Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

No gyerekek.......Csak röviden, zanzásítva, többit meg majd hétvégén.

 

 

K*urva jó volt a Salvation! Nálam a legjobb rész az összes közül. :(

Ha ezt csutka hallaná.. :D

Mellesleg most viccelsz? A legjobb rész.? Ugyan már. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben kiderül az AVATAR milyen hosszú lesz.

slashfilm

 

189 perces lesz a film!!! :D:(

Ez tényleg megéri majd a mozijegy árát. Huu nem lesz semmi :D

Akkor lesz szünet is benne.

Egyébként, aha tényleg arról fog szólni az Avatar, ahogy olvastam akkor én a pandoraiaknak szurkolok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos ugye a film utolsó órájában egy hatalmas epikus csata lesz, amit Cameron szerényen a minap minden csaták anyjának nevezett, szóval el lehet képzelni :D

Ami már túltesz az eddigi csatákon, az már sok, legalább is szerintem :P De majd meglátjuk, erősen szkeptikus vagyok ezzel a kijelentéssel kapcsolatban.

 

TS.

Remek film volt, nem tudom, mit fanyalognak mások. Á, marha jó volt látni bizonyos személyek találkozását :P

Spoiler:

No meg persze izgulni azon, hogy mikor mondja ki Marcus a varázsszót: Kyle Reese, miután úgymond elkapták :D Marcus :D Mivel ő azért nem egészen ember, így van esély arra, hogy valahogy a készítők feltámasszák, és visszatérjen :D Én legalább is visszavárom.

Remek karakter ez a Marcus, mind a négy film számomra legszimpibb karaktere :D Sam Worthington :(:D Jöhet az Avatar :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

K*urva jó volt a Salvation! Nálam a legjobb rész az összes közül. :D

Vajon honnan gondoltam, hogy ennyire fog tetszeni? Mondjuk nekem még egyelőre a T2-t nem verte le, de egyrészt, még meg kéne néznem párszor, másrészt, az a bővítés esélyesé teszi. Pont mint a Star Trek, ott is örlődöm, hogy az legyen-e számomra a legjobb Trek mozi, vagy beelőzi-e még a 8 és 6.

Azon viszont tényleg meglepődtem, hogy Karrdenak is ennyire tetszett :D

Kíváncsian várom frenkie és Bomarr véleményét. Na meg Donát is lehetne kicsit részletesebb, ha már előzetesen annyit diskuráltunk az időutazásról :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen feelinges volt skaccok. Az első perctől hatása alá kerültem. Legalábbis onnan ahonnét elkezdődik a csata. Sokkal de sokkal gyengébb részre számítottam, de magasan átvitte a lécet. Minden annyira de annyira klappolt, hogy tényleg nem értem a fikázókat. Háború van, érzelmesség is, dráma is, sztori is.......nem hiányzik innen semmi se. A vége pedig az "aranyigazsággal" feltette a pontot arra a kérdésre, hogy mi különbözteti meg a gépet az embertől. Aki ennél magvasabb gondolatokat akar elvárni egy Terminator filmtől, az vagy nem látott még termi filmet, vagy sült ökör.

Nagyon bejöttek azok az apró kis tiszteletadások, főleg a T1-felé amiket itt-ott elszórtak a filmben. Oks, valóban voltak logikai bukfencek......az időparadoxonos elmélkedéseket ne vegyük ide, mert ugye eddig nincs rá bizonyíték a mi világunkból, hogy ez pontosan hogy zajlana......de nálam az első ilyen szemöldökráncolós esett a nyitányba volt amikor a Cyberdinet említik. Ezt nem teszem spoiler mögé mert nem oszt nem szoroz annak aki még nem látta a filmet, de itt nem CRS-t kellett volna megemlíteni? A Cyberdinet Sarahék felrobbantották, legalábbis jelképesen. :S

De innentől más "súlyosabb" esett nem is rémlik igazság szerint. Annyira lekötött a sok akció, a f*sza zene, látvány. :D

A karakterekkel se volt érzésem szerint semmi gond se. Épp annyit színészkedtek amennyire szükség volt, annyira mélyítették el őket amennyire szintén szükség volt. A különböző ellenállócsoportok zseniálisak, sőt, a fosztogató bandák is......tényleg apokaliptikus jövő volt ez ahol ember embernek farkasa.

