Ugrás a kommentre

5x17 - Sabotage


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyelőre nem tudok elképzelni senkit Palpatine-on vagy a Konföderáción kívül. :) Talán lenne egy Jedi-ellenes terrorista szervezet Coruscanton? (Ha hülyeséget írok, bocsánat, de tényleg totál spoilermentes vagyok :D). A kar meg szerintem azért volt steril, mert ez mégiscsak egy gyerekeknek készült sorozat, egy égett, sebekkel teli, levágott végtagnak nem örültek volna a szülők. :D Egyébként nem is tudom, hogy egy lurkó mit érthetett meg ebből a részből? Az elejét leszámítva kevés akció, ellenben sok párbeszéd... nekem nagyon bejött. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Palpatine minek akarna másokat is bevonni ilyen merényletbe?

Miért, ki mással robbantana, ha el akarná kerülni saját gyanúba keverését? :) Kétszer már leírtam, miért tartom elképzelhetőnek Palpatine részvétét, újat nem tudok hozzáfűzni. Meglátjuk. Értelme csak úgy lenne igazán jelen résznek, ha kihatással lenne a maradék háromra. Ezért is gondolom, hogy nem véletlenül célozgatnak a Jedikbe vetett bizalom gyengeségére úgy a kívülállók, mint a Jedik körein belül. Anakin utolsó előtti mondata az, ami több, mint sejtető.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, ki mással robbantana, ha el akarná kerülni saját gyanúba keverését? :)

Biztos nem két csóróval tetetné az biztos. :)

 

Kétszer már leírtam, miért tartom elképzelhetőnek Palpatine részvétét, újat nem tudok hozzáfűzni. Meglátjuk. Értelme csak úgy lenne igazán jelen résznek, ha kihatással lenne a maradék háromra. Ezért is gondolom, hogy nem véletlenül célozgatnak a Jedikbe vetett bizalom gyengeségére úgy a kívülállók, mint a Jedik körein belül. Anakin utolsó előtti mondata az, ami több, mint sejtető.

Jól néznénk ki ha nem lenne semmi kihatással a következő részekre. :) Szerintem itt van a rejtély kulcsa, csak meg kell találni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos nem két csóróval tetetné az biztos. :)

Pedig láthatod. Így a Jedik lezárták az ügyet, mondván egy mezei Jedi-ellenes tüntető merész magánakciója az egész, háttérbeli machinációnak gyanúja se merül fel. Arra azért kíváncsi lettem volna, milyen alapon pletykálták azt, hogy egy Jedi robbantott. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felkerült a full guide! Érdekes, hogy bekerült Yularen is, pedig én nem vettem észre az epizódban. A másik pedig, hogy már rég kíváncsi voltam rá mik vannak azokon a hatalmas pilléreken a Jedi templom bejáratánál. Most végre ezt is láthatjuk. :) Van ott egy Yoda szerű kövér Jedi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PrincessLeia értékelése:

"Nem is emlékszem már olyan epizódra, amikor annyira beszippantott a történet, hogy szinte végig nem néztem a lejátszó számlálójára.

Most 21 percnél pillantottam oda és sajnáltam, hogy ennyi, miért nem megy tovább..."

 

Uraim: Tessék kiszeretni belőle! :lol:

 

Ja és köszi a guide-ot!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ezért merült fel bennem, hogy az nem is Jackar keze. Feltűnően steril volt ahhoz képest, hogy egy robbanásban leszakadt végtag volt elvileg. Mondom én, hogy nem kerek. :D

 

Hát ha mégis Jackar keze, az vagy valami fizikai csoda, vagy pedig nem is Jackar robbantott. Az egyik kezét meg levágták és bedobták elterelésnek :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszenek az ehhez hasonlatos, rejtélyes, nyomozós történetek, és amint menet közben kiderült, hogy ez is ilyen lesz, már örültem. :) Amúgy is hiányoltam már Anakint és Ahsokát az évadból, az előbbi szinte alig szerepelt még az idén, őket is nagyon jó volt újra látni.

