Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Száz szónak is egy a vége, soha nem értettem a hisztit. Pláne ha filmről, játékról, könyvről... VAGYIS az élethez nem szervesen és szorosan kapcsolódó dologról van szó. :)

Ehem... Szinkron! Az sem szerves és szoros része az életnek, valaki mégis nagy feneket tud neki keríteni. :P:) Ugyanerről van szó a mi esetünkben is. Van aki aztán túl tud lépni ezen, mint én. Van, aki esélyt sem ad a filmnek.

 

Örülök, hogy tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg egy franchise pénzt termel, addig Hollywood folytatja.

 

Most olvastam, hogy jövőre indul a T5 forgatása. Állítólag úgy döntöttek nem bolygatják meg egy esetleges reboottal a dolgokat és a Megváltástól folytatják inkább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam, hogy jövőre indul a T5 forgatása. Állítólag úgy döntöttek nem bolygatják meg egy esetleges reboottal a dolgokat és a Megváltástól folytatják inkább.

Ezt én alapjáraton jó ötletnek tartom. Nem volt olyan rossz a TS, és még jobb dolgot ki lehetne hozni belőle. De kíváncsian várom, ki lesz a hetedik John Connor. :):roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehem... Szinkron! Az sem szerves és szoros része az életnek, valaki mégis nagy feneket tud neki keríteni. :P:) Ugyanerről van szó a mi esetünkben is. Van aki aztán túl tud lépni ezen, mint én. Van, aki esélyt sem ad a filmnek.

 

Örülök, hogy tetszett.

 

Igen, feljött a téma vagy 2x az ittlétem alatt (bő 6 év) amikor elmondtam a véleményem a szinkronról, de akkor sem hisztizve és nem úgy, hogy az életem múlik rajta. :P:peace: Szóval szerintem nem a legjobb a párhuzam... :P:);)

 

Ezt én alapjáraton jó ötletnek tartom. Nem volt olyan rossz a TS, és még jobb dolgot ki lehetne hozni belőle. De kíváncsian várom, ki lesz a hetedik John Connor. :):roll:

 

Úgy.. úgy! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prometheus vélemény:

 

Megvolt a film 15:00-kor, Pécsen.

Hiába volt a sok negatív vélemény, én kellemesen csalódtam és jó filmnek tartom a Prometheus-t.

Nagyon érezni Ridley Scott keze nyomát, de leginkább, azt, hogy nem egy újhullámos rendező készítette.

Régi vágású sci-fi lett, mely tényleg hiánycikk.

És most jön a java.

Szerintem nagyszerűen elfér az Alien-univerzumban és tulajdonképpen az Alien c. film magvait is ügyesen tartalmazza.

Amit másképp kellett volna szerintem:

 

 

Az archeológusi tevékenység eléggé semmilyen az elején, valahogy nem illik a film hangulatához.

Vickers az én verziómban túlélte volna a derelict lepottyanását és a Jockey-burster nyomta volna be pofiját a hibernáló kamrájának oldalán és ez lett volna a slussz-poén.

Megőrizték volna ezzel a "a szörny a végén visszatér" hagyományt is.

De jó volt így is, nem volt szájbarágós és ez jót tett neki.

A Space Jockey(-k) mérete nem bántotta a szemem, egy jelenet volt amiben érdemben össze lehett volna hasonlítani, de ott meg megoldották a kameraállásokkal.

És mikor David meg korábban belép a terembe és pár áll az ajtónál mumifikálódva, akkor David konkrétan derékig ér nekik.

Tetszett az izzadó effekt az alien dns-t tároló kapszulán, egy az egyben, mint az Alien-ben a tojáson.

