Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A Cloverfield folytatására gondolsz? Az engem is érdekelne. :)
Jaja. Pár hónappal ezelőtt valami viruskampány megint felütötte a fejét, mert pár kamerás videó felkerült. Persze most még senki semmiről se tud. Tényleg jó lenne ha még a Trek film előtt ennek állna neki "titokban" :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja. Pár hónappal ezelőtt valami viruskampány megint felütötte a fejét, mert pár kamerás videó felkerült. Persze most még senki semmiről se tud. Tényleg jó lenne ha még a Trek film előtt ennek állna neki "titokban" :)
Én is örülnék, felőlem a Trek várhat. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod milyen sokba kerülne sorozatokat forgatni New Yorkban, Miamiban, Karib-szigeteken? Akkor 10 Star Wars film jönne ki egy átlagos 20 rész/évados sorozatból. Ez pláne akkor gáz, ha csak egy-egy snitt erejéig kell. Vagy, ha olyan helyen forgatnak, ahol nem is lehet (Fehér Ház előtt, pl. oda már nagyon drága engedélyek kellenek). De ez nem CGI, csak szimpla "vetített háttér". Egész pontosan matte painting és képmontázs, a film őskorától használt. Az mitől szánalmas? Nem lehet ám mindenhová kicaplatni, felcsapni egy kamerát és uzsgyi, forgatni... Ha meg még észre sem veszed (már pedig rohadtul nem veszed észre), akkor meg végképp nem értem, mitől is iszonyú szánalmas ez.

 

Az hogy átvágják az embereket.Ok, egy olyat ami nem létezik csináljanak meg így, de ami létezik(és lehetséges) azt ne nagyon.Már azt sem hiszem el ezek után ha egy híradóban wegy riportot látok és azt tényleg ott vették fel, és nem vetített háttér elött.A költségeteket meg nem tudom, de nem is érdekel, ezek a stúdiók tele vannak lóvéval.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Párnál azért sejthető, hogy nem igazi a képen látott történés :)

Ilyen pl. a hajó oltása. Nem hiszem, hogy csak azért a pár snittért így megcsinálnák a hajót.

Bár megértem a csalodottságodat, én is így éreztem mikor megláttam a Sin City nyers felvételét :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sin City azért más kategória, mert ott kitalált háttérrel dolgoztak :)
Persze, de azért ekkora szinten való háttérrel való dolgozás, azért sok. :) Még a SW-nél érthető, mert azt tényleg nem lehetett volna megcsinálni az életben, de az, hogy egy szobát, egy parkot vagy sikátort is zöld háttérrel alkotnak meg :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah megvolt a második menet. Igazából itt kétfele figyeltem, néha tesómra is pislantottam. Néha gondolkodtam, mennyire rontan az összhatáson, ha filmnézés közben visszapakolnám az állát a helyire. :D

De hagytam. Amikor végelett, hugi rámnézett, és azt kérdezte: Ez több volt, mint 160 perc? Aztán elkezdett gondolkozni, kiket fűzhetne be, hogy elmenjenek vele. Persze egyesével, mert akkor többször láthatja! :)

Stóval neki tátva maradt a szája, én meg rövid időre megint bevetettem magam Pandora dzsungelébe. Kicsit több időm volt megfigyelni az állatokat, növényeket, bogarakat. Különösen az éjszakai jeleneteknél, meg a különféle paci és szárnyasbetöréseknél.

Jó volt, hogy végre látható volt a felirat, sárga, nem az az áttetsző valami.

Miss Karrde ott nézte a családjával mellettünk, kicsi ez a világ!

(Remélem rendben hazaértetek!)

Nah ennyi, most fijjammal kell játszani! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár megértem a csalodottságodat, én is így éreztem mikor megláttam a Sin City nyers felvételét :D

Bennem nem keltette, de én is azon a véleményen vagyok, hogy csinálják csak stúdióban vagy számítógéppel, ha úgy jobb. És nem is tartom illúzió rombolónak, ha látom, hogyan készülnek el ezek a jelenetek, sőt kifejezetten izgalmas, mire képesek a makettesek, operatőrök és effektesek együtt, hogy végül azt kapjuk, amit a vásznon látunk :)

 

Miss Karrde ott nézte a családjával mellettünk, kicsi ez a világ!

