Ritka h*lye húzás volt. A nyílról pedig kérdezd meg Tolkient :P A betörőt illetően pedig ha gondolod, előkeresem valahonnan Az erebori kutatás című írást, ami sokkal jobban leírja az okokat, mint ha én összefoglalnám. Néhány oldal. A rövid változat: mert Smaug biztosan nem számít egy nem törp, vagyis hobbit felbukkanására a Hegyben :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem és nagyon tetszett! Szinte pontosan ugyanazok a kérdések merültek fel bennem is, mint Dzséjtben (ez azért már jelent valamit a szálak elvarrásának sikerességére nézve), alább reagálnék én is a Dzséjt - Miss gondolatmenetre:

 

 

 

A törpkirály az unokatestvér, Dain lett, mint ahogy Zééé remekül felhívta rá a figyelmet a napokban. Csak éppen hiányzik a filmből ennek egyértelműsítése. Tauriel sorsa függőben, az Arkenkő pedig még mindig Bard zsebében :D Fix, hogy a vágáskor valamit elszúrhattak, és csúnyán benézték ezen szálak lezárását. Vagy nem tudom, mi történt.

 

Na ez volt az első, ami nem volt világos, főleg azért, mert elvileg az Arkenkő nélkül nem tud Dain sem király lenni, nem? Pont ez a kő kell ahhoz, hogy összehívja a törp seregeket. Egyébként úgy emlékszem, hogy a 2. részben elhangzik, hogy Gimley valamelyik törp fia. Szóval akkor Gimley a magányos hegyhez köthető, és lényegében innen származik? Szóval akkor a LOTR-ben Gimley Balint siratja és a többi törpöt Móriánál?

 

A Tolkien-mitológiában lassan telik az idő. 60 év telik el, de ez nem olyan 60 év, mint nálunk, főleg nem tündeszemmel nézve (Galadriel 6500 évnél jóval idősebb!!). Ami biztos, hogy a Fehér Tanács hatására Szauron meglép, aki ezután soha többé nem tud testet ölteni. Szarumán viszont már most kétszínű játékot játszik, azért mondja azt, hogy bízzák rá Szauront a többiek. Bár a filmben nincs benne, de valamivel később azt hazudja a többieknek, hogy tudomására jutott, a Gyűrű a tengerbe veszett, és Szauron sose tudja megszerezni. Ennek hiányában pedig nem képes hatalomra szert tenni. Persze a többiek nem tudják, hogy Szarumán hazudik, és ő csak a figyelmüket szeretné elterelni a saját játszmájáról, hogy ne sürgölődjenek Szauron körül se. És miért is ne bíznának benne? Ők tudják, hogy Szarumán nagy hatalmú maia, nem holmi sokadrangú tünde... és Szauronnal már többször szembenéztek, eggyel több vagy kevesebb kísérlet az elpusztítására nem sokat számít. Utóbbi csak magánvélemény. Ez a kérdés is bonyolultabb annál, mint amit a filmben látunk, és ezt sajnos nem sikerült jól bemutatni. Egy kicsivel több időt kellett volna szentelni a Dol Gulduros eseményekre, mert így lóg a levegőben. Ha már belerakták, akkor csinálhatták volna jobban is....

 

Én ezt úgy értelmeztem, hogy Szauront most elüldözték, mint anno Voldemort Albániáig, és várták az újabb lépést, hogy tudjanak rá reagálni. Szarumán nem tudtam, hogy már itt is kettős játékot játszik, a filmekből inkább úgy tűnt, hogy most döntött úgy Szauron hatalmas erejét látva, hogy átpártol. Elég jól harcolt a szellemlények ellen, persze ez nem jelent semmit.

 

Egyébként tisztán emlékszem, hogy Szarumán említi a 3 film közül valamelyikben, hogy a gyűrű nélkül Szauron nem képes úgysem semmire és hogy a gyűrű pedig a víz mélyén van. Mivel most néztem meg a korábbi részeket, ma pedig az újat, már kavarodik, hogy mi mikor volt, de biztos, hogy mondott ilyet.

 

Nekem tetszett, hogy Thranduil elküldi Legolast Vándorhoz, ez egy jobban sikerült filmes húzás volt. Szerintem jópofa kapcsolat a két trilógia között.

 

Bennem ez olyan kérdést vetett fel, hogy a Két Toronyban elvileg kiderül, hogy Aragorn 80 valamennyi éves. Ez 59 évvel korábban játszik. Fura nekem, hogy a 27 éves Aragornra rá állítja Thranduil a fiát... akkor még olyan nagy hírneve nem lehetett, vagy de? És az is fura, hogy 60 éven keresztül Vándornak hívják, ráadásul ennyi ideje ismeri Legolast, miközben a LOTR-ben "csak" a tanácsban találkoznak, előtte nem. Vagy rosszul emlékszem?

 

Szerintem szinte mindenkinek fájó pont, hogy Smaug pusztulását nem a 2. film végére tették. Ritka h*lye húzás volt.

Szerintem is ebben mindenki egyetért: A Smaug szálat ott simán le lehetett volna zárni. Lehet nem fért bele a 2. rész büdzséjébe a rész eleji Sárkány kontra város jelenet sor?

