Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Semmivel sem életszerűbb az ő bénázásuk, mint hogy valaki baseball-ütővel akar bemenni a fia szobájába csak azért, mert ott fény van áramszünetkor.... Bay egyszerűen csak jó humorforrást lát abban, hogy minden szereplője hülyét csinál magából. Még a katonák is.

Lennox egyébként nem hiába adta a motoros figurát, hanem szikrán lőtte Blackout -ot ;) azért mert az F-22-k épp Starscreammel voltak elfoglalva és nem értek rá az ő bőrüket menteni.

Nem is mondtam, hogy a filmben bármi más is életszerű lenne :D

Az F-22-esek éppen lőtték Blackoutot, sőt, még Megatront is, szóval azok aztán semmivel sem voltak elfoglalva. Több osztag röpködött ott, és csak egy ment el Starscreammel hadakozni, de azok is nagyon gyorsan elkergették.

 

Meggyőztél. :D Elképesztő milyen részletességgel nézed a filmeket.Le a kalappal a tudásod és a logikád elött.Amiket írtál, néha komolyan gondolkodnom kellett vajon melyik jelenetre is gondolsz.Sajnos én annyira beleélem magam a filmekben hogy komolyan elhiszem, hogy az a valóságban is hasonlóan zajlana le.

 

Te mikor tervezed megnézni a második részt?

Filmnézés közben ilyenek eszembe sem jutnak, én is csak ülök és élvezem a múvit (még újranézéskor sem). Csak később visszagondolva esnek le ezek az "apróságok". Szerencsére baromi jól megmarad egy film a fejemben, így akár újranézés nélkül is fel tudok idézni részleteket.

Sajnos jelenleg az sem biztos, hogy meg fogom tudni nézni moziban :D Anyagilag trotyi helyzet van, de ha lehetőségem lesz, akkor valamikor az elkövetkezendő egy-két hétben megpróbálom megnézni. Bánnám, ha nem jönne össze, de sajnos meg kell húzni a nadrágszíjat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint a kommandós csávók ebben is benne vannak.Imádtam őket az első részben.Hihetetlen profi módon harcoltak.

Benne vannak ezerrel, mint előzőleg, nem lesz hiányod.

 

Manapság sokkal több film készül, és ez sokszor a minőség felhigulásához is vezet.

Sokkal több film van, és emiatt nehezebb megtalálni azokat, melyeket évek múlva is szívesen nézünk meg ismét. Ez ellen max. annyit lehet tenni, hogy nézzegetünk filmes oldalt, én momentán újságot veszek, amiben benne vannak a havi filmbemutatók, és próbáljuk kiszúrni, ami valószínűleg tetszeni fog. Én is sok filmet kinézek, amik egy részét meg is nézem így vagy úgy :D Idővel :D Mások a filmek, de mindig is így volt, a filmbiznisz folyamatos változásban volt régen is.

 

Csak úgy előjött. A mai filmek sehol sincsenek a régi mesterművekhez.

Lásd fentebb, csak meg kell találni, ami bejön. Lehet, hogy egy kisköltségvetésű film az, ami bejönne, csak nem nézed meg, mert nem is tudsz róla ;)

 

És persze, hogy ne csak Lenoxx infantilissága legyen kielemezve,

Köszi ezt a kimerítő bizonyítást, nekem pl. magamtól eszembe sem jutnának, lévén gőzöm sincs a témához, de ezek után kétségekkel fogok minden hasonlót nézni filmekben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A héten megnéztem moziban az Angyalok és Démonokat, mivel rossz idő volt kirándulni. Csalódtam a filmben. Sosem szeretem, ha megváltoztatnak dolgokat benne... Aki elvetemült A&D rajongó, az ne nézze meg.