De mit csinál majd szegény kis dög egymaga. Őt sajnálom a legjobban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár moziba nem szeretnék elmenni, de érdekel, így a Prometheus apropóján kérdezném, hogy az említett filmben szereplő univerzumhoz mely filmek kapcsolódnak? Bármilyen furcsa (révén, hogy alapművek), de egyedül az Alien 1. részéhez (A nyolcadik utas: a Halál) volt szerencsém, még jó pár évvel korábban. Viszont tudom, hogy akad még 3 rész, illetve ott a Predator filmszéria és a crossover-szerű Alien vs. Predator 1-2.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Furcsán hangzik, de érdemes megnézni az összes filmet, ami ide sorolható (igen, még az AVP-ket is) DE, mivel Ridley Scott filmje a Prometheus és a '79-es ALIEN (A nyolcadik utas: a Halál) is Ridley Scott filmje... és ebben a filmben tűnik fel egy lény, amire a Prometheus helyezte a cselekmény fő történeti szálát. Szóval az ALIEN-t érdemes elsősorban megnézni hozzá. Egyébként minél többször nézem meg az ALIEN filmeket, annál inkább kerül első helyre az ALIEN, pedig eddig egyértelműen az ALIENS volt az első helyen személyes listámon. A két Ridley film együtt (ALIEN és Prometheus) pedig egyszerűen mesteri!

 

Ha elfogadsz egy tanácsot... megnézed moziban a Prometheust... nagyon megéri! De remélem neked nem lesz közben vesegörcsöd!

 

Megjegyzés: Predator filmeket csak az AVP filmek kapcsán érdemes megnézni, illetve azért, mert JÓ filmek (inkább ezért!!! :))... de a Prometheushoz az ég egy világon semmi közük nincs, sem a többi ALIEN filmhez!

 

Tehát ha rám hallgatsz, akkor megnézed a következő filmeket:

 

- ALIEN (Ridley-i remekmű... csak úgy mint a Prometheus - szvsz)

- ALIENS (ez Cameron-i alapmű, már csak ezért is vétek kihagyni!!)

- ALIEN3 (David Fincher stílusa remekül átjön a nyáladzó idegen történetének harmadik felvonásán... kifejezetten kedvelem ezt a részt)

- ALIEN RESURRECTION (hát, nem rossz film, de már nem adja úgy, mint a korábbi filmek... nem érdemes igazából kihagyni a sorból, legalább 1x érdemes megnézni, ha már az első 3 részt is letolta az ember)

 

- Predator (mert jó film + Schwarzenegger!)

- Predator 2 (szintén jó film)

- Predators (magyar rendező filmje, vegyes kritikát kapott, de szerintem kifejezetten jó lett)

 

És az adu ászok:

 

- AVP (hmmm, sokan rühellik, nekem nincs komoly bajom vele ... egy alternatív sztorinak teljesen oké... szvsz)

- AVPR (na ezzel a résszel már vannak gondjaim.... teljes mértékben felejthető)

 

És ugye a PROMETHEUS! Kötelező jelleggel moziban nézős fantasztikus hangulatú is iszonyú jó élményt nyújtó sci-fi! Csak ajánlani tudom! :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár moziba nem szeretnék elmenni, de érdekel, így a Prometheus apropóján kérdezném, hogy az említett filmben szereplő univerzumhoz mely filmek kapcsolódnak? Bármilyen furcsa (révén, hogy alapművek), de egyedül az Alien 1. részéhez (A nyolcadik utas: a Halál) volt szerencsém, még jó pár évvel korábban. Viszont tudom, hogy akad még 3 rész, illetve ott a Predator filmszéria és a crossover-szerű Alien vs. Predator 1-2.

 

Semelyik. Tényleg igaz az ahogy ez a film NEM Alien-előzmény. Talán a film 0,1 % utal rá a többi nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem legalább az ALIEN első részét érdemes megnézni hozzá, és nem értek veled teljesen egyet, szerintem beilleszthető az ALIEN univerzumba. ;) De egyébként mi a részletes véleményed a filmmel kapcsolatban Frenkie? Érdekelne!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem legalább az ALIEN első részét érdemes megnézni hozzá, és nem értek veled teljesen egyet, szerintem beilleszthető az ALIEN univerzumba. ;) De egyébként mi a részletes véleményed a filmmel kapcsolatban Frenkie? Érdekelne!

 

 

Még nem tudom sajna. Valami borzalmasan jót láttam de nem tudom megmagyarázni mert a TITKOT a filmben nem fedték fel.

 

Aki már látta annak a TITOK

 

 

Miért akartak minket kiírtani 2000 évvel ezelött, azaz a film idejéhez viszonyítva időszámításunk után 93-ban? Mert ok hogy napjainkban lehet magyarázni azzal hogy nem érdemeljük meg sz életet mert szennyezzük a környezet pusztítjuk a Földet. De régen? Zseniális húzással megágyaztak a 2. résznek.

