Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Az arcra tapadó izé meg ilyeneket hoz létre, hogy védje magát? És az ő életcélja mi? :) Ugye nem az, hogy dolgozókat hozzon létre? :)

Az arcmászó csak egy közbenső állomás a tojás és az idegen között :| Mint valami lárvaféleség, vagy mi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nincs valami info, hogy hogyan került az a rengeteg tojás a lezuhant űrhajóra?Vajon az idegenek bolygójáról?

Nem igazán másztam bele ebbe az univerzumba, szóval nem tudom. De el tudom képzelni, hogy egy másik bolygóról hozta a hajó magával, mint pl. ahogy Ripley "viszi" tovább a börtönbolygóra :) Szerintem nem a saját bolygójukról vitte tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ridley Scott határozta meg a céljukat frappánsan: "Az idegen egyetlen célja, hogy újraszülje önmagát." Pont, ahogy Oldi mondta, mint a hangyák és a méhek (az Aliens bővített változatában mondja Hudson: Olyanok, mint a hangyakas. :) ). A legfontosabb számukra a tojás, azt védik mindenekfelett, és az az egy, amit semmiféle formában nem tehetnek kockára. Ugye a dolgozót lazán széttépték az AR-ben, a királynőt megsebezték az AVP-ben, de a királynő visszavonulót fújt a dolgozóknak, mikor a Ripley a tojások felé fordította a lángszórót. Összefoglalva:

A tojás célja az arctámadó életben tartása annyi ideig, amíg csak lehet, és gazdatest esetén szabadlábra helyezése (illetve, ha a gazdatest eltűnik, az arctámadó visszazárása, erre az AR-ben láthattunk példát).

Az arctámadó egyetlen célja a petéje gazdaszervezetbe implantálása. Az Aliens könyvben Ripley úgy nevezte őket, "mint valami mozgó pénisz".

A dolgozók célja a boly, elsődlegesen a tojások, másodlagosan a királynő védelme, illetve ez utóbbi táplálása.

A királynő célja a tojások védelme és folyamatos, megállás nélkül történő gyártása (ez alól csak akkor mentesül, ha valami veszélyes átjut a dolgozókon, és már a tojáskamrát fenyegeti, vagy ha a boly pusztulása esetén új helyre kell költöznie). Illetve a királynő dolga a boly megalakítása, fenntartása, a dolgozók irányítása is.

És, hogy mennyire célszerűen alakultak ki az újraszülésre jól jelzi, hogy hányféle utat tudnak találni arra:

1) Királynő születik lendületből, mely az AVPR-ben látott módon gyors, közvetlen implanátálást végez, hogy hamar megalakuljon az őt és tojásait védő boly. Eztán eltűnik a kezdetleges reprodukciós ciklus, és megjelenik a fő reprodukciós ciklius. azaz megkezdődik a tojásrakás, ami a boly hosszútávú fennmaradását biztosítja (akár több százezer, vagy millió évig is).

2) Egyszerű dolgozó alakul át királynővé. Bár feltételezett esemény, több, mint valószínű, hogy ilyen történt az Alienben, legalábbis elvben annak a lénynek már kialakulhatott az elsődleges ciklusa, hiszen Dallasban már volt idegen, de tojás sehol sem volt (tervben Brett tetemét alakította volna át a lény tojássá, de ezt még a DC verzióban sem láthattuk, hiszen Brett maradványai tojásszerű burokban voltak, de az nem hasonlított egy nyitott tojásra. Dallas mégis meg akart halni, és mivel nem voltak külsérelmi nyomok rajta - vagyis a lény nem evett belőle - feltehetően az AVPR-ből ismert ciklusnak köszönhetően már négy kicsi növekedett benne... persze ez az AVPR utáni belemagyarázás, de illik a képbe az alapján, amit az Alien DC-ben láthattunk).