 

Viszont előtte volt a Crank 2 előzetese, hát az egy mekkora szar filmnek néz ki... Mikor vége volt az előzetesnek az egész mozi röhögött már rajta ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szikla után mik estek le? ;)

A szikla után csak egy dolog: miért nem repültek már a kezdetektől radarszint alatt a gépek. Az elterelést a sziget mellett kezdték meg a Cobrák, a Chinnock pedig a sziget előtt ment le radarszint alá. Marhaság volt, mivel így már vártak rájuk. Amúgy abban a filmben Bay kifejezetten jól kezelte a katonákat, de hát az más jellegű film, mint a Transformers (amúgy azt hozzátenném, hogy a Transformersben is elég jók a katonai mozgások - fedezés, fegyvertartás, stb -, szakkifejezések használata - kivétel a DEFCON DELTA, mert ilyen nincs -, csak az akciókkal volt gond).

Amúgy van egy apró dolog, amiből rá lehet jönni, hogy a film készítői mennyi figyelmet fordítottak a katonai alapokra, vagyis mennyire akarták hitelesen ábrázolni a fegyveres testületet: figyeljétek, hogyan tartják a katonai karakterek (vagy a rendőrség) a fegyvereket. Ugyanis aki átesik fegyveres kiképzésen, abba beleverik, hogy ne tegye a ravaszra az ujját, amíg nem akarja elsütni a fegyvert. Ha tehát úgy fogják a színészek a fegyvert, hogy az ujjuk a sátorvason kívül van (azaz nem az elsütő billentyűn), akkor a színész átesett egy gyorstalpalón. Ezen felül, katonai karakterek esetén még azt is érdemes figyelni, hogy tűzharcban hogyan lőnek: ha csípőből, akkor mellőzték a gyorstalpalót, mert nem szokás Rambo módjára lődözni (nem is lehet, az csak lőszerpazarlás). Ha a gépfegyvert vállhoz emelve célzott lövéseket eregetve használják, na az a hiteles. Ez a két apróság az, amivel eltudják érni a filmkészítők, hogy a katonai karakterek reálisnak tűnjenek (meg a szakkifejezésekkel dobálózás).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utóbbival annyi gond van, hogy aki abszolút kívülálló, nem sok katonai kifejezést ismert, bár talán itt is működik a józan paraszti ész, ami be tudja ezeket sorolni a hiteles és nemhiteles kategóriákba ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A héten megnéztem moziban az Angyalok és Démonokat, mivel rossz idő volt kirándulni. Csalódtam a filmben. Sosem szeretem, ha megváltoztatnak dolgokat benne... Aki elvetemült A&D rajongó, az ne nézze meg.

Márpedig az ilyesmire számítani lehet egy könyv adaptációnál. Ritka az olyan könyv, amit maradéktalanul meg tudnak valósítani filmen. Vagy meg kell vágni a cselekményt, mert túl hosszú, vagy ha nem cselekménydús történet, akkor az érzelmek és gondolatok tolmácsolása miatt kell kicsit másként megoldani az üzenet közvetítését.

 

Nekem nagyon tetszett az Angyalok és Démonok könyvben, de mivel már legalább 4 éve, hogy olvastam, így annyira nem zavart, hogy pár dolog megváltozott a filmben, mivel minden részletre már nem emlékeztem. Annak is vannak előnyei, ha az ember memóriája nem őriz meg mindent. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Márpedig az ilyesmire számítani lehet egy könyv adaptációnál. Ritka az olyan könyv, amit maradéktalanul meg tudnak valósítani filmen. Vagy meg kell vágni a cselekményt, mert túl hosszú, vagy ha nem cselekménydús történet, akkor az érzelmek és gondolatok tolmácsolása miatt kell kicsit másként megoldani az üzenet közvetítését.

