Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Frissült ez az avataros oldal

http://avtr.com/

 

jobb felül F11-re klikkelve...Na ezt a harci járgányt még nem mutogatták videókban. Erre vagyok a legjobban kiváncsi ;)

Amúgy nem spoileres dolgok ezek bátran ajánlott mindenkinek.

 

 

Nekem is tetszett! Néhol még tudományos is volt. Ráadásul majdnem minden szavát értettem.

 

Sigourney volt a narrátor ;) Szépen kristálytisztán beszél angolul, szeretem hallgatni, mivel értem.

Sam Worthingtont kegyetlen követni. Állítólag kőkemény ausztrál tájszólással beszél. Tuti nem tudnék vele normálisan csevegni :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az Avatar vagy istentelen sz*r lesz, vagy meg fogja váltani a világot. :D

Az Avatar után teli lesz a Katica csalódott emberekkel ;):(

 

Egyébként meg remélem egy kellemes szórakoztató kalandfilm a legjobbik fajtából. Amit azért csináltak, hogy a moziban elbűvölje és kikapcsolja az embert, 3D-s térhatásoktól meg padlót fogjon ;)

 

Meg aztán fél éve múlva mikor végignézi az ember az összes SW részt egy esős délután, utána még jó kedvel nyúljon az Avatar film után is :D :D

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért kicsivel t9bb idp kell egy délutánnál az összes Sw film megnézéséhez, de értem mire gondolsz :(

Csak kár, hogy majd akkor nem fog akkorát ütni, mint régen, mikor először látta az ember (már ha 3D-ben látta, ha nem abban akkor üthet ;) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se láttam a sorozatot, de nekem tetszett a Serenity ;)

Attól még te is megnézhetnéd... ;) Fölcsaptatok egy sztorit a legvégén, amivel még nincs is baj, hisz én is így tettem, de legalább vehetnétek a fáradtságot, hogy a teljes sztorit megismerjétek.

 

Gondoltam megnézem már miért mondták rá annak idején, hogy az új Star Wars.A film megnézése után rájöttem.Szinte mindent az sw-től loptak el.A főszereplő csávó tipikus Han Solo(de százszor rosszabb), egy csomó jelenet van amit lenyúltak.Még az Aliens-et sem hagyták ki.A történet egy semmitmondó bugyuta marhaság, mely oly egszerű mint egy gyermekmese.A technikai megvalósítás szintén egy nagy nulla, a filmben lévő egyetlen űrcsata, pedig röhejes.Tipikus B-film az egész, szinte váratm, hogy Lorenzo Lamas feltünjön a színen.

Ennél rosszabb sci-fit életemben nem láttam, szégyent hoz a műfajra.

"Mint a Star Wars" -> ez már akkor is hülyeség volt, mikor a moziban ment a film. Sok f*sz találta ki, aki nem tudta mire verni a nyálát, de aki kicsit is észnél van, az tudja, hogy ez csak barom reklámfogás és nyálverés volt.

Malcolm Reynolds = Han Solo -> Wheddon (író, rendező) soha nem is tagatta, sőt, még James T. Kirk is az apukája Malnak, mivel Whedon nagy Star Wars és Star Trek fan.

Aliens -> tévedés, az Alien Resurrectionból "lop", de csak azért, mert mindkettőt Whedon írta, és mivel szereti az űrkalózos témát, ezért használta fel mindkét történetnél.

Megvalósítás -> amennyibe került a film, abból egy negyed Star Wars részre nem futná, szóval nem csoda, ha nem egy ILM minőség... A sorozat még ennél is gagyibb, mert ott olykor arra sem kaptak pénzt, hogy megvarrhassák a kosztümöt. De ezért inkább a kedves producereket tessék okolni.

Történet, szereplők -> nem csoda, hogy így érzel, hiszen a sztori legvégét láttad. Talán, ha megnéznéd az előtte lévő 14 részt is, akkor máris másabb lenne. A filmben néhány szereplő még el is sikkad, mert a néger pap speciel főszereplő a sorozatban, itt meg jó, ha tíz percig képernyőn van. Így a vele kapcsolatos jelenetek csak akkor lesznek érthetőek, ha láttad a szériát (akárcsak a társalkodó csaj jelenetei, hogy miért volt fontos elmenni érte).

