Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Megnézném én is de egyedűl el nem megyek moziba. Na majd R5-ben. Nolan neve garancia a sikerre.

Egyedül néztem én is. Mögöttem is 3-an meg előttem is 3-an 30-as 40 es férfiak nézték egyedül a filmet. Nincs ebben semmi gáz

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No nékem is megvolt az Inception. Nem egyszerű film azt meg kell hagyni.

Nálam nagyjából a trükkössel egy szinten van és valamivel jobban is bejön nála plusz a Mementónál is jobban bejön de a TDK-nál már nem.

A főszereplők közül nem szimpatizáltam valami sokkal. Közölük Leot, Watanabét és Hardyt bírtam. A mellékszereplők közül egyedül Mr. Caine csalt ki belőlem szimpátiát.

A zene klassz fogom is majd hallgatgatni.

A sztori jó csavaros és nekem még itt-ott magos is volt de akadnak benne kiszámítható elemek.

 

 

Például amikor Cobb elmondja a csajnak a pörgettyűjének a titkát már akkor gondoltam hogy a film végén meg fogja pörgetni és hogy nem fog a pörgés abbamaradni.

 

Amikor Cobb a gyerekeivel telefonált és mondta hogy a muter nem lehet velük akkor már sejtettem hogy halott a nőci.

 

Annál a résznél amikor az exnej lelövi a Fisher gyereket már tudni lehetett hogy a csaj jön elő pedig a fehér havasi ruciján kívül mást nem is lehetett még akkor látni.

 

 

A magyarázatokkal aránylag okosan bántak és a legtöbb bennem felmerült dologra meg is kaptam a választ és csak néhány esetben hiányoltam egy kis okosítást.

 

 

Arra jól jött volna nekem egy kis magyarázat hogy azok az álomlopkodós fazonok mitől képesek belépni mások álmaiba. Az öreg mondta hogy a Cobb tőle tanulta a dolgot és ilyen-olyan szereket és még kütyüt is használtak de azon kívül gondolom valami pszichés adottság is kellett nekik az akcióikhoz. Érdekelt volna hogy az az adottságuk miért is lett meg nekik. Akár mutánsok is lehetnének. X profnak úgyis ott volt Cerebro hogy erősítse az erejét. :evil:

 

Aztán még ott van még hogy a végén levő álom hogy jött össze mert az ugye kiderült a végén hogy az is álom volt. A legvégén mintha megbicsaklott volna a pörgettyű mint ami meg akart volna állni de az is lehet hogy rosszul láttam.

 

 

Összességében bejövős film lett de azt hiszem két vagy talán három nézésnél többet nem szánok rá a továbbiakban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen jó volt az verzió, mikor a 800-as minden előzmény nélkül magától mosolyodott el a "nagypapa" kézbevételekor. Szóval, a mozisban van egy emberszimulátorunk, ami képes szimulálni az emberi viselkedést, a DC verzióban meg van egy emberi szimulátorunk, ami még tanulni sem képes az emberi viselkedést.
Ezzel én úgy vagyok hogy nálam vigyorral és nélküle is működik a film.

Nélküle olyan mintha magától tanulta volna meg a dolgot végül is Dzsonitól elleshette meg fejlődni úgyis tudott.

Vele meg olyan nekem mintha fejlődött volna miután nem jött neki össze valami fényesen. Ezzel nálam megerősítette azt hogy önfejlesztő a procija legalábbis én be tudom annak tudni a dolgot. Ez valamennyire ugyan túlzás mert az arcizmokat nem a proci vezérli de ettől eltekintve nekem tetszik ez a megközelítés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én rengetegszer járok egyedül moziba így megszoktam a dolgot. A filmeket nem szoktam jobban írásos formán kívül kibeszélni mert beszélgetni se beszélgettem komolyabban már évek óta. Ma is egyedül voltam és a sorban ahol ültem más nem is ült rajtam kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel én is így vagyok, a mozi az olyan társasági elfoglaltság. Eleve már azt sem szeretem, ha a film után nincs kivel megbeszélnem.
Én emlékszem milyen volt 11 évesen a Jedi visszatér után egyedül hazajönni a moziból....
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én emlékszem milyen volt 11 évesen a Jedi visszatér után egyedül hazajönni a moziból....