 

A betörőt illetően pedig ha gondolod, előkeresem valahonnan Az erebori kutatás című írást, ami sokkal jobban leírja az okokat, mint ha én összefoglalnám. Néhány oldal. A rövid változat: mert Smaug biztosan nem számít egy nem törp, vagyis hobbit felbukkanására a Hegyben :)

 

Szerintem alapból az volt a terv, hogy a sárkány felébresztése nélkül Bilbó kicseni az Arken követ (ehhez kellett egy puha léptű, "betörő") a kővel összehívja Thorin a törpök seregeit (elvileg ez jogosítja fel az uralkodásra), a sereggel pedig legyőzik a sárkányt. Ezt követően Thorin elfoglalja a trónt. A dolog ott siklott félre, hogy a Sárkány felébredt, és bizony a törpök nem is tudták elpusztítani. Ha nincs Bard, aligha happy end a vége.

 

Egyébként nekem azért is tetszett a Hobbit, mert mindig foglalkoztatott, hogy ha Szauront sok-sok éve már legyőzték, akkor miért nem döbbennek meg azon a LOTR erején, hogy milyen ereje van. A Hobbit többé kevésbé választ adott erre, hiszen láthatjuk, hogy Szauron sok-sok éve próbálkozik már a visszatéréssel, de igazán csak akkor járhat sikerrel, ha megszerzi a gyűrűt. Ezzel kapcsolatban kérdés: miért olyan fontos a törpöknek szánt 7, tündéknek adott 3 és embereknek adott 9 gyűrű, ha a legenda szerint csak az Egy Gyűrű parancsol nekik? Vagy ha az Egy Gyűrű elveszik, akkor jobb híján ezen maradék gyűrűknek is van ereje és hatalma?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, MissKarrde biztos hosszasabban kifejti majd, hiszen jobban ért hozzá (a lenti összefoglalója Dzséjtnek is nagyon tartalmas volt a számomra :)), de röviden én is reagálnék:

 

Igen, Gimli Balint siratja és a többieket, akikről nem volt híre régóta és azt remélte, még épségben találja őket.

 

Amikor Szarumán kimondja, hogy majd ő foglalkozik Szauronnal innentől, akkor látszott az arcán a sunyiság, nekem egyből az jött le, hogy mostantól kezd kettős játékot űzni, és azért mert úgy látja, bár ugyan most elűzték közös erővel, de hosszabb távon Szauron szövetségesének lenni kifizetődőbb üzlet lesz. Ez annyira benne volt a nézésében...

 

A gyűrűkkel kapcsolatos kérdéseddel kapcsolatosan pedig nekem úgy rémlik, hogy az Egy Gyűrű nélkül a többi gyűrű elveszti a hatalmát. de ez inkább csak vélekedés, mint tudás.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

 

Amikor Szarumán kimondja, hogy majd ő foglalkozik Szauronnal innentől, akkor látszott az arcán a sunyiság, nekem egyből az jött le, hogy mostantól kezd kettős játékot űzni, és azért mert úgy látja, bár ugyan most elűzték közös erővel, de hosszabb távon Szauron szövetségesének lenni kifizetődőbb üzlet lesz. Ez annyira benne volt a nézésében...

.

 

Köszi! :)

 

A spoilerrel kapcsolatban:

 

 

Igen! Pont itt gondoltam én is. Illetve azt is, hogy mekkora mázli, hogy Christopher Lee ilyen jó egészségnek örvend, hogy ide is bele tudták szőni (mind a három Hobbit részre gondolok).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde

 

A törpkirály az unokatestvér, Dain lett, mint ahogy Zééé remekül felhívta rá a figyelmet a napokban. Csak éppen hiányzik a filmből ennek egyértelműsítése. Tauriel sorsa függőben, az Arkenkő pedig még mindig Bard zsebében :D Fix, hogy a vágáskor valamit elszúrhattak, és csúnyán benézték ezen szálak lezárását. Vagy nem tudom, mi történt.

Hát igen, ez a két apróság kimaradt. Persze Dain kikirályosodása kikövetkeztethető, plusz talán a GyU-ban említve is van, de azért mivel itt minden film ezernyi infóval bír, egyszerűbb lett volna ezt tisztázni. Taurielnél meg pont bekövetkezett az, amitől annak idején tartottam. :roll:

 

