Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Supi olyan, amilyen. Én kedvelem a maga együgyűségével. (Pl hogy Lex Luthor épp azért van szabadlábon, mert nem ment ellene tanúskodni, fontosabb dolga lévén.... :D Lézerszemű, agyban vézna főhős, de legalább vállalja)

 

Iron Man: a végén (a feliratok után) ki az a félszemű néger?

 

Más: Egy vak vezet világtalant kategóriás kritika: L'ecsó Index - módra

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Iron Man: a végén (a feliratok után) ki az a félszemű néger?

Ő a főnöke a kezdő ügynöknek, azaz a SHIELD ura. Ő gyűjti szövetségbe a szuperhősöket, ha egyszer elkészül a szuperhősök szövetségező filmje. Erre utal Sam Jackson eme cameoja, illetve Stark cameoja a Hihetetlen Hulkban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de azért van különbség egy kék-piros pizsama, és egy fekete katonai páncél között. Meg maga az egész "átfésülöm a hajam, Superman lettem" rész is érdekes, mert ettől már rá se ismernek ugyebár.

Persze, különbségek vannak a jelmezek között, de a derűltség az mindig megvan. Igazság szerint furcsán is festene egy szuperhős öltönyben vagy akár egy hétköznapi szöszmösz tréningruhában. Bááár Hancock tök jól bejött abban a csöves cuccban :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, különbségek vannak a jelmezek között, de a derűltség az mindig megvan. Igazság szerint furcsán is festene egy szuperhős öltönyben vagy akár egy hétköznapi szöszmösz tréningruhában. Bááár Hancock tök jól bejött abban a csöves cuccban :D

Éppen őt akartam felhozni :D De azért a végére ő is felvette a "pizsamát" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A köd

 

Uh, hát ha nem lett volna menet közben ennyire hullámzó az élvezhetőségi értéke akkor közel a Cloverfield sarkában loholhatna nálam ez a film. Az idegesítő ZS kategóriás párbeszédek és az a h*lye k*rva hadoválásázása majdnem kiakasztott, de aztán az utolsó tíz perc rendesen odab*szott, hát még a zene. Szóval ha a film közepére ügyeltek volna hatalmas film is lehetett volna.....az én szemszögemből természetesen. ;)

Szerkesztve: - Oldfighter
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie. Inkább az eredeti Carpenter féle ködöt kellene megnézned, nem ezt a sz*rt! Az iszonyat nagy film, igazi 80 -as évek béli horror. Carpenter legjobb korszakának egyik gyöngyszeme.

Sz*rt? Szerintem bravúrosan jó film, a kedvencemmé is vált volna ha nem lenne benne az a vallásos nő. A film nézése közbe már a falat kapartam idegességemben. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie. Inkább az eredeti Carpenter féle ködöt kellene megnézned, nem ezt a sz*rt! Az iszonyat nagy film, igazi 80 -as évek béli horror. Carpenter legjobb korszakának egyik gyöngyszeme.

Régebben tv-ben láttam már. Túlságosan nem fogott meg. :) Ez teljesen más volt, de csöppet sem rossz. ;) Kár amúgy érte, mert jobb is lehetett volna mint azt lentebb írtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sz*rt? Szerintem bravúrosan jó film, a kedvencemmé is vált volna ha nem lenne benne az a vallásos nő. A film nézése közbe már a falat kapartam idegességemben. ;)

Az eredetihez képest az, szerintem is :) Sehol sincs benne az a feszültség, kimértség (ugyanezt el tudom mondani az Ómen remake-ről is, bár az trilliószor rosszabb, mint ez az új Köd... ez legalább szórakoztató).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eredetihez képest az, szerintem is :) Sehol sincs benne az a feszültség, kimértség (ugyanezt el tudom mondani az Ómen remake-ről is, bár az trilliószor rosszabb, mint ez az új Köd... ez legalább szórakoztató).

Én ugyan nem láttam az eredetit, de sok jót nem olvastam róla.

A The mist vége pedig az egyik kedvenc filmes jelenetem all-time.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odyval, Dzséjttel egyetértve:Az új köd egy rakás sz*rt nem ér a régihez képest.Carpenter nagyon hozta a félős feelinget.Én megtiltanám a remake készítését.Nem tudják ugyanazt adni mint régen.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ugyan nem láttam az eredetit, de sok jót nem olvastam róla.

Én sem ettem még fugut, és sok jót sem olvastam róla, a japánok mégis állítják, hogy isteni.

 

Odyval, Dzséjttel egyetértve:Az új köd egy rakás szart nem ér a régihez képest.Carpenter nagyon hozta a félős feelinget.Én megtiltanám a remake készítését.Nem tudják ugyanazt adni mint régen.

A remake-t én azért nem tiltanám be, mert olykor jól sülnek el (Battlestar Galactica, Légy, Godzilla), rossz film meg bármi lehet. Ennyi erővel a folytatásokat is be kéne tiltani akkor már, meg az előzményeket is. Az eredeti így is, úgy is érintetlen marad. De remake amúgy sem lehet ugyanaz, mint az eredeti, hiszen mások készítik más korszakban, más technológiával. Másságában legyen ugyanolyan jó, de nem lehet ugyanaz (mert akkor eleve minek remake-lik, egyszerűen elég lenne leadni újra a régit).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem ettem még fugut, és sok jót sem olvastam róla, a japánok mégis állítják, hogy isteni.