Bale és Worthington simán hozta az elvárható szintet, egy szál gond se volt velük. Jake, tényleg zseniálisan játszott Worthington :D A szinkron pedig tökéletesen illet rá. :D

Hang: Zseniális!!!!!!!!!! Ahogy nyikorognak a gépek, ahogy kerepelnek a gépfegyverek, ahogy felbőgnek a mototermik.........Látványban pedig a snitt nélküli pár perc mindent visz.

Shwarcit is tök jól megoldották, no és amikor a megjelenésével felcsendülnek az ismert taktusok...nah bazz......köpni-nyelni nem tudtam, de szerintem a nézők se. Majd teltház volt de pisszenést alig lehetett hallani a film alatt. Cloverfieldnél volt utoljára ilyen amikor mindenki ennyire hót kussban maradt.

 

No röviden egyenlőre ennyit. Kíváncsian várom mennyire is lenne még ennél is jobb a DVD verzió. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, én szeretem ezt a sztorit, csak a harmadik nem jött be kellőképpen :D Fene tudja, miért. Meg azt sem tudom, miért nem lelkesedtem túlzottan most ezért a filmért, de így legalább nem is csalódtam, remek volt a film :D

Spoiler:

Azért kötözködjek, hogy műtő nélkül a szívátültetés kissé necces? :D De legalább nem fog szívszélhűdést kapni Connor, erős szívet kapott :D Egyébiránt a gépek miért kattantak rá Kyle Reese-re? Ismerik a múltat? Most ebbe picit belekavarodtam hirtelen, de nem lehetetlen, különben miért vezette volna a "halállistát"? Oké, Connort meg lehet fogni vele, de csak ha tudják, amit mi.

Anton Yelchinnek nem is olyan rossz ez az év, Star Trek és Terminator Salvation egymás után, jó kezdet ez egy ifjúnak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

itt nem CRS-t kellett volna megemlíteni? A Cyberdinet Sarahék felrobbantották, legalábbis jelképesen. :S

Ez a "belefér" kategória. Végül is, attól, hogy egy épület szintjét eldózerolják, még nem felétlen megy csődbe a multicég, max gyengélkedni kezd (ez kicsit olyan, mintha a Hadlay's Hope felrobbanásával csődbe ment volna a Weyland-Yutani). Másrészt, a T3-ban nem hangzott el, mikor veszett oda végleg a Cyberdyne. A Projekt Angel végül átkerült a CRS-hez, de nem tudtuk, mikor, sose mondtak évszámot, vagy, hogy mióta dolgozott a hadsereg ezen (és ugye a Skynet nem az Angel alá tartozott, így ezzel sincs gubanc). Most kiderült, hogy a Cyberdyne még létezett 2003-ban is, és miután Serena meghalt, azután került a kiborgok és mikrobik programja is az USAF alá (ezt ugye Marcus tölti le a film vége felé). Így ráadásul megmagyarázásra került az is, amit Frenkie korábban felvetett, hogy miért néznek ki a CRS 800-asok is úgy ki, mint a Cyberdyne 800-asok. Mert a CRS csak egy évid golgozott a gépeken.

