Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

kudar, a filmszakértő nagybáttyád azt írja hogy évtized filmje, erre meg nem vagy kíváncsi rá?

Lada véleményét is tiszteletben kell tartani, de nem ő a pásztor, aki a birkákat terelgeti, ha érted ;):)

 

Ody is itt röhögött rám, hogy ne hallgassak másra, csak a saját szememnek higyjek.

Természetesen mindenki azt néz, amit akar, de ez ne haragudj, kicsit buta hozzáállás. :) :)

 

Port.hu-n első vélemények is jók.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves doktorandusz barátom a Miskolci Egyetemről most írt emailt.

Mivel csak 18-án Péntekig marad Miskolcon, utána megy haza Dunántúlra, ezért a mai nap jó még neki.

És igen, készen áll, hogy elvegyem a 3D-s szüzességét. Szóval ma délután 5 órakor 3D-s Avatar nézés lesz Miskolcon. :) (+1-2 ismerős várható) ;)

 

Este spoilermentes kritika, ha lesz időm.

Most már legalább nem alaptalanul kell itt görcsösen védenem a filmet :P

Ettől függetlenül jövök vasárnap is IMAX-re. Legalább lesz összehasonlítási alapom. :)

 

Lehet koppanok, de erre 5% az esély. Aki ismer tudja, én képes vagy lehordani a sárga földig olyan filmeket, amiket nagyon várok.

Na most hátha nem így lesz, hajrá! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik fele, lehet hogy hülyén gondolom ,de csak leírom. Itt egy komplett világot mutatnak be, növény-állatvilág, és maximálisan kidolgozva. Ugye van tervben második-harmadik rész is. Azok már lehetnek egy-két fokkal összetettebbek sztoriügyben, hiszen az ember már nem vész el annyira a világban, már nem újdonság minden állat, növény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen mindenki azt néz, amit akar, de ez ne haragudj, kicsit buta hozzáállás. :);)

 

Persze azért írtam hozzá, hogy mindenképpen megnézem, és várom, hogy koppanjon az állam!

Most csak azt tudom leírni, amit megnézés nélkül érzek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A John Rambonak bizonyára fantasztikus a sztorija, azért nézitek meg félévente egyszer :P:)

Jogos ;)

 

Aki szeretné kikapcsolni magát, Pandora varázslatos világába elmerülni, és gondolkodás nélkül csak csodálkozni a vászonra, annak megéri igazán megtekinteni. Cameron célja ez többek közt. :)

Kb. ilyet szeretnék :) És mielőtt még bárki megszólalna, szeretem a csavaros sztorikat, de egy film, mint film úgy is remekül tud működni, ha a története egyszerű, de összességében a film maga lenyűgöző a vásznon :P

 

Este spoilermentes kritika, ha lesz időm.

Legyen időd :P Jó mozizást :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban is írtam, hoyg egy jó sztorin nélkül halott az egész. A csilli-vill varázs elmúlik pár héten belül és ha utána nem marad semmi akkor megette a fene az egészet.
Ez főleg igaz akkor, ha tényleg csak 3D-ben látszik az a varázslat igazán, mert akkor nem fog átjönni otthoni mozizásnál, ami egy film halála hosszú távon.

 

Phobos: Most megleptél.Mármint, hogy nem láttad a Rambot.Ember a Rambo 1 bemutatója van olyan műfaj hogy akciófilm.Azaza műfajteremtő alkotás.Mindenképp nézd meg.A 4. meg etalon, főleg az utolsó negyedóra.
Lehet, hogy jó film a Rambo a maga nemében, de ha valaki nem szereti ezt a műfajt, akkor hiába. ;)

 

És nagyon nagy hiba volt akkora hype-ot nyomni már előre.
Ezzel maximálisan egyetértek. Most már nagyon-nagyok az elvárások, és ez agyon nyomhatja a filmet könnyen. Ha meglepetés lett volna, ha csak annyira reklámozták volna, mint bármi mást, akkor mindenki csak egy átlagos kalandfilmet várt volna, túl nagy extrák nélkül, és most hanyat esne a látványtól meg az egész világtól, amit bemutat.