 

Az epizód maga igazán élménydús volt, bár kicsit megtévesztően kezdődött a látványos űrcsatával Cato Neimodia légterében, nem kevés utalással az Ep3 nyitányára. Azt hittem, megint harcok lesznek. De végül is sokkal jobb, hogy nem ott bontakozott ki a cselekmény, hanem elmentünk ebbe a nyomozós irányba, mert igazán izgalmas történetre számítok most. :)

 

Holt biztos, hogy a merénylet mögött sokkal több van, mint szimplán az, hogy az embereknek elege van a háborúból és ezért öngyilkos merénylőt csinál valaki a férjéből a tudta nélkül. Egyetértek azzal a véleménnyel, hogy fura, hogy Letta maga ment oda a templomhoz látványosan aggódni, annak fényében, hogy ő volt az igazi gyilkos. Nem tűnik túl okosnak ahhoz, hogy ennyire túlkombinálja a dolgokat, a hozzá hasonló emberek simán csak eltűnnének, ha azt akarnák elkerülni, hogy elkapják őket. Szerintem viszont ő azért volt ott, mert aki valójában a robbantás szellemi atyja, az elhitette vele, hogy az lesz a legjobb gyanú elterelés, ha megjelenik, szinte tálcán kínálva a nőt a Jediknek, mintha direkt azt akarta volna, hogy megtalálják és elkapják. No mindegy, majd meglátjuk, mi lesz, de én is várok egy hatalmas csavart, hogy pontosan mire is megy ki ez az egész. Biztos, hogy maga a robbantás nem a cél, hanem csak az eszköz valami sokkal nagyobb disznóság kibontakozásához – főleg tudván, hogy 4 részes történet van erre építve. Nem olvastam a spoilereket, de már az itteni hozzászólásokból is kiderült, Ahsoka ellen készül valami minden bizonnyal. Ez abszolút elképzelhető, most már csak az egész koreográfiáját kell megismerni. Remélem, igazán jó sztori lesz a végén!

 

Szóval remek epizód volt, izgalmas, piszok látványos (a robbanás látványbeli rekonstrukciójának ötlete és megvalósítása előtt le a kalappal, előtte a légicsata csak bónusz volt), kiváló zenei világgal. Az elején a zene is az Ep3-at idézte, a nyomozás alatti baljós taktusok pedig remekül kiegészítették a látványt. Várom a folytatást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik meg, hogy egy nanodroid nem lehet olcsó mulatság, legalábbis úgy tűnik. Kizárt, hogy a Coruscant alsó szintjein lakó Letta egyedül dolgozott volna. A szálak mindenképp magasabb körökhöz fognak majd vezetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összeszedett összefoglaló Pildi. :peace: Te is mindig olyan jól le tudod írni mi a lényeg. :D

 

Holt biztos, hogy a merénylet mögött sokkal több van, mint szimplán az, hogy az embereknek elege van a háborúból és ezért öngyilkos merénylőt csinál valaki a férjéből a tudta nélkül. Egyetértek azzal a véleménnyel, hogy fura, hogy Letta maga ment oda a templomhoz látványosan aggódni, annak fényében, hogy ő volt az igazi gyilkos. Nem tűnik túl okosnak ahhoz, hogy ennyire túlkombinálja a dolgokat, a hozzá hasonló emberek simán csak eltűnnének, ha azt akarnák elkerülni, hogy elkapják őket. Szerintem viszont ő azért volt ott, mert aki valójában a robbantás szellemi atyja, az elhitette vele, hogy az lesz a legjobb gyanú elterelés, ha megjelenik, szinte tálcán kínálva a nőt a Jediknek, mintha direkt azt akarta volna, hogy megtalálják és elkapják.

Csak hogy ebben megint ott a buktató, hogy a Jedik vallatásán megbukhat a nő, és elárulja a megbízót. Erre nem gondol az eszes csóka? Emlékezzünk hogy járt pl. Cad Bane vagy Poggle a Jedik vallatásain...

 

A szálak mindenképp magasabb körökhöz fognak majd vezetni.

És mi lenne, ha mégis egy Jedi lenne az akció mögött? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy ebben megint ott a buktató, hogy a Jedik vallatásán megbukhat a nő, és elárulja a megbízót. Erre nem gondol az eszes csóka? Emlékezzünk hogy járt pl. Cad Bane vagy Poggle a Jedik vallatásain...

