Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én is jelentkeznék mint Másnaposokat nem szerető egyén.Komolyan nem értem miért volt ez akkora siker, számomra semmi olyan poén nem volt benne ami emlékezetes volt.Tele volt százszor látott vígjátéki elemekkel.Én inkább untam.

Amik viszint bejönnek, azok a Leslie Nielsen-filmek.A kedvenc a gyerekoromban látott Oscar Lous de Funessel.A magyarok közül ma pedig Mucsi Zoltán filmjeit szeretem.Ahogy már kinéz az nem semmi.

 

 

Ody:Nem bántani akartam Llew-et csak ellentmondást nem tűrően kijelent olyan dolgokat(azaz a másik egy barom), hogy kinyílt a bicska a zsebemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ilyenkor nem vagyok elégé formában, láttod. :D Kicsit szívemre is veszem, hogy elhúztál. :D

És teszem hozzá amekkorát mi ketten is tudunk vitázni..... :D Sok felmenőnk csuklik azóta is :)

Jajj, vedd le a szívedről, nem mentem messzire. :D

Na ja, csuklás az van :P

- Csuklik a fater.

- Adjál neki vizet.

- Nem úgy, össze :P

 

Na, ez a Férj és férj pl. egy baromi jó vígjáték. Főleg Dan Aykroyd nagy benne, amilyen szövegeket kapott ez a fickó, azokon csak szakadni lehet.

"Nem stílusom beleavatkozni az embereim életébe. És ha valaha az volt a benyomásuk, hogy a barátjuk lennék... akkor elnézést kérek." :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filmb-zin volt múlt évben egy kérdés hogy kinek mi a kedvenc filmje. 1037 szavazat érkezett, és valakinek volt ideje összeszámolni a szavazatokat és ez lett az eredmény, szerintem egész korrent:

1. Fight Club

2. Star Wars

3. Ponyvaregény

4. A remény rabjai

5. Vissza a jövőbe

6. Amerikai szépség

7. The lord of the rings

8. Donnie Darko

9. Forrest Gump

10. Mátrix

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis vegyes felvágott ez a fórum. Én is hasonló módon közelítem meg a vígjátékokat, mint Riddick.

Pl. hiába mondjátok, hogy jó filmet hagy ki, aki nem nézi meg a Másnaposokat, nálam olyan kategória, hogy előre tudom, kikapcs lenne belőle. Hasonló okokból kb. 10 perc nézés után nyomtam ki a 40 éves szüzet meg a Trópusi vihart. Az én baráti körömben nem szokás a trágár beszéd, bármennyire is menőnek és általánosnak tűnik manapság már szinte mindenhol. Én alapvetően ki nem állhatom. És bármennyire hihetetlen, a fetrengve röhögés így is ki tud jönni.

Persze, ez nem azt jelenti, hogy ha egy káromkodás elhangzik egy filmben már nyúlok a távjoy-hoz. De pl. a vígjátékok sokszor erre alapulnak. Pl. a Taxi filmekben is be-beszólnak, de közel nem ezek adják az alapját. Vagy van egy régi nagy kedvencem a Bizánci tűz. Abban J.T. Walsh (Mahoney-felügyelő) beszólásai még tűréshatáron belül vannak, bár nem szépek. És nem mindenki ilyen trágár benne, sőt csak ő egyszer-kétszer.

Nekem az örök kedvenc két vígjátékom: Idétlen időkig és Az ember, aki túl keveset tudott.

Ehhez tudni kell, hogy már eleve Bill Murray arcától bekapcsol nálam a vigyor-faktor.

Illetve nagyon csípem az Ocean-filmeket. Talán nekem azok voltak az utóbbi időben hangulatos vígjátékok.

Említettétek a Jöttünk, láttunk...-kat. Szigorúan a régi két rész nálam is bejövősek. A szinkron nagyon ott van ezeknél.

Alapvetően csípem Jim Carreyt meg Ben Stillert, de ők is tudnak néha határokat átlépni.

 

Messzire kerülöm: Pite-filmek, Felkoppintva, Lepattintva (noooormális? milyen címek ezek? :)) jellegű filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Llew azt írtad: "Mégis hol írtam, hogy nem tetszett?" -> vagyis mégis tetszett a film.? Akkor miért kardoskodsz ilyen hévvel ellene?

valamint még ezt: "Szerintem csak egy jó popcorn mozi, székbe szegező látvánnyal, de semmi több. És én erről nem akarlak meggyőzni, ellenben tőled ezt érzem."