 

Karrde:

Spoiler:

Ezen én is filóztam. Bizonyíték ugyan nincs rá, de elméletem már van :D A T1-ben Reese-t felvették a rendőrségen. Bár 1984-ben még nem, de az 1990-es években már az ilyen anyagok is digitális formában kerültek archiválásra, főleg, ha arra szükség lehet más eseteknél is. Itt játszik be két eset:

1. A Cyberdyne, hogy eltusolja az ügyet (T2-ben mondták), tuti begyűjtött minden bizonyítékot, köztük az ominózus felvételt is, melyen egy őrült jövőből jött robotokról beszél, ami speciel a Cyberdyne gyárában lett összesajtolva. Viszont ezt valószínűleg nem törölték, hanem további tanulmányozásra megtarthatták, hiszen Kyle elég sokat elmond a jövőről, a terminatorokról, és legfőképpen a Skynetről (legalábbis az akkori változatáról).

2. A Cyberdyne épületének megrongálódása után (mert még csak nem is az egész épület repült a levegőbe) a Skynet programot a CRS vette át (ez ugye nem azonos a Project Angellel, melyen Serena Kogen dolgozott, és ami csak 2003-ban, a doktornő halála és a Cyberdyne végső pusztulása után került a CRS kezére), és több, mint valószínű, hogy Reese felvételei is ott landoltak. A Skynet pedig kiszabadulása után hozzáférhetett ezekhez a felvételekhez (2004-ben már tuti digitalizálva voltak, de szerintem már a Cyberdyne-nél is), így máris tudjuk, honnan ismerhette Skynet Kyle arcát.

Nos, és itt jön a végső csavar. A TS-ben Skynet - emlékeim szerint, de szóljatok, ha rosszúl emlékszem - egy szóval sem mondta, hogy azért akarja megölni Kyle-t, mert ő lesz John Connor apja. Viszont, azt tudhatja, hogy valamikor a jövőben ő majd egy T-800-ast fog visszaküldeni, hogy megölje Sarah Connort, és ez a Kyle - mivel John ott van - meg fogja ebben akadályozni. Ami igaz is. Ha Kyle nem megy vissza, John azért sem születhetne meg, mert Sarah meghal a 800-as miatt. Tehát lehetséges, hogy Skynet azért akarta megölni Kyle-t, mert ő lesz a jövőben a múltbeli védelmező, aki majd keresztülhúzza a terveit 1984-ben. És talán nem is sejtette, hogy Kyle még ennél is fontosabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na kicsit bővebben.

 

Be kell vallanom valamit.A T4 minden várakozásomat felülmúlta.Nem értem a negatív kritikákat.Annak idején Kyle elbeszélése alapján elképzeltem a háborút.Amit ma láttam, jóval többet ad vissza.Hihetetlenül jól megcsinálták ezt a filmet.Oldie-val egyetértve, nálam ez a number one rész.Minden egyes jelenete ütött.Az akciójelenetek nagyon félelmetesre sikeredtek.Tulajdonképpen az embereknek elvileg semmi esélyük.Pillanatok alatt kilőnek kocsikat,, azonosítanak embereket, egy zeneszámra megjelennek...stb.

Zseniális húzásnak tartom Marcus Wright karakterének behozatalát.A napi élet-halál harc a gépekkel, az emberi aljasság(az idióta erőszaktevők, vagy a baromállat parancsnok aki simán kinyírná a civil foglyokat), Connor magnókazetta hallgatásai, a régi részekre való utalás, mind egy-egy gyöngyszemei a filmnek.

Sam tényleg jól játszik.

Na akkor térjünk rá arra ami nem tetszett.Az utóbbi napokban eszmét cseréltünk a párhuzamos idősíkokkal.Nem árulok el nagy titkot, hogy ezt szemen köpték.Oldie már leírta, nekem is az volt a legnagyobb szívfájdalmam, hogy a Cyberdyne céget használták.Ez miért kellett?A készítők nem látták a T3-at?Idősíkokat mostak össze.Ez iszonyú logikai baki.A többi spoiler.

