Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Mennyire érteném a Star Treket?Az a helyzet, hogy barátok hívtak rá, meg olyan lelkesen írtatok róla, hogy elkezdett érdekelni, pedig eddig teljesen hidegen hagyott az univerzum maga is.Amit tudok: Van egy Enterprise nevü űrhajó ami elhagyta a Földet valamikor, van T.J Hooker aki valamilyen tisztje ennek a hajónak, van egy hegyesfülü fazon aki szintén a hajó legénységéhez tartozik, van egy romulán nevű faj és egy borg nevü.Ennyi.Ennyit tudok.Ennyi tudással érteném a filmet?

 

 

Termi:Reese-t mindenképp vissza kell küldeni, mert ok hogy a jelenben már él Connor de ha nem küldi vissza akkor a jelennek is meg kell változni.Pl Connornak a múltja amit ismert nincs többé.Mert akkor Kyle helyett valaki más lesz az apja, akiről semmit sem tud, és valószínú, hogy az ellenállás vezetője sem lenne.Szerintem pont azért lett az ellenállás vezetője mert tudta a jövőt.

 

 

Jake:Cameron bazi öreg lett.Mikor utoljára láttam nem volt ilyen ősz.Ki az a csávó mellette?Ő lesz az Avatar főszereplője?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ő a főszereplő :)

Ami pedig a Star Treket illeti, szerintem nyugodtan megnézheted, tuti úgy készítették el, hogy annak is világos legyen, aki még nem látott ST-filmet. Pl. a mai fiatal moziba járók :) Max. az apró poénok, részletek mind újak lesznek, nem pedig a többi filmből már ismert utalások a legénység tagjaival kapcsolatban.

Egyébként a romulánokra személy szerint már abszolút nem emlékszem, de ez nem gátol meg a nézésben :D Nekem inkább azok a redőzött homlokú fazonok rémlenek jobban :D No meg persze a vulcaniak :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csehkov, az orosz akcentussal ( szinkronos volt ugye a film és kitűnő minőség! Eredeti hang nem is érdekel.).

Na megjöttem Pestről, és első dolgom volt (pihenés, kajálás, ivás, élménybeszámoló és az egyebek után :) ) felkeresni Oldi kritikáját, de valahogy sejtettem, hogy úgy fog vélekedni, mint én :) Egy valamit, a szinkron szerintem mocskosul rossz. A megszokott Trek terminusokat, mintvörös riadó, szubtér, "Bámulatos!", "Hosszú és eredményes életet!" lazán félrefordították, hogy csak pislogtam, bár nem mindegyik volt szörnyű, de a Vörös Kód az azonnal megölte nálam a szinkront. A hangok meg bár jók, a felét sem adják az eredetinek, különösen Chekovnál, angolban sokkal jobban átjön az azonosítási gondok, mert rettenetesen kemény akcentussal beszél, oly mód, hogy először azt hittem, oroszul beszél. Magyarban teljesen érthető, nem is jön át rendesen a poén (én komolyan azon gondolkodtam, miért nem érti a komputer).

 

Frenkie, abszolúte érthető, max csak a többi sorozatra és filmre történő kikacsintást nem fogod érteni, de azok is úgy lettek megírva, hogy ezek ismerete nélkül is hassanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy valamit, a szinkron szerintem mocskosul rossz.

De most legalább egyáltalán volt feliratos kópia a MOM Park-ban, az is valami.

Mondjuk Oldie-nak nem igazán ajánlott. Sokszor alig lehetett látni a feliratot, főleg mivel az Enterprise belülről tiszta fehér.. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most legalább egyáltalán volt feliratos kópia a MOM Park-ban, az is valami.

Mondjuk Oldie-nak nem igazán ajánlott. Sokszor alig lehetett látni a feliratot, főleg mivel az Enterprise belülről tiszta fehér.. :)

Szívbajt is kaptam volna és mínusz ötven pont a filmnek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most legalább egyáltalán volt feliratos kópia a MOM Park-ban, az is valami.

Egy ritka sz*r felirattal. Örülök, hogy tudok annyira angolul, hogy már csak néha szorluljak rá. Komolyan, az Alien Quadrilogy DVD óta nem láttam ilyen pocsék feliratot (rendre ebben is benne volt minden félrefordítás, mint Vörös Kód, térsebesség, stb., de, hogy itt még néha három soros monológokat össefogalaltak két szóban, na az durva volt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most legalább egyáltalán volt feliratos kópia a MOM Park-ban, az is valami.

