Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Watchmen:

 

Megnéztem végre én is.Fogalmam sincs hogy a hosszabbat láttam-e ,vagy a rövidebbet.A lényeg, hogy nagyon tetszett.Láttam már pár képregényes filmet, de ez teljesen más.Tulajdonképpen a hősök olyanok mint bármely hétköznapi ember.Minden negatív tulajdonsággal együtt.Furcsa látni, hogy szuperhősök olyanokat cselekednek(az egyik megerőszakol egy nőt), amiket bünözők szoktak.De talán ez a más szempontból megmutatott világ teszi naggyá a filmet.Ami még elvileg hiányozhatna az úgynevezett nagy csatálk amikor szétrombolják a várost.Ebben ilyen nincs de nem is hiányzik.

Egyszóval nem hiába hype-olták, mert egy nagyon jól összerakott film, és képregényfilmhez képest szokatlan, de ezért jó.

 

Spoiler:

A vége durva volt amikor az emberek feláldozása után, a többi simán belement hogy hallgassanak róluk, holott a hősöknek ilyet nem szabadna csinálniuk.Engem simán ledöbbentett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt még van egy-kettő videójáték-adoptáció
A Splinter Cell filmet meg csak húzzák-halasszák. Az lenne az egyetlen videójátékfeldolgozás amivel szembe komoly elvárásaim lennének.

Biztos furcsállnám ha Sam Fisher nem Vasoldalú Miska (Michael Ironside) hangján nyomná a szöveget. Max elhívhatnák az öreget hogy szinkronizálja le a színészt aki játszaná. :)

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Watchmen:

 

Megnéztem végre én is.Fogalmam sincs hogy a hosszabbat láttam-e ,vagy a rövidebbet.A lényeg, hogy nagyon tetszett.Láttam már pár képregényes filmet, de ez teljesen más.Tulajdonképpen a hősök olyanok mint bármely hétköznapi ember.Minden negatív tulajdonsággal együtt.Furcsa látni, hogy szuperhősök olyanokat cselekednek(az egyik megerőszakol egy nőt), amiket bünözők szoktak.De talán ez a más szempontból megmutatott világ teszi naggyá a filmet.Ami még elvileg hiányozhatna az úgynevezett nagy csatálk amikor szétrombolják a várost.Ebben ilyen nincs de nem is hiányzik.

Egyszóval nem hiába hype-olták, mert egy nagyon jól összerakott film, és képregényfilmhez képest szokatlan, de ezért jó.

 

Spoiler:

A vége durva volt amikor az emberek feláldozása után, a többi simán belement hogy hallgassanak róluk, holott a hősöknek ilyet nem szabadna csinálniuk.Engem simán ledöbbentett.

 

Így van és ezért Rorschach a király! :) örülök h tetszett!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked megvan? :) Köszi előre is. :)

Aham. De ha a szívemnek nem szakad le a dereka a nagy cipekedésbe akkor hozzácsapom a Börtönvonat Yumában, Nincs bocsánatot. Márha komolyan érdekelnek az ilyen kissé vontatott westernek. :D Persze ha ezeket már láttad akkor tárgytalan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked megvan? :) Köszi előre is. :D

Jaja, tőle tudom elhozni :D

 

Watchmen

Spoiler:

Frenkie, sajnos hiába döbbenti meg az embert ez a befejezés, mást tulajdonképpen nem is tehetnek, mert akkor totál káoszba viszik a világot, amit mindeképpen szeretnének elkerülni :) Nagy ellentmondás, de rossz vagy a még rosszabb között lehetett választani. Attól függetlenül meg lehet érteni R. álláspontját is, az igazság mindenek előtt (egyébként szerintem ő a legjobb karaktere a sztorinak). Én nem tudom, mit tennék ilyen helyzetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az írók, rendezők jobban járnának ha valami új ötlettel rukkolnának elő, nem pedig pl a TDK-t majmolnák. Ami ott műkődött, az nem biztos, hogy a Supermannél is fog. Főleg úgy, hogy az eredeti filmeket tuti nem fogja überelni.