Hacsak nem végeznek vele a rabsága alatt, hogy ne árulhasson el semmi használhatót. Ha valóban Palpatine belső embere munkálkodik a Templomban, az könnyedén megölheti a csajt. Nem mellesleg egy ilyen malőrrel ismét gyanúba keverhetők a Jedik, akik saját "bűnösségüket" akarják leplezni Letta megölésével (újabb pont a Sith részvéte mellett). Tippem is lenne, melyik Jedi kerülhet bajba...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka! :D Pl. ő hallgatja ki Lettát, és utána ölik meg. Ekkor már gyanúba lehetne keverni. Persze kérdés, hogy hol van Anakin? Meg ugye Ahsoka eleve nem volt a bolygón a robbanáskor, így nehéz lenne rákenni bármit is. Ha csak nem a szervezkedést nem.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka! :D Pl. ő hallgatja ki Lettát, és utána ölik meg. Ekkor már gyanúba lehetne keverni. Persze kérdés, hogy hol van Anakin? Meg ugye Ahsoka eleve nem volt a bolygón a robbanáskor, így nehéz lenne rákenni bármit is. Ha csak nem a szervezkedést nem.

Én is erre gondolok, így már bőven van értelme. :)

Az egy dolog, hogy Ahsoka nem volt a bolygón, rákenhetik, hogy "alibi távollét". De ennyi erővel ő is megetethette Jackarral a droidokat még jóval a robbanás előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi lenne, ha mégis egy Jedi lenne az akció mögött? :)

Egy újabb Krell, aki magánakcióba kezd? :) Hát nem tudom, remélem azért nem így lesz. :) Véleményem szerint ez az eset most jóval komplexebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is erre gondolok, így már bőven van értelme. :)

Az egy dolog, hogy Ahsoka nem volt a bolygón, rákenhetik, hogy "alibi távollét". De ennyi erővel ő is megetethette Jackarral a droidokat még jóval a robbanás előtt.

Az előbb megint megnéztem (hihetetlen hangulatos és titokzatos rész), nagyon figyelve a részletekre. Most úgy kapcsoltam magam, hogy Jedi a tettes. Mi van ha egy lovag kiszemelte Jackart? Simán belecsempészhette a nanodroidokat a kajájába, és így már értelme is lenne annak, hogy Letta miért ment a templomhoz és miért kereste a férjét (nagyon érdekes adalék, hogy amikor kihallgatják Lettát, Barriss tűnik fel a bejárat előtt, és be is néz). És ami még furcsább, hogy Anakin kérdésére a teljes kérdéssel válaszol, mintha az Erővel manipulálnák. Ráadásul a kamera is olyan mozgást végez, mintha valaki figyelné őket.

 

"- Maga etette meg a nanodroidokat Jackarral? Válaszoljon! Most!

- Én etettem meg a nanodroidokat Jackarral."

 

Ennek csak az mond ellent, hogy talán a Jedik megéreznék ha valaki az Erőt használja a közelükben. :hmm:

 

Egy újabb Krell, aki magánakcióba kezd? :) Hát nem tudom, remélem azért nem így lesz. :) Véleményem szerint ez az eset most jóval komplexebb.

Komplex ez már így is. A támadás egyáltalán kik ellen irányult? Gondolom a klónok ellen, hisz Letta konyhájában kivillan a tiltakozó hologram. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis rész volt. Bár nem erre számítottam, azt gondoltam Ashokát gyanúba keverik. Mivel nem vagyok spoilermentes a rész előzeteséből ez derült ki számomra. Hát akkor tévedtem. Az eleje egyszerűen lélegzetelállító volt. Maga a csata az EP3-ra hajaz ahogy írtátok, még maga a kamera rázoomolása Anakin gépére is ugyanaz a beállítás, mely végre az ETA 2. Nagyon tetszenek ezek a kis gépek, örülök hogy megjelentek. A kullancsdroidok letaszítása az Erővel fura volt, mert ahogy Ody is írta miért nem használta ugyanezt Kenobi az EP3-ban?

Aztán jött a nyomozás. Semmi különös hogy őket küldték nyomozni, ők nem voltak a helyszínen. Van ám itt azért egy érdekes dolog. A Templomban rengeteg Jedi van akikkel ott az Erő. Miért nem érezték meg a rossz szándékot előre? Mármint hogy valaki robbantani akar bent. Szerintem ez is azt igazolja hogy gyengül az Erővel való kapcsolatuk, a Sötét Oldal meg erősödik. Az EP2-ben Kenobi még megérezte a bajt Amidala ellen.