 

Hát nemtudom... azt írod nem akarsz meggyőzni senkit az álláspontodról ... én nem teljesen így érzem.

 

Lehet, hogy Oldie kicsit "erősen" vette védelmébe a filmet... de kérdem én... HOL és MIÉRT baj ez tulajdonképpen?? Ha valaki megvédi/védelmezi azt ami számára tetszett és sokat jelentett. Miért baj az, ha Ő (és én is) nem csak a láványért voltunk oda? Annyira elképzelhetetlen, hogy egyszerűen ÉLVEZTÜK a filmet teljes egészében? Valamint azt még hozzátenném, hogy a film igenis kiemelkedő... nem csupán a látványa miatt (amiatt is) ... hanem mert Cameron egy már ismert történetet olyan fantasztikus módon mesélt el, hogy egyszerűen nem találok rá szavakat. Nem értem miért nem lehet ezt észrevenni és értékelni? Na mindegy!!

 

Az alább linkelt "kritika" IGENIS!!!! jó volt.... kész felüdülés ilyet olvasni a sok tudálékos csak fikázni tudó "kritikus" írása után!

Alapvetően a film bevételeiről kezdtünk beszélgetni, az ellen sem kardoskodtam, csak az eddigi remek eredményei ellenére igyekszem a saját mércém szerint reális lenni. Persze ez nektek lehet már pesszimizmus.

A film milyenségébe én nem akartam belemenni, mert a máshol olvasottak alapján is a kisebbséghez tartozom. A filmmel nincs igazán bajom, csak nehezen fogadom el, hogy rengetegen úgy tekintenek rá, mint valami remekműre. Oldie pedig valóban kissé erélyesen képviselte ezt a vonalat, így volt kivel összeakaszkodni. Amit érzésem szerint összességében mindketten kulturáltan tettünk, és egyáltalán nem fajult el. Nyilvánvalóan kívülről nem tudom megítélni a saját hozzászólásom milyenségét, de ha hévvel kardoskodnék valami ellen az biztos nem ilyen lenne.

 

Aztán lejjebb volt említve, h a Wolverinnek "van története, szemben az Avatarral. Nem így volt fogalmazva, de sietek! :)

Nagyon siettél, mert pont nem ezt mondtam. Bár így vissza olvasva tényleg kissé félre érthető voltam.

Pont az-az új technika az előnye, pl. egy Star Trekkel vagy egy Wolverinnel szemben, hogy olyan idei blockbusterekkel példálózzak, amiknek története is volt.

Azért ezt a két filmet hoztam, mert ha TF2-vel, mint blockbusterrel példálózok, akkor azonnal kaptam volna, hogy de annak nem volt semmi története. Ezzel szemben ezeknek igen, max. nem volt úgy, vagy olyan látványos mondani valója, mint az Avatarnak. Persze ebbe is bele lehet kötni, de tökéletes hasonlat úgy sincs.

 

Még mindig így érzem én is. Akit nem varázsolt el a látványvilág, vagy nem érezte magához közel az nem sok minden másért szerethette meg a filmet. Még mindig elég felszínesnek érzem az egészet.

 

Szerintem a látvány 80% a történet pedig 20%. De lehet, hogy még jószívű is voltam. :P

Tőled vártam vártam volna legkevésbé, hogy egyezik a véleményünk. Hülye prekoncepció. :D

 

Az egyik cam-os verzióban látta és iszonyúan tetszett neki- azaz Llew és Lada feltételezése megbukott mint Rottenbiller-...

 

Tökéletesen megfogalmazta a csávó miről szól az Avatar.Bemutatta, hogy a pénzéhes embernél aljadékabb faj nem létezik az univerzumban.Persze nehéz vele szembesülni.

Ahogy írta is a néző legszívesebben otthagyná a bázist és élne nav'iként mert százszor értelmesebbek, és erkölcsösebbek mint az ember.

 

Llew: Neked meg nem kéne utánoznod szerintem Quarront.

Az első állítás melyik feltételezésünket buktatja meg?

Ennek a gondolatnak a belátásához nekem nem kellett ez a film, ezt eddig is tudni lehetett. Persze egy ilyen üzenetet nem lehet eleget ismételni, de lehet kevésbé szájbarágósan. Ez nekem olyan volt, mint ha kisiskolásoknak magyarázták volna, hogy ember=rossz, na'vi=jó, értsed meg, nem szabad. A fekete fehér oldalak és egy-két szereplőtől eltekintve kétdimenziós karakterek meg szinte kordonként tereltek a na'vikkal való azonosulás felé.