3a) A királynő tojócső nélkül is képes lerakni egyetlen tojást, amiből az úgynevezett szuperarctámadó kel ki, ami társaival ellentétben kétlövetű, és egy királynő és egy dolgozó embriót implantál egy-egy gazdaszervezetbe, majd aztán pusztul el.

3b) A királynő tojócső nélkül is képes tojásokat rakni, igaz korlátozottan.

(Ezt viszont azért szedtem két részre, mert egyáltalán nem bizonyítható feltevés, ugyanis sajnos az A3 eleje mind a mozis, mind a speciális változatban egy nagy katyvasz, és nem derül ki, pontosan hány tojás, vagy milyen arctámadók voltak a Sulcaon, ráadásul Babe boci telejsen más arctámadóval - a szuperrel - találkozik, mint Spike kutya - aki a mentőhajóban fut össze egy simával).

+1) Ez egyáltalán nem hivatalos, de David Finchernek volt egy elképzelése, hogy eredetileg Nyusziba került bele a királynő. Ám mivel az ő hibernátora megsérült a ráfröccsent sav (amit elvben egy harmadik arctámadó sérülésekor keletkezett, ahogy a tűz is, ami miatt kilőtték az EEV-t, de ezt a harmadik lényt végképp nem látni)... na szóval, a savmarta lyuk miatt Nyuszi kabinja megtelik vízzel, és mielőtt megfullad, a kis királynő kimászik a száján és átúszik Ripley-be, akinek már a Sulacon betört a kabinja, bár ezt sem tudni, miért. Ezt amúgy le is forgatták részben. Szóval, nagy a katyvasz az A3 elejével kapcsoaltban, ezért az ott feltűnt reprodukciós lehetőség erősen kérdéses.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki kikelt a csávóból ezek szerint Királynő volt?

Feltehetően az volt, vagy ha nem, akkor átalakult. Mondjuk mikor az Alien készült, még egyáltalán nem volt szó királynőről, azt csak az Alienshez találta ki Cameron. Scott elképzelése szerint a dolgozók a holtestekből formált tojásokat (a rendezői változatban erre akartak utalni Brettel, mikor megtalálja Ripley a fészket, de mint lentebb írtam, az messze nem egy kifejlett tojás, és a királynők, illetve az AVPR ismeretében ez el is vethető lehetőség; és végül is Scott maga is elvetette, mert a teljes jelenetben - a DC-be is egy erősen vágott verzió került bele - Dallas el is mondja, hogy Brettből tojást csinált, és beleültetett egy lényt, ezért kéri, hogy Ripley ölje meg).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a magyarázatot Dzséjt. Most már csak azt áruld el mit esznek? :D

Az életmódjuk, a testfelépítésük és a fogazataik alapján azt mondanám, hogy született vegetáriánusok :)

Bár lehet erre némiképpen rácáfol az, hogy az Alien3-ban és az AVPR-ben mutatják, hogy falatozzák az embert. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az életmódjuk, a testfelépítésük és a fogazataik alapján azt mondanám, hogy született vegetáriánusok :D

Bár lehet erre némiképpen rácáfol az, hogy az Alien3-ban és az AVPR-ben mutatják, hogy falatozzák az embert. :)

NA jó de ha nem jutnak húshoz több ezer évig? Nehogy azt mondd nekem, hogy kibírják addig. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NA jó de ha nem jutnak húshoz több ezer évig? Nehogy azt mondd nekem, hogy kibírják addig. :D

De a dolgozók valószínűleg nem is élnek több ezer évig még hússal sem :) Ha nincs kaja, akkor felfordulnak. A tojások meg mint írtam, valószínűleg a talajból a gyökereik által felszippantott ásványokkal táplálják a bennük szundizó arctámadókat. Az arctámadók meg nem hamikáznak, azok, ha elhagyják a tojást, aláírták a halálos ítéletüket (bár elvannak egy darabig, mert az LV-426-on lévő formalinban tárolt két példány hetek, vagy hónapok óta lehettek ott). Szerintem egy pár hónapig a dolgozók is elvannak kaja nélkül. Ki tudja, milyen gyors az anyagcseréjük (egyáltalán, azt sem tudni, hogy van-e nekik olyan).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

azt hiszem ezeket az új alice-es képeket mindenképp érdemes megnézni, Tim Burton új remekműjéből!!!

