Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Jól van akkor most megnyugodtam. direkt nem olvastam el amikor erről a filmről beszéltetek, csak mindig azt láttam, hogy mennyire megérdemelte az oscart. Szóval kicsit mást vártam... :)

Én vagyok ezen a fórumon az ellentábor, aki a film után annyira lelkes volt, hogy valami fantasztikusat látott a vásznon (a történettől függetlenül, habár nekem az ilyen történtetek részben bejönnek, csak nehezen tudom megmagyarázni, hogy miért), hogy gyorsan megnéztem volna még egyszer :) Zene-színészek-rendezés-látvány mind annyira a helyén voltak, hogy jó volt nézni. Persze volt pár jelenet, ami meredek volt, de azokon túl abszolút elvarázsolt. Ritka filmes élmény volt.

Ja, és Portmanon kívül szerintem a film maga is megérdemelte volna a szobrot :)

Amit sose fogok többé megnézni (azért, amiért kb. ti a Fekete hattyút nem), az a Never let me go című film, amit mostanság kezdenek adni a magyar mozik. Még a télen láttam, de komoly letargiába estem utána.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az a Never let me go című film, amit mostanság kezdenek adni a magyar mozik. Még a télen láttam, de komoly letargiába estem utána.

Nem is értem miért készítenek ilyen filmeket. Csomó olyan dráma van, aminek bár nem jó a vége, mégis úgy állsz fel utána, hogy kicsit átértékeled a dolgokat és nem pedig letargiába esel. Mert pl a FHban semmi pozitívum nem volt. Viszont akkor ezt a Never let me-t biztos nem nézem meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filmet bármiről lehet készíteni, olyan témákról is, amelyek szomorúak, nem mindenkire vannak egyforma hatással sem. Ilyen alapon a Rómeó és Júliát sem olvasnánk (vagy néznénk meg), mert egy csomó ember meghal benne, szomorú a vége, stb. De mindettől függetlenül van bennük tanulság, szépség és a többi. A Never let me go című filmnek is megvan a maga pozitívuma, és szerintem érdekes oldaláról mutatja be a klónozás témáját, ugyanakkor szomorú is, és kinél mi esik túlsúlyba (akik azt mondják, hogy az élet sz*r, azok biztosan nem úgy állnak fel a film után, mint én).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagy egyedül, vagyunk még így egy páran. :) Egyébként én a Király beszédét már vagy 3x láttam, és baromi viccesnek tartom. Persze, van benne drámai vonal is, naná, hiszen máskülönben nem is nyerhetett volna Oscart, de tele van remek poénnal, párbeszéddel, szerintem fantasztikus. Mondom, már háromszor láttam, de meg akarom nézni újra és újra. :)

Én is csatlakozom Donáthoz. :) Csak egyszer láttam ugyan a Király beszédét, de nincs kizárva, hogy fogom még látni, mert felemelő, pozitív életérzést ad, és ez annyira jó - természetesen mindezt a többi kiválósága mellett, épp ezért is örültem a díjnak. :)

 

Komor hangulatú és un. depressziós filmeket pedig jó, hogy készítenek, ha nem is a szórakoztatás a cél velük, inkább a rádöbbentés bizonyos dolgokra. Néha olyat is kell látni, ha másért nem, hogy az ember tisztába kerüljön azzal, hogy minden gondja ellenére azért mégis vannak jó dolgok az életében. Nekem a Fekete hattyú ilyen élmény volt - itt is a film többi kiválóság mellett, persze.

 

A Romeó és Júlia viszont hiába szonorú véggel zárul, mégis egy csodálatos történet, tele életérzéssel és jó párbeszédekkel, ami szerintem kiemeli a komor hangulatú történetek sorából. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan, mert ott a Romeónál volt szépség a történetben.

 

Viszont itt a FHban még a tánc szépségét is elvették a rátett nyomástól, legalábbis én így láttam. Kevés volt az a pillanat, amikor láttam a tánc szépségét benne. Talán csak az utolsó pár percben, mert addig csak azt láttuk, hogy hoppá egy köröm, ropogó csontok, izületek stb...

És ha már szomorú a film, akkor (véleményem szerint) vagy tényleg olyan legyen mint a Lost vége, hogy bár végigbőgtem mégis szép volt, vagy pl mint az Út a boldogságba, ahol az egész film iszonyú nyomasztó, mégis a vége szép, és az rádöbbenti az embert, hogy mégis milye van, és minek lehet örülni. Na ezt nem éreztem a Hattyúnál, de mondom, lehet csak én vagyok így ezzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az, köszi! :D Óriási az első rész! Régen rengeteget néztük a haverral, közben meg döntöttük magunkba a sört. :D

Nagyon javaslom a többit is megnézésre, már csak ezért is :

 

http://www.youtube.com/watch?v=hlHepFKdIGI

 

Ez a jelenet mindent üt a Halálos Iram szériában :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Forráskódot. Tényleg érdekes és jól összerakott kis film. Kellemes szórakozás volt. :)

 

A végén visszanéztem csak a feliratot, és a nő a végén, mielőtt lekapcsolja a pilótát, tényleg azt mondja, hogy minden rendben lesz :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A végén visszanéztem csak a feliratot, és a nő a végén, mielőtt lekapcsolja a pilótát, tényleg azt mondja, hogy minden rendben lesz :)

 

 

Ezt én is direkt megnéztem. :) Vajon hányszor játszhatták már el ezt? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én is direkt megnéztem. :) Vajon hányszor játszhatták már el ezt? :D

Nem tudom, de akár minimum annyiszor, ahányszor volt 8 perc :hehe:

 

Érdekes lett a vége. :)

Igen, az lett :)

 

Nem csak a történések érdekesek, nekem nagyon tetszett, hogy az utolsó 8 percnél mit tett a férfi. Nagy pozitívuma volt a filmnek ez a fajta befejezés.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, de akár minimum annyiszor, ahányszor volt 8 perc :hehe:

 

 

Igen, az lett :)

 

Nem csak a történések érdekesek, nekem nagyon tetszett, hogy az utolsó 8 percnél mit tett a férfi. Nagy pozitívuma volt a filmnek ez a fajta befejezés.

 

Tényleg nagyon jó volt az utolsó 8 perc. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

FF5

Nagyon állat film volt. Simán 8/10es. Ahogy Vin és a Rock harcoltak. Hát majd berosáltam. Azok az üldözések, azok a lövöldözések, igazi jó kis tesztoszteronfilm volt, nagyon jó poénokkal és karakterekkel. Úgy néz ki lesz folytatása, szóval jó lesz őket viszont látni, és hát a gyönyörű lányokat, legfőképpen a magyar származású rendőrcsajszit. (L) :D Ez a zene pedig nagyon feelinges volt a végén.

http://www.youtube.com/watch?v=I86cCYTKmlY

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.