Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Donát

 

Spoiler:

Szerintem ez az időutazásos dolog ne okozzon fejfájást neked. Filmről beszélünk, filmes hatásvadászattal, nem tömény időfizikáról.

A jelről annyit, hogy a Skynet egyszerűen beáldozta a fejvadász hajót a völgyben, sőt a hidrotermit is. A mototerminél meg John T2-es kódfeltörése került terítékre. Amúgy über volt a Guns 'n Roses :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Donát, miért lett volna hatótávolságon kívül? Hiszem pont a főhadiszállás felett repült, annál közelebb már nem is lehetett volna :D Szerintem a gépek átverték az embereket, beetették őket a jellel. A fickó a tengeralattjárón is megállapítja, hogy magukat nyuvasztották meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Na, ott a válasz Karrdénál. A tengeralattjáró felett lebegett, annál közelebb már csak egy hidrobot mehetett volna. És amúgy, mondták is, hogy világszerte sugározzák, szóval nem beszélhetünk hatótávbeli problémákról. Egyértelmű, hogy a jel csak addig működött, míg a Skynet azt akarta. Fenntartotta a látszatot, hamis illúzuóba ringatta szegény embereket. Ez volt a terv lényege, ez a csapda. Mint Palpatine-nál, aki azt hitette el a Lázadókkal, hogy a II. Halálcsillag még nem működik, aztán mikor odaért a flotta, pofára estek, mert működött. Skynet egyszerűen az offenzíva kezdete előtt megváltoztatta a jelet, hogy már ne hasson a haderejére.

 

John meg nem hangsúlyozta, hogy tudja. Lehet fel sem merült benne az ellenkezője. Nagy ügy. Azon túl, hogy ez filmes hipotézis, a miénk meg úgyszintén csak elmélet, szerintem egyáltalán nem kötelező Johnnak ezen agyalnia. Ő hitt abban, hogy a jövő Kyle-on múlik, hisz eleve erre nevelték, hogy egy emberen múlik minden (speciel rajta, az ő léte meg Kyle-on múlott). Az anyja is ezt sulykolta belé, a T-800-as is, a T-850-es is, erre nevelték, ebben hitt (illetve a T3-ban nem hitt, aztán újra hívő lett, mivel kitört a háború). És a hitével szemben semmi bizonyíték nincs a kezében, viszont a hitét alátámasztó jelek bőven akadnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Ha annyira fontos lett volna Kyle, akkor Connor már egy korábbi idősíkból visszaküldött volna egy terminátort, hogy megvédje. Nem tette, mivel teljesen felesleges védeni, azontúl, hogy az apja. És szerintem igen is nagy ügy, mivel a főszereplő motivációiról beszélgetünk. Ha a jel működött volna, és Connor csak azért nem vetette volna be, mert az apja, akit "minden áron vissza kell küldenie" ott van a fogolytáborban, és emiatt elszúrta volna az egészet, akkor máris fontos lenne, igaz? Vagy ha beáldozná magát Kyle-ért, mondván, hogy "általa létezem", és emiatt elbukná a háborút az emberiség, az is számítana, igaz?

 

Akkor csupán a motivációja önmagában is nagyon fontos kell, hogy legyen. Ideje lenne gondolkodnia, akár nem időfizikai film ez, akár igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Ö, milyen korábbi idősíkban kellett volna neki visszaküldenie valakit, hogy megvédje Kylet? Ezt nem értem. Időgép per pillanat úgy nézz ki, hogy 2029-ig nem létezik. Szerintem egy picit már tényleg túl lett dimenzionálva a dolog. Amúgy látszik Connoron, hogy teljesen tanácstalan, miközben az anyja üzeneteit hallgatja. Per pillanat neki csak az a fontos, hogy Kyle-al összefusson és, hogy életben tartsa. Ehhez felülír minden parancsot, nem hiába fordul szembe a feletteseivel. A nép/ellenállók körében meg ugye egyfajta próféta szerepet játszik. Nem is csoda, hogy a megjövendöléseinek bevégeztetései után az ellenállók csatlakoznak hozzá.