 

Spoiler:

Akkor kezdjük az elején.Az nyilvánvaló, hogy a T4 a T3 idősík folytatása.Ez egyszer abban nyilvánul meg, hogy a T3-ban látott termi üzemanyagcellájáról tud Connor.A másik ami igazolja, hogy a Skynet nem központi gép ,hanem globális rendszer.Viszont ezt a Skynetet nem a Cyberdyne hozta létre, hanem a CRS.Harmadszor Kate a felesége neve.Akkor miért csinálták így?

Az elején már bajt sejtettem emiatt, amikor Marcus a sitten aláírta a papírt, amelyen a Cyberdyne felirat volt, sőt a Skynet is Cyberdyne név alatt futott.De ez lehetetlen, hisz Sarah-ék felrobbantották a céget 1995-ben.Dzséjt, ne haragudj de a magyarázataid eröltetettek, ,hogy nem az egész épület semmisült meg stb...Szerintem itt készítői figyelmetlenség történt.

 

A másik, hogy itt Connor egyértelműen egy olyan Connor aki, amikor az idősíkok változtak, akkor igazodott hozzá.Tehát mindent tud amit mi láttunk a T1-2-3-ban.Az ok, hogy őneki nem kell tudni a párhuzamos idősíkokról, ő nem tudhatja, hogy Kyle-t ha nem küldi vissza nem történik semmi probléma.

 

Viszont felmerül a kérdés.Miért volt olyan fontos a Skynetnek Reese, hogy első volt a listán?Ez egy teljesen más idősíkbeli Reese, nem az aki megmentette Saraht.

 

Egy magyarázat azért lehet.A Cyberdyne épületének felrobbantása után pár ember létrehozta megint.Az egyik a csaj, aki rákos volt az elején, és tulajdonképpen rákkutatásokkal foglalkoztak, és valamilyen okból kellettek nekik emberi testek.Kísérleteztek, de aztán a céget megvette a hadsereg, és már komolyabb dolgokról volt szó.Arra gondolok, hogy Marcus Wrightot még az emberek készítették olyanná amilyennek láttuk.Háború kitör, és valahogy a Crs Skynetje kapcsolatba lép a Cyberdyne rendszerével.De az biztos, hogy a Skynetet a CRS csinálta és Brewster tábornok inditotta el, tehát az még mindig óriási baki, hogy amikor Marcus a rendszerbe lép akkor Cíyberdyne van kiírva.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Miért lenne logikátlan a magyarázatom. Ha felrobbantom a Microsoft székházának az egyik szintjét, mikor nincs benne senki, szerinted megsemmisül a Microsoft cég? Kizárt. Tataroznak kicsit, előszedik a projektekről készült dokumentumok másolatait, aztán mintha nem is történt volna semmi. Max a részvényeik estek kicsit.

Serena a Projekt Angel programot vitte tovább, ami a kibernetikával és genetikával foglalkozott (mert a Cyberdyne nem csak programokkal foglalkozott). A Skynet a CRS-hez került '95 után (nem tudni pontosan mikor, de valószínűleg viszonylag hamar). Serena halálával a haldokló Cyberdyne a Projekt Angelt is lepasszolta a CRS-nek, ezért lehetett a T3-ban a CRS labor hátterében 800-as váz, miközben az Cyberdyne termék. A T1, a TX, a HK-k, a T-900-as már CRS fejlesztések. De a Skynet maga is CRS termék, bár van köze a Cyberdyne-hez, hiszen abból fejlesztették ki (egy T3-as kivágott jelenetben benne is van a neuronchip). Nem mellesleg a Cyberdyne és az USAF (talán azon belül pont a CRS) már a T1 idővonalában is kapcsolatban álltak, ezt Kyle mondta. És a TS-ben az újság is azt írta, hogy 2003-ban került a Cyberdyne mindenestül a CRS-hez, míg a T3-ban senki sem erősítette meg, hogy a Cyberdyne mikor szünt meg létezni.

A végén, Skynetnél a logo viszont tényleg baki lehet. Viszont minden egyéb szánt szándékkal került bele, és szerintem teljesen jó.