 

Én tényleg csak a SW-t tudom mondani. Egyszerű történet. Oszt hányszor is nézzük meg egy évben? :)
Épp ez az. :) Az SW 1977-ben úgy ütött, hogy senki nem tudott róla semmit, sőt, csak negatív hírek voltak, ehhez képest mindenkit elvarázsolt. :) Mert hiába volt valóban egyszerű (és ha így vesszük, klisés) a történet, tele volt minden perce meglepetésekkel (idegenek, emberként viselkedő droidok, fénykard, másik galaxis), ami teljesen elfeledtette az emberrel, hogy megszokott mesét lát alapjában véve.

 

Az Avatarnak sokkal nehezebb a dolga. Ám én is drukkolok, hogy tetszen. :P

 

Este spoilermentes kritika, ha lesz időm.

Most már legalább nem alaptalanul kell itt görcsösen védenem a filmet :P

Ettől függetlenül jövök vasárnap is IMAX-re. Legalább lesz összehasonlítási alapom. :P

Jake, én a Te kritikádat várom a legjobban, főleg, ha mint írtad, tudsz nem elfogult lenni és 180 fokos fordulatot is venni, ha kell. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az igazán érdekes, hogy a kritikákat nézve - mármint nem kritikus, hanem átlag mozizó kritikákat - mintha egyesek nem ugyanazt a filmet néznék. (lassan egymásnak is mennek ;) )El is bizonytalanodtam, hogy ez most akkor milyen is?

Egy dologban viszont megerősített, látnom kell, hogy ítélhessek! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, Jake kritikájára én is kiváncsi leszek ;)

Ismerve immár a sztorit nagy vonalakban nekem se lesznek ordenálé nagy elvárásaim, mint korábban, amikor "mindenki" forradalomról beszélt. Az ilyen fajta hype nálam anno egy picit megölte a TDK-t.

 

Még két nap! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake, én a Te kritikádat várom a legjobban, főleg, ha mint írtad, tudsz nem elfogult lenni és 180 fokos fordulatot is venni, ha kell. :P

Azért Jake-re tényleg lehet számítani, mert nagyon várta az AVPR-t és a Terminator Salvationt is, aztán a mozi után mindkettőt lehúzta a sárga földig, ellenben a TDK-t agyon ajnározta, amit szintén majdnem megőrült.

De Jakoo, akár tetszik neked, akár nem, vasárnap mindenképpen ott kell ám lenned, mert ha megint kibújsz a találkozó alól, akkor a Pandorán sem tudsz majd elrejtőzni Csutkakoma, Pepo, Infy és előlem... ;)

 

Ami meg Lada kritikáját illeti, hát mondta, hogy szigorú lesz, annyi baj legyen. Mondjuk szvsz sokan abban a hibába esnek a filmmel kapcsolatban (amire rájátszik a hype is), hogy többre tartják James Cameront, mint ami. Cameron szerintem ugyanolyan, mint Lucas. Nem a Shakespeare-t megalázó szövegek és karakterek, láthatatlanban is Oscar díjas történetek az erősségei. Hanem az, hogy egyszerű történeteket meséltet el könnyen érthetően (néha sziruposan, néha szájbarágósan), egyszerű - mondhatni sablon, bár némelyik sablont ő maga teremtette meg, és ki is tart mellettük - karaktereket vonultat fel szerethetően és persze, lekoppantja az állunkat a látványtól. Eredetiséget várni tőle, olyan, mint azt várni, hogy a kínai nagy falat egyetlen ember újrafesse.

Nem véletlen ihletődött meg az Alitar klipem, kicsit az is volt vele a szándékom a poénkodás mellett, hogy erre rámutassak. De anélkül sem nehéz észrevenni, hogy mindig van egy jó fej, erős jellemű, vezető képességű férfi, a hős, aki mindig a jó oldalon áll: Reese-Hicks-Bud-T-800-Harry-Jack-Jake (és átalában a nevük mindig baromi bonyolult, egy vagy két szótagos :) ). Aztán mindig van egy erős jellemű nő is, aki eme férfi oldalán harcol, általában vagy erős, vagy plátói kapcsolat is kialakul közöttük: Sarah-Ripley-Lindsey-Sarah-Helen-Rose-Neytiri. Mindig van egy gonosz (néha nyílt, néha alamuszi) karakter is, aki kicseszik vagy próbál kicseszni a főszereplőkkel: T-800-Burke-Coffey-T-1000-Salim-Hockley-Quaritch. Aztán, fő jellemző, hogy Cameron filmben nincsenek gyönge jellemű, hisztis nők: Sarah Connor, Ellen L. Ripley, Rebecca "Nyuszi" Jorden, Vasquez, Ferro, Dietrich, Lindsey Brigman, Lisa 'One Night' Standing, Helen Tusker, Dana Tasker, Juno Skinner, Rose DeWitt Bukater, Neytiri, Dr. Grace Augustine és Trudy Chacon, mind olyan nők, hogy nem rettennek meg se morcos terroristáktól, se begőzőlt ezredesektől, se kétpofájú szemtelen szörnyektől, legyenek 60 vagy 10 évesek.