Másrészről gondolkodik ő eleget, bár nem tudom, hogy pontosan mire szeretnél rávilágítani, mert nem nagyon tudom értelmezni az utolsó pár kérdésedet, minden esetre ne próbáljuk tőle elvárni, hogy időfizikus legyen, mert elég nagy agyzsibbasztás neki az is, hogy jelenleg az apja fiatalabb nála. :D Amit meg mi helyesnek gondolunk az időutazással kapcsolatosan, az nem biztos, hogy lefedi a készítők elképzeléseit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjátok, hogy erőltetet, de miért az?

Ezt nem tudom sajna érthetően megfogalmazni neked, de maradjunk annyiban, hogy a filmkészítés, dramaturgia területén illett volna ezt letisztázni. Így csak a regényekből fog kiderülni a pontos igazság, de amúgy mint mondtam, vágom, hogy a háttérben mi áll. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy apró adalék azoknak akik hiányolnák a full sötét világot. A filmben ez is világosan le van tisztázva ugye. Pontosan meg nem mondom, hogy melyik szereplő, de az beszél az un. Sötét Évszakról. Hogy milyen periódusban váltják egymást a világossal azt nem tudni, de immár ebbe nem lehet belekötni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Na ez már nekem sem kristály tiszta. Mi a fenéért akarna John a jövőből visszaküldeni valakit, hogy védje meg az apját, ha egyszer sikerült önmagának is? Nem jövendőmondó, és arra aztán végképp nem alapozhat, hogy ha baj lenne, akkor már biztos a jövőből küldtem volna valakit. A TSCC-vel ellentétben az időgép a filmekben nem átjáróház, hogy akkor jön mindenki, amikor úri kedve úgy tartja. A "mi lett volna ha" meg elég gyenge érvelés, mivel nem az lett, és nem is tudhatjuk, hogy mi lett volna, ha... Nem mellesleg, John Connor ebben a jövőben akár a fürdőkádban is meghalhat (csak a TS-ben hány alkalom volt, ahol majdnem otthagyta a fogát, képzeld, ha csak egy perccel később száll fel a helikopterrel a film elején, vagy ha Marcus nem veti rá magát időben a Hydrobotra, vagy nem kapcsolja be az övét az elején a helikopter lezuhanásakor). De ha működött volna a terv, akkor meg eleve nem John lett volna a megváltó, hanem a két fejes a tengeralattjárón, akik kitalálták a tervet (viszont így Connor már tényleg messiási magasságokba fog lépni, hiszen előre megjósolta, hogy ha támadnak, a jövő elbukik... más kérdés, hogy ő nem teljesen így gondotla :D ). Na meg, már a T1-ben is mondta Kyle, hogy egy bizonyos ponton túl John élete már nem számított, ezt a T3 aztán be is bizonyította, mikor a 850-es közölte, hogy Connort megölte. Szóval a "mi lett volna, ha John meghal Kyleért" gyenge érv, mert nem halt meg, és mert nem biztos, hogy az végzetes fordulat lett volna. Ugyanígy a "mi lett volna, ha John miatt elszúrják az akciót" meg egyenesen nonszensz, hiszen éppen amiatt, hogy Kyle ott volt a fogolytáborban menekült meg az ellenállás. Ha John akkor nem akarja megmenteni a papát azzal az indokkal, hogy visszaküldje, akkor cumizhatták volna az egész dolgot, mert Skynet bedarálja az Ellenállást apróléknak. Szóval lehet, hogy John Connor motivációi kissé falsak, mert nem kvantumfizikus, de a tettei eme motivációk miatt megmentették az ellenállást, és komoly károkat okozott a Skynetnek. Akkor hol van ebben a baj? (Arról nem beszélve, hogy nem arra kérte az ellenállást, hogy egyáltalán ne támadjanak, csak annyit, hogy halasszák el és végül ő maga rendelte el a támadást, igaz, akkor már csak a Skynet Center ellen, és csak a Tech-Comnak szólt.)

