Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem is tudom, tisztelgés a rajongók előtt, az eredeti film ismeretében behozott fordulat.

Wrath of Khan spoiler

 

Mindenki Spock halálára számított, erre is készültek rá a filmben azzal, hogy behozták az öreg Spockot. Így lehet drámát csinálni, csinálsz valami meghökkentőt, aztán vakarhatja a fejét az ember, hogy ebből hogyan mászik ki - mert ugye Spock feltámasztására mindenkinek lett volna ötlete, Kirkére csak akkor, ha odafigyelt a filmre. Mellesleg, semmi garancia nem volt rá, hogy ebben a részben már fel is támasztják Kirket. Spock is csak a harmadik moziban támadt fel, simán követhették volna ezt a metódust. A Vulcan és a Romulus felrobbantása óta semmi sem biztos ebben az érában (noha könnyed űropera jellege miatt nem is számítanék azért ilyenre, de hát Kirk halálra sem számítottam, Spock felbukkanására sem, a Vulcan és a Romulus elpusztítására sem, Khanra sem. :))

Mellesleg, hogyan lehet drámát csinálni egy olyan fénykardpárbajból, aminek úgyis tudjuk, mi lesz az eredménye? ;) Ez ugyanez a helyzet volt, tudtuk az eredményt, de maga a megalkotása, a csere léte a nagy fordulat. Én végig azt hittem, pláne, amikor az öreg Spock megjelent, hogy a hegyes fülű fordul fel már megint. Ezért is volt hatalmas dráma számomra, hogy Kirk áldozta fel magát. Pláne az előző film tekintetében, ahol pont a vesztett helyzetek nemléte mellett kardoskodik, és most először Kirk vesztett helyzetbe futott.

 

 

 

Azért néztem volna az SW -ben, ha mondjuk Amidala pár perc múlva feléled. :D Kirk halála után egyből beugrott, hogy majd azzal a szerrel megmentik amit kikísérleteztek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A Star Warstól idegen a feltámadás, persze, hogy nagyot néznénk. A Star Trekben nem az, minden sorozat csapatát lemészárolják legalább egyszer. Van, aki háromszor is elpatkol, és hogy teljes legyen a paradoxon, a második halála a végleges. :D. Viszont ez nem változtat azon, hogy át lehet érezni, meg lehet csinálni úgy a drámát, hogy közben ismered az eredményt. Az akciódúsabb TV sorozatok is képesek rá, amikor életveszélybe kerül a főhős, mi több, meg is hal, mégis tudjuk, hogy úgyis életben lesz a következő epizódban (Castle, Bones, Chuck, Star Trek, Stargate, TCW, stb, a végtelenségig lehetne sorolni).

Nem ők kísérletezték ki, az csak Khan vére volt, egyszerűen befecskendezték. De gondolom ez volt a cél, hogy aki odafigyel, annak beugorjon ez a lehetőség. Sok ember nem jutott el idáig a tribble fellélegzéséig, szóval azért valamit jól csináltak. Nekem beugrott, de ettől még seggre ültem attól, ami ott a gépteremben zajlott. Igenis, dráma volt az a javából.

 

 

Ody, szerintem te félreérted

 

 

Már miért ne hallhatna meg Kirk? Ez nem a TOS előzménye, ez egy párhuzamos univerzum. Ahogy a Vulkán felrobbanhatott a 2009-es filmben, úgy itt meg kinyiffanhatott volna Kirk...

 

 

Plusz Pike-t is megölték, ami megint csak egy elég merész húzás volt, mivel az eredeti idővonalban nem halt meg. És nem ő az első fontos szereplő, akit Abrams hidegre tett, a rajongók legnagyobb döbbenetére. Szóval simán benne van a pakliban, hogy ha meghal valaki, úgy is marad.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, az ilyen sajnos alááshatja a dolgok maximális élvezetét. :( Sajnos minden spoilermentességem ellenére egy másik fórum okoskája előttem is lelőtte, hogy John Harrison Khan, hogy a 31-es Szekció olvasztotta ki, és hogy a tranwarp transzporterrel jut el a Qo'noS-ra. Pedig ebből egy azért meglepett volna (eszembe sem jutott, hogy Harrison Khan), egy meg mint Star Trek rajongót ültetett volna seggre (a 31-es Szekció a kedvenc Trek sorozatom egyik ellen-szervezete).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek Into The Darkness.

 

Remek film, igazán szórakoztató sci-fi, lélegzetelállító látványvilággal és akciókkal. A vége különösen tetszett (tudjátok miért). Egy jól összerakott munka, de zseniálisnak semmiképp nem mondanám. Persze ha fan lennék, akkor lehet, hogy magam alá csináltam volna. :D Az SW kapcsán továbbra se érzem mértékadónak ezt a filmet.