 

Az időutazás meg nincs szemenköpve, hiszen egyik terminator filmben sem volt arról szó, hogy a szereplők tisztában lennének azzal, hogy párhuzamos valóságok vannak, vagy lineáris idő (és erről mi is megegyeztünk). John és a Skynet egyaránt tarthat attól, hogy az idő lineáris, és ha Kyle nem tér vissza, akkor Johnnak sanyi. Biztosak csak akkor lehetnek, mikor elküldték az első utazókat (legalábbis, ha gondolkodnak), bár még akkor is felmerülhetnek kétségek (hiszen, ha nem történt semmi változás, és az idő mégis lineáris, akkor az azt is jelentheti, hogy az a visszaküldött személy, amelyiknek változtatni kellett volna, nem járt sikerrel). De akkor már sejthetik, hogy valami hézag van, amikor elindultak az első utazók, és semmi sem változik. Ám itt ilyenről még szó sincs, mindkét főboss csak egy oldalról ismeri az időutazást. Szemenköpés akkor lenne, ha John elújságolt volna olyasmit, hogy az apja beszélt a 2018-as eseményekről, amik itt a filmben történtek. Mert ugye John valódi apja valószínűleg 2018-at teljesen máshogy élte meg (akkor még nem volt az ellenállás tagja, csak 2021-ben lépett be, a TS Reese három évvel megelőzte).

Mondjuk szerintem Skynet nem tudta, hogy John apja Kyle (egy szóval sem mondja, hogy ezért üldözné), csak annyit, hogy Kyle valamikor a múltban az időutazás során keresztülhúzza a terveit és ezért akarta megölni. Hogy végül ne legyen senki, aki megmenti Sarah Connort a múltban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Dzséjt, este még filóztam rajta, és hasonlóra jutottam én is, már ami a rendőrségi felvételeket illeti. Azt kaparintotta meg a Skynet, bár ezek a céges cuccok nekem már nagyon nem rémlettek, de így már világos, ki hova hogyan kapcsolódik. És még ott vannak Sarah elmegyógyintézetes felvételei is, elvégre láthattuk, hogy felveszik a szövegeit, amiben aztán elég sok minden volt. Szerintem még részletesebb is, mint amit Kyle az alatt a röpke idő alatt mondott, amíg a rendőrségen volt. Sőt, innen azt is lehetne tudni, hogy Connor apja egy jövőbeli katona :D Fenébe, nem emlékszem pontosan rá, mit mondott John apjáról az intézetben (habár nekünk nem feltétlenül kellett a filmen minden mondatát látnunk :D), csak jó lett volna megnézni egyik este a tévében a T2-t. Na majd pótolom őket egymás után :D A Cyberdine-t illetően egy fél mondat erejéig én is hasonlót próbáltam tegnap mondani Oldie-nak, bár aztán nem tértünk ki rá túlzottan, tudniillik, hogy attól még, hogy felrobbant egy épület, nem lesz annyi a cégnek. Max. a kutatási anyagaik egy részének. No meg a T1 termiből tárolt alkatrészeknek.

 

Frenkie, szerintem teljesen oké, amit Dzséjt ír :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde, igazad van. Bár a T2-ben Sarah szájából nem hallhattuk, hogy beszél Kyle-ról, de Silberman már említi a kísérőinek (az első jelenetben, mikor megjelenik), hogy "gyermeke apja katona, szintén a jövőből, 2029-ből, azt hiszem". Tehát erről is lehet felvétel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nekem tűnt csak fel, hogy a John Rambo-ból is vettek át néhány taktust? :D

 

Dzséjt, jó a magyarázat, de ez tényleg picit erőltetett lenne. Minden esetre meglátjuk, hogy a regényekben hogy magyarázzák meg ezt a Cyberdine, CRS dolgot. :D

 

A tengeralatjárós dolgot amúgy nagyszerű ötletnek találtam. :D A mozgó parancsnokságot működtetni tényleg kifizetődőbb.......de a többit ugye tudjuk... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie a Star Trek vagy a TS számodra eddig az év filmje? :D