Közös jellemzőket találhatunk a szövegekben is. Példának okáért minden nagy tett (esetek többségében a gonosszal való leszámolás) előtt vagy egy frappáns beszólás:

- Most megsemmisülsz, te rohadék. - aztán Sarah szétnyomja a T-800-as maradékát (megjegyzem, itt baromi jó a szinkron, mert áthozták az eredeti "You're terminated, fucker." jelentését. A filmben végig Megsemmisítőnek hívják az eredetiben mindig Terminatornak nevezett szöveget, így a terminated-megsemmisülsz poén kijön magyarul is).

- Ezt neked! - mondja Hicks keményen, mielőtt szétdurrantaná az ajtón benyomuló alien fejét, aminek természetesen a tátott szájába dugta a puska csövét (hadd legyen utána használhatatlan a puska, nagyon okos :) ).

- Nem fogod bántani a gyereket, te dög! - mondja Ripley, mielőtt ökölharcba keveredne a királynővel.

- Kössétek fel a gatyátokat. - szól Bud, mielőtt az idegen űrhajó kiemelkedne az óceánból.

- Meghalt? - Megsemmisült - megint a szójáték a Terminator szóval, a T2-ben, miután a T-1000-est végre kinyírták.

- Ki vagy lőve. - közli Harry kaján vigyorral a száján a rakéta hegyén csüngő tavarissal, majd útjára bocsátja a rakétát.

- Hogy megnyertem azt a jegyet, az volt életem legjobb pillanata, mert megismerhettelek - mondja Jack nem sokkal a halála előtt. Ez nem úgy frappáns, mint a többi (már csak a film jellegéből sem lehet az), de kaliberben ugyanakkora "nagy szavak".

És tuti, hogy az Avatarban is lesz valami ilyen végső nagy beszólás.

Aztán, Cameron kedvenc sztori kliséi: azt már sokszor mondtam, hogy a T2 kliséje a T1, kvázi a T2-re Cameron csak átírta a szöveget, néhol a szereplők nevét, ennek nyomán módosította itt-ott a sztorit, aztán csókolom, maga a váz ugyanaz. Jön a jó-rossz, pont egyszerre találják meg a célszemélyt, autós üldözés, kicsi nyugi, gonosz termi megjelenik, újabb üldözés, megint nyugi, gonosz termi újra jön, végül szerez egy kamiont, ami károkat okoz a gonosz termiben, amit végül egy gyárban csak legyűrnek (méghozzá robbanóanyaggal), de ekkor a védelmező is odavész már, a túlélők bánatára. Azt meg csak mellékesen említem meg, hogy például az emberek ellen fellázadt gépek ötlete akkor sem volt már túl új, hiszen nem, hogy volt már akkor egy Blade Runnerunk, de Philip K. Dick - A kettes változat (Second Variety, ebből készült a Screamers, az elhagyatott bolygó) című novellája kvázi a Terminatorban bemutatott háborús jövő elődje.

Az Aliens is marha eredeti, mert azon túl, hogy már egy folytatás (és az Alien nagyon sok alapot letett), a tengerészgyalogosok vs űrszrönyek összecsapása egyértelműen Robert A. Heinlein - Csillagközi invázió (Starship Troopers, gondolom tudjuk, mi készült belőle :P) könyvén nyugszik (az űr-tengerészgyalogság leírása is megdöbbentően hasonló). A gonosz cég meg akarja szerezni a szörnyet sztoriszál meg ugye már az Alienben is benne volt, ezen pl. semmit sem változtatott, csak most nem egy android, hanem egy ember volt az "áruló".