A Tolkien-mitológiában lassan telik az idő. 60 év telik el, de ez nem olyan 60 év, mint nálunk, főleg nem tündeszemmel nézve (Galadriel 6500 évnél jóval idősebb!!). Ami biztos, hogy a Fehér Tanács hatására Szauron meglép, aki ezután soha többé nem tud testet ölteni. Szarumán viszont már most kétszínű játékot játszik, azért mondja azt, hogy bízzák rá Szauront a többiek. Bár a filmben nincs benne, de valamivel később azt hazudja a többieknek, hogy tudomására jutott, a Gyűrű a tengerbe veszett, és Szauron sose tudja megszerezni. Ennek hiányában pedig nem képes hatalomra szert tenni. Persze a többiek nem tudják, hogy Szarumán hazudik, és ő csak a figyelmüket szeretné elterelni a saját játszmájáról, hogy ne sürgölődjenek Szauron körül se. És miért is ne bíznának benne? Ők tudják, hogy Szarumán nagy hatalmú maia, nem holmi sokadrangú tünde... és Szauronnal már többször szembenéztek, eggyel több vagy kevesebb kísérlet az elpusztítására nem sokat számít. Utóbbi csak magánvélemény. Ez a kérdés is bonyolultabb annál, mint amit a filmben látunk, és ezt sajnos nem sikerült jól bemutatni. Egy kicsivel több időt kellett volna szentelni a Dol Gulduros eseményekre, mert így lóg a levegőben. Ha már belerakták, akkor csinálhatták volna jobban is...

Igen, bár lerí Szarumánról, hogy már itt köpönyeget akar forgatni - sőt, nekem már a Váratlan utazásban is az volt az érzésem, hogy direkt hátráltatja Gandalfot a szkepticizmusával -, de ez a hazugság az Egy Gyűrűről kellett volna. Mert az oké, hogy egy tünde számára az a 60 év smafu, de én egy emberi néző vagyok, akinek a hatvan év egy emberöltő és szeretném megtudni a filmből, hogy innentől kedve miért tojtak nagy ívben egy nyilvánvaló fenyegetésre. Szóval nem szempont, hogy egy tündének vagy törpnek vagy alapból Középföldén milyen lassan teli az idő. Én a néző vagyok, nem az egyik szereplő. És ezt sajnos nem válaszolja meg nekem a film.

Plusz, ha jól tudom, Középföldén is a Gergely-naptárt használják. Legalábbis valaki biztos, mert ahogy így utána olvasgattam, például Eldron Tanácsa október 25-én volt, és most, hogy utána kerestem, egy év náluk is 12 hónap, a mi, Gergely-naptárbeli hónapjainkkal. Szóval hatvan év ott is annyi, mint nálunk. :D:P

 

Thranduil egyáltalán nem vesz részt a GyU eseményeiben, Elrond Tanácsára is a fia megy. Nekem tetszett, hogy Thranduil elküldi Legolast Vándorhoz, ez egy jobban sikerült filmes húzás volt. Szerintem jópofa kapcsolat a két trilógia között.

Szerintem a rosszul sikerült filmes húzások közé tartozik inkább, mert a gesztus ugyan aranyos, de a megvalósítás több kérdést von maga után. Donát le is írt többet, de most ezt olvasva, még egy felmerült bennem: Legolas és Thranduil viszonya itt minden már, csak nem felhőtlen, Legolas ki is jelenti, hogy ő biza vissza nem megy. Akkor mégis miért ő megy a Elrond tanácsára? Vagy az az amúgy kicsit sem szimpatikus Thranduil már eleve ezért küldte el Legolast bratyizni Aragornnal? Szóval sok kérdést vet fel ez a kis kedves gesztus. Ami pedig szerintem gáz.

 

Gandalf egy varázsgyűrűről tud (mint mondja az GyU első részének elején Bilbónak: sok varázsgyűrű van, de egyikkel sem bánhatsz felelőtlenül. Csak ezen események vernek annyira szöget a fejébe, hogy utána járjon annak pontosan, miről ismerhető fel az Egy Gyűrű.

Ó, erre nem emlékeztem. Akkor ezzel így nixen gond.

 

A Hegybe pedig visszaköltöztek a törpök. Némi kiegészítés: később Balin néhány társával visszamegy Móriába, ahol ő meghal, láttuk a sírját a GyU1-ben.

De az orkok aztán miért hagyják békén? Ahogy itt beállították a Magányos Hegyet, aszerint az a kulcs olyan helyek elfoglalásához, amiket a GyU-trilógiában láttunk. Elvesztette volna később a jelentőségét? Legalább említés szintjén tisztázni kellett volna ezt a későbbi eseményekben (ezért nem jó valamihez előzményt csinálni).

 

A nyílról pedig kérdezd meg Tolkient

A nyíllal alapvetően nincsen baj, a megvalósítással van. Ha úgy csinálják meg, hogy a Bárd egyből azzal tüzel, nem lő el rá egy tegeznyi vesszőt, vagy nincs az a lyuk a páncélon, akkor nem lett volna ennyire gáz. Ez a gond, hogy a fekete nyíl már ellátta funkcióját technikailag a Váratlan utazás elején, átütötte Smaug páncélját. Ez volt a célja, erre rendeltetett, legalábbis a filmből ez derült ki - tehát még olyan sincs, hogy a páncélátütésen túl mondjuk sárkányméreggel lett átitatva, ami olyan ritka cucc, hogy ihaj. És ezáltal elvileg Smaug már bármivel sebezhető volt ama lyuknak hála.