Pontosan, egy könyvet/képregényt/játékot lehetetlenség 100%-osan adaptálni filmre (és vica verza), szóval aki ezt várja el, az ne lepődjön meg, hogy irgalmatlanul csalódik (inkább be se üljön a moziba, maradjon meg az eredeti médiumnál).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No akkor jöjjön egy kissé részletesebben a Transformers ;)

 

Spoiler:

Történet: Pofonegyszerű, sokat nem kell rajta agyalni, bár a sok akció közepette egyszer-kétszer éreztem, hogy kezdem a fonalat elveszíteni :D Majd második megnézésre úgyis minden leülepszik.

Karakterek: A korábban említett ikreket leszámítva mindenki szimpatikussá vált, de főleg Röptűz és Simons :D

Látvány: Elsőosztályú. Ugyan itt is elég közel kamerázták a robotokat, de ez talán már a megszokásból nem zavart. Itt is azt kell mondjam, hogy a következő megnézésre tisztulni fog a kép. Jó sok új robot volt minden esetre, de szerencsére ezek nem vesztek el a látványba, hogy ne lehessen tudni, ki hová tartozik. Kedvenc jelenetek: Erdőírtás, sivatagi zúzás. :D Optimus Fővezér igazi harcos, nem kispályás. :D

ILM megint kitett magáért. :P

 

A katonai dolgokhoz annyit, hogy Dzséjttel kell, hogy egyetértsek, voltak itt is taktikai sületlenségek, de javarészt írtó feelinges volt az egész és ez ilyen filmnél megbocsájtható. Majd ha lesz valami Tom Clancy adaptáció, lehet szájakat húzni. :P

Viszont érzésem szerint két olyan bakit hagytak a filmben, hogy ihaj. Egyik, amikor az Atlanti óceánból húzták ki Megatront, amikor ugye az első részből tudjuk, hogy a Japán partoknál süllyesztették el a Mariana árokban.

Kettő, a felderítésre küldött Predator itt már proppelert kapott a farára, mint valójában is, node erre fel mi történik a róla szóló következő snittben? aha, újfent sugárhajtóműves, úgy, hogy egyenesen kivágták az első részből azt a bizonyos jelenetet. :P

 

Szinkron tűrhető volt amúgy, némileg nekem Fülellő részéről (asszem ő kapaszkodott a műholdra) volt idegenkedésem a szinkronhangjától.

 

A poénok -akárki, akármit mondjon-, de feküdtek. És ez a nézőknek is bejött, teremből kivonulás nem volt, mindenki helyén tudta kezelni a filmet. Amúgy kissé meglepő volt a nézők átlagéletkora. :P Elég sok kiskorú volt bennt, igaz a szüleivel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, javaslom neked (is) a Fegyvertársak című westernt. Ha már ugye lassúbb, nosztalgikus filmről volt szó korábban ;) Ma néztük meg és tényleg vérbeli vadnyugati film Costnerrel és Duvallal. :D Az első fele talán unalmas, de utána kellőképp "felpörög" , de főleg visszahozza a hetvenes-nyolcvanas évekbeli westernek hangulatát. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, javaslom neked (is) a Fegyvertársak című westernt. Ha már ugye lassúbb, nosztalgikus filmről volt szó korábban ;) Ma néztük meg és tényleg vérbeli vadnyugati film Costnerrel és Duvallal. :D Az első fele talán unalmas, de utána kellőképp "felpörög" , de főleg visszahozza a hetvenes-nyolcvanas évekbeli westernek hangulatát. :D

Megnézem ha elém kerül. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Márpedig az ilyesmire számítani lehet egy könyv adaptációnál. Ritka az olyan könyv, amit maradéktalanul meg tudnak valósítani filmen.

Amikor egy könyvet olvasunk, akaratlanul is elképzeljük az egészet. Ha a filmen csorbul ennek a hangulata akkor megette a fene az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, most nem erről van szó. A könyvben a halott tudós az apja volt a hölgynek, és csak ők tudtak róla, a gyémánt volt az 5. pecsét és nem a pápaság jele, Olivetti gárdista és más hasonló dolgok. Csak azt nem értem, hogy ezeket miért kellett megváltoztatni? :roll: Hisz nem igazán jelentős dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, most nem erről van szó. A könyvben a halott tudós az apja volt a hölgynek, és csak ők tudtak róla, a gyémánt volt az 5. pecsét és nem a pápaság jele, Olivetti gárdista és más hasonló dolgok. Csak azt nem értem, hogy ezeket miért kellett megváltoztatni? :roll: Hisz nem igazán jelentős dolgok.