 

 

Mondjuk volt néhány érdekes rész. Pl. amikor Kirk felhívja Scotty -t a kommunikátorán a galaxis másik végéről....az nekem nagyon nem volt tiszta. Csak lestem, hogy ezt most hogyan :? A végén pedig azt éreztem, hogy Abrams le akarja zárni a munkáját azzal, hogy elindítja a TOS -t.

 

 

Moziban felvett hang van alatta? Mennyire jó minőség?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kép kiváló, a hang nagyon tompa.

Azért ezt a kiválót erősen idézőjelek közé szorítanám. Az az 1080p felbontásnál kezdődik, ez meg olyan távol áll tőle, mint Sith a halhatatlanságtól. :D A kép nem fos, a hang meg kifejezetten sz*r. Szerintem Frenkie várd ki a BR ripet, sokkal jobban megéri, mint bármilyen "jó minőségű" kamerás szutyok. Azért ennyi tisztelet kijárhat a filmeknek és alkotóiknak, hogy olyan minőségben nézzük meg alkotásukat, ahogy ők megálmodták...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiszámítható, nyilvánvaló, ha odafigyel az ember. Fölösleges, távolról sem.

 

Hogyan lenne már fölösleges az, ami újraformál egy ötven éve figyelt barátságot1, ami megváltoztat egy karaktert2, megmenti az Enterprise-t3, stb? :pfff:

 

 

Azok, akik még nem látták a korábbi sorozatokat/filmeket, ne olvassanak tovább.

 

 

1. Spock és Kirk kapcsolatának egyik lényeges eleme, hogy Spock meghalt, majd Kirk mindent, az életét, a legénysége életét, és még az Enterprise-t is kockára tette (sőt, hajóját maga pusztította el a cél érdekében), hogy megmentse barátját, illetve azelőtt Spock is hasonlóan tett, csak ő saját életét áldozta fel a hajóért. Ez a kapcsolat megszűnt létezni, ez itt már egy teljesen más Kirk és Spock szituáció - már amúgy is más volt, de most már köszönő viszonyban sem lesz. Kirk szembenézett a halállal (ilyen egyszer történt az eredeti idővonalban, amikor végleg meghalt), Spock pedig megnyílt (ilyen sosem volt az eredeti idővonalban). Sőt, még tetézték is azzal, hogy Scotty is jelen volt. Az egész Into Darkness-ben amúgy nekem ez volt az egyik legerőteljesebb és legtetszetősebb változtatás: Scotty és Kirk közeli barátok. Scotty az eredeti idővonalban sosem volt bizalmas viszonyban Kirkkel, életében nem hívta máshogy, csak kapitány vagy uram. Itt meg lazán Jimnek szólítja, beszól neki, vagyis már eleve sokkal barátibb a kapcsolatuk. Ez még tovább mélyülhet ezzel.

2. James Tiberius Kirk kapitány legfontosabb mozgatórugója mindig az volt, hogy nem hisz a vesztett helyzetekben, nincsen megnyerhetetlen szituáció. Ezért csalt a Kobayashi Maru teszten, ami lényege az volt, hogy felkészítse a tiszteket a halállal való találkozásra. Ez volt az előző film témája is, és ez volt a témája a Wrath of Khannak is. Utóbbiban kiderült, hogy Spock sem csinálta meg sosem a Kobayashi Maru tesztet, az Enterprise megmentése volt számára az, és jé, meghalt. Kirk ekkor szembesül azzal, hogy az általa elképzelt szituáció - nincs vesztett helyzet - csak úgy lehetséges, ha áldozatot hoz. Ez formálta tovább Kirk sorsát, visszafogottabb lett, félni kezdett a haláltól - emiatt rendszeresen kihívta -, és még jobban megbecsülte embereit. Ebben az esetben ez is törlődött, Kirk első kézből szembesült azzal, hogy bizony vannak vesztett helyzetek, amiből nem jöhet ki győztesen. Lényegében most csinálta meg először a Kobayashi Maru tesztet, hiszen eddig elbukott rajta (még akkor is, amikor csalt, hiszen ahogy Spock mondta, nem értette meg a lényegét). Ez egy teljesen más Kirket és Spockot fog eredményezni.