Én majd csak a dvd-n fogom feliratosan nézni, bár ha arra is ilyen pocsék lesz, amit Dzséjt írt, akkor nem tudom, mi lesz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Cameron isteníti Sam Worthingtot!

http://latimesblogs.latimes.com/thedishrag...ron-avatar.html

"He's an old-school tough guy, and that's what I needed for this film," Cameron said, adding that while he has seen only the trailer of "Terminator Salvation," he's sure that Sam is gonna "blow Christian Bale off the screen."

Hu Cameron szerint alázni fog Sam a Terminatorban, és Christian Balet lemossa a vászonról :)

 

Plusz van még belinkelt oldalon egy videó, ahol Cameron beszél az AVATAR-ról. Érdekesség megemlíti hogy az AVATAR space fantasy lesz :) Kb mint az SW ugye :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Források szerint június első hetében poszter jön és talán kép(ek) a filmből..

A 3D trailer a Jégkorszak 3 előtt, a 2D-s meg a Trafó előtt.

Vagy a Harry Potter előtt lesz a 3D-s trailer, mert az IMAX 3D-ben fog moziba futni.

De ami biztos július végén a Comic Conon lesz valami videóanyag róla a mozi geekeknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Kőműves voltam, téglákat raktam. Házakat építettem és sosem terveztem, hogy színészkednék. 19 éves koromban megismertem egy fiatal lányt, aki egy színiiskolába felvételizett. Én is elmentem vele a meghallgatásra, hogy támogassam, bátorítsam. Engem felvettek, de őt nem, szakított is velem egy héttel később. Addig azt hittem Csehov az Enterprise csillaghajó fedélzetén szoglált a Star Trekben. Nem tudtam, hogy színdarabokat írt....:" tovább:

Sam Worthington mesél magáról , Avatarról Titánokról

Érdekes!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap volt szerencsém megnézni a miskolci Cinema Cityben a Star Trekket. Kb félig volt a terem, de meglepően sok plázacica lánykával, barátostul. Azért voltak magányos harcosok is, az egyik a hátam mögött mikor felállt hogy elengedjen valakit, le is öntötte magát kólával, és ott szentségelt egy darabig, sajnáltam is szegényt. :)

 

Nos, én is csacsognék a trailekről. A G.I Joe szinkronos előzetes nem aratott sikert a közönség számára, apró kacajok hagyták el a nézőteret a trailer után, és vihogtam kínomba, kb ez a film nagyon nem kéne, legalább is én moziba kihagyom :)

Transfromers előzetes már jobb volt, de kb a szinkron az pocsék, és az elején miért vágták ki amikor Űrdongó hallgatja a zenét?

Áh, ezt is csak feliratosan kéne nézni valahogy.

 

Utána következett a nagybetűs film, a STAR TREK. Már a kezdő képsorok és a brutális hangzás/látvány párosítás beledöngölt a székbe, köpni nyelni alig tudtam, azaz csak nyeldestem a kólámat kidülledt pupillával :D

J.J Abrams nem totojázott, a képünkbe nyomott egy olyan űrcsatát, amitől minden sci-fi fanatikus pici szíve zakatol ezerrel.

Amint egy emberkét kiszippant a vákum, és a légüres térben még a lepkepukit se hallani, az valami eszméletlen feelinges volt.

A robbanások kitünőre sikeredtek, a világűr komor rideg valósága, valamint az űrhajók lehengerlő mozgása csillagos ötös számomra. George Lucas effektcége az ILM igazán kitett magáért, a leghipermodernebb vizuál effekteket pakolták a moziba. George Lucas meg mondhatja Abramsnak hogy Damn you J.J. megcsináltad!

Egy olyan sci-fit, amit Star Wars és Trek fan egyaránt élvezhet, a plázacica, és Dezső a telepről egyaránt.

A közönség széles skáláját kielégíti a pörgős történet, az állandó izgalmi faktor, a színészek könnyed és felszabadult játéka, az aprócska humorbombák, az apró nüanszok, ami miatt az ember figyelme nem lankad!

Kirk és Mr. Spock elsőrangúan oldják meg a rábízott feladatukat, valamint Chekov mókás akcentura és Uhura gyönyörű combjai emelik a film színvonalát :)

A különböző bolygók, Vulkán, Delta Vega, Föld világának megalkotása egyaránt lehengerlő. Igazi távoli jövős atmoszféra uralkodik az egyes helyeken. Delta Vega jeges bolygó, számomra a legfeelingesebb, a groteszk ragadozó szörnyektől hemzsegő kietlen planéta, az előtetolt helyőrséggel, amiben a flúgos Scotty és parányi űrlény cimibje tengetik unalmas napjait.

A főellenség Néró kb arcra mint egy mexikói sittes, remekül hozza az elmebajos gonoszt. Bár kicsit kidolgozatlan a karakter, de kellően mérges, és utál mindenkit, mi pedig el hiszük neki.

