Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt:

Spoiler:

Komolyan 3 milliárd ember van még kint? Ezt elég nehéz elképzelni egy atomháború után... vagy az csak az USA-t és Oroszországot célozta be? Ha igen, akkor érdekes, hogy pont az USA-ban hemzsegnek a legtöbben... :lol:

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt:

Spoiler:

Komolyan 3 milliárd ember van még kint? Ezt elég nehéz elképzelni egy atomháború után... vagy az csak az USA-t és Oroszországot célozta be? Ha igen, akkor érdekes, hogy pont az USA-ban hemzsegnek a legtöbben... :lol:

A T2 elején Sarah mondja. :P Elég sok azért az a három milliárd halott :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terminátor

Spoiler:

A 3md csak az atomtámadásban pusztult el, akár még kb. 2md elpusztulhatott nem sokkal később is, vagy pár éven belül pl. sugárbetegségben, vagy egyéb atomtámadás következményében. Donát, igazság szerint nem sokat látunk a világ többi részéről, szóval lehet, hgoy ott többen mászkálnak :lol: Vagy kevesebben :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az atomtámadás csak a nagy országokat érte. USA, Oroszország, Kína, Franciaország. Skynet kilőtte a rakétákat a NATO tagállamokból a nem NATO tagállamú atomhatalmakra, tudván, hogy azok válaszcsapásként szétbombázzák a NATO tagállamokat. De olyan országok, amik nem voltak atomhatalmak, megúszhatták az atombombahullást. Pl. kis hazánk tuti csak a benyomuló gépekkel szembesülhetett. Persze, 2004 az ilyen országokra is hatással volt, hiszen ha a nagyhatalmakat valaki letakarítja a térképről, akkor az a kisországok gazdaságának a végét jelenti. Megszűnik az import-export, a tőzsde, mint olyan semmivé válik, így a kis országoknak a saját lábukra kell állni, miközben meg kell birkózniuk a menekülőkkel, aik először az atombombák, másodszor a gépek elől menekülhettek, mert azok sem egyszerre jelenhettek meg mindenütt. Szerintem a kis országok még legalább 5-10 évig nyugiban élhettek, mire a gépek felbukkantak, bár hallani nyilván hallottak már róluk, illetve ezekben az országokban sem volt azért olyan jó már a helyzet az összeomlott gazdaság miatt.

 

Mondjuk a sugárzás hatásairól a filmek diszkréten hallgatnak. De nem kell amiatt sem aggódni, hogy a Los Angeles romjai között felnövő Reese nem világít a sötétben, ugyanis a bombák által szétszórt legveszélyesebbek felezési ideje hónapok vagy évek. Mivel földi robbantások voltak, nem légköriek, így kevesebb idő a felezési idő. Tehát valószínűleg a romok megközelíthetőek lettek maximum pár éven belül, és csak azok kaptak halálos dózist, akik a felezési időn belül mentek oda. És mivel felszíni robbantások voltak, amiatt sem kell aggódnia a túlélőknek, hogy mondjuk a nagyvárosok környékén lévő falvak is kaptak egy kis sugárdózist, mert ebben a formában a robbanás nem szórja szét nagy területen a részecskéket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Cameron: a 3D prófétája

Intercomos hír, ő lesz a forgalmazó.

És ami fontos, a hírben szerepel, hazai bemutató: december 17

Na most már 100% :lol:

Egy nappal hamarabb bünteti a film a magyarokat, mint az USA populációt. Yeah :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Cameron: a 3D prófétája

Intercomos hír, ő lesz a forgalmazó.

És ami fontos, a hírben szerepel, hazai bemutató: december 17

Na most már 100% :lol:

Egy nappal hamarabb bünteti a film a magyarokat, mint az USA populációt. Yeah :P

Gondolom éjféli premier vetítésre mész. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom éjféli premier vetítésre mész. :lol:

Hétköznap , pesti se vagyok, így az éjféli vetítés kimarad, meg szombaton közös filmnézés!

Vagy majd elválik, egyenlőre ez a terv. :P

Abban az esetben talán , ha a sfportal szervez neki, mint a Star Treknél, de erről majd Dzséjt bővebben beszél, ha kiderül.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hírek a Pókember 4-ről: Kirsten Dunst is benne lesz. Sőt, már az 5-re is aláírta a szerződést. Továbbá: Sam Riami nem vesz részt a forgatókönyv írásában nem úgy, mint az előző részben. Valamint megdőlt a Morbius szerepléséről szóló hír. A készítők most választják ki a főgonoszt.

 

A Spawnról is kerültek ki hírek. Úgy tűnik tényleg Todd MacFarlane rendezi (talán jobb lenne, ha csak a forgatókönyvet írná). Leonardo Decapriot szeretné meggyőzni az egyik gonosz szerepére, aki Spawnt üldözné. Utóbbi hírnek kacsa szaga van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Terminatorral kapcsolatban eszembe jutott egy-két dolog.