 

A betörőt illetően pedig ha gondolod, előkeresem valahonnan Az erebori kutatás című írást, ami sokkal jobban leírja az okokat, mint ha én összefoglalnám. Néhány oldal. A rövid változat: mert Smaug biztosan nem számít egy nem törp, vagyis hobbit felbukkanására a Hegyben :)]

Az okok világosak, nem is az volt a gondom, hanem ahogy írtam: az ok a filmben nem manifesztálódik. Mint írtad, Smaug nem számít egy nem-törpre, ráadásul a hobbitok viszonylag zajtalanul közlekedhetett odabenn. Zajtalanabbul, mint a törpök. Ez oké, tiszta sor, ezzel nincs is gond. Csak amikor ott vannak, mindez jelentőségét veszti, az egész hegybeli eseménysorban tök mindegy, hogy Bilbo ott van vagy nincs. Indiana Jones effektus: Indy is fölösleges szereplő a Frigyláda fosztogatóiban, mert nincs hatással a végkimenetelre. Nélküle a nácik ugyanúgy megtalálják és felnyitják a ládát, és ugyanúgy meghalnak mind egy szálig. Itt annyiból azért jobb a helyzet, hogy Bilbo más eseményekben fontos szerepet játszott, de abban, amiért felbérelték, na abban pont teljesen jelentéktelen. Ha ott van, ha nincs, a törpök nagy dérrel-dúrral berontanak és felzaklatják a sárkányt, és ugyanúgy nyakon önthették volna izzó arannyal is.

Az persze más kérdés, hogy Bilbo nélkül az első film felét sem élik túl, mert felzabálják őket a trollok. Ez viszont a törp csapat képességeit kérdőjelezi meg - a trilógiában egyetlen olyan vészhelyzet sem rémlik, amit ők képesek lettek volna kezelni, mindig Bilbo vagy Gandalf húzza ki őket a slamasztikából. :)

 

 

Donát

 

Egyébként tisztán emlékszem, hogy Szarumán említi a 3 film közül valamelyikben, hogy a gyűrű nélkül Szauron nem képes úgysem semmire és hogy a gyűrű pedig a víz mélyén van. Mivel most néztem meg a korábbi részeket, ma pedig az újat, már kavarodik, hogy mi mikor volt, de biztos, hogy mondott ilyet.

Igen, a Váratlan utazásban mondja ezt Szarumán a kis meetingjük alatt.

 

Bennem ez olyan kérdést vetett fel, hogy a Két Toronyban elvileg kiderül, hogy Aragorn 80 valamennyi éves. Ez 59 évvel korábban játszik. Fura nekem, hogy a 27 éves Aragornra rá állítja Thranduil a fiát... akkor még olyan nagy hírneve nem lehetett, vagy de? És az is fura, hogy 60 éven keresztül Vándornak hívják, ráadásul ennyi ideje ismeri Legolast, miközben a LOTR-ben "csak" a tanácsban találkoznak, előtte nem. Vagy rosszul emlékszem?

Nekem úgy rémlik, hogy a tündék, legalábbis Elrond pontosan tudja, kinek a leszármazottja Aragorn. Már csak azért is biztos ez, hiszen A király visszatérben Elrond személyesen nyomja a kezébe az Andúrilt, amivel aztán Aragorn igazolhatja a holtak királya előtt, hogy ő Gondor királya. Csak az nem derül ki az Öt sereg csatájából, hogy Thranduilnak miért ilyen fontos, hogy Legolas találkozzon Aragornnal (amúgy A gyűrű szövetségében Aragorn és Legolas barátként üdvözlik egymást Völgyzugolyban, szóval nem ott találkoztak először). Hirtelen ennyire előrelátó lenne az, aki három filmen át bizonyította, hogy saját becsvágyán, egóján és kincsek utána vágyakozásán túl semmit sem lát?

 

Szerintem is ebben mindenki egyetért: A Smaug szálat ott simán le lehetett volna zárni. Lehet nem fért bele a 2. rész büdzséjébe a rész eleji Sárkány kontra város jelenet sor?

Kétlem, mivel a három filmet egyszerre forgatták le, így valószínűleg a rá szánt költségvetést is egyszerre kapták meg. A Gyűrűk Ura sikere után pedig nem hiszem, hogy Jackson pénzszűkében lett volna ilyen téren. :) Szerintem az ok egyszerű: Jackson ezt elcseszte, nem kicsit, nagyon. Vágási és dramaturgiai szempontból is nagyon mellényúlt.

 

Igen! Pont itt gondoltam én is. Illetve azt is, hogy mekkora mázli, hogy Christopher Lee ilyen jó egészségnek örvend, hogy ide is bele tudták szőni (mind a három Hobbit részre gondolok).

Ez az egyik, ami nekem is nagyon tetszik, hogy sok színész vissza tudott térni régi szerepébe, és igazán csak Orlando Bloomon látszott meg a kor - ő kikerekedettebb volt, mint a Gyűrűk Urában, ráadásul megpróbálták visszafiatalítani sminkkel. Meg néha, egy-egy jelenetben azért Ian McKallenen is látszódik, hogy a Gyűrűk Urában azért még jobban festett, de hát ezen nem lehet segíteni.

