Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szólott a bölcs! :) Erről van szó! Ha nézem a filme(ke)t, ehhez is tartom magam :D

 

 

Nagyon helyes. A húgom régen állandóan azt nézte ,hogy mi nem logikus egy filmben. Hát nem is szórakozott jól. Engem soha nem érdekelt és eszembe sem jutott), hogy egy bizonyos jelenetet hol láttam már? Mikor elkezdem nézni a filmet akkor egy teljesen új storynak fogom fel. Néha itt döbbeneek rá, hogy valamire hasonlít valami mikor megírjátok. De ha belegondolunk az ember élete is klisé. Megszületik, gyerek lesz, majd tini, csajozik bulizik tanul, dolgozik, megnősűl, karriert épít nyugdíjas lesz, majd meghal.De mivel nagyjából mindenki így jár ezért erről is fognak filmeket csinálni. Az is igaz, hogy vannak rossz emberek és jók. Az Avatar azt miatta be, hogy milyen aljas az emberek egy tipusa ha pénzről van szó. De ezt látjuk a mindennnapi életben is. Ilyenek vagyunk. Erről csináltak filmet. Baromi elgondolkodtató szerintem az Avatar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon helyes. A húgom régen állandóan azt nézte ,hogy mi nem logikus egy filmben. Hát nem is szórakozott jól.

Ismerős. Párommal azért rossz néha filmet nézni, mert ha valami orvosi (vagy repülős) dolog kerül a képbe, rögtön megmagyarázza, hogy miért hülyeség. Én meg leordítom a fejét, hogy engem nem érdekel, hogy lehet-e vagy sem, engem a történet érdekel. A maga logikai bukfenceivel együtt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, szerintem egy film kliséssége elég szorosan kapcsolódik ahhoz hogy milyen egy író, vagy hogy milyen eredetieket tud írni. És még igazat is adnák neked ezzel a nagyon eredeti legyes-sz*ros szöveggel, ha nem gyűjtöttem volna ki egy csokorra azokból, amiket én közhelyesnek találtam az Avatarban. Nem a levegőbe beszéltem, és ha jól emlékszem nem csak azt tudtam felhozni hogy gagyi a film, mert a neten a kispista is azt mondja. Szóval nem igazán tudom hogy miről beszélsz.

Írtam rájuk egy szóval is, hogy nincs igazad? A cikiségüket kérdőjeleztem meg. Ugye tudod, hogy úgy vitázol velem, hogy közben ugyanarról beszélsz, amiről én.

Attól pedig nem lesz rossz író valaki, hogy klisésen ír, mert akkor Lucas minden idők legpocsékabb írója a filmiparban saját kis hatrészes (és most már kétévados) kliséhalmazával. De amíg olyan részletes hátteret építenek föl, mint ami az Avatarban vagy a Star Warsban van, amire most így kapásból azt tudom mondani, hogy a filmiparban csak Cameron és Lucas képes, addig nem lesznek rossz írók. Mert jobb ha tőlem tudod, akinek van már némi tapasztalata mesélésben, írásban és világépítésben, hogy nem az a nehezebb része, hogy kitalálj és megírj egy sztorit, hanem, hogy felépíts egy világot, amiben az a sztori játszódhat (már ha van benned erő ahhoz, hogy saját világot építs és ne egy más meglévőbe - legyen az a miénk vagy más által kreált - helyezd el). Az ep4 sem a legegyedibb, legfordulatosabb része a Star Warsnak (és azért, mert te nem ismered föl, mi honnan van, attól másnak még elég nyilvánvaló), aztán hová nőtte ki magát pusztán a hat film. Az Avatar is így kezdte, majd elválik, hová növi ki magát. Lehet kifullad, lehet harminc év múlva is mindenki arról beszél majd, és lesz majd egy másik film, aminek kliséire azt mondják, hogy az Avatárból van, és ha rosszat merek szólni az óriás hupikiék törpikékről, én leszek a közellenség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon helyes. A húgom régen állandóan azt nézte ,hogy mi nem logikus egy filmben. Hát nem is szórakozott jól.