Abban egyetértek, hogy a TDK majmolása nem vezet semmi jóra Supermannél. Viszont a régi Superman filmeket bőven lehet überelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Roszz hír: Lehet, hogy a Batman 3 csak 2012-ben lesz. :D:D

 

A jó hír: Sam Raimi rendezheti a World of Warcraftot, :) ami persze azt jelenti, hogy 2013-nál hamarabb nem lesz WoW mozi. :)

 

Terminator Megváltás

Spoiler:

Marcus hibájából meghalt az öccse és 2 rendőr. Ezért ítélték el. Lehet tudni pontosabbban, hogy mi történt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Superman mára megfilmesíthetetlen lett.

Egy kék-piros pizsamába öltözött szuperember a 21. században már nem nyerő. Nem beszélve olyan baromságokról hogy Clark félrefésüli a haját aztán már nem ismeri fel senki se.

Persze lehet korszerűsíteni a dolgokat, de az már hol lenne Superman? Ez a név egyet jelent a színes pizsamás jótevővel, minden gagyiságával együtt. Ha valaki ragaszkodik ehhez az ipséhez akkor nézze meg a '78-as verziót, az még jó is volt a maga módján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Superman mára megfilmesíthetetlen lett.

Egy kék-piros pizsamába öltözött szuperember a 21. században már nem nyerő. Nem beszélve olyan baromságokról hogy Clark félrefésüli a haját aztán már nem ismeri fel senki se.

Ebben a felfogásban minden szuperhős film megfilmesíthetetlen, mert mindegyik jellemzője az idétlen jelmezben való ugrabugra, meg a nevetséges rejtőzködési módok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

REC

 

Nah bazz, picit csalódtam. Nem rossz amúgy, de annyira kiszámítható, hogy az már durva. A hetven percből hatvan röhögéssel telt el. :)

 

Azért megfontolandó, hogy gyanús áramszünet idején, sötétedés után ne shotgun-al lépjek ki a lépcsőházba. :D Jaj az öregasszonyoknak meg a hét éves kislányoknak. :D:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a felfogásban minden szuperhős film megfilmesíthetetlen, mert mindegyik jellemzője az idétlen jelmezben való ugrabugra, meg a nevetséges rejtőzködési módok.

Nem. Ott a Batman, aminél az eredeti képregény nem is, de az amiből készült a TDK az alapból sötét hangulatú és beteg volt. Az X-mennél szintén nem voltak annyira ciki jelmezek, és tele volt badass karakterrel. Daredevil is borús hangulatú, ennél csak a film lett simán rossz. Pókember necces, de azért az se olyan cikis.

Ezek az elmúlt évek nagy képregényfilmjei, és mint láthatod, egyiknél sem volt olyan olyan egyszerű és gyerekes a képregény mint a Supermannél. Kívül hordott alsó, piros köpeny, kék overál, sárga öv.. Ocsmány. És mi a szuperképessége? A lehető legegyszerűbb: Gyors és erős.

 

Ez még működött a hetvenes években, ahol a csúcs az Adam Westes Batman volt, de ma?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. Ott a Batman, aminél az eredeti képregény nem is, de az amiből készült a TDK az alapból sötét hangulatú és beteg volt. Az X-mennél szintén nem voltak annyira ciki jelmezek, és tele volt badass karakterrel. Daredevil is borús hangulatú, ennél csak a film lett simán rossz. Pókember necces, de azért az se olyan cikis.

Ezek az elmúlt évek nagy képregényfilmjei, és mint láthatod, egyiknél sem volt olyan olyan egyszerű és gyerekes a képregény mint a Supermannél. Kívül hordott alsó, piros köpeny, kék overál, sárga öv.. Ocsmány. És mi a szuperképessége? A lehető legegyszerűbb: Gyors és erős.

 

Ez még működött a hetvenes években, ahol a csúcs az Adam Westes Batman volt, de ma?