Egálban van mindkettő. :D

 

Woah, akkor nem semmi lehet a film, ha magasan alázza a Terminator 1-2 filmeket :D

Ha magasan nem is, de nálam a favorit első részt lekörözte. :D Aki figyel a dolgokra és tud következtetni annak tuti nem okoz csalódást. Össze van rakva nagyon a film. Persze kötözködni bármivel, bármikor lehet. :D McG azt kell, hogy mondjam annyira tisztelte az első három részt, mint Abrams a Star Treket amikor megcsinálták a folytatást. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde, igazad van. Bár a T2-ben Sarah szájából nem hallhattuk, hogy beszél Kyle-ról, de Silberman már említi a kísérőinek (az első jelenetben, mikor megjelenik), hogy "gyermeke apja katona, szintén a jövőből, 2029-ből, azt hiszem". Tehát erről is lehet felvétel.

Pontosan. A Skynetet elvégre rákötötték mindenre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

 

Dzséjt, ezzel csak az a gond, hogyha Connor egy hangyányit gondolkodna, rájönne az egészre. Sarah mesélt neki az apjáról. Arról is, hogy az apja szerint az Ítélet napja 1997-ben következett be. Ergo: az a Reese, aki mellette van, nem az apja. Ezt tovább erősítheti az is, hogy láthatóan Ez nem az a jövő, amiről az anyja mesélt, tehát ennek az analógiájára ez nem az a Reese, aki az anyját felcsinálta, ennyire egyszerű.

 

 

 

 

A Cyberdine-es magyarázatod számomra elfogadható.

 

A filmről úgy általánosan:

 

 

Nem volt rossz, de nem fogott meg. Egyrészt engem nagyon idegesített a Connor féle "meg kell mentem Reese-t, mert..." szöveg, másrészt nem tetszett a Marcusos szál sem. Egyrészről nem magyarázták meg nekem hogy hogy került a film elején, oda, ahova? Időt utazott? Vagy csak kidobták egy szállítóhajóból a semmi közepén? Ha valóban arra "programozták", hogy hozza be Reese-t és Connort, miért nem láttunk erre tudatos momentumot? Vagy Connort szándékosan rossz helyre küldte, amikor azt ígérte, hogy kiszabadítja Reese-t? Sam jól játszott, de voltak rossz percei (az esélyes szövegelése számomra kifejezetten borzalmas volt, más kérdés, hogy nem a színészi játékok miatt ültem be a filmre :D).

 

Az akciók nagyon ott voltak, tényleg, csak ámult az ember. A hidrotermi, a mototermi, a T600-asok mind jól néztek ki, és a háborút is viszonylag jól ábrázolták, bár mintha a film elején zöld fákat láttam volna a repülőgép hasa alatt, amit nem igazán tudtam mire vélni. A mozgó tengeralattjáró jó ötlet volt, és a film utolsó 30 perce fejletépős, leszámítva a szívátültetést, ami elég vicces vércsoport és egyéb egyezések megkérdezése nélkül :D

 

Összességében nálam az 1-2 után, a 3 előtt van a film, nem volt rossz, talán újranézéssel jobb lesz.

 

Egyébként magam sem értem, hogy mi nem tetszik nekem ebben a Marcus szálban, de valahogy hiába volt logikus minden, amit a lázadók csináltak vele (a csaj kiszabadítja, üldözik, stb), de annyira eltékozoltnak éreztem a film azon perceit, hogy hihetetlen. De mondom, megértem, hogy miért üldözték, hiszen Connor is óhatatlanul próbálta kiszűrni maga körül a beszivárgókat (ami az előző síkban ugye megölte őt), de nekem nem tetszett. A kis Reese és Csillag szála nagyon jó volt egyébiránt, és mondom, az utolsó 30 percben nem találtam semmi kivetnivalót.