Nem tudom ki az a Quarron, de biztosíthatlak magamat adom. :D

Llew meg nem az a szint, tök normálisan írja meg, hogy neki azért nem jött be annyira.
Llew olyan messze áll Quarrontól, mint Makó Jeruzsálemtől. Ne bántsuk már azért mert kritizálja a filmet, amit ráadásul nagyon kulturáltan tesz. Ennyi erővel engem is meg lehetne találni, mert én se dobtam hátast tőle. Amúgy egy emberes minta nem buktat meg semmit. :P Tény, hogy kajálják a népek a filmet.

Köszöntem

 

Ody:Nem bántani akartam Llew-et csak ellentmondást nem tűrően kijelent olyan dolgokat(azaz a másik egy barom), hogy kinyílt a bicska a zsebemben.

Mikor, hol? Azt tudom, hogy időnként kissé érdes a stílusom, fórumozáskor igyekszem is figyelni rá (aztán vagy össze jön vagy nem), de azért ne legyünk már túlérzékenyek sem.

 

 

Hát azt hiszem ez mindent eldöntött: :D Mekkora már

http://3.bp.blogspot.com/_T_JachDW9ag/S0Fa...3_6430_800.jpeg

Ezen agyalt Cameron több, mint 10 évet? :D

Ugye? :P

Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A film milyenségébe én nem akartam belemenni, mert a máshol olvasottak alapján is a kisebbséghez tartozom. A filmmel nincs igazán bajom, csak nehezen fogadom el, hogy rengetegen úgy tekintenek rá, mint valami remekműre. Oldie pedig valóban kissé erélyesen képviselte ezt a vonalat, így volt kivel összeakaszkodni. "

 

Llew, félre értés ne essék, én nem azt vallom, hogy az Avatar a filmtörténelem No. 1-a, hanem, hogy kategóriáján belül igenis első osztályú moziélmény. :)

Nehezen lehetne filmtörténelmi győztest hozni, tekintve, hogy az emberi ízlésvilág igen szélsőséges. Sokszor lehet azt hallani, hogy az Aranypolgár a világ legjobb filmje. Nos, valakinek biztos, de nem nekem. :P Még nem is láttam, de késztetést se érzek arra, hogy megnézzem. :D

 

Azt meg szerintem fogadd el nyugodtan, hogy az Avatar sokaknak ( a többségnek :P ) tetszik és védik akár húsz körömmel is :D

Láttad volna pl amikor itt meg mertem jegyezni, hogy a TDK-t nem tartom világmegváltónak :P Hű, mit kaptam én ezért. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokszor lehet azt hallani, hogy az Aranypolgár a világ legjobb filmje. Nos, valakinek biztos, de nem nekem. :) Még nem is láttam, de késztetést se érzek arra, hogy megnézzem. :D

Nekem megvan lemezen, és a közeljövőben meg szándékozom nézni, remélem, jó lesz :P Bár az én vegyes ízlésemet tekintve rossz biztos nem lesz :P

De hát ízlések és.... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a tegnap ajánlott Maszkot és az a film is alaposan visszahozta a nosztalgiát amit ezek a VHS alámondásos filmek is fémjeleznek :lol:

 

De furcsa volt ilyen fiatalon látni Laura Dernt :D De Cher se volt még agyonvarva :D Eric Stolz meg nem sokat változott, főleg, hogy ilyen fejjel jelenítették meg :D Sam Elliottról továbbá kiderült, hogy volt neki sötét haja is :D

Noh, jó kis film még mindig :D A végén elégé megható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hegylakó azaz a felvidéki :D:lol:

 

Ó azok az alámondásos VHS időszakok...azok voltak a szépek, nem a mostani 3D-s blu ray 1.5 milliárdos moziszettek :D

 

Mekkora már! Teljes beleélés és pontosság. :D

De szépek voltak azok az idők!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem olyan volt, mint ha kisiskolásoknak magyarázták volna, hogy ember=rossz, na'vi=jó, értsed meg, nem szabad. A fekete fehér oldalak és egy-két szereplőtől eltekintve kétdimenziós karakterek meg szinte kordonként tereltek a na'vikkal való azonosulás felé.

És ezt olyasvalaki mondja, akinek a Star Wars az egyik kedvenc filmje...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.