És így, hogy ennyi színész vissza tudott térni, sokkal egységesebb a sorozat. Egységesebb, mint mondjuk a Harry Potter filmek, ahol az első részekben például Lavender Brown még fekete. De ugyanez igaz a díszletekre, az effektekre (és itt akár még annak hullámzó minőségét is érthetjük :evil: ), a képi világra. Nagyon összerakták ezen a téren ezt a hexalógiát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát:

 

Néhány válasz :)

Az Arkenkő egy fantasztikus ékkő, szerintem afféle jelkép inkább, és anélkül is lehet király valaki. Nem mellékesen eredetileg eltemetik Thorinnal, csak ezt nem láttuk. Sőt nem kissé spoileres az info, mert a bővítettben még benne lehet, és nagy bakit követnének el a filmesek, ha nem kerülne be.

Gimli Glóin fia, azé a törpé, aki a 2. részben olyan nehezen adta oda a pénzét Bardnak a hajóútért. Glóin már jó ideje él a H idején, csak nem jött el erre az útra (gondolom, a karaktere a H írásának idején még nem létezett). Balin és Dwalin pedig Glóin elsőfokú unokatestvérei voltak, közeli rokonok, ezért siratja meg Gimli Móriában, Ildi remekül leírta. Egyébként a törpök majdnem mindnyájan ilyen-olyan fokú rokonságban állnak Throinnal, talán csak hárman vannak az útra kelt bandából, akik a szimpla köznépből valók.

Mint ahogy a Szarumán-féle sunyiságot is jól leírta Pildi :) Mivel a GyU-ból tudjuk, hogy Szarumán átáll, már a H idején is észre lehet venni a jeleket a színész remek játékának köszönhetően.

Aragornt illetően ki kell térnem pár filmeken kívül infora. Arathorn meghal még akkor, amikor a fia, Aragorn 2 éves. Onnantól A. Völgyzugolyban nevelkedik (lásd Két torony bővített is) 20 éves koráig Estel (Remény) néven, amikor Elrond elmondja neki a származását. Ezekben az évtizedekben Arwen az anyai nagyanyjánál, Galadrielnél (!!) tölti az időt, és itt ismerkednek meg, mivel Aragorn Lórienben is eltölt némi időt. Tulajdonképpen ezért mozog annyira otthonosan a filmekben is a tündéknél, mivel számára részben az otthont jelentik. Ezekben az évszázadokban a trónörökösök esetében amúgy is hagyomány volt Völgyzugolyban nevelődni... Szóval Aragorn 2 évesen trónörökös lesz, és a tündék tökéletesen tisztában vannak a származásával. Többet is írnék erről, mivel ennél egy fokkal még bonyolultabb a helyzet, de ahhoz nagyon bele kellene menni A szilmarilokba.

Elrond Tanácsában Legolas felpattan, amikor Boromir nekimegy Aragonrnak, hogy mit tudhat egy vándor a gyűrűről, méghozzá Legolas nevezi valódi nevén és védi meg Aragornt. Vagyis ebből kiderül, hogy már korábbról ismernie kellett. Mint fentebbről látható Aragornnak volt több neve is :) A tündék pedig mindent tudnak :)

Alapból tényleg az volt a terv, hogy Bilbó csöndben kilopja a követ. És ha a sárkány fel is ébred, egy hobbit szaga, stb. biztosan idegen volna neki, ellenben egy törppel, Bilbónak akkor is sokkal több esélye lenne meglógni Smaug elől, mint egy törpnek. Ahogy láthattuk :)

A tündék Szauronnal már több kört is megjártak korábban.

A gyűrűkre nem emlékszem pontosan, de kb. az lehet, amit Pildi írt. Mivel ennyi mindenre nem emlékszem 100%-os pontossággal, most újra olvasom a könyveket. A H-nak már a közepén járok, a GyU pedig utána jön. Majd összeírom a kérdéseket, és ha nem is idén, de hamarosan mindenre megírom a pontos választ :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, hogy közben Dzséjt is reagált, amire szintén tudnék mit írni, de sajnos mennem kell, szóval ha nem is ma, de holnap írok még. És azért előkeresem Az erebori kutatást, mert ahogy lentebb írtam, minden kicsit bonyolultabb kérdés annál, mint amit láttunk. Csak éppen ezek egy részét nem sikerült megjeleníteni a H-filmekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A móriai eseményekhez kis kiegészítés, (nem tudom spoileresnek számít-e, de azért elrejtem)

 

A Gyűrű szövetsége könyv leírja, hogy Balinnal tartott Óin(a filmben a hallókészülékes) és Ori(a kis parittyás) Móriába. Ezt Glóin meséli Frodónak és Bilbónak Völgyzugolyban és itt említi meg, hogy már régóta nem hallottak felőlük. Móriában Mazarbul könyvét olvasva tudják meg hőseink, hogy Óint a kapu őrzője (az a nagy csápos polipizé) ragadta el, A könyv utolsó bejegyzéseit Ori írja, ahol feljegyzi Balin temetését (az ő sírjánál kezd el óbégatni Gimli). Ori csontvázának kezéből veszi ki a könyvet Gandalf.