3. Na jó, ezt nincs miért részletezni. Viszont van még egy pont...

4. Khan életben hagyása. Khan volt Kirk nemezise, egy ember, aki kétszer is legyőzte. De az eredeti idővonalban Khan majdnem húsz évet töltött a felolvasztása után egy életképtelen bolygón, embereit megtizedelték. Szóval már más módon állt a bosszúhoz, de végül meghalt. Most Khan él, valószínűleg nagyon pipa és minden embere megvan, ráadásul nem öregszik. Ebben nagyon, nagyon sok lehetőség van még. És Khan túlélése pont Kirk halálához köthető, lényegében innentől kezdve minden, ami Khannal történik, az ebből az egy "felesleges" eseményből indul ki.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár én nem láttam a korábbi filmek idevonatkozó részeit, de sajnos kezd körvonalazódni mik történtek benne.

 

 

Abban egyetértek, hogy kiszúrható volt, hogy Kirköt meg fogják menteni a végén Kahn vérével. De én nem gondolnám, hogy fölösleges lett volna. Pont az lenne a fura, ha minden változás kegyetlen lenne (vagy épp minden úgy maradt dolog...), ahogy hagyták az apját is meghalni kb 10 perc után, vagy hagyták a Vulkánt felrobbantani, vagy Pike-ot kinyírni...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.youtube.com/watch?v=cXr_WuA7iNg

 

Erre az Acélmanusos múvira mindenképp jó lenne ha el tudnék menni. Ideje is lenne már egy kis mozizásnak mert az Eredet óta nem voltam moziban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erőss Zsolték tragikus hegymászós balesete után úgy éreztem, hogy kell egy olyan filmet néznem, amiben eme emberek elképesztő emberfeletti küzdelmét, teljesítőképességét mutatják be.. Kutakodtam, és több oldalon is minden idők egyik legjobban sikerült hegymászós filmjét ajánlották. (persze sok jó készült, mint megtudtam)

Zuhanás a csendben.

Néztem az imdb oldalt, és meggyőzött a magas pontszám

http://www.imdb.com/title/tt0379557/reference

És a port-os vélemények is

http://www.port.hu/zuhanas_a_csendbe_touching_the_void/pls/w/films.film_page?i_film_id=65472

42%20TOUCH%20VOID%20BAD%20WEATHER.jpg

Hát ez egy elképesztően jól sikerült alkotás. Rövid ismertető:

Simon (Nicholas Aaron) és Joe (Brendan Mackey) megkísérli megmászni a már sokak által sikertelenül legyőzni próbált közel 7000 méter magas Siula Grande-t, ami az Andokban található, Peruban. A küzdelmes út sikerrel jár, de a visszaúton baleset történik, ami végül tragédiába torkollik. Simon elvágja a sérült Joe kötelét, hogy a saját életét mentse, míg társa egy hasadékba esik. Simon folytatja az utat lefelé barátja megölésének kínzó gondolatával. Azonban Joe egy párkányon fennakadva túléli a zuhanást, s ettől a pillanattól egyedül kell folytatnia hősies küzdelmét a túlélésért.

 

Nagyon ötletes, hogy a megtörtént esemény szerepelői elmesélik a hihetetlen kalandot, addig valódi színészek rekonstruálják az esetet. Így kapunk egy dokumentumfilmbe ágyazott izgalmas thrillert.

 

Bátran ajánlom mindenkinek, aki most így hirtelen fogékony lett a témára. Egy hihetetlen megmenekülésnek lehetünk szemtanúi.. mindig lenyűgöz, hogy az ember élni akarása során milyen plusz dimenziókat nyit meg, mennyi erőt összegyűjt..

10/10

Diszkontáruházban bárki beszerezheti csodálatos HD minőségben. Természetfilm jellege miatt a környezet bemutatása, az óriási Andok hegység gyönyörű látványvilága magával varázsolja az embert. Egy aprócska pontnak érezzük magunkat eme csöndes kietlen és egyben magával ragadó helyen...

147touching_the_void.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár én nem láttam a korábbi filmek idevonatkozó részeit, de sajnos kezd körvonalazódni mik történtek benne.

Sajnos ez kivédhetetlen, már maga az Into Darkness egy gigantikus spoiler. Nagyon erőteljesen épít a korábbi filmekre, így a Star Trekkel ellentétben ez szerintem nem is élvezhető 100%-osan, ha nem ismered legalább második, harmadik, negyedik és hatodik részt. És itt nem csak a kikacsintásokra gondolok, hanem nagyobb dolgokra is,

például a klingon helyzetre. Azt annyira az elődök ismeretére alapozták, hogy ebben a filmben meg sincs különösebben magyarázva a dolog.