Többen írtátok hogy a nép tüntet a Jedik ellen. Sajnos nemíÍgy van. Azok a tüntetők a halottak hozzátartozói. Anakin még meg is kérdezi hogy ők-e azok majd bólintanak rá. Szóval ők nem a nép, látni is mikor hátul van a kamera hogy alig vannak.

De azért érdekes hogy az van nekik beadva hogy a Jedik miatt van a háború, holott ők védelmezik a Köztársaságot a szepik ellen. Nem éppen okos ez a nép.

A merényletről nem sokat írnék, mivel nem lehet tudni mi a helyzet. Lettáról ordít hogy csak egy báb, egy eszköz. Egy melós és az asszonya nem tud ilyet véghezvinni. Nekem is feltünt az hogy nem életszerú odamenni tüntetni a Templom elé ha én robbantottam fel a férjemmel annak hangárját. Apropó a kéz megtalálása. Szerintem teljesen ok, a valóságban is az öngyilkos merénylőkből a kéz vagy a lábfej megmarad. Én is Sidioust sejtem a háttérben. Valamit Ashokával akar tenni.

De az tényleg milyen durva már hogy a Templom ilyen rosszul fizet. Kénytelenek abban a mocsok negyedben lakni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előbb megint megnéztem (hihetetlen hangulatos és titokzatos rész), nagyon figyelve a részletekre. Most úgy kapcsoltam magam, hogy Jedi a tettes. Mi van ha egy lovag kiszemelte Jackart? Simán belecsempészhette a nanodroidokat a kajájába, és így már értelme is lenne annak, hogy Letta miért ment a templomhoz és miért kereste a férjét (nagyon érdekes adalék, hogy amikor kihallgatják Lettát, Barriss tűnik fel a bejárat előtt, és be is néz). És ami még furcsább, hogy Anakin kérdésére a teljes kérdéssel válaszol, mintha az Erővel manipulálnák. Ráadásul a kamera is olyan mozgást végez, mintha valaki figyelné őket.

Nem zárhatjuk ki, hogy valóban Jedi a tettes, a belső ember. Anakin rávilágított miért. Ahogy Krellt, úgy mást is elcsábíthat a Sötét Oldal, ráadásul a háború még a Jedik körében is megosztó nézőpontokat vált ki. Sok Jedi nem ért egyet azzal, amit a háborúban ők képviselnek (inkább katonák már, mint a béke valódi őrei). Egy ilyen renegát Jedit könnyedén megvezethet Palpatine a hatalom és háború végének ígéretében.

Palptaine (tételezzük fel, hogy ő áll mind emögött) miért bajlódna, szervezkedne ennyit néhány klón megöléséért? Naponta hullanak ezrével a Galaxisban. Szerintem sokkal inkább a Jedikbe vetett bizalom megrendítésének egy mérföldkövének szánja azt, hogy bemárt egy pozitív értékeket képviselő Jedit, hogy a nép lássa, mennyire kifordította őket magukból a háború, így könnyebben hiszik el róluk a jövőben, hogy elárulták a Köztársaságot. Az csak hab a tortán, ha ez a bemártott illető Skywalker tanítványa, akinek eltávolítása mestere mellől szintén hasznos a Sith terveire nézve.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Többen írtátok hogy a nép tüntet a Jedik ellen. Sajnos nemíÍgy van. Azok a tüntetők a halottak hozzátartozói. Anakin még meg is kérdezi hogy ők-e azok majd bólintanak rá. Szóval ők nem a nép, látni is mikor hátul van a kamera hogy alig vannak.

Igen ez érdekes, bár Windu a végén mondja, hogy a nép kezd ellenük fordulni. Ezt az epizódban nem egyszer említik, szóval komolyan növekszik az elégedetlenség irányukba. Az viszont megdöbbentőbb, hogy a Jedi tanács lehetséges opciónak veszi, hogy közül valaki a merénylő. Ez a súlyosabb gond! Mert ha ez igaz, akkor ott k*rva nagy baj van a renden belül is! Lehet, hogy Krell csak a jéghegy csúcsa. Úgy érzem ez a történet szál már közvetlen bevezetése az EPIII -nak, és történeti szinten hatalmas dolgok fognak kibontakozni.