A True Lies egy remake, a Titanic pedig valós eseményeken nyugszik, ezeket nem is kell tovább ecsetelnem. Egyedül talán a The Abyss lóg ki a sorból, de olvastam arról, hogy az is egy könyv sztoriján alapul, amiért be is perelték Cameront, ő pedig fizetett (vagyis elismerte a plágiumot).

Az Avatar meg ugye na... Aliens alapra Titanicos szirup, körítésnek Star Warsos fantázia.

És van még egy közös alap: piszkosul kidolgozott világ áll a filmjei hátterében, és ez a jó benne, mert ezeket ő találja ki (leszámítva a Titanicot).

Az Avatar, legalábbis így láthatatlanban, nem lóg ki a sorból, teljesen James Cameronos. Ő nem egy világklasszis filmrendező, hanem egy kiváló mesélő. A mesék pedig egyszerűek, sablonosak, főleg azért, hogy a fiataloknak könnyen érthető, ugyanakkor szórakoztató is legyen.

Engem pedig ezzel szerintem meg fog venni kilóra, mert ahogy komorodik körülöttem az élet, úgy vágyom egyre jobban az ilyen könnyed mesékre. Múltkor már végignéztem az összes Dreamworks és Disney rajzfilmet/animációs filmet, ami itthon megvan, most meg a vígjátékok vannak porondon. Szóval azt hiszem, az Avatar pont jókor fog megtalálni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem pedig ezzel szerintem meg fog venni kilóra, mert ahogy komorodik körülöttem az élet, úgy vágyom egyre jobban az ilyen könnyed mesékre. Múltkor már végignéztem az összes Dreamworks és Disney rajzfilmet/animációs filmet, ami itthon megvan, most meg a vígjátékok vannak porondon. Szóval azt hiszem, az Avatar pont jókor fog megtalálni ;)

Drága, szívemből szóltál! És köszönöm ezt az összefoglalót is, hihhetetlenül jó volt! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól leirtad a lényeget Tomika. ;) Cameron nem több és nem is kevesebb mint bármely látványfilm rendező. Egyedül talán abban tér el tőlük, hogy nem erőltett semmit se. Természetesen tolja a képünkbe a legklisésebb fordulatot is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv!

 

Az Index-es kritikákat és azok hozzászólásait olvasva... hááát igencsak elszabadultak az indulatok a kommentelők között. Olyan szinten szidják egymást és persze a filmet is (azért akad olyan, aki védi) hogy olvasni is szörnyű!

 

Én ma 21:00-kor megyek 2D-s vetítésre és hétvégén IMAX 3D vetítésre (Dec 19, szombat, 22:15-ös vetítés)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, újra itt, immár kicsit kialudt fejjel. ;)

Nem akarom itt ezerrel ostromolni a filmet most, majd ha mindenki látta jókat csatázhatunk még.

De azért ne felejtsük már el, hogy mi ment 2-3 évig a neten. Cameron kijelentette, hogy valami újat csinál, és azóta csak istenítés minden szinten.

'Oké, rendben, ha a csapból is ez folyik, lássuk miért pisilték össze magukat a szakma és a rajongók.' Én így álltam hozzá. Amiben egyedül bíztam, hogy Cameron bácsi "védjegye" azért megjelenik az alkotásban és akkor jól szórakozom. De semmi. Nincs feszültség, nem izgultam senkiért, és nem vártam a nagy leszámolást, mert nem kelt várakozást. Szépen lefolyik egy ismert történet minden extra nélkül. Könyörgöm, csak egy kicsi pluszt, egy kicsi feszültséget nem lehetett volna?

Rohadt kidolgozott látvány, szép, de nem több nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie... csak saját felelősségre! Ott az átlag intelligencia hányados jócskán a béka feneke alatt van :S (bár manapság ez kezd egyre több fórumra igaz lenni... ezért is élmény és felüdülés számomra EZT a fórumot böngészni!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyörgöm, csak egy kicsi pluszt, egy kicsi feszültséget nem lehetett volna?

 

Én már a trailer óta emiatt aggódtam, hogy látványon kívül semmi extra nem lesz benne, de akkor most legalább majd úgy ülök be, hogy egy kellemes és látványos 2,5órát tölthetek el! ;) Legalább nem kell előtte nyugtatót bevennem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.