Én 11 évesen családdal jártam moziba :evil: Talán ez a baj, én sosem voltam egyedül moziban, ezért is szoktam úgy hozzá, mint társasági esemény. Régen családdal mentem, most haverokkal megyek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rog, az általad említett totemes dologhoz:

 

 

Spoiler:

Annál a film végi jelenetnél én úgy értelmeztem, hogy a pörgettyű egy csillapodó kilengésből stabilizálódott egyenes, folytonos pörgéssé. Ezzel mondta fel a fizikai valóságot. Másrészről asszem mutatják, hogy aztán kezd megint csillapodni és instabillá válni a pörgés. De így vagy úgy az se biztos, hogy nem e az adta a dolog lényegét, hogy ha jól tudom ez a totem a feleségéé volt, és így mint az a filmben elhangzott, nem ismerheti más totemének a fizikai jellemzőit senki se. De a lényegen ez nagyon nem változtat, mert más jelek is voltak arra, hogy amit valóságnak hit az bezony egy álomréteg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnézném én is de egyedűl el nem megyek moziba. Na majd R5-ben. Nolan neve garancia a sikerre.
Ugyan már. A kezedet ne fogják menet közbe? :D :D :evil:

Marha sokan járnak egyedül. :D Amúgy az én előadásomon se voltak sokan, de a korosztály az nagyjából a húszas-harmincas emberekből állt. Mondjuk érdekes volt tapasztalni, hogy film közben páran unalomból a telefonjukkal foglalatoskodtak. :S Úgy tűnik nekik kemény dió az összpontosítás :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huh hát beszédtéma lesz ez a film pár napig(hétig?) az biztos. :evil:

Remélem, az lesz legalább addig, míg én is meg tudom nézni :D

 

Ezzel én is így vagyok, a mozi az olyan társasági elfoglaltság. Eleve már azt sem szeretem, ha a film után nincs kivel megbeszélnem.

Azt én sem szeretem. De rákényszerültem, hogy egyedül menjek, már tizenéves koromban. Vagy úgy, vagy sehogy, és a sehogy moziélmény valahogy nem érdekelt. Szerintem próbáld meg anyukád elvinni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rog, az általad említett totemes dologhoz:

 

 

 

Annál a film végi jelenetnél én úgy értelmeztem, hogy a pörgettyű egy csillapodó kilengésből stabilizálódott egyenes, folytonos pörgéssé. Ezzel mondta fel a fizikai valóságot. Másrészről asszem mutatják, hogy aztán kezd megint csillapodni és instabillá válni a pörgés. De így vagy úgy az se biztos, hogy nem e az adta a dolog lényegét, hogy ha jól tudom ez a totem a feleségéé volt, és így mint az a filmben elhangzott, nem ismerheti más totemének a fizikai jellemzőit senki se. De a lényegen ez nagyon nem változtat, mert más jelek is voltak arra, hogy amit valóságnak hit az bezony egy álomréteg.