Ha a T-800 1984-ben vagy a T-1000 1995-ben sikerrel elvégezte volna a feladatát, akkor mit csináltak volna aztán?

 

Ha a Skynet olyan iszonyú atomcsapást mért az emberisége, nem lehet, hogy előbb utóbb mindenki sugárfertőzött lesz/lett? És akkor már így is úgy is kipusztul az emberiség?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reméljük a filmek is időtállóbbak lesznek mint elődeik. :lol:

Ezt most nem egészen értem.

 

Ha a T-800 1984-ben vagy a T-1000 1995-ben sikerrel elvégezte volna a feladatát, akkor mit csináltak volna aztán?

A Skynetnek volt egy terve, de még ő maga sem tudta, hogy mi az :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Manapság már nem sok szó esik a LotR-ről. Utalást sem nagyon hallottam rá az elmúlt években, persze leszámítva a rajongókat. Összehasonlítva pl. a Star Warsszal, ez utalhat arra, hogy hamarosan teljesen eltűnik a köztudatból.

 

Persze lehet, hogy csak én mozgok rossz körökben... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az SW-nél számtalan könyv , 6 film, animációs sorozatok, készülő élőszereplős sorozatok adnak okot arra hogy beszéljenek róla az emberek :lol:

Gyűrűk uránál létezik 3 csodálatos könyv, 3 csodálatos film, melyből a Király Visszatért címűt most adja hétvégén a Retek klub.

Lesz mit róla beszélni megint :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látványilag értem. De kérdezd meg Bomarrt. :)

Forradalmit nem alkotott, de akkor a piac legjobb trükkjeit szállította, jobbat mint bármely más akkor film, beleértve az SW-t is. Ezt úgy mondom hogy ILM és persze SW-párti vagyok.

És persze alapjában véve nem volt forradalmi a trilógia, nem olyan karizmatikus mint egy SW film, rajongani se lehet annyira érte mint az utóbbiért.

És az is igaz amit Jake mondott, a Lotr-ból szinte csak az eredeti könyvek, és ezek a filmek léteznek. De ahogy észrevettem nem is volt Peter Jacksonék célja hogy egy egész piacágat építsenek ki a Gyűrűk Ura köré, mint az SW esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ILM rajongó vagy, akkor gondolom egy kicsit azért örülsz, hogy eme VFX cég is keményen munkálkodik az Avataron. :)

Igen. :)

Gondolom nem keveset fizethettek az ILM-nek, mert ugye a konkurens csapatnak segítenek, és azért a Weta-ról fog mindenki beszélni ha kijön az Avatar, nem a besegítő cégekről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látványilag értem. De kérdezd meg Bomarrt. :)

Oks, mert nem volt egyértelmű. Minden látványfilm hamar idejétmúlt lesz, kár a látvánnyal jönni, mert attól sose lesz időtálló egy film. Egyébként meg nem kérdezem :P

A lényeg, hogy idén megnéztem bővítettem a három filmet, és remek volt nézni látványilag, történetileg és úgy mindenestől. Nekem 20 év múlva is első osztályú film lesz :)

 

Forradalmit nem alkotott, de akkor a piac legjobb trükkjeit szállította, jobbat mint bármely más akkor film, beleértve az SW-t is.

És az is igaz amit Jake mondott, a Lotr-ból szinte csak az eredeti könyvek, és ezek a filmek léteznek. De ahogy észrevettem nem is volt Peter Jacksonék célja hogy egy egész piacágat építsenek ki a Gyűrűk Ura köré, mint az SW esetében.

Jaja. Az SW körül zajlanak az események, könyvek, játékok, képregények, sorozatok. LOTR körül nem, de attól még nem azt jelenti, hogy akár 20 év múlva is nem nézik meg szívesen az emberek :D Mondjuk ez nem egy Tolkien fórum, szóval ott meg a Prof. könyveiről megy így a diskurzus :P

A trükkök meg szerintem attól voltak olyan "jók" (jobb szó nem jut eszembe), mert valami olyat sikerült velük létrehozni a vásznon, amiről előtte nem gondolták volna, hogy lehetséges. Jóval látványosabb volt pl. Gollam vagy az olifántok, mint egy klónkatona, mivel utóbbit emberrel is meg lehetett volna oldani, előbbit meg nem a különlegessége miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az is igaz amit Jake mondott, a Lotr-ból szinte csak az eredeti könyvek, és ezek a filmek léteznek. De ahogy észrevettem nem is volt Peter Jacksonék célja hogy egy egész piacágat építsenek ki a Gyűrűk Ura köré, mint az SW esetében.

 

Gondolom a Fox-Lucas üzlet óta már egyik filmstúdió sem adja oda a merchandise jogokat a rendezőnek, ezért nem volt Jacksonnak ilyen irányú célja :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.