Lenyúlt jelenetek -> miért, a Star Wars nem nyúlt le soha sehonnan semmi jelenetet? Dehogy nem, az miért is nincs elítélve emiatt? Sőt, mintha a TCW nemrég másolta volna le az Alienst... hm... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harry Potter és a Tűz Serlege

 

No, a film lényegében ugyanolyan, mint az összes többi HP film, nem hoz szégyent a szériára. Jól visszaadja Harry gondolkodását, a zene relatíve hűen követi az eredetit, a színészek játéka szépen illeszkedik a többi HP filmhez.

Csak hát a hiba is ugyanott van: meg lett vágva a sztori, de kegyetlenül. Egyik pillanatban a mágiaminiszter elindítja a kviddicsdöntőt, a következő snittben meg mindenki kempingezik???? Kéremszépen, és mi lett a döntővel? Nem azért mentek elvileg oda? A film egyébként RTLKlub-os dózisú reklámmal is kevesebb mint három óra, vagyis simán belefért volna ez-az fontos. A Tekergők Térképe, ami még az Azkabani filmben is benne volt (pedig ott aztán nyirbáltak nagyon) most szóba sem került, pedig ugye a könyvben nagyon fontos szerepe van a nyomozós szálon.

 

 

Nem pontozom, mindenki annyi pontot értsen ide, amennyit a többi HP filmnek ad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem rémlik, hogy a sima moziban lett volna döntő meg TT.

Inkább hosszabbnak tűnt a TV változat, de már nem tudom hol... :(

Sajnos DVD-n egyik rész sincs meg, mert inkább gyűjtök a 7 filmes exklózív extra kiadásra és várakozok, mint egyenként megvegyem a filmeket, így nem tudom megnézni ezeket a jeleneteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem rémlik, hogy a sima moziban lett volna döntő meg TT.

Most sem volt, éppen az a baja Krandénak :( Ha jól tévedek, HP filmet még nem bővítettek. (Még, de esélyét látom, hogy a széria végeztével valamikor ez változni fog... Még díjaznám is.)

 

Hét DVD-s exkluzív kiadás? Mondjuk gondoltam, hogy lesz ilyen, szóval én is inkább megvárom azt (addig meg jó az avi ;)).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, már csak az kéne, hogy 7 v. 8 DVD-s lenne csak a díszdoboz. Min. 14-16 DVD-re számítok, esetleg lehetne az 20 is. De addigra BD lesz szerintem, na abból lenne ám a királyság 20 BD lemez :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként meg remélem egy kellemes szórakoztató kalandfilm a legjobbik fajtából. Amit azért csináltak, hogy a moziban elbűvölje és kikapcsolja az embert, 3D-s térhatásoktól meg padlót fogjon :(
Ha már ennyit nyújt és nem többet én elégedett leszek.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Úgy látszik valamibe beletenyereltem. :D Gondolom neked tetszik.Azt tudtam, hogy ez egy sorozatos film, de azt nem, hogy a vége.Ha nem bánod én ezután egy részt sem nézek meg belőle.Hogy miért?Az elején elmondták a lényeget.Hogy van a jót akaró Szövetség ami persze a rossz, és vannak az ellenálók.Jónapot.Meg a főszereplő csávó annak idején egy háborúban egy csatában csinált valamit.Nem akarom lehúzni, de nekem nagyon nem jött be.Ha nincs pénzem nem csinálok ilyen filmet.A lopással az a baj, hogy rosszul használták fel.Az SW-nél viszont jól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hét DVD-s exkluzív kiadás? Mondjuk gondoltam, hogy lesz ilyen, szóval én is inkább megvárom azt (addig meg jó az avi :D).

Nálam a Transformers áll így. Sőt még ígyebbül, mert csak az első film van meg :D de a 3. után megveszem legálisan!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Úgy látszik valamibe beletenyereltem. :D Gondolom neked tetszik.Azt tudtam, hogy ez egy sorozatos film, de azt nem, hogy a vége.Ha nem bánod én ezután egy részt sem nézek meg belőle.Hogy miért?Az elején elmondták a lényeget.Hogy van a jót akaró Szövetség ami persze a rossz, és vannak az ellenálók.Jónapot.Meg a főszereplő csávó annak idején egy háborúban egy csatában csinált valamit.