Kirk és Spock közti konfliktus kezelés jól ki van dolgozva, a kezdeti feszültségek bemutatása, majd ahogy két fiatal ambíciózus alak barátságot köt, mind jól szemléltetve van eme két órácskában.

 

Nem is szaporítom tovább a szót, J.J Abrams letett az asztalra egy átlagon felüli, minőségi sci-fit, amit még évek múlva is emlegetni fogunk , a folytatások garantáltak ugyanezzel a szereplőgárdával, a kasszasiker várható, minden együtt van ahhoz, hogy valami új, valami izgalmas, valami szájtátós látványú univerzum újra beinduljon, és az első osztályon robogjon tovább!

 

vége.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez már döfi Jake fiacskám :)

 

Amúgy youtube-on elnézegettem pár DS9-es űrcsatát. ( alapjaiban is elég ütősek) De hát mit ne mondjak...ha Abrams picit továbbmerészkedne a Trek univerzum idejében, ezzel a megvalósítással, akkor fölé és alá fogom hugyozni magam. :) Hihetetlen látványvilágot tud komponálni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ő a főszereplő :)

Ami pedig a Star Treket illeti, szerintem nyugodtan megnézheted, tuti úgy készítették el, hogy annak is világos legyen, aki még nem látott ST-filmet. Pl. a mai fiatal moziba járók :) Max. az apró poénok, részletek mind újak lesznek, nem pedig a többi filmből már ismert utalások a legénység tagjaival kapcsolatban.

Egyébként a romulánokra személy szerint már abszolút nem emlékszem, de ez nem gátol meg a nézésben :D Nekem inkább azok a redőzött homlokú fazonok rémlenek jobban :D No meg persze a vulcaniak :)

Remélem lesz majd egyszer Voyager mozi is. Mondjuk a 8472-es fajjal a középpontban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg Oldie neked melyik volt a kedvenc részed az ST-ben? :)

Most az egész univerzumra gondolsz ami meghúzódik mögötte, vagy kizárólag ami ebben a filmben történt? :)

 

No, ha az első, akkor nekem a nagy mozifilmek közül az első három-négy rész ( nagy kedvenc a visszamegyünk 1986-ba a bálnákért :D ), aztán jó volt még a Kapcsolatfelvétel is. :D Sorik közül Voyager, Deep Space Nine (überállat csaták vannak benne. :) ) , aztán az Archer kapitányos Enterprise sorozat is tetszetős volt.

 

Ami Abrams alkotását illeti, szinte minden perce vigyort csalt a fejemre. :D Előzetesekből nem is gondoltam, hogy ilyen merész húzásokat alkalmaz, mind kameramozgatásban ( oks, Cloverfield után azért számíthattam volna ilyenre :) ), mind azzal, hogy ilyen technikai újításoknak veti alá a TOS beli Enterpriset. Kritikámba írtam ugye, hogy talán az ipartelepszerű gépház nem jött be annyira, de azt mondom belefér. Az időparadoxon, meg párhuzamos világ dolog nem zavart, az egész Star Trek univerzum hemzseg ezektől, ez hozzátartozik, lásd pl a Kapcsolatfelvételt, vagy az Archeres Enterprise dupla részes epizódját amitől nem kicsit hidaltam le, mert teljesen más Föderációt jelenített meg, ami leigázza a galaxist.

Jók voltak a "szörnyek" is. A farkasszerű lény emlékeztetett az egyik nagyfilmben látható klingon "háziállatra". De a Nagy Vörös is piszok durva volt. :)

A csillagflotta bázisán lévő eligazítás, transzportbepakolás nagyon emlékeztetett a Hoth-i jelenetre. :) Gondolom ez nem kicsi utalás volt Abramstól a másik nagy kedvencére. :) Talán egy pillanatra a térváltáskor is befigyelt az a SW-s pillanat amikor a csillagok fénycsíkokká váltak. :)

Viszont Dzséjtől megkérdezném, mert én nem vagyok benne biztos, hogy ebben az időben nem volt már meg az a gombaforma űrállomása a Föderációnak? Nekem kicsit most furcsa volt a filmben lévő platformszerű bázis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is az elejétől a végéig iszonyatosan tetszett, de talán az ejtőernyős ugrást élveztem a legjobban, meg az azt következő akciójelenetet :)

Hm...de várom már ezt a filmet :)

http://www.imdb.com/title/tt1408101/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont Dzséjtől megkérdezném, mert én nem vagyok benne biztos, hogy ebben az időben nem volt már meg az a gombaforma űrállomása a Föderációnak? Nekem kicsit most furcsa volt a filmben lévő platformszerű bázis.

Nem, az Űrdokk 2258-ban még az eredeti idővonalban sem létezett, akkor is a 2280-as években épült meg (2280 és '85 között).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.