Ezt pont a napokban rakta ki valaki facebookon,

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Thranduil felkéri Legolast hogy keresse fel Aragornt, az főleg azért nem működik mert egyáltalán nem következik mindabból amit eddig láttunk. Thranduilt eddig csak a saját birodalma érdekelte most meg hirtelen elküldi Aragornhoz úgy hogy eddig azt se hallottuk hogy ismeri és nem tudjuk meg hogy mi oka van Legolast pont hozzá terelni. Az a baj hogy a jelenet egyetlen funkciója, hogy összekösse a két trilógiát de mindezt anélkül teszi, hogy legalább minimálisan bevonna a karakterek inditékaiba, ezért meglehetősen erőltetett

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ajj ezek a törpnevek kikészítenek. Nem elég, hogy egyik olyan, mint a másik, de a családfán is látszik, hogy mindegyik többször is előkerül. :D Nem az én névmemóriámra lett ez kitalálva.

 

Miss, Dzséjt

 

 

Tudom, hogy az Arkenkő afféle jelkép csupán, de a második rész azzal kezdődik, hogy Thorin és Gandalf beszélgetnek a Pajkos Póniban, és ott derül ki a terv igazi mikéntje. Nevesítve, hogy Bilbo kilopja az Arkenkövet, Thorin összehívja a törpseregeket, és mivel a hegymély az otthonuk, ebből kikövetkeztethető, hogy közös erővel elűznék a sárkányt. Ezért fontos Bilbo szerepe a csapatban, hiszen a sárkányt már csak akkor akarják felébreszteni, amikor a seregek összegyűlnek.

 

Egyébként nekem is nagyon tetszik ez az egységesség, ami ráadásul a szinkronra is elmondható! Kevés filmet, sorozatot nézek szinkronosan, de a LOTR-HOBBIT hat része szerintem a magyar szinkron készítés egyik legigényesebb darabja, amihez persze hozzájárult Göncz Árpád műfordítása és az egyeztetés a Tolkien rajongókkal, ami bárkinek az ötlete is volt anno a Gyűrű Szövetsége idején, szobrot érdemelne.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ajj ezek a törpnevek kikészítenek. Nem elég, hogy egyik olyan, mint a másik, de a családfán is látszik, hogy mindegyik többször is előkerül. :D Nem az én névmemóriámra lett ez kitalálva.

Én is képtelen vagyok megjegyezni, melyik törp melyik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Mert az oké, hogy egy tünde számára az a 60 év smafu, de én egy emberi néző vagyok, akinek a hatvan év egy emberöltő és szeretném megtudni a filmből, hogy innentől kedve miért tojtak nagy ívben egy nyilvánvaló fenyegetésre. Szóval nem szempont, hogy egy tündének vagy törpnek vagy alapból Középföldén milyen lassan teli az idő. Én a néző vagyok, nem az egyik szereplő. És ezt sajnos nem válaszolja meg nekem a film.

Plusz, ha jól tudom, Középföldén is a Gergely-naptárt használják. Legalábbis valaki biztos, mert ahogy így utána olvasgattam, például Eldron Tanácsa október 25-én volt, és most, hogy utána kerestem, egy év náluk is 12 hónap, a mi, Gergely-naptárbeli hónapjainkkal. Szóval hatvan év ott is annyi, mint nálunk. :D:P

 

De az orkok aztán miért hagyják békén? Ahogy itt beállították a Magányos Hegyet, aszerint az a kulcs olyan helyek elfoglalásához, amiket a GyU-trilógiában láttunk. Elvesztette volna később a jelentőségét? Legalább említés szintjén tisztázni kellett volna ezt a későbbi eseményekben (ezért nem jó valamihez előzményt csinálni).

 

Csak az nem derül ki az Öt sereg csatájából, hogy Thranduilnak miért ilyen fontos, hogy Legolas találkozzon Aragornnal (amúgy A gyűrű szövetségében Aragorn és Legolas barátként üdvözlik egymást Völgyzugolyban, szóval nem ott találkoztak először). Hirtelen ennyire előrelátó lenne az, aki három filmen át bizonyította, hogy saját becsvágyán, egóján és kincsek utána vágyakozásán túl semmit sem lát?

 

Kétlem, mivel a három filmet egyszerre forgatták le, így valószínűleg a rá szánt költségvetést is egyszerre kapták meg. A Gyűrűk Ura sikere után pedig nem hiszem, hogy Jackson pénzszűkében lett volna ilyen téren. :) Szerintem az ok egyszerű: Jackson ezt elcseszte, nem kicsit, nagyon. Vágási és dramaturgiai szempontból is nagyon mellényúlt.

 

Ez az egyik, ami nekem is nagyon tetszik, hogy sok színész vissza tudott térni régi szerepébe,

 

 

 

Persze hogy a filmből lenne jó megtudni. Csak éppen közösen a H- és GyU-filmekből kellene összerakni, mert ez igencsak átívelő történetszál. Viszont a GyU prológusa úgy is elég hosszúra sikerült, hogy kitértek volna a másodkori eseményekre, meg a készítők biztosan nem gondolták, hogy a H-t is valaha filmre viszik. Mindenesetre szükséges lett volna a H-ban valamiképpen árnyalni a képet. A Szauronnal kapcsolatos események nagyon szűkre szabottak a 3. filmben, amiért nagy kár. Szerintem jobb megoldás lett volna az első és második részt rövidebbre/feszesebbre fogni, és a harmadikat, az érdekesebbet és egyben a GyU-filmekhez átívelőt valamennyivel jobban bővíteni.

