Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Bár az új keletű szinkronokat baromira nem szeretem, de szerintem Jack hangját eltalálták. Köszönő viszonyban sincs Depp hangjával, de egyrészt, még mindig hülyeségnek (szabadon behelyettesíthető ennél csúnyább szó is :)) tartom ugyanazt a hangot elvárni két különböző embertől, másrészt, megadja a karakternek azt a bohókás, enyhén elmebeteg tónust, ami Jackre jellemző. Engem jobban zavar, hogy Barbossa nevével is hadilábon álltak, meg, hogy a részek között megváltozott egyik-másik karakter hangja (köztük Barbossáé). Plusz a szöveg, ami néhol hát... tragédia. Kedvencem, mikor Jack fegyvert fog Willre, és azt mondja: "Nem akarlak lelőni." Na most, ez az eredetiben ugye úgy hangzik, hogy: "Nem neked szánom ezt a golyót." Azért nem mindegy, ismerve annak a fegyvernek a múltját, és Jack szándékát.

 

Jack, olyan pökhendi, teljesen más karaktert ad neki.

Jack angolul is elég pökhendi. Nem véletlen ragaszkodik akkor is a kapitány megszólításhoz, amikor éppen hajója sincs (vagyis az esetek nagy többségében), állítja be magát a legjobb kalóznak, mesél állandóan a saját hőstetteiről, stb. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senki se várja el ugyanazt a hangot a szinkronszínésztől, én csak azt mondom hogy az a karakter amit ő hoz az kevésbé vicces.

 

Én épp az elmebetegséget hiányolom a szinkronos karakterből, az eredetiben Jack beszélni alig tud. És én a pökhendiség alatt a beszédstílust értem, ami nem található meg Depp hangjában - ami nem is lenne baj, csak szerintem rém idegesítő. A szerethetőség hiányzik belőle.

 

És ami a legfontosabb, hogy a szinkronos verzióban úgy beszél Jack mint egy langyi hajszobrász, míg Deppnek full kalózos a stílusa.

 

Csak Depp zseniális alakítása csorbul ezáltal, ami szerintem egyáltalán nem jön át magyarban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Obi, le vagy szavazva. Amúgy meghallgatva ezt a videót, jó az eredeti hang is, de én már megszoktam a szinkront, és tetszik is. :) Ma ESTE:

TÚDÚ TÚ DÜDŰ DŰ,

TU DU TÚ DÜ DÜ DŰ,

TU DU TŰ TÜ TÜ TÚ,

TŰ TÚ TÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ!!!! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv!

 

Elmentem a Karibra megvenni a jegyeket ma estére... és látom, hogy a PalaceCinemas (Nyíregyháza) mozink CinemaCity lett. Állítólag május 2-án történt meg a tulajdonosváltás. És már CinemaCity-s jegyeket kaptam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én holnap akartam menni, de a kedvenc mozimban csak 3D-ben adják :( miért nem tudják 2D-ben adni? :angry:

Az arénához meg gyalogolni kell :( Remélem később adjék majd 2D-ben is, bár nem hiszem.

Oké, ez már a luxus teteje. Nem elég, hogy válogatnak, hogy 2D vagy 3D, feliratos vagy szinkronos, még a gyaloglástól is leszárad a lábuk. :roll: Azért kényelmesek vagytok ti ott Budapesten, halljátok-e? Nekünk itt vidéken van annyi, hogy nesze paraszt, örülj, hogy egyáltalán megnézheted moziban. Nem, hogy még szinkronos, vagy 3D... 3D... a Star Treket még 1D-ben sem adták itt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Király Attila nagyon jó hangot kölcsönöz Jacknek. Igaz, hogy én csak magyarul nézek filmeket.

A másik meg az, hogy aki megszokta a magyart, annak nem szerencsés egyszer csak angolul néznie, nem fog neki annyira tetszeni. (Pl. klasszikus SW nekem)

Viszont az is igaz, hogy a színész nem csak a látnivalót teszi a filmbe, hanem a hangját is, ami elveszik rendszerint a szinkronnál és az is furcsa, hogy Deppet én már vagy 5 hanggal hallottam (Lippai, Stohl, Nagy, Hujber, Király) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Honnan? :P A Keleti metrótól kb. 10 perc, annyi nem sok :)

A Stadionoktól is annyi. 10 perc meg igenis sok :)

De van egy jobb magyarázat: Lekésném a hazafele buszt, ha oda mennék, és ezért várhatnék másfél órát. Remélem ebbe nem köttök bele :D

Sőt még 1 kifogás: Arénában mindig sokan vannak, én meg nem szeretem ha emberek vesznek körül. Jó-jó, persze lehet jönni azzal, hogy körbe foglaljam le a helyeket, de... :D

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem kötök bele semmibe. Ahogy fent lesz a br-rip azonnal megnézem itthon. :D Persze ez minimum 4 hónap.

 

Phobos: Hogy neked milyen piszlicsáré bajaid vannak? :D Gyere egyszer velem szombat este buliba decemberben. Anno óránként járt az éjszakai. ha az orrod elől ment el akkor vagy megfagysz, vagy gyalogolsz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjöttem a filmről. Szinkron rendben volt (de nekem egyébként is csak nagyon ritkán van bajom a szinkronokkal úgy általában is... nem követem ezt a "fúj szinkron" divatot). A 3D egész jó volt. A film tetszett. Szórakoztatott, két haverommal jókat nevettünk a poénokon. Az új rendező egész jó munkát végzett. Nem tudnám besorolni az új részt tetszési index szerint, mert én egyébként sem szoktam több részes filmeknél rangsorolni (Pl: Star Wars-nál és Matrix-nál sem rangsorolom a részeket).