 

A jel kibocsátása brilliáns húzás volt a Skynettől, épp csak baromira veszélyes rájuk nézve. Oké, hogy visszakeresve elpusztíthatók az emberek, de az összes gép leállítható a hang révén. Mondjuk azt nagy hibának érzem, hogy Connor nem vitt magával egy ilyen jeladót, hiszen azzal sokkal könnyebben hatástalaníthatta volna a gépeket, mint azokkal a fegyverekkel, amik nem sokat érnek a termik ellen...

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, jó a magyarázat, de ez tényleg picit erőltetett lenne.

Mondjátok, hogy erőltetet, de miért az? Pláne a T2 és TS részletek ismeretében. A Cyberdyne-nek sok épülete volt szerte Amerikában, és két fő projektje 8egyebek mellett). Az egyik a Special Projects, melynek igazgatója Dr. Miles Bennett Dyson volt, és ennek keretében készült a Skynet. Ennek a projetknek a főhadiszálása Los Angelesben volt. Az veszett oda, bár csak részben, hiszen másolatok voltak, adatokat is sikerült kimenteni a romokból, és végülis a legjelentősebb veszteség Dyson volt, hiszen nála jobban senki sem értette a neuronchiphez. Ez visszavetette a programot. És ezt a Special Projectet vette át a CRS (valószínűleg azért, mert egyrészt amúgy is szerződésük volt a Cyberdyne-nel, másrészt, mert a projekt laborjai a levegőbe repültek, viszont az USAF-nak meg volt hozzá az infrastruktúrája).

Aztán, ott volt a Project Angel, melynek igazgatója Dr. Serena Kogen volt, ez foglalkozott a kibernetikával és a genetikával (vagyis a kiborgok létrehozásával). Ennek a főhadiszálása San Fransiscoban volt, az az épület, amelyben Skynet oly frappánsan berendezte a terminator gyárat. Ennek a projektnek viszont semmi baja nem lett attól, hogy az L.A.-ban lévő épület egyik szintje füstbe ment (mint ahogy a T3-ból kiderült, hogy az a projekt sem szenvedett tartós károsodást). A Project Angel akkor szenvedett el komoly visszaesést, mikor az igazgató, Serena meghalt rákban, ráadásul a beleinveszált pénz ellenére nem értek el eredményeket. ezért a Cyberdyne végül csődbe ment, és a CRS átvette a Project Angelt is a Special Project mellé. Persze ott már minden egy név alatt futott, egy laborban, az Edwards Légibzison. Ami valószínűleg elpusztult a Skynet támadása közben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát:

Spoiler:

Persze, ha ő is olyan eszmecseréket folytatna, talán hajlana rá. De kérdés: te, az ő helyzetében megkockáztatnád? Az ítélet napja végül eljött, ami annak is betudható lenne (az ő szemszögéből be is tudható), hogy ő és Skynet létezése egybeforrt, vagyis amíg az egyik létezik, addig a másiknak is kell. Ha John Connor él, akkor Skynetnek is kell, hiszen a jövőben valakinek vissza kell küldenie valamiért Reese-t, hogy John megszülethessen. Persze mi tudjuk, hogy ez nem áll fenn, de mi előnnyel indulunk, hiszen egyidőben ismerjük a jövőt és a múltat. Ő max a jelenig lát el.