Bocsánat, nem így értettem a 60 évet :) Gondolj bele, a film végén elhangzik, hogy Bilbó 13 hónapig volt oda. Annyinak tűnik végignézve a 3 filmet? Szerintem nem. Amikor napokig csak vándorolnak esemény nélkül, az nem vászonra való :) A GyU1-ben is elhangzik Gandalftól, amikor elindul a Szövetség Völgyzugolyból, hogy a Ködhegység mellett vezető útról ezután 40 napig nem térnek le. A leggyorsabb közlekedési eszköz a ló (a sasokat nem számítva), vagyis az események folyása sokkal lassabb, mint a mi világunkban.

 

Előzményt csinálni jó, csak éppen jól megcsinálni a nehéz. Márpedig ez esetben több kérdést nem tisztáztak le rendesen, vagy eleve nem is kellett volna "felvetni" őket.

 

Bomarr lentebb jól leírta, miért nem működik az egész Legolast küldjük Aragornhoz-dolog. Sajnos tényleg marhaság a H-filmek szempontjából, lóg a levegőben, de ettől még nekem tetszik :)

 

Azt hiszem, abban többen egyetértünk, hogy Jackson többféle módon, ahogy írtad, elcseszett nem egy dolgot is ebben a trilógiában. Ezért nem tud számomra olyan jól működni, mint a GyU. Ja, és a jóval kevésbé emlékezetes filmzene miatt :hehe:

 

És még C. Lee is vissza tudott jönni a filmhez, pedig már elmúlt 90, ha jól tudom. Na jó, tegyük hozzá, hogy Lee még a halálos ágyáról is jött volna. Ő az egész hexalógia stábjából az egyetlen, akinek szerencséje volt találkozni Tolkiennal, mivel nagy rajongója a világnak. Úgy emlékszem, mintha emlegették volna a GyU-extrák között, hogy minden évben elolvassa a GyU-t.

 

 

 

Találtam egy családfát a törpökhöz. Itt szegről-végről tényleg mindenki mindenki rokona. :D

Ezzel "csupán" annyi a gond, hogy nem egyezik azzal, ami a GyU-könyvekben van (bár abban is lehetnek nyomdai hibák) :) A könyves családfán Fili a középső testvér fia; II. Dáin fia volt III. Thorin, majd valamikor utána jött VII. Durin, az utolsó. A másik ágon pedig Fundin volt az idősebb, vagyis ha Dáin meghal örökös nélkül, Balin és Dwalin jött volna sorban.

 

Én is képtelen vagyok megjegyezni, melyik törp melyik. :)

Kb. 8-9 törpöt tudok név szerint archoz is társítani, de csak azért, mert végignéztem a két bővített rész extráit :D Szóval még így is messze vagyok a teljestől :D

 

Sajnos a fájl csatolása nálam nem akar működni, majd megoldom másképpen Az erebori kutatás feltöltését. 10 oldal, nem hosszú, de érdemes elolvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az erebori kutatás.pdf

Végre, csak sikerült feltölteni. 10 oldal, amit egy nem túl jól sikerült szkennelt könyvből sikerült kimásolnom. Az elején szó van arról, hogy hol és miképpen jelent meg az írás, ilyen-olyan mizériákkal tarkítva. Szerintem érdemes elolvasni úgy is, ha csak a filmeket láttátok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nmagon találtam egy Hobbit pdf-et, ami gyanúsan hasonló szövegezésű, mindenféle jegyzettel, írással, stb-vel kiegészítve (már 35 oldalt elolvastam, de a könyv maga még nem kezdődött el :D), szóval szerintem ez lesz az. Még sosem olvastam el egyetlen Tolkien művet sem, ha lesz egy kis időm, ezt végigviszem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg sikerült azt a "kiadást" kiválasztanod, amelyik nekem is megvan, vagyis a jegyzetekkel ellátott, terminológiájában javított, de az eredeti fordítást tartalmazó példányt :) Szerintem ez a könyv legjobb kiadása. Könyvkiadási és -történeti szempontból érdekes az első kb. ötven oldal is a regény előtt. Jó olvasgatást hozzá :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozom a J.R.R. Tolkien rajongói táborához. :)

Kedvenc könyveim egy része Tolkienhez kapcsolódik. Kiemelkedően kedvenc a Gyűrűk Ura, amit több éven keresztül évente egyszer elolvastam. Árpi bácsi nyelvezetét, fordítását nagyon szeretem. Szerencsére a későbbi Tolkien könyvek átvették ezt a terminológiát, amit a Magyar Tolkien Társaság is melegen ajánl.