 

Ezt nem tudom sajna érthetően megfogalmazni neked, de maradjunk annyiban, hogy a filmkészítés, dramaturgia területén illett volna ezt letisztázni. Így csak a regényekből fog kiderülni a pontos igazság, de amúgy mint mondtam, vágom, hogy a háttérben mi áll. :D

Szerintem ez már elég tiszta így is. Jó, nincs a szánkba rágva, meg részletesen kitárgyalva, de ennyi bőven elég, és ez semminek sem mond ellent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Délelőtt megnéztem a TS-t és úgy alakult hogy a T1-2 és a T3 közé furakodta be magát a ranglistámban.

Krisz elég tökös Dzsoni akiből ki lehet nézni a későbbi vezért, S.W. szerintem valamivel jobb nála, biztos viszi valamire. Azért Mr. Bálásnak nincs oka panaszra, úgy gondolom kihozta a figurából amit lehetett.

A sztori bejött, a Márkusz-szál szintén, az eksönök okésak, a mellékszereplők is elfogadhatóak és a zene jobban tetszett a film alatt.

A szinkron egy-két hülyeségtől elétekintve megállja a helyét, jó lenne ha a DVD-hez ezt használnák fel.

Az említett hülyeségekből néhány: "Ki vagy te?!", beszűrődni. A beszivárgást jobban elfogadtam volna. Épp akkor ittam amikor először meghallottam és majdnem félrenyeltem miatta. :D :D

Sokan panaszkodnak arra hogy híján van a film a termi-hangulatnak amin eddig el se gondolkoztam hogy milyen az. Gondolom nem arról szól a dolog hogy Schwarzinátor a király és csak az lehet igazi termi-film amiben ő nyomul. Részemről a jövőt megkaptam, a háborút megkaptam, a termiket megkaptam, bejövős a film és ez nékem bőven elég. Azon meg nem akarok elkezdeni filózgatni hogy mennyire árad a TS-ből a termi-hangulat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alábbi videó interjúban úgy kellett felszedni a földről az Ubisoft egyik nyikhaj inasát, mikor beszélt arról, hogy látott kész fotorealisztikus felvételeket az AvATAR-ból. Szabályosan kidülledtek a szemei, a pulzusa 200-al vert, és a nyaki ütőere jól kipirosodott. Annyira sokkos állapotban került a látottaktól. Annyira realisztikus a CGI a filmben, és olyan baromi látványosak az akciórészek, hogy a nézőközönség agya szétrobban.

Világbüntetés lesz az Avatar, aszondja.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Terminátor Megváltást! Jó kis film, számomra nagyon bejött. Marcus Wright tényleg nagy arc, Sam Worthington szívét lelkét beleadta. Csak ne lett volna a moziban egy tapló gyerek, aki a felénél hangosan beordítja: "Ez de szar"! Önuralom kellett, hogy ne üssem le a kis gyökeret, ha nem tetszik, akkor húzzon ki. Na mind1, haverjainkkal fenyegetően hátranéztünk, utána befogta. Már várom a következő epizódot.

JakeSully: Na akkor a látvány meg lesz. Csak most már kénének az infók, trailerek képek. Úgy tűnik az AVATAR-t is moziban tekintem meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen feelinges volt skaccok. Az első perctől hatása alá kerültem. Legalábbis onnan ahonnét elkezdődik a csata. Sokkal de sokkal gyengébb részre számítottam, de magasan átvitte a lécet. Minden annyira de annyira klappolt, hogy tényleg nem értem a fikázókat. Háború van, érzelmesség is, dráma is, sztori is.......nem hiányzik innen semmi se. A vége pedig az "aranyigazsággal" feltette a pontot arra a kérdésre, hogy mi különbözteti meg a gépet az embertől. Aki ennél magvasabb gondolatokat akar elvárni egy Terminator filmtől, az vagy nem látott még termi filmet, vagy sült ökör.