 

 

A remake-t én azért nem tiltanám be, mert olykor jól sülnek el (Battlestar Galactica, Légy, Godzilla), rossz film meg bármi lehet. Ennyi erővel a folytatásokat is be kéne tiltani akkor már, meg az előzményeket is. Az eredeti így is, úgy is érintetlen marad. De remake amúgy sem lehet ugyanaz, mint az eredeti, hiszen mások készítik más korszakban, más technológiával. Másságában legyen ugyanolyan jó, de nem lehet ugyanaz (mert akkor eleve minek remake-lik, egyszerűen elég lenne leadni újra a régit).

 

Na álljunk meg.Minek a remake?Nincs ötlet új filmre?Gondold el ,hogy a Stars warst újra forgatják.Rettenetes gondolat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na álljunk meg.Minek a remake?Nincs ötlet új filmre?Gondold el ,hogy a Stars warst újra forgatják.Rettenetes gondolat.

Miért? Ha megfelelő idő elteltével, és jól csinálják meg (megfelelő színészek, jó rendező, stb...), akkor csak jó sülhet ki belőle, még akkor is, ha nekünk furcsa lenne (lesz). Más kérdés, ha csupán egy újabb bőrt akarnak lehúzni a témáról, és összevágnak egy nagy rakás szemetet a történet alapjaiból...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na álljunk meg.Minek a remake?Nincs ötlet új filmre?Gondold el ,hogy a Stars warst újra forgatják.Rettenetes gondolat.

A remake elméletben a kor szelleméhez igazítása, témájának újragondolása egy adott (általában sikeres) műnek. Szükségessége annyi, mint egy fölösleges folytatásnak és körülbelül ugyazon okból is születnek. De nem lehet rávágni, hogy minden remake rossz, mint ahogy minden folytatás sem rossz. Sőt, olykor sokkal jobbak, mint az eredeti, máskor pedig tökéletesen sikerül átültetni az adott művet a kor szellemébe, anélkül, hogy azon csorba esne. Az előbbire remek példa a Battlestar Galactica, ahol tényleg csak a cylon vs ember téma, a karakterek nevei (a változtatás oly mértékű, hogy Starbuck eredetileg férfi volt) és kb. az űrhajó formája maradtak meg, minden mást újragondoltak. És sokkal jobb lett, mint az eredeti. Az utóbbira pedig remek példa az Ocean's Eleven, ahol mind az 1960-as, mint a 2001-es film remek. Van a Ben Hur, aminek eredetijét remake-ték '25-ben és '59-ben is, és pont a harmadik lett a legjobb.

A Star Warsot nem fogják remake-ni, legalábbis nem a közeljövőben. Egyrészt, a korhoz lett igazítva 1997-ben az ep4-5-6, másrészt a másik fele e generációs. Mivel összefüggő, remakelni csak egyszerre lehetne mind a hatot, viszont ilyen vállalkozás ritkán van (filmeknél speciel egyről sem tudok). Azon túl, nem Hollywoodé a jogok, hanem a Lucasfilmé, Lucas pedig nem hiszem, hogy rábólint erre.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előbb megnéztem DVD-n újra a Vasembert. :) Hát még mindig fantasztikusan jó film. Annyira rendben van minden téren amit csak megkívánhat maga után, hogy nálam nagy versenyben van az év filmje címért. :D Még a Hihetetlen Hulk DVD kiadását várom oszt jöhet az összevetés a képregényfilmek idei termése terén. :D Eddig Vasemberé az első hely. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Le lehet úgy védeni, hogy a halála után egyszerűen nem lehet hozzányúlni.

Szerintem készpénznek vehetjük (ha már Oldie pénzről beszélt :)), hogy ezt a dolgot Lucas nem bízza a véletlenre. Szerintem már biztos megtett minden lépést, hogy megőrizze a művét a halhatatlanságnak, éppen úgy, ahogy most van (no, legfeljebb ő még változtathat rajta persze, ha akar). Még a gyerekeinek sem lesz joga hozzányúlni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem készpénznek vehetjük (ha már Oldie pénzről beszélt :)), hogy ezt a dolgot Lucas nem bízza a véletlenre. Szerintem már biztos megtett minden lépést, hogy megőrizze a művét a halhatatlanságnak, éppen úgy, ahogy most van (no, legfeljebb ő még változtathat rajta persze, ha akar). Még a gyerekeinek sem lesz joga hozzányúlni. :D

Ha ő nagyon le akarná védetni a SW "logót", akkor már útját állta volna a sok EU-s könyvnek is. Én nem nagyon hiszek abba, hogy ő megálljt parancsolna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ő nagyon le akarná védetni a SW "logót", akkor már útját állta volna a sok EU-s könyvnek is. Én nem nagyon hiszek abba, hogy ő megálljt parancsolna.

A könyvek egész más dolog, mint a saját filmjei. Előbbiek kiegészítik az SW-univerzumot, míg az utóbbiak alkotják a gerincét. Az alapfilmek stílusát, történetét - megfelelő keretek között persze - fel lehet használni, de itt az előbb arról volt szó, hogy hagyná-e, hogy hozzányúljanak a filmjeihez, akár remake formájában. Szerintem nem hagyná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Help! Keresek egy filmet, angol címe "Tadpole and the whale" nálunk Ebihal és a bálnák néven adta annak idején az Msat. Az Imdb -n a "buy at Amazon" link inaktív volt.... Van valami ötlete valakinek, hogy hol szerezhetném be? EBayen a címmel próbálkoztam németül, franciául, angolul, nem talált semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.