 

Nem zárhatjuk ki, hogy valóban Jedi a tettes, a belső ember. Anakin rávilágított miért. Ahogy Krellt, úgy mást is elcsábíthat a Sötét Oldal, ráadásul a háború még a Jedik körében is megosztó nézőpontokat vált ki. Sok Jedi nem ért egyet azzal, amit a háborúban ők képviselnek (inkább katonák már, mint a béke valódi őrei). Egy ilyen renegát Jedit könnyedén megvezethet Palpatine a hatalom és háború végének ígéretében.

Palptaine (tételezzük fel, hogy ő áll mind emögött) miért bajlódna, szervezkedne ennyit néhány klón megöléséért? Naponta hullanak ezrével a Galaxisban. Szerintem sokkal inkább a Jedikbe vetett bizalom megrendítésének egy mérföldkövének szánja azt, hogy bemárt egy pozitív értékeket képviselő Jedit, hogy a nép lássa, mennyire kifordította őket magukból a háború, így könnyebben hiszik el róluk a jövőben, hogy elárulták a Köztársaságot. Az csak hab a tortán, ha ez a bemártott illető Skywalker tanítványa, akinek eltávolítása mestere mellől szintén hasznos a Sith terveire nézve.

Ez nagyon tetszik, főleg a fejtegetés második része. :clap: És ez az a mezsgye, ami mentén el lehet kerülni azt a tragédiát amiről fentebb írtam. Bár azért ebben az esetben is maradna sajnálni való bőven, de az mégis más ha a sith nagyura szívatja őket. Szerintem már a következő részben is sok minden ki fog derülni. Lehet, hogy a lényeg is.

 

Mikor lesz már szombat (vasárnap)?? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ez érdekes, bár Windu a végén mondja, hogy a nép kezd ellenük fordulni. Ezt az epizódban nem egyszer említik, szóval komolyan növekszik az elégedetlenség irányukba. Az viszont megdöbbentőbb, hogy a Jedi tanács lehetséges opciónak veszi, hogy közül valaki a merénylő. Ez a súlyosabb gond! Mert ha ez igaz, akkor ott k*rva nagy baj van a renden belül is! Lehet, hogy Krell csak a jéghegy csúcsa. Úgy érzem ez a történet szál már közvetlen bevezetése az EPIII -nak, és történeti szinten hatalmas dolgok fognak kibontakozni.

 

 

Persze, ettől függetlenül a népnek a t*ke tele lehet a háborúvaél és vonzataival. Gondolom azért sulykolják az emberekbe hogy Dooku robbantotta ki a háborút aki Jedi volt, ergo a Jedik tehetnek mindenről, meg amúgy is furcsák és különlegesek.

Azon én is néztem hogy semmi megrökönyödés nem volt egyik Jedi tanácstag részéről mikor szóba jött hogy Jedi is lehet a tettes. Mintha az mindennapos lenne hogy egy Jedi a bűn útjára lép. Szörnyű látni hova jutottak és egyre inkább az a véleményem hogy ez a Jedi Rend már jobb is hogy eltünt(persze azért nem írtással kellett volna ezt megoldani). Krell szerintem is csak egy a sok közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon én is néztem hogy semmi megrökönyödés nem volt egyik Jedi tanácstag részéről mikor szóba jött hogy Jedi is lehet a tettes. Mintha az mindennapos lenne hogy egy Jedi a bűn útjára lép. Szörnyű látni hova jutottak és egyre inkább az a véleményem hogy ez a Jedi Rend már jobb is hogy eltünt(persze azért nem írtással kellett volna ezt megoldani). Krell szerintem is csak egy a sok közül.

Hú, ez nekem épp az ellenkezőjének jött le. Még beszélni is alig mernek róla. Eléggé letargikus a hangulat közöttük. Szerintem eléggé le voltak sújtva.

 

Nabo! Nézd meg Ahsoka hajójának ablakát amint az beszél Anakinhoz. Egy kis szelete látszik jobb oldalt. Észrevehető ahogy a vízcseppek elkenődnek rajta. Óriási! :D:clap:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, ez nekem épp az ellenkezőjének jött le. Még beszélni is alig mernek róla. Eléggé letargikus a hangulat közöttük. Szerintem eléggé le voltak sújtva.