Nagyon bejöttek azok az apró kis tiszteletadások, főleg a T1-felé amiket itt-ott elszórtak a filmben. Oks, valóban voltak logikai bukfencek......az időparadoxonos elmélkedéseket ne vegyük ide, mert ugye eddig nincs rá bizonyíték a mi világunkból, hogy ez pontosan hogy zajlana......de nálam az első ilyen szemöldökráncolós esett a nyitányba volt amikor a Cyberdinet említik. Ezt nem teszem spoiler mögé mert nem oszt nem szoroz annak aki még nem látta a filmet, de itt nem CRS-t kellett volna megemlíteni? A Cyberdinet Sarahék felrobbantották, legalábbis jelképesen. :S

De innentől más "súlyosabb" esett nem is rémlik igazság szerint. Annyira lekötött a sok akció, a f*sza zene, látvány. :D

A karakterekkel se volt érzésem szerint semmi gond se. Épp annyit színészkedtek amennyire szükség volt, annyira mélyítették el őket amennyire szintén szükség volt. A különböző ellenállócsoportok zseniálisak, sőt, a fosztogató bandák is......tényleg apokaliptikus jövő volt ez ahol ember embernek farkasa.

Bale és Worthington simán hozta az elvárható szintet, egy szál gond se volt velük. Jake, tényleg zseniálisan játszott Worthington :D A szinkron pedig tökéletesen illet rá. :D

Hang: Zseniális!!!!!!!!!! Ahogy nyikorognak a gépek, ahogy kerepelnek a gépfegyverek, ahogy felbőgnek a mototermik.........Látványban pedig a snitt nélküli pár perc mindent visz.

Shwarcit is tök jól megoldották, no és amikor a megjelenésével felcsendülnek az ismert taktusok...nah bazz......köpni-nyelni nem tudtam, de szerintem a nézők se. Majd teltház volt de pisszenést alig lehetett hallani a film alatt. Cloverfieldnél volt utoljára ilyen amikor mindenki ennyire hót kussban maradt.

 

No röviden egyenlőre ennyit. Kíváncsian várom mennyire is lenne még ennél is jobb a DVD verzió. :D

Jó látni, hogy ennyi mindenkinek tetszik. Akkor viszont nem értem miért teljesít ilyen gyengén odakint? :D Ennyire finnyásak az amcsik?

 

Spoiler:

McG nagyon erőltetné azt a T5 -ös elképzelést, miszerint ismét előkerülne az időutazás, a film 2011-ben játszódna John visszamegy az időben. Egyedüli jó ötletnek Robert Patrick szerepeltetését tartom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudom, így elsőre fura lenne ez a T5-nek, bár talán most találták ki azért, mert a jövőbeli Termi-filmért nem rajong annyira a közönség, mint várták :D

Hmm... kicsi ep1 fílingem van egyébiránt :D Második trilógia, megosztott közönsége, stb. Eltekintve a film eddigi anyagi sikerétől, de azt én még nem írnám le :D

 

Avatart illetően nekem elég, ha az állam leesik, az agyam maradjon meg egyben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem most találták ki, már a TS premierje előtt volt róla szó. Nekem egyáltalán nem tetszik, és nagy visszalépésnek tartanám. Remélem nem ez lesz a folytatás, és Jonathan Nolan ír valami normálisat. A T5-nek mindenképpen valami hasonlónak kéne lennie, mint az ep2, vagy az ep5, ahol nagyot fordulnak a sorsok és elindulunk a végső megméretettés felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Najo most már lehet gerjedni a Transformers 2-re. Két hét és itt is van :D

Észrevétel: Remélem Megan Fox feszes popóját többet mutatják a mostani részben.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én merem remélni, hogy nem hagyják ki azt a ziccert, hogy megsemmisítő táborokat is láthassunk. Mondjuk itt is érezhető volt, hogy nem menekülhetnek meg a foglyul ejtettek a "vérvétel" után, de azért a hamvasztókemencék oda********* az ötödik részben :) Kyle és John is újfent foglyok lehetnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor egy kis T4, így kicsit frissebben(tegnap a film után volt sörözés), átgondolva megjegyeznék egy-két dolgot.

 

Spoiler:

 

Dzséjt: A Cyberdyne-es magyarázatod így teljesen elfogadható, viszont a képernyőn lévő felirat egy kis odafigyeléssel mellőzhető lett volna.Ami még fontos, hogy te tudsz olyan infókat a filmek hátteréről, amit én nem.Én csak a filmek információit ismerem.Azt is a szinkronosokból(lehet, hogy félrefordítások vannak benne).A T3-ban nem rémlik, hogy a T-850 beszélt volna a Cyberdyne-ről.Csak azt mondta, hogy elodázva van a háború és a Skynetet a CRS fejlesztette ki.Beolvadásról nem beszélt.A filmek könyvváltozataiban lehet, hogy benne vannak ezen infók, de nem olvastam a könyveket.