Van egy nagyon korai, még a Gyűrűk Ura kiadás előtti Hobbit kiadásom. A Babó a címe. Borzasztó nehéz volt elolvasni úgy, hogy a filmeket láttam már, illetve a Gyűrűk Urát is olvastam. :lol:

Azóta persze megvettem a "kanonizált" terminológiát használó későbbi kiadást is. Így már élvezhetőbb a mese.

A másik nagy kedvencem az óidőket tárgyaló Szilmarillok. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2000-es évek első felében én is évente elolvastam A Gyűrűk Urát. Viszont az utolsó olvasás már régebben volt, ezért fogtam hozzá megint, plusz az összes meglévő könyvnek is szép sorjában. GyU-ból is van már javított verzió, de még nem vettem rá magamat, hogy megvegyem, mert már így is van két verzióm a könyvből, egy szimpla puhafedeles (első Tolkien-könyv, amit megvettem pusztán felindulásból, mert a könyvtárban hosszú sorban iratkoztak fel rá az emberek, én meg annyit nem szerettem volna várni rá), meg a keménytáblás Alan Lee-illusztrálta változat is itt van a polcomon. Attól függetlenül még gondolkodom azon, hogy majd egyszer beszerzem a javítottat is. Szép kiadás.

Igazán örülök annak, hogy más is nagyon szereti A szilmarilokat :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Hobbit: The Battle Of The Five Armies - ExtendedEdition-hez nagy reményeket fűzök mert a mozi verzió nagyon lyukas volt nem volt befejezve normálisan a vége érdekes volt. Csodálkozom hogy Peter Jackson hogy adott ki ilyen alkotást, gondolom a stúdió vágta meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább ő, mert esetleg valamiképpen rávették, ami persze majdnem ugyanaz. Azt hiszem, egyetlen H/LOTR-film esetében sem vártam ennyire a bővített verziót. És nem kicsit gáz, hogy inkább lesz a bővített a jól összerakott film (már ha az lesz).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg egy egybecsomagolt Közép Földe BD kiadásnak örülnék, amiben benne van mind a hat film bővített változata. Nem vagyok egy nagy GyU fan, de azért arra befizetnék. Ami a Five Army-t illeti, nekem az tetszene, ha a második rész végét hozzávágnák ahhoz, és ez a film a rendes elejével indulna, aztán azt már bővítgethetik, főleg a főtörp elmegyogyójának helyrebillenésénél. Máshol én különösebben nem érzek lukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Máshol én különösebben nem érzek lukat.

 

 

Nagyon sok lyuk van benne megkel nézni az előzeteseket nagyon sok jelenet hiányzik a filmből pl amikor a farkasok üldözik a szekeret vagy a tündék nyíl zápora, de a legszebbe tűnő a törpök kosos rohama filmből teljesen kimaradt csak annyi látni hogy hirtelen ott van 3 kos a csatatér közepén és Thorinék felpattantak rá.De a vége is nagyon lyukas filmből nem derülki h ki lesz az új törp király, vagy mi lesz Suhatag sorsa, egyszerűen nincs lezárva a csata után a konfliktus amit a könyvben szépen le van írva és le is forgattak tudomásom szerint. Thorin temetése biztos h benne lesz a bővítettben aminek szintén van jelentősége. És ott van még Beorn 3 másodpercet szerepel az egész filmbe ami szintén gáz.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de ezek egy részét én, mint egyszeri mozinéző nem hiányoltam. Ami a trailerben benne van, de a filmben nincs, nem feltétlen jelenti azt, hogy az lyuk is - sok kivágott jelenet pont azért kerül kivágásra, mert semerre sem mozdítja az eseményeket és/vagy nem ad semmit hozzá, ergo felesleges. A kosos akció pont ilyen, sőt, nekem még az is sok (értsd: nevetséges), ami benne maradt. A könyvbeli dolgok meg max. azoknak fáj, akik a könyveket is illeti. Nekem a moziból kijövet nem hiányzott, hogy ki lett a törp király, mert a későbbiekben igazság szerint a filmekben ennek nincs jelentősége. Szóval úgy gondoltam, hogy mint mozifilm, sok lyukat nem érzek benne. Mint könyvadaptáció, úgy már biztos van sok-sok lyuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész filmtrilógia egyik fő vonala volt, hogy a törpök visszaszerzik a szülőföldjüket. Ezután nekem az hogy nem tisztázták hogy akkor mégis mi lett a Heggyel meg a törpökkel akikkel közel 9 órán át foglalkozott a filmtrilógia -nem egyszer háttérbe szoritva a cimszereplőt- az majdnem olyan volt mintha Szarumán halálát kivágták volna a Király visszatérből... ja igen először azt is kivágták.

Mondjuk ha valakinek ez nem hiányzik azt annyiból megértem, hogy a törpöket nem igazán sikerült emlékezetesre faragni, hiába kaptak sok játékidőt. Csak fura a készitőtől látni hogy a végén ő is úgy dönt, hogy "oké próbáltuk Tolkien egyszerü törpfiguráit szinezni, de magunk se hisszük hogy sikerült úgyhogy inkább semmit nem mondunk róla hogy mi történt velük és foglalkozzunk csak Bilbóval..."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.