Nekem ebből a leírásból a pörgős rész totál kínai. :evil:

 

 

 

A film végének álmos mivolta az egyből tiszta volt. A pörgettyű szerintem se állt volna meg a billenés után mert olyan sokáig már eleve nem is pöröghetett volna a valóságban így megállnia se lett volna szabad az álomban. Plusz a két kölök is ott van a fűben ahogy már néhányszor mutogatták előtte őket.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noh, akkor egy kis fizika. :evil:

 

Spoiler:

Ha valamit megpörgetsz lehetőleg függőlegesen tartva akkor az veszett iramban pörög ugye a tengelye körül, függőleges helyzetben. De egy idő után már lendületét veszti és hatni kezdenek rá a légáramlatok is, melyek így együttesen kibillentik az egyensúlyából. Namármost annál az utolsó jelenetnél az látszik, hogy amikor megpörgette akkor igencsak ide-oda bóklászott az asztalon, aztán mikor ment ki a teraszra, a kövi snittben már szálfaegyenes pörgésben láttuk a totemét. Na ilyen a valóságban nem fordulhat elő :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noh, akkor egy kis fizika. :D

 

 

Ha valamit megpörgetsz lehetőleg függőlegesen tartva akkor az veszett iramban pörög ugye a tengelye körül, függőleges helyzetben. De egy idő után már lendületét veszti és hatni kezdenek rá a légáramlatok is, melyek így együttesen kibillentik az egyensúlyából. Namármost annál az utolsó jelenetnél az látszik, hogy amikor megpörgette akkor igencsak ide-oda bóklászott az asztalon, aztán mikor ment ki a teraszra, a kövi snittben már szálfaegyenes pörgésben láttuk a totemét. Na ilyen a valóságban nem fordulhat elő :D

A fizika valahogy sose feküdt nekem igazán. :evil:

 

 

Amúgy így már világos csak a billegés esett ki. Nekem folyamatos pörgés rémlett a végéig. Az mondjuk érdekelne hogy közvetlenül a stáblista előtt végül is megbillent-e a kütyü mert én úgy láttam hogy megbillent. Ha igen akkor gondolom aztán vissza is állt volna egy idő után rendes pörgésbe végül is az lett volna a logikus.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rog

 

Spoiler:

Igen megbillent. Amúgy nem lett volna logikus ha újra stabilizálódik, vagyis az már nem osztott vagy szorzott volna. A lökés pillanata volt az érdekes mikor elengedte a pörgettyűt. Most még az is eszembe jutott, hogy amikor a végén az öreg Satoval beszélt akkor igencsak billegősen járt a toteme. Lehet, hogy annak is köze lehet ehhez, hogy milyen mélyen van valaki az álomrétegek között, illetve a "tárolóban" ( asszem így nevezték azt a helyet) milyen fizikai jellemzők hathatnak a totemekre vagy csak úgy magában a pörgettyűre. Lehet ezt még spilázni rendesen csak a fő választ nem fogjuk megkapni, tartok tőle :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy haverom most jött haza az Eredetről. Ezt írta msn-en. :evil:

 

"Csak hogy tudd. ebben az évben nem lesz még egy ilyen film. sőt, a következő film, ami ezt megközelítheti, csak egy nolan-film lesz. ez az a film, amit ha nem nézel meg holnap, akkor felnégyellek. zseniális, csodálatos. egyszerűen annyira összetett és aprólékos és ötletes, hogy az valami félelmetes. emellett látványos baromira. kötelező filmklasszikus, amit meg sem közelíthet semmi."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyedül néztem én is. Mögöttem is 3-an meg előttem is 3-an 30-as 40 es férfiak nézték egyedül a filmet. Nincs ebben semmi gáz
A nőket nem érdekli a film? :D

 

 

Ezzel én is így vagyok, a mozi az olyan társasági elfoglaltság. Eleve már azt sem szeretem, ha a film után nincs kivel megbeszélnem.
Nálunk az a baj, hogy ugyan sosem egyedül megyek moziba, viszont a megbeszélés utána sokszor elmarad. :D Pedig nekem is jól esik, amikor végre összejön. Ha meg nem, akkor leírom magamnak a gondolataimat a filmről.