Pont az ilyen ismeretek hiánya miatt nem voltak világosak némely dolgok.Pl a Project Angelről most hallottam először.

Tehát a kérdésem az lenne, hogy honnan tudod a sok háttérinfót?A könyvekből, weboldalról?Tudnál adni egy olyan linket, ahol ezeket el lehetne olvasni?Ha lehet magyarul.

Az is elfogadható, hogy John nem kockáztat ,vagy nem gondolkodik el rajta, hogy ez nem az a Reese, és életben akarja tartani.

Bár Donátnak is igaza van, hogy ez zavarja, mert tényleg simán kikövetkeztethető.

 

Nézzük Marcust.Ugye 2003-ban megölik, elötte felajánlja a testét a Cyberdyne-nek.A következő amit tudunk, hogy 2018-ban felébred egy telepen.Az kiderül a végén, hogy a Skynet csinált belőle beszivárgót.Ami nekem furcsa, a 15 év.A háború kitöréséig, mit csináltak a testtel a Cyberdyne-nél?Ha már nem volt idő semmire mert kitört a háború, hogyhogy ilyen sokáig csinálta meg őt a Skynet?Erről tudsz valamit?

 

OLdie:Azért valamilyen szinten figyelni kell a történetre, mert a Terminator-filmek nem csak az akcióktól jók, hanem a jól kitalált történet miatt is.Annyi kell csak, hogy figyelmni kell ne legyen ellentmondás, és logikai baki.Ezt a filmesek nyugodtan megoldhatják.

Különben minden szavaddal egyetértek, nekem is ez a legjobb rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Marcus dologhoz annyit tennék, hogy ezt csak majd az előzményregényből fogjuk pontosan megtudni,esetleg ki lesz fejtve a Megváltás regényváltozatából. Véleményem szerint hibernálva volt a támadásig. A skynet csak akkor ébresztette fel, amikor John Connor felbukkant. Azon se csodálkoznék ha az a film eleji akció a Skynet tervének része lett volna. Sőt. A jelet ugye onnan töltötték le az ellenállók. Alternatívaként meg biztos ami biztos alapon felrobbantotta az atomot is. :) John meg megúszta.......fel kellett kelteni Marcust.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Avatar Oscar díjas producere Jon Landau isteníti a Star Warsot

Meg persze beszél az Avatarról is, de ugyanakkor elmondja, amit én is mondanék. A Star Wars csodálatos film, és a mai nézőknek is ezt az élményt akarják nyújtani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JP T-rex. Ez alap. :)

 

Na és milyen ismerős hangeffektre hasonlít az amit akkor lehet hallani amikor a kocsi átrepül egy másik fölött ebben a szpotban? :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

 

Dzséjt, az érvelésem nem gyenge, ugyanis nem arra akartam rávilágítani, hogy "mi lett volna, ha?", hanem arra, hogy John motivációit nem lehet elintézni csakúgy, hogy "Nagy ügy.", mert ez befolyásolja a jövőbeni tetteit, így fontos lenne értenünk, hogy mit miért tesz.

 

Az időutazásos szálat azért hoztam fel, mert elég evidens, hogy Kyle ebben az idősíkban nem fog meghalni. Ha meghalna ugyanis, akkor John 2029-ben visszaküldene valakit, hogy mentse meg az apját (ha csak nem semmisül meg az időgép, de ezt nem hiszem), de mivel ezt nem láttuk a filmben, így nagy valószínűség szerint nem fog meghalni. Ezt értettem egy korábbi idősík alatt. Mivel az T0, T1, T2 idősíkok (stb.) feltételei a most látottnak, ezért lehet őket "korábbinak" nevezni. Ha újabb időutazást látnánk, akkor az általunk nyomonkövetett sík lenne a T5 és a T4-es sík 2029-ből érkezne a legutolsó időutazó.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.