Ne mellesleg, az elméleteinkkel van egy kis bökkenő. Kettőre építünk, egy logikaira, ami ellehetetleníti az időutazást, és egy hollywoodi találmányra, ami az előző kiküszöbölése végett jött létre. A T1-2, azaz Cameron alapelképzelése pedig mindkettőre épít, ami már gond, és ez tovább bonyolódik, hogy Mostow a T2-es elképzelést, míg McG a T1-es elképzelést igyekezett továbbvinni (illetve részben Mostow is épített erre, hiszen a háború kitörésének oka és a végső tanúlság is azt sugallta, hogy mindez elkerülhetetlen). Na mindegy, ez nem változtat azon, hogy így vagy úgy (amibe eddig szvsz egyik készítő sem gondolt bele), ez a hollywoodi elképzelésre épít. Szóval Johnnak elvileg nem lenne oka megmenteni az apját, leszámítva, hogy az az apja, és nem biztos, hogy az ő szemszögéből érdemes kockáztatni. Ez tipikus otthon a fotelből, kényelemben, biztonságban, hosszú órákat szánva az elemzésekre okosak vagyunk, de az ő helyzetében is ilyen hűde okosok lennénk? Olyan bátrak, hogy nem küldjük vissza a papát, hátha nekünk van igazunk? Mert a tévedésnek súlyos árai lennének. És nem mellesleg, John az apját akarta megmenteni, nem csak a jövő zálogát.

 

Marcus nem utazott időt. A Project Angel keretében a hullája átkerült SanFransiscoban, valószínűleg ott élte meg az Ítélet napját is, majd ő és "társai" alapján hozta létre Skynet a hibrideket és a kiborgokat. Marcus volt az első példány, egyben a kulcsrésze annak a tervnek, hogy az Ellenállókat leverjék. Azért volt a film elején a Skynet VLA-ban, mert odavitték, ahogy a szignált is dierkt ott helyezték el, hogy az Ellenállók megleljék. Az már csak a véletlen műve volt, hogy John Connor maga is részt vett az akcióban, és a robbanásban akár meg is halhatott volna. Szóval ez teljesen úgy működött, mint Palpatine terve az ep6-ban.

Marcus pedig azért nem mutatott tudatos cselekedetet, mert emberi agya volt. Őt nem programozták a szó legszorosabb értelmében, csak "sugallta" neki Skynet a teendőit (mondjuk úgy, hogy kondicionálva volt). De amikor Blair megemlítette John nevét, Marcus azonnal irányba fordult.

A jel meg nem működött, hiszen a főparancsnokságon mondták, hogy már adják a jelet, de a HK mégis szétlőtte a tengeralatjárót, holott le kellett volna állnia. Mint ahogy a Skynet Centralban a 600-soknak is, meg a 800-asnak is. De a jel adása ellenére minden gép működött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt:

 

Spoiler:

Oké, de akkor hangsúlyozzák, hogy Connor nem biztos benne. Az meg, hogy a rendezők eltérő koncepció alapján dolgoznak, számomra elfogadhatatlan. Oké, erre mondhatod, hogy Cameron is meggondolta magát a T1-T2 között, csakhogy az még logikailag kivitelezhető volt, mert csak egyetlen fénykép volt az, ami ellentmondott az egésznek. De most már nem lehet vacakolni, a T2 és T3 elég egyértelműen körülírta, hogy milyen időutazás van ebben az univerzumban, jó lenne, ha a további filmek nem rúgnák föl ezeket a kereteket...

 

Az első mondatot kifejtve: legyen holmi tétovázás Connoron, hogy igen, érti ő, hogy nem biztos, hogy ez a Reese az apja, de biztos ami biztos alapon megmenti. De nem, itt csak annyi látható, hogy vagy megmenti, vagy vége a világnak, ami nálam kiáltásért sikít, mert ez butaság, és ha Connor végiggondolja, neki is tudnia kell, hogy ez butaság. És igen is gondolja végig, ha az emberiség sorsa a tét, mert ugye úgy festett, hogy egy összehangolt támadás elsöpörhette volna a gépeket (persze akkor még nem tudtuk, hogy a jel egy csapda.)

 

A jellel kapcsolatban: szerintem meg működött. Miért esett össze a hidrotermi és a fejvadász? Mert a jel hatásos volt. Szerintem a végén azért nem ment tönkre az a gép, ami lelőtte a tengeralattjárót, mert hatótávolságon kívül volt. A fejvadász gépnek is közelebb kellett érnie a terepen, mire tönkrement.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.