 

A "normális" Jedi Rendben már maga a felvetés is abszurd lett volna hogy egy Jedi akár egy szelet csokit is ellop, nemhogy szabotázst követ el.. Úgy értem hogy már nem is nagyon tiltakoznak ellene. Gondolom Dooku és Krell megalapozta azt a Jediknél hogy valami nem stimmel a Jedi Renden belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "normális" Jedi Rendben már maga a felvetés is abszurd lett volna hogy egy Jedi akár egy szelet csokit is ellop, nemhogy szabotázst követ el.. Úgy értem hogy már nem is nagyon tiltakoznak ellene. Gondolom Dooku és Krell megalapozta azt a Jediknél hogy valami nem stimmel a Jedi Renden belül.

Igen így van. Főleg Krell lehetett mellbevágó, hisz ő még friss élmény. A lényeg, hogy végre bemutatják a Jedi renden belüli viszonyokat is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összeszedett összefoglaló Pildi. :peace: Te is mindig olyan jól le tudod írni mi a lényeg. :D

 

Csak hogy ebben megint ott a buktató, hogy a Jedik vallatásán megbukhat a nő, és elárulja a megbízót. Erre nem gondol az eszes csóka? Emlékezzünk hogy járt pl. Cad Bane vagy Poggle a Jedik vallatásain...

Köszi. :)

Ez csak akkor lehet gond, ha ismerné az igazi fejest. :) De ez nem valószínű. Jól írta Nute, ilyen technológiát akárki nem szerezhetett, és ha erre volt pénze, akkor arra is, hogy közvetítőn keresztül intézze az egészet.

 

 

Van ám itt azért egy érdekes dolog. A Templomban rengeteg Jedi van akikkel ott az Erő. Miért nem érezték meg a rossz szándékot előre? Mármint hogy valaki robbantani akar bent. Szerintem ez is azt igazolja hogy gyengül az Erővel való kapcsolatuk, a Sötét Oldal meg erősödik.

Szerintem azért nem érezhettek meg ilyesmit, mert Jackar, aki ott volt a közelben, nem akart robbantani. Kívülről jött az inpulzus valahogy. Viszont abban igazad van, hogy általánosabban lehetett volna talán érzékelni valami közvetlen veszélyt, főleg ha egy Sith van/lenne a háttérben. Ha meg tényleg egy másik Jedi, azt meg aztán főleg.

 

 

Nem zárhatjuk ki, hogy valóban Jedi a tettes, a belső ember. Anakin rávilágított miért. Ahogy Krellt, úgy mást is elcsábíthat a Sötét Oldal, ráadásul a háború még a Jedik körében is megosztó nézőpontokat vált ki. Sok Jedi nem ért egyet azzal, amit a háborúban ők képviselnek (inkább katonák már, mint a béke valódi őrei). Egy ilyen renegát Jedit könnyedén megvezethet Palpatine a hatalom és háború végének ígéretében.

Palptaine (tételezzük fel, hogy ő áll mind emögött) miért bajlódna, szervezkedne ennyit néhány klón megöléséért? Naponta hullanak ezrével a Galaxisban. Szerintem sokkal inkább a Jedikbe vetett bizalom megrendítésének egy mérföldkövének szánja azt, hogy bemárt egy pozitív értékeket képviselő Jedit, hogy a nép lássa, mennyire kifordította őket magukból a háború, így könnyebben hiszik el róluk a jövőben, hogy elárulták a Köztársaságot. Az csak hab a tortán, ha ez a bemártott illető Skywalker tanítványa, akinek eltávolítása mestere mellől szintén hasznos a Sith terveire nézve.

Ebben van ráció, és Palpatine-ból is simán kinézem. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért nem érezhettek meg ilyesmit, mert Jackar, aki ott volt a közelben, nem akart robbantani. Kívülről jött az inpulzus valahogy. Viszont abban igazad van, hogy általánosabban lehetett volna talán érzékelni valami közvetlen veszélyt, főleg ha egy Sith van/lenne a háttérben. Ha meg tényleg egy másik Jedi, azt meg aztán főleg.

Lehet, hogy a robbanás előtt nem sokkal már megérezték. Yoda pl. azt is érzékelte, amikor Cad Bane betört a templomba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo! Nézd meg Ahsoka hajójának ablakát amint az beszél Anakinhoz. Egy kis szelete látszik jobb oldalt. Észrevehető ahogy a vízcseppek elkenődnek rajta. Óriási! :D:clap:

Sajnos a "polcom" naponta megtelik, így amit nem kell visszaosztanom, az másnap már landol a "hulladékgyűjtőben", így erről az animációs bravúrról most lecsúcsok :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.