Ebből egy kukkot se értek. :lol:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy kis Alien kérdés. Az első részben honnan tudott a vállalat a lényekről? A droid információi alapján eléggé képben voltak.

A Földön már fogták azt az adást, amit a Nostromo is, és megfejtették. Ezért küldték oda a hajót végül. Sajnos kivágták Ash végső beszédéből, amikor elmondta ezt (sőt, még azt is tudták, hogy mi fog történni, hogyan fejlődik ki a lény, mert az üzenetben az is benne volt). Sajnos nem tudnom, ezt miért kellett kivágni, mert fontos magyarázat lett volna, de benne van a könyvben, és a '97-es VHS kiadás hátoldalán is szerepel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Földön már fogták azt az adást, amit a Nostromo is, és megfejtették. Ezért küldték oda a hajót végül. Sajnos kivágták Ash végső beszédéből, amikor elmondta ezt (sőt, még azt is tudták, hogy mi fog történni, hogyan fejlődik ki a lény, mert az üzenetben az is benne volt). Sajnos nem tudnom, ezt miért kellett kivágni, mert fontos magyarázat lett volna, de benne van a könyvben, és a '97-es VHS kiadás hátoldalán is szerepel.

De akkor 57 évvel később miért nem tudnak róluk? És miért nem küldtek oda másokat ha annyira kellett a cucc?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért küldték ki/szállították oda a telepeseket. Persze ők erről mit sem tudtak.

De ők csak Ripley megtalálása után kerültek kapcsolatba a lényekkel! Előtt volt pár évük, hogy megfertőzhessék a kolóniát, mégse tették. Burke elmondása szerint is ő küldte a roncshoz őket, mert fenn akarta tartani magának az exkluzív jogokat. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ők csak Ripley megtalálása után kerültek kapcsolatba a lényekkel! Előtt volt pár évük, hogy megfertőzhessék a kolóniát, mégse tették. Burke elmondása szerint is ő küldte a roncshoz őket, mert fenn akarta tartani magának az exkluzív jogokat. :roll:

Igen, ez kicsit furcsa, amolyan logikai következetlenség, de alapjába véve a Társaság simán beáldozhatónak titulálta a Telepeseket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na a Transformers mindent lezúzott ezen a héten. 5 nap alatt 201 millió dollárt gyűjtött össze a film. :roll: Eddig idén ez a legtöbbet hozott film. Most már 100%, szerintem, hogy lesz 3. rész. :lol: Jövő héten jön a Jégkorszak 3 és emiatt számolnia kell a filmnek visszaeséssel, talán jelentőssel is, de még így is óriási siker.

Úgyhogy eldölt a Terminator vs Transformers verseny a mozipénztáraknál: a trafók győztek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Terminator esélytelen egy családi filmmel. Eszembe se jutott, hogy esélyt adjak neki. De nem is a bevétel a fontos, mármint elsődlegesen, nekünk, nézőknek, hanem a tartalom. Nálam eedig az összes idei mozibanézős film bejött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A(z egyik) legjobb dolog az egész dzsiájfilmben :roll:

 

scarlettgijoe1.jpg

 

 

másik pószter

 

 

Amúgy van egy apró dolog, amiből rá lehet jönni, hogy a film készítői mennyi figyelmet fordítottak a katonai alapokra, vagyis mennyire akarták hitelesen ábrázolni a fegyveres testületet: figyeljétek, hogyan tartják a katonai karakterek (vagy a rendőrség) a fegyvereket.
Részemről okés.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.