 

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, köszi a válaszokat! :)

 

Nem kizárólag a Prometheus kapcsán kérdeztem, mert már régebb óta tervezem megnézni az alábbi filmeket. Múltkor FlóriBá egyik plakátja kissé bekavart, amin a két filmsorozat címszereplő lényeire nagy mértékben hasonló alakok voltak, de elvileg teljesen másról van szó. Nagyon nem szeretnék Asylumos "alkotásokba" botlani (már ha készült egyáltalán ezek kapcsán), kétszer már megszívtam velük.

 

Tehát, (csak hogy teljesen tiszta legyen) az Alien 4 része, a Predator 3 része, a 2 AVP és a Prometheus kapcsolódnak egymáshoz (még ha minimálisan is)?

 

 

Predatoros tapasztalatom még az Aliennél is minimálisabb. Schwarzenegger egyáltalán nem rémlik, ellenben Danny Gloverrel, aki Halálos fegyver-fanként annál inkább megmaradt bennem. Az AVP 1. részéből láttam még néhány jelenetet, de ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban is van igazság, amit Frenkie mondott.... a Prometheus bemutatása előtt már hónapokkal mondták a készítők, hogy egy Alien univerzumban játszódó nem kifejezetten Alien előzmény film lesz a Prometheus, de a lény "DNS"-e megtalálható lesz a filmben. Nos meglátásom szerint ez a "DNS" több értelemben is jelen van a filmben (pl utalások és kikacsintások az Alien filmekre, stb...) éppen ezért ajánlatos letudni a 4 Alien filmet legalább, mert jobb élményt fog szeirntem nyújtani a film.. és esetleg még az AVP 1. részét hozzá Wayland miatt.

 

Danny Gloverr a Predator 2-ben játszott, ő is nagyon jó volt csak úgy mint a többi Predator filmben főszerepet alakító színész.

 

Vannak utánzatok, szóval vigyázz, de amiket felsoroltam mind hivatalos FOX által kiadott filmek... szóval ezeket megnézheted!

 

A Prometheus és a beszélgetés róla meghozta a kedvemet a Ridley Scott féle ALIEN-hez :P bár ahogy magamat ismerem ez lavinát fog elindítani és letolom az összes AU-ba tartozó filmecskét :P:D

 

---------

 

Emlékszem, mikor első alkalommal láttam az ALEIN-t, még jócskán gyerekként, de nem emlékszem már, hogy pontosan hány éves voltam (marhára nem mostanában volt). Mikor Dallasék bementek az LV-426-on (akkor még feltérképezetlen bolygó) idegen űrhajóba és egy hatalmas irányítókamra szerű helységbe érve középen egy óriási alak megkövesedett holttestére bukkantak, ami rendkívül rejtélyesen nézett ki és mellkasán egy nagy lyuk tátongott, ahol a csontok kifelé görbültek. Ez a jelenet hihetetlen élményt nyújtott nekem már akkor, és azóta is mindig, mikor megnéztem ezt a részt. Az idegen űrhajó látványától is "lábrázást" kaptam annyira érdekelt, hogy milyen faj lehet ez az óriási rejtélyes alak. És nagyon sajnáltam, hogy a többi ALIEN film egyáltalán nem foglalkozott ezzel, pedig szerintem rohadtul nem tartozott az elhanyagolható dolgok közé... és most végre újra azt az érzést éreztem a Prometheus megtekintése közben, amit annak idején érzetem, mikor első alkalommal láttam a Space Jockey-t és az idegen űrhajót. És én ezt vártam gyerekkorom óta. Köszönöm Ridley Scott!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már alakulnak a dolgok várom az írásod ;)

 

 

Olyan érzésem van amióta vége lett(azóta ezen jár az agyam) hogy mindenre fény derült szinte de van amire nem és ezen agyalok. Próbálom összerakni az Alienes utalást is. Nem tudok spoiler nélkül erről írni. ja és az Alien -fanoknak semmi okuk panaszra. Semmilyen levesbe nem köpött bele a film és nagyon jó magyarázatokat adott. Férfitársaknak meg azért is érdemes megnézni mert Noomi Rapace nem éppen csúnya nő és mutatják párszor lenge öltözékben. :D

Annyit még hozzátennék hogy a film szerkezete nagy vonalakban követi az Alien 1-ét.