Nekem apám ilyen. Az agyamra ment, főleg akciófilmek közben. Meg is utáltam vele filmeket nézni. Mondjuk anyám sem jobb, mert ő meg mindig kérdezget a filmről. A húgom meg nem tud egy helyben maradni... Szóval nem csoda, hogy helyi haverokhoz, vagy veletek járok filmeket nézni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk anyám sem jobb, mert ő meg mindig kérdezget a filmről.

Nekem a húgom ilyen, néha igazán bosszantó tud lenni, hogy nyilvánvaló dolgokra kérdezget rá. Marha ritkán is nézünk meg bármit együtt (egyébiránt totál más filmeket szeretünk, így könnyű is betartani ezt), azt is csak moziban kb. évente egyszer, de ott szerencsére nem mer közben dumálni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az egész azért is érdekes, mert én is az első vetítés óta kialakult véleményemet erősítettem meg. Akkor még sehol nem volt divat-fika.

Egy másik félreértés szerintem a sztorival kapcsolatban, hogy nem azt tartom hibájának, hogy egyszerű. Sőt, pont a SW-ok példáját látva (azért az ep2-3 sztorijai nem mondhatni, hogy tipikusan elcsépelt történetek) mondom, hogy az egyszerűség nem jelent problémát. Ennyi erővel Nolant is piszkálhatnánk, mert gyakorlatilag a Tökéletes trükkben és a TDK-ban is arról szól a történet, hogy két pali cseszegeti egymást, aminek mások is isszák a levét.

De hogyan történik mindez? Felejthetetlen módon.

Ellenben az Avatarnál, hogy Grace tudósnő szavaival éljek, JC a fejünkre hugyozott a sztorival, és még csak nem is próbálta esőnek álcázni. :D:)

Trehányságot, nemtörődömséget éreztem, ami a Világ Urától fájdalmas csalódás.

És míg a SW-oknál a belekötések nagyrészt vicc-kategóriák voltak, addig itt meggyőződésem, hogy nagyrészt nem alaptalanok.

 

Mindettől függetlenül tessék élvezni, akinek tetszik. :D

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen lehet amikor a feje tetejére áll a világ. :o

Fordulnék én is már, hogy lássam, kíváncsi vagyok erre a filmre :D A szereposztás alapján egy pár Batmanes (Begins) színészt ismét szerepeltet Nolan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fordulnék én is már, hogy lássam, kíváncsi vagyok erre a filmre :D A szereposztás alapján egy pár Batmanes (Begins) színészt ismét szerepeltet Nolan.

Hát szereti a megszokott gárdát. Ha megnézed a filmjeit, szinte az összes színés legalább mégegy filmjében játszik.

De szerintem ez teljesen jó dolog. Főleg hogy Nolannak szinte az összes filmje állat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a hét híre:

http://www.sg.hu/cikkek/74244/minden_idok_...r_filmje_keszul

Nem az idióta cikkcím miatt, hanem a tartalmáért. Hihetetlen, hogy megfilmesítik ezt a könyvet. A regényt nagyon szeretem, kolléganőtől kaptam egyszer kölcsön, aztán meg is vettem. Nem tudom, hogy milyen lesz mozgóképen, de nagyon igyekezniük kell a készítőknek, hogy remek filmet készítsenek ebből az alapanyagból. Egy a bibi: a sztori két kötetes, és a cikk nem szól az Aranyecsetről, ami annál is érdekesebb, hogy inkább a folytatás szól a már felnőtt, hírnevet szerző festőről, A nap szerelmese (nem összekeverendő a Van Gogh életéről szóló filmmel) pedig a tanuló- és az induló éveket írja le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megtorló: Háborús övezet.

Hát, ez állati volt!!! :D:o Minden elismerésem. Ez eddig a legjobb feldolgozás. Fűrész baromi jó volt a filmben, nagyot állati gonosz. Frank pedig írtotta a rosszfiúkat ezerrel. Jó ötlet volt belerakni azt a beépített ügynökös dolgot, Franket rendesen ette a lekiismeretfordulás. A végső leszámolsás mindent vitt, ahogy ott akciótott, az hihetetlen. Zúzós egy film.

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.