Jó napot, látod, ezért kéne megnézned, mert mindaz, amit elmondtál, a sorozat első részének első tíz perce, aztán szevasz, tavasz, nyista, nem erről szól. A cselekmény 8 évvel később játszódik. Nem a háborúról szól, a háborúnak is csak az utolsó csata utolsó tíz percét látjuk, amiben Mal amúgy sem csinált semmi nagyot, sőt annyit sem, kivétel, ha hűde nagy dolognak számít egy repülő lelövése. A Szövetség sem gonosz, max annyira, mint bármelyik másik állam (a filmben mondták is: "A Szövetség nem a gonosz birodalom.").

Amúgy nem, nem tetszett különösebben a Serenity (amúgy, az első epizódnak is Serenity a címe, és az frenetikus, annál már csak a Train Job című rész tetszik jobban). Ha nem lenne a Firefly zárása, már rég elfeledtem volna. Csak annyit ért el, hogy kíváncsi lettem a sorozatra, ami után már annyira sem tetszett. Mert a sorozat egy kiváló sci-fi-western (annyi humorral, hogy sokadszorra is szétröhögöm rajta az agyam), ami szerintem a legjobb sci-fi sorozat a világon, súlyosan lealázva másik favoritom, a Stargate SG-1-t. Ehhez képest a film meg egy béna lezárás, túl komor, alig van benne western, és túlzásba vitték a világmegváltó őrültsége, holott a sorozat pont arról szól, hogy egyszerű emberek próbálnak megélni egyik napról a másikra, így keveredve egyik kalandból a másikba, aztán annyi. Se több, se kevesebb. Ja, és feleslegesen kinyírnak két főszereplőt is, akik ráadásul még el is sikkadtak.

Az meg, hogy ha nincs pénz, ne csinálja, ritka fura hozzáállás. Ha ez a mentalitás játszódna le indig, nem lenne most se Star Warsunk, se Aliensünk, se Star Trek XI-ünk, és nagyon sok más filmünk sem. Nehogy már a pénz mennyisége döntse el, mi készüljön el (amúgy is nagy baja manapság a mozikultúrának, hogy ami mögött nincsenek százmilliók, az sz*r... aztán meg tátognak, honnan születhet District 9, meg pislognak, mikor eléjük tolják, hogy jééééé... imádott filmjük sem dollármilliárdokból készült el, hanem potom pénzekből), vagy mi jó. A Star Warsot fele ennyi effekttel is szeretném, a Gyűrűk Urát meg százszor ennyivel is kerülném. A Serenity-nek meg nincs rossz effektje, láttam ennél már ezerszer gagyibbat is sokkal nagyobb költségvetésű filmben (pl.: King Kong). Ne egy ILM csúcsmunka, az fix, ráadásul lassan öt éves film lesz, ami meglátszik rajta, de sokat beleadtak (nem utolsó sorban, sok minden nem is animáció, hanem megépített).

A lopás meg mitől számít jól felhasználtnak? Ezt sosem értettem, mert szvsz csak akkor számít annak, ha az egész film ugyanaz, mint pl. a Kanoszauruszok, ami egy az egyben az Aliens, de láttam már japán verziót is, ahol még a szövegkönyvet sem cserélték ki, a szereplő néha szóról szóra ugyanazt mondta, mint Ripley. Néhány beállítás erejéig úgy nevezik, hogy tiszteletadás, amiből van bőven a filmvilágban. Meg néha úgy is lehet hívni, hogy a rendezőt megihlette a jelenet, és ezért vette át. Meg még lehet párféle formába hívni.