(Remélem rendben hazaértetek!)

Rendben haza értünk, köszi a kérdést :D Sajnos a tömegben valahogy elkeveredtünk, és nem tudtam elköszönni :)

Na szóval, második nézés volt ma :D Végül nem volt teljesen családi mozi, mert húgom beteg lett, és nem akart így mászkálni. Négyen voltunk, és mindenkinek nagyon tetszett az Avatar :D Nagy élmény volt még egyszer megnézni. Öcsém a film után megjegyezte, hogy sok helyen nem találta elég élesnek a képet, nekem ez kevésbé tűnt fel, mint neki, pedig láttam IMAXben is. Amin először vettem észre, hogy ennyivel kisebben nézni azért nem ugyanaz az élmény, az az volt, mikor a film elején a súlytalansági jelenetet látjuk, nagyon zsúfoltnak hat. Persze megszoktam hamar, hogy minden kisebb, és nagyon jó volt így is látni a filmet.

A felirat pedig remek volt. Ugyanazt a betűformátumot hagyták meg, ami az angol feliraté, csak ugye átírták magyarra, szóval tökéletesen lehetett élvezni azt is, nem is kellett két nyelven sasolni a feliratot.

Igaz, hogy csak mobillal, de készült egy ilyen kép is :D

http://img710.imageshack.us/img710/1170/dsc00411bo.jpg

 

Márti, úton jutott eszem, hogy msn-en is át lehetne küldeni a zenéket, no meg azt a pár képet :) Majd megnézem, hogy kell-e progit telepítenem, és fellépek néha, hátha fent leszel. Most pár napig úgyis itthon vagyok, csak összefutunk egyik nap :D

Volt a film előtt a Holmes-mozi és a Titánok harca előzetese. Bár a fórumon látott trailerek tetszettek, valahogy moziban mégsem voltam elájulva tőlük. Kicsit félek attól, hogy mindkét film piszok látványos lesz, de nem fogja megütni azt a szintet, hogy valaha is kedvenc film legyen belőle. Igaz, hogy magam is egyetértettem azzal, hogy trailer után nem lehet ítélni, de sajnos sokszor bejött már az, hogy ha trailer piszkosul bejött (Avatar is ilyen volt), és izgatottan vártam a filmet, akkor a filmen ámultam, ha meg a trailer nem váltotta ki a megfelelő izgalom-faktort, akkor a film sem vált maradandóvá. Ezek a gondolatok csak úgy eszembe jutottak a mai bemutatók kapcsán. Mai napig emlékszem, milyen volt először LOTR-trailert látni még jóval az első film előtt a moziban. Szinte semmit sem mutatott, a könyvet sem olvastam, mégis ott pergett egyfolytában a szemem előtt, és lám végül mi lett :D Arra is emlékszem, mennyire váltam anno a Trója című filmet, pár nappal a mozi előtt láttam pár jelenetet a filmből egy mozis műsorban, és annyira csalódást keltettek, hogy azonnal tudtam, ez nálam soha nem lesz sem az év filmje, sem kedvenc, amit pedig nagyon vártam ettől a sztoritól. Nem is lett. Vagy mondhatnák akár a SW-bemutatókat, mind ütött :)

Bár ne jönnének be ezek a megérzéseim, majd meglátjuk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képminőség mennyire volt eltérő az IMAXhoz képest?

Igazából az én szemem nem fedezett fel nagy különbségeket, a többit lásd a másik hozzászólásomban :) Persze öcsém nem tudja, milyen az IMAX, de szerintem a kép hagyott kívánnivalót maga után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lurdy-ban érdekes módon a kisebb 3D-s képnek volt egy olyan pozitív mellékhatása, hogy a gyors mozgásoknál már nem volt olyan elmosódott a kép, mint az IMAX-ban, aminek lehet az az oka, hogy a szemem jobban tudta követni a mozgást, mivel messzebbről látta a képet. Vagy nem tudom, miért. :)

 

Örülök, hogy másodjára és az új beavatottaknak is tetszett az Avatar. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy átvágják az embereket.Ok, egy olyat ami nem létezik csináljanak meg így, de ami létezik(és lehetséges) azt ne nagyon.Már azt sem hiszem el ezek után ha egy híradóban wegy riportot látok és azt tényleg ott vették fel, és nem vetített háttér elött.A költségeteket meg nem tudom, de nem is érdekel, ezek a stúdiók tele vannak lóvéval.