iszonyat beteg lesz. :)ááááá

http://filmbuzi.hu/archives/2009/06/22/az-...-wonderlandrol/

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval, nagy a katyvasz az A3 elejével kapcsoaltban, ezért az ott feltűnt reprodukciós lehetőség erősen kérdéses.

Az fix, a mai napig nem tudom Ripley-n meg Bishopon kívül, hogy a többiekkel mi lett a két rész között.

 

Hallotam egy olyan teóriát, miszerint az Alieneket egy idegen faj "állította elő" mesterséges úton. Biológiai fegyvert akartak csinálni.

Akkor elég marhaság lenne, ahogy fenntartják magukat. Vagyis túl macerás, de az végül is lehet félresikerült előállítás is :)

 

azt hiszem ezeket az új alice-es képeket mindenképp érdemes megnézni, Tim Burton új remekműjéből!!!

iszonyat beteg lesz. :Dááááá

Burtontól ilyeneket várhatunk, nem holmi Csipkerózsikát :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hallotam egy olyan teóriát, miszerint az Alieneket egy idegen faj "állította elő" mesterséges úton. Biológiai fegyvert akartak csinálni.

Igen, ez a másik népszerű teória, de szerintem nem, hogy baromság, annyira erőltetett és lerágott csont, hogy ezzel csak ártanának az alienek nimbuszának (jobban, mint a két AVP film együtt véve). Bár így vélekedek minden eredetelméletről :D

 

Lehet hogy elvoltak, de hogy nem formalinban, abban biztos lehetsz :D Formalintól úgy néznének ki mint egy szürke gumidarab.

Miért, feltétlen úgy kell rá reagálniuk, mint egy földi szervezetnek? :D Amúgy a fene tudja mi volt az, csak bedobtam valamit :)

 

Az fix, a mai napig nem tudom Ripley-n meg Bishopon kívül, hogy a többiekkel mi lett a két rész között.

Nyuszi megfulladt, mivel a mentőhajó az óceánba zuhant (a speciális változatban még mutatják is, ahogy a vége kiáll a vízből, a mozisban csak a becsapódás van benne), így a savmarta lyukon át befolyt a víz a hibernátorába. Később a boncoláson a doki megállapítja a fulladást. Hickset meg a becsapódáskor az egyik leszakadt tartó-acélgerenda nyomta agyon (a speciális változatban ezt is jobban megmutatják: a gerenda szétpaszírozta a fejét. A mozisban emlékeim szerint csak említik, hogy mi történt vele). A mentőjármű nem éppen szabályszerű landolása végzett mindkettejükkel (a könyv szerint a Sulaco felrobbanásakor megsérült, azért zuhant le, a filmben a Sulaco nem robbant fel, így nem tudni, miért csapódott be az EEV). Még annyi különbség van a speciális és a mozis változat között, hogy az utóbbiban Ripley-t a hibernátorában lelik meg a rabok, az előbbiben meg séta közben Clemens találja meg a parton (hogy hogyan került oda, az rejtély).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Benjamin Buttont. Nekem Nagy Hal remakenek tűnt, de ettől függetlenül iszonyú szórakoztató sci-fi. :)

Érdekes, nekem nem tűnt annak :D Mondjuk a BB novella adaptáció, elég régié.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, nekem nem tűnt annak :lol:

Nekem sem.

Spoiler:

A Nagy Hal egy olyan ember története, amelyik egy mesének felfogva élte végig az életét, míg a BB egy az életét fordítva megélő emberről szól.

Mindkettő extrém dolog, de kb. ennyi az összes közös bennük. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.