Na, de, nem azt akarom mondani, hogy márpedig tetsszen a film! Hiszen én sem ájultam el tőle, de egy, úgy veszem észre, hogy előítéletesen ítéled meg, mert azt merte rá mondani valami nyikhaj, hogy az új Star Wars + abból vett át elemeket. Lehet, hogy tévedek, de az írásodból ez jött le. Kettő, emiatt elítéled az egyik legjobb sci-fi sorozatot, anélkül, hogy láttad volna (hiába írod, hogy nem akarod lehúzni, most adtál pár soros jellemzést róla, olyan elemeket kiemelve negatívan, amikről nem szól a sorozat, vagy nincsenek is benne, de még a filmben sem...).

És ezért nem értek egyet nagyon ezzel a 10/0-ás értékeléssel, mert úgy húztad le, hogy közben homályba vész nálad a lényeg: a Firefly. Képzeld el, ha a Star Warsot az ep6 utolsó fél órájánál kezded el. Abból sem hiszem, hogy túl sok mindent megértenél a karakterekről, vagy a történetből. Ki miért csinálja azt, amit, miért van ott, ahol. Ha ezután mondanád, hogy sz*r a Star Wars, ugyanezt mondanám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennél rosszabb sci-fit életemben nem láttam, szégyent hoz a műfajra.

 

10/0

Akkor keveset nézed a tévét :D Egyébként mint film önmagában nem túl nagy szám, de nézhető mozi, előttem már Dzséjt mindent leírt, a sorozatot kell látni, azt én is nagyon szeressem :D

 

Ez az Avatar vagy istentelen sz*r lesz, vagy meg fogja váltani a világot. :D

Az előbbi biztosan nem lesz :P

 

Én se vágyok a Firefly megtekintésére. Ha jobban rámentek volna River pszihós képességére akkor megnézném...

Ha erre vágysz, nézd meg a sorozatot :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát gyerekek, én csak nagyokat pislogok Frenkie értékelésén. :D

Ezt valahogy nagyon benézted Frenkie. Én is a nagyfilmmel kezdtem, de engem rögtön megfogott a hangulata, aztán ajánlották a sorozatot és azzal együtt már százszor jobban tetszett. :D AMilyen szerény költségvetéssel készült, úgy alázza a többi sci-fi sorozatot. Dzséjt leírta a lényeget. Nem is tennék hozzá többet. A legjobb sci-fi sorozat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha erre vágysz, nézd meg a sorozatot :P
Ó! Ott jobban kifejtik/megmutatják? :D

Az jó, akkor már go to Magos oldal :D (amúgy is régen láttam már Summer Glau szép nagy boci szemeit :D ) /mennyivel boldogabb lennék ha még magot is hozna :P /

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, a sorozatban kicsit több idő jut a szereplőkre, nekem úgy rémlik, több volt róla is, bár már rég láttam, így pontosan nem emlékszem :D

 

Jó ez a kijött HP és a Halál Ereklyéi klip :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hobbit mégis 2011-ben?

 

"Néhány napja felröppent a hír, miszerint a Hobbit első része egy évet fog késni, 2011 decembere helyett csak 2012 végén lesz látható a produkció. A Collider oldalnak alkalma nyílt interjút készíteni Peter Jacksonnal, aki azt mondta, hogy továbbra is tartják magukat a menetrendhez, nem kell elhinni mindent, amit a neten olvasunk. Szóval továbbra is az a helyzet, hogy 2011-ben láthatjuk a Hobbit filmet."

 

Valamint a rémálom megvalósul?

 

"McG tovább tervezgeti az ötödik Terminátor részt

A Halcyon éppen azon van, hogy értékesítse a Terminátor franchise jogait, mivel elég nehéz időket élnek, mondhatni csődhelyzetben vannak. A cég szerint a jogok több, mint 60 millió dollárt érnek és több nagy stúdió is érdeklődik a jogok iránt.

 

McG továbbra is azt mondja, hogy még mindig úgy áll a helyzet, hogy megcsinálja az ötödik és hatodik Terminátor filmet. Ez ugye azért érdekes, mivel teljesen bizonytalan a franchise jövője és talán az új tulaj teljesen más irányvonalat képzel el a produkcióval kapcsolatban. Majd meglátjuk mi sül ki ebből.

 

A Megváltás 200 millió dollárba került (plusz marketing) és összesen 371 millió dollárt hozott világszerte, ami nem valami szép eredmény."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.