De Marcus doktornő is csak az elődök ismeretében lesz több, mint egy kötelező cicababa, és hát amibe például te is belefutottál, hogy a vén Spock mit mondott az ifjú Spocknak, amitől az ihletett kapott Khan legyőzésére. Vagy ugyanígy nincs megmagyarázva az elsődleges irányelv sem, hogy miért akkora dolog annak megszegése, hogy Kirket képesek lettek volna kivágni a fenébe.

És ezek a dolgok, amiket nem ért az ember, ha nem látta az előzményeket, viszont amikor majd megnézi az előzményeket, már lesz fogalma arról, mi következik.

Ezért is szoktam általában a készítési sorrendet javasolni, mert úgy a sok alternatív elágazás is értelmet nyer a visszautalásokkal, viszont nem lesznek lelőve poénok. De természetesen némely esetben ez a megtekintés lehetetlen, pl. a te esetedben. Viszont te rácsodálkozhatsz majd arra, mi mennyire más, azért az sem utolsó dolog. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

például a klingon helyzetre. Azt annyira az elődök ismeretére alapozták, hogy ebben a filmben meg sincs különösebben magyarázva a dolog.

De Marcus doktornő is csak az elődök ismeretében lesz több, mint egy kötelező cicababa, és hát amibe például te is belefutottál, hogy a vén Spock mit mondott az ifjú Spocknak, amitől az ihletett kapott Khan legyőzésére. Vagy ugyanígy nincs megmagyarázva az elsődleges irányelv sem, hogy miért akkora dolog annak megszegése, hogy Kirket képesek lettek volna kivágni a fenébe.

És ezek a dolgok, amiket nem ért az ember, ha nem látta az előzményeket, viszont amikor majd megnézi az előzményeket, már lesz fogalma arról, mi következik.

Ezért is szoktam általában a készítési sorrendet javasolni, mert úgy a sok alternatív elágazás is értelmet nyer a visszautalásokkal, viszont nem lesznek lelőve poénok. De természetesen némely esetben ez a megtekintés lehetetlen, pl. a te esetedben. Viszont te rácsodálkozhatsz majd arra, mi mennyire más, azért az sem utolsó dolog. :)

 

 

Persze, ez is jó, például

 

Arra már a 2. nézésnél rácsodálkoztam, hogy Kirk azokkal a szavakkal zárja az ünnepséget, amik elhangzanak mindig a rész elején. :) Első megnézésre még ez sem esett le, hiszen szinte semmit nem láttam a régiekből.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ezt a kiválót erősen idézőjelek közé szorítanám. Az az 1080p felbontásnál kezdődik, ez meg olyan távol áll tőle, mint Sith a halhatatlanságtól. :D A kép nem fos, a hang meg kifejezetten sz*r.

Nyilván nem a gyári BD minőséghez hasonlítottam, hanem a saját kategóriájához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont hangulatilag? Habár ízlések és... :) A hossza miatt még csak kétszer néztem meg, de piszkosul sajnálom, hogy annak idején nem tudtam elmenni rá moziban. Jobban mondva, mivel első nézésre nagyon zavart a szálak közti ugrálás kb. másfél óráig, így inkább második nézésre kellett volna moziban látni :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Last Stand

 

Az első gondolatom hogy ez a film miért bukott meg? Iszonyú jó akciómozi a műfaj minden kellékeivel és nagyon jól összerakva. Schwarzi hatalmas, vannak visszatekintések is, igazi nyolcvanas évekbeli feeling. Egy háborúban nem fogy annyi lőszer mint itt. :D kudar, neked kötelező.

Tegnap én is megnéztem ezt a filmet. Az elején kicsit nyögvenyelősnek éreztem a dolgot, mintha Schwarzi nem találta volna a helyét ebben a poros kisvárosban, a nyugdíjas éveit töltő sheriff szerepében. De aztán megindult az akció és máris elemébe került, szépen megidézve a régi filmjeit, persze már öreges stílusban (átvetődik egy ajtón, aztán kicsit fekve marad, pihenget). Ha nem is kiemelkedő akciómozi a The Last Stand, egy tipikus Schwarzi film, ami már csak a nosztalgia miatt is kellemes a szemnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Vaspasas" 3: Jobban bejön mint a második de favoritnak megmaradt az első. 8/10

 

Halálos iramban 6: Ebből a szériából egyelőre csak ezt és az előzőt láttam és mindkettő bejön. Ez a mostani valamivel jobban. Utána eldöntöttem hogy a többit is meglesem ha kedvem tartja. Úgy tudom hogy az első a negyedikkel folytatódik így azzal a kettővel fogom kezdeni. 8/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.