 

U.i.: A stáblista után a plusz jelenet is nagyon jó volt! :D érdemes megvárni. (Természetesen senki sem maradt a végéig, a stáblista alatt kiment mindenki a teremből, csak én és a két barátom maradtunk végig... bár ez általában mindig így van :D )

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjöttem a filmről. Szinkron rendben volt (de nekem egyébként is csak nagyon ritkán van bajom a szinkronokkal úgy általában is... nem követem ezt a "fúj szinkron" divatot)

Ez nem divat, hanem inkább elvi kérdés. Én pl azért nézem inkább feliratosan a filmeket, mert úgy gondolom, hogy a szinkron megcsonkítja a színészek játékát, ami elég sokat számít a film szempontjából. Divatnak legfeljebb azért tűnhet, mert manapság (szerencsére) egyre több magyar tud angolul, és az ilyenek igen jelentős hányada szívesebben nézi meg eredeti formájában a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem divat, hanem inkább elvi kérdés. Én pl azért nézem inkább feliratosan a filmeket, mert úgy gondolom, hogy a szinkron megcsonkítja a színészek játékát, ami elég sokat számít a film szempontjából. Divatnak legfeljebb azért tűnhet, mert manapság (szerencsére) egyre több magyar tud angolul, és az ilyenek igen jelentős hányada szívesebben nézi meg eredeti formájában a filmet.

 

Még mielőtt félreértesz én is tudok angolul egyrészt, másrészt én is nézek feliratosan sorozatokat vagy filmeket, sőt sokszor felirat nélkül!

De attól még magyar vagyok és szeretem az anyanyelvem (és SOKKAL jobban, mint bármilyen idegen nyelvet!)... és NAGYON SOK magyar szinkronhang van, amiket szeretek.... másrészről meg én igenis rengeteg olyan emberrel találkoztam, aki divatból fikázza a szinkront, és lenézi azokat, akik szinkronosan néznek bármit is.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mielőtt félreértesz én is tudok angolul egyrészt, másrészt én is nézek feliratosan sorozatokat vagy filmeket, sőt sokszor felirat nélkül!

De attól még magyar vagyok és szeretem az anyanyelvem (és SOKKAL jobban, mint bármilyen idegen nyelvet!)... és NAGYON SOK magyar szinkronhang van, amiket szeretek.... másrészről meg én igenis rengeteg olyan emberrel találkoztam aki divatból fikázza a szinkront, és lenézi azokat, akik szinkronosan néznek bármit is.

Ez nem változtat a tényen, hogy a magyar szinkron már köszönő viszonyban sincs a régi minőségével. Hogy valaki divatból fikázza a szinkront, az egy idióta, de sajnos, egyben igaza is van (még ha nincs is tisztában ennek az igaznak a mibenlétével :)).

És ehhez köze nincs a magyar nyelv szeretetéhez, mert én is szeretem, de egyik-másik szinkron a nyelvünk megcsúfolása. Persze, tisztelet a kivételnek, mert azért ma is készülnek jó szinkronok (a mesékhez meg szerintem még mindig kiválóakat készítünk).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

U.i.: A stáblista után a plusz jelenet is nagyon jó volt! :D érdemes megvárni.

Köszi, hogy szóltál, nem tudtam, hogy meg kell várni a végét. Holnap délután megyünk az IMAXbe, jegy foglalva, már csak nézni kell :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem változtat a tényen, hogy a magyar szinkron már köszönő viszonyban sincs a régi minőségével. Hogy valaki divatból fikázza a szinkront, az egy idióta, de sajnos, egyben igaza is van (még ha nincs is tisztában ennek az igaznak a mibenlétével :)).

És ehhez köze nincs a magyar nyelv szeretetéhez, mert én is szeretem, de egyik-másik szinkron a nyelvünk megcsúfolása. Persze, tisztelet a kivételnek, mert azért ma is készülnek jó szinkronok (a mesékhez meg szerintem még mindig kiválóakat készítünk).

 

 

Dzséjt ... a sajnálatos minőségromlás vitán felül áll... (SAJNOS... de én nem is erről beszéltem.)... de ne érezzem már magam hülyének, mert szeretem alapvetően a szinkronokat egy olyan korban, amikor azt nem szokás....

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, hogy szóltál, nem tudtam, hogy meg kell várni a végét.

Az összes Karib-tenger végén van meglepi :)

1) A majom elcsór egy aranyat és zombivá válik

2) A maja szerű embereknél a kutya lesz a főnök

3) William partra száll 10 év múlva Elizabethhez és a fiához

 

Ha valamimelyikben hiba van, szóljatok, mert emlékezetből írtam ezeket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt ... a sajnálatos minőségromlás vitán felül áll... (SAJNOS... de én nem is erről beszéltem.)... de ne érezzem már magam hülyének, mert szeretem alapvetően a szinkronokat egy olyan korban, amikor azt nem szokás....

Hát ne érezd. :) Ne törődj a divatfikázókkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az összes Karib-tenger végén van meglepi :)

1) A majom elcsór egy aranyat és zombivá válik

2) A maja szerű embereknél a kutya lesz a főnök

3) William partra száll 10 év múlva Elizabethhez és a fiához

 

Ha valamimelyikben hiba van, szóljatok, mert emlékezetből írtam ezeket :)

Jól írad, de valaki spoiler gomb mögé rejtve leírhatná a 4-es végső jelenetét is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.