Akkor be se kapcsold a TV-t, dobj ki minden DVD-t! A szórakoztató filmek mind átverések (ez a lényegük, ezen fennakadni olyan, mint ha egy bűvésztrükkön fennakadni) és sok helyszín ugyanolyan lehetetlen hely, mint a Mustafar. Attól, hogy létezik, még nem biztos, hogy használható is (mert nyilván nem fognak senkit beengedni a Fehér Házba, az Air Force One-ra, a Pentagonba, szóval lehet neked akármennyid, oda be nem mész egy stábbal; vagy a felépítése nem megfelelő; vagy baromira nincs kedved bevonni az utca emberét, stb. milliónyi dolog van, ami miatt egy nyílt utca használhatatlan). Innentől kezdve hülyeség ezen fennakadni, mert nem létezik olyan film, amiben nincsen filmtrükk. Vagyis, ha ez nem tetszik, ne nézz többé filmet. Azt hiszed Jack Bauer képes megmenteni egy országot 24 óra alatt, és minden helyszín valós? :)

Amúgy meg, mint írtam, minden helyszín valóságos. Nem CGI, egyik sem, minden valós, csak montázsolva van, és ezt a trükköt már nagyon-nagyon korán használták. Méghozzá 1896 óta, az első film címe, mely montázzsal készített trükkfelvételt használt az Egy hölgy eltűnése Robert Houdinnál, a rendezője Georges Méliés volt.

A harmadik dolog meg, hogy bár a stúdióknak tényleg baromi sok pénzük van, azért nem végtelen, és nem lehet mindent egy dologra összpontosítani. Mivel a filmgyártás egy üzlet (hála az olyan embereknek, mint George Lucas, Steven Spielberg, James Cameron), és egy stúdió egy évben száz kisebb-nagyobb filmet csinál, több tucat új és már futó sorozattal egyetemben, gondolod, hogy mindenre van pénzük? Ugyan már...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Moon

 

Remek, elgondolkodtató sci-fi, igazi ínyenceknek. Remek látvány egészíti ki a drámai sztorit. Tipikusan az a film, ahol a látvány van a történetért, és nem fordítva. Szép példa ez a film arra, hogyan kell kevés pénzből minőségi filmet csinálni. Nagyon jó volt!

 

10/10

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek, elgondolkodtató sci-fi, igazi ínyenceknek. Remek látvány egészíti ki a drámai sztorit. Tipikusan az a film, ahol a látvány van a történetért, és nem fordítva. Szép példa ez a film arra, hogy kell kevés pénzből minőségi filmet csinálni. Nagyon jó volt!

Én is ma akarom megnézni. Kíváncsi vagyok rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Igen, Jack Bauer John Ramboval írtja az ellent és már 2 óra alatt. :) Természetesen nem gondolom, hogy valódi, hisz pl a való életben olyan nincs hogy pont akkor érek oda amikor kell.Nem tudom, én valahogy azt hittem, hogy az utcai jeleneteket tényleg az utcán veszik fel(számtalan esetben volt, hogy utcákat zártak le filmezés miatt), vagy pedig egy felépített helyszínen(pl vadnyugati filmek).Azt már elfogadtam - bár ez sem tetszik - hogy egy nagyváros jeleneteit más városokban forgatják le, de ez nekem durva.Majd megszokom.Az odavetített hátteret már ezer éve ismerem, egy csomó filmben alkalmazzák(pl kocsi mögé vetítik), régen ez iszonyúan volt megoldva mert símán lehetett látni, hogy a háttér oda van vetítve, ma viszont már hálistennek nem látni.Innentől kezdve már tényleg színész sem kell lassan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.