Igaz, az X-men filmeknél megváltoztatták a karakterek ruháit. És nagyon jól néznek ki úgy. Látnátok milyen nevetséges volt Wolverine jelmeze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, milyen lehet az a jelmez, de ezek után nem is vagyok kíváncsi rá :)

 

TS: szerintem jobb, hogy nem tudjuk, mi történt azelőtt Marcusszal, így rejtélyesebb a figura, ami egy kicsit azért jót tesz neki :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez még működött a hetvenes években, ahol a csúcs az Adam Westes Batman volt, de ma?

Ma éppen úgy fel lehetne tornászni őt is, mint a Batmant. Lásd Tim Burton Superman tervezetét. Ugyanúgy ki lehetne pofozni a gatyáját, mint Batman denevérgúnyáját (amúgy, ha szerinted nem cinkes, hogy egy felnőtt férfi denevérmaskarában ugrál a háztetőkön igazságosztót játszva, akkor ne mond meg, szerinted mi a ciki :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma éppen úgy fel lehetne tornászni őt is, mint a Batmant. Lásd Tim Burton Superman tervezetét. Ugyanúgy ki lehetne pofozni a gatyáját, mint Batman denevérgúnyáját (amúgy, ha szerinted nem cinkes, hogy egy felnőtt férfi denevérmaskarában ugrál a háztetőkön igazságosztót játszva, akkor ne mond meg, szerinted mi a ciki :) ).

Az alkoholista Supermanre gondolsz, amelyik repülni se tud (valami ilyesmi rémlik)? Remek ötlet. :)

 

Az hogy a Batman az egy denevérruhás bolond lenne, az csak így leírva igaz. De amíg a vásznon egy pillanatig se kételkedek benne hogy nincs sok coolabb dolog ennél az ürgénél, addig nem cinkes a dolog.

De itt a lényeg azon van szerintem hogy míg pár dolgot megváltoztattak a Batmannél (modernizálták), addig az alap ismertetőjele hogy a főhős az egy denevérruhás jótevő, nem változott. Amikor valaki látja a TDK-t akkor tudja hogy az egy Batman film.

Superman az meg csak Superman, és ami őt azzá teszi az csakis a kék-piros pizsamája. Erősnek más szuperhős is erős, repülni más szuperhős is tud. Ha ezeket megváltoztatják, akkor nem marad semmi egyedi tulajdonsága. És itt már ha valaki belepillantana a filmbe, nem biztos hogy rájönne hogy egy Superman filmről van szó.

 

Ki tudja, lehet hogy tudnának valamit kezdeni ezzel a Supermannel, de nem látok rá nagy esélyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Superman az meg csak Superman, és ami őt azzá teszi az csakis a kék-piros pizsamája. Erősnek más szuperhős is erős, repülni más szuperhős is tud. Ha ezeket megváltoztatják, akkor nem marad semmi egyedi tulajdonsága. És itt már ha valaki belepillantana a filmbe, nem biztos hogy rájönne hogy egy Superman filmről van szó.

Ha valaki a Batman Begins elejébe pillant bele, abból sem biztos, hogy rájön, hogy az egy Batman film :P Suprman azért több, mint egy vörös-kék rucis röpködő fickó, mint ahogy Batmanben is több volt, mint egy dilis milliárdos, aki denevérkosztümben ugrabugrál. Az, hogy más is erős, meg tud repülni... nos kérem, azok a szuperhősök kezet csókolhatnak Supermannak, mert neki köszönhetik a képességeit. A legtöbb szuperhősi képességet a bugyogós csávótól csaklizták el később (sebezhetetlenség, repülés, lézerszem, röntgenlátás, erő... vajon kiben volt meg mindez egyszerre először?). Plusz, azért egy repkedő sebezhetetlen fickó, a köpönyegén egy bazi nagy S betűvel még a legtájékozattlanabb embernek is leesne, hogy a Superman, ha csak az életét nem egy kő alatt töltötte el addig.

 

Akárki akármit mond, Hancock-nál coolabb figura nincsen. Szakadt poló, gatya, napszeműveg, bojtos sapka, hónalj alá csapott piásüveg.........elpusztíthatatlan :D

A végére őt is elrontották :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.