 

 

Nem. :D Mintha nem is ezen a bolygón lettem volna. Szó szerint lelkileg megviselt a film. Akkor lettem menthetetlen SW rajongó.
Ezt el is hiszem. :evil: Bár én azt is a tesómmal láttam, mint az összes többit, de nem hiszem, hogy egybúl utána megbeszéltük. Kellett kicsit ülepednie.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy haverom most jött haza az Eredetről. Ezt írta msn-en. :D

 

"Csak hogy tudd. ebben az évben nem lesz még egy ilyen film. sőt, a következő film, ami ezt megközelítheti, csak egy nolan-film lesz. ez az a film, amit ha nem nézel meg holnap, akkor felnégyellek. zseniális, csodálatos. egyszerűen annyira összetett és aprólékos és ötletes, hogy az valami félelmetes. emellett látványos baromira. kötelező filmklasszikus, amit meg sem közelíthet semmi."

Jó rövid kis üzenet. :evil: nem lehet semmi, ami ezt íratja valakivel. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy haverom most jött haza az Eredetről. Ezt írta msn-en. :evil:

 

"Csak hogy tudd. ebben az évben nem lesz még egy ilyen film. sőt, a következő film, ami ezt megközelítheti, csak egy nolan-film lesz. ez az a film, amit ha nem nézel meg holnap, akkor felnégyellek. zseniális, csodálatos. egyszerűen annyira összetett és aprólékos és ötletes, hogy az valami félelmetes. emellett látványos baromira. kötelező filmklasszikus, amit meg sem közelíthet semmi."

Mondjuk az, hogy meg nem közelítheti semmi se, azért az túlzás, mert mint lentebb írtam valahol, a Mátrix egy foknyival előtte jár ( mint a talán legközelebbi film hozzá), de a többivel nagyjából egyetértek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

új Tron: Legacy tréler

A CG Clu-ra gyúrhatnának még. :D

 

480p

720p

1080p

 

Rog

 

<div class="spoiltitle">Spoiler:

<input class="spoilbtn" type="button" value="Tartalom megtekintése" onClick="javascript:if (this.parentNode.parentNode.getElementsByTagName('div')[1].getElementsByTagName('div')[0].style.display != '') { this.parentNode.parentNode.getElementsByTagName('div')[1].getElementsByTagName('div')[0].style.display = ''; this.innerText = ''; this.value = 'Tartalom elrejtése'; } else { this.parentNode.parentNode.getElementsByTagName('div')[1].getElementsByTagName('div')[0].style.display = 'none'; this.innerText = ''; this.value = 'Tartalom megtekintése'; }" onfocus="this.blur();">

<div class="spoildiv">

<div style="display: none;">Igen megbillent. Amúgy nem lett volna logikus ha újra stabilizálódik, vagyis az már nem osztott vagy szorzott volna. A lökés pillanata volt az érdekes mikor elengedte a pörgettyűt. Most még az is eszembe jutott, hogy amikor a végén az öreg Satoval beszélt akkor igencsak billegősen járt a toteme. Lehet, hogy annak is köze lehet ehhez, hogy milyen mélyen van valaki az álomrétegek között, illetve a "tárolóban" ( asszem így nevezték azt a helyet) milyen fizikai jellemzők hathatnak a totemekre vagy csak úgy magában a pörgettyűre. Lehet ezt még spilázni rendesen csak a fő választ nem fogjuk megkapni, tartok tőle :D </div>

Én se tartom annyira valószínűnek hogy mindent eldöntő választ fogunk kapni.

Meg ez a réteges dolog se egyszerű. :evil:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie akkor nincs mese, meg kell nézned moziba a filmet. :evil:

Ha közel laknék hozzád, szívesen megnézném veled. Mindenképp sort kerítek egy következő mozinézésre valamikor.

Azt már társasággal, ha lehet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én holnap este ürítem ki az elmém a filmre. :evil:

 

Egyedül moziba járás? Hm. 93-ban, sosem felejtem el a Jurassic Parkot a régi Corvin moziban. Azóta meg kismilliószor előfordult már, bár az utóbbi időben inkább társasággal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.