 

 

Ok az a Alienek kisérletek eredményei, gondolom sok dns-el próbálkoztak. DE. Hogyan lett belőlük tojásban kikelő arctámadó? Mert a Space Jockeyk ugye nem éppen tojásokat vittek hanem vázákat melyben csak a dns volt amivel átváltoznak az emberek(ha megiszzák őket pezsgővel). És ha ezen megfertőzött egyedek közösülnek egy emberrel akkor abból egy (kezdetben kicsi) majd k*rva nagy arctámadó fejlődik. Na most a film világosan megmondja hogy rengeteg ilyen hajó van gondolom sok bolygón hoztak létre életet, majd írtani akartak azért volt annyi váza is. Tehát a fő kérdésem. Hogyan alakultak tojásban kikelő arctámadókká a xenok? Egy magyarázatot találok. Hogy az az űrhajó mely lezuhant az lv 426-on az más katonai kisérleti telepről indult. Gondolom több ilyen volt a Jockeyknak és azon telepen ahonnan ez a hajó jött már eljutottak a tojásokig. Tehát az alapanyag azonos volt kiadták több telepnek és mindenki jutott amire tudott.

A lényeg hogy tökéletes magyarázatot kaptunk a xenok létére, minden klappol. Mert ugye eddig az volt a gáz hogy hogyan repkedtek az űrben: Nem igazán civilizált népség aki űrhajókat épít.

 

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a kérdés Dzséjtnek szólt, azért leírom, amit én gondolok. Meglátásom szerint nincs. Hallottam ugyanis olyat, hogy ha a királynő elpusztul akkor a kaptár egyik egyede átalakul királynővé. Ebből nekem az jön le, hogy megtermékenyítésre nincs vagy nem feltétlenül van szükség. De valóban Dzséjt a nagy titkok tudója ebben (is) ;)

 

Frenkie örülök, hogy tetszett a film.. és egyet is értek veled a leírtakkal! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a kérdés Dzséjtnek szólt, azért leírom, amit én gondolok. Meglátásom szerint nincs. Hallottam ugyanis olyat, hogy ha a királynő elpusztul akkor a kaptár egyik egyede átalakul királynővé. Ebből nekem az jön le, hogy megtermékenyítésre nincs vagy nem feltétlenül van szükség. De valóban Dzséjt a nagy titkok tudója ebben (is) ;)

 

Frenkie örülök, hogy tetszett a film.. és egyet is értek veled! :)

 

Köszi.

 

Amit még kiemelnék az Fassbender játéka. Ez a fazon elképesztően jó színész. Annyira jól nyomta a robotot hogy tényleg elhittem hogy az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fassbenderre először az X-men - Az elsők-ben figyeltem fel. A fiatal Magnetóként kifejezetten jól működött, de David bőrébe bújva valami egészen elképesztőt nyújtott. Oscart neki!

 

Nem tudom, szerintem nincs szüksége szexre a szaporodáshoz, de már én is kíváncsian várom, hogy mit fog mondani Dzséjt! :)

Ami a biosz érettségit illeti, nekem 5-ös lett anno :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fassbenderre először az X-men - Az elsők-ben figyeltem fel. A fiatal Magnetóként kifejezetten jól működött, de David bőrébe bújva valami egészen elképesztőt nyújtott. Oscart neki!

 

Nem tudom, szerintem nincs szüksége szexre a szaporodáshoz, de már én is kíváncsian várom, hogy mit fog mondani Dzséjt! :)

Ami a biosz érettségit illeti, nekem 5-ös lett anno :P

 

 

Nézd meg az Eden Lake-t. Ott sem semmi amit alakít, de a Shame-t várom még. Nálam simán Dicaprio szintjén van mint színész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam simán Dicaprio szintjén van mint színész.

 

Mondasz valamit!

 

Eden Lake? Valamiért kimaradt eddig... de pótolom, köszi az ajánlást! :)

 

Nabo... menni fog az! ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így laza egy nap után is a Prometheus sima agyban maradós darab... nem azért, mert új dolgokat vetne fel a gondolkodás, mert az előzetes spoilerekből és a filmből minden fontosabb dolog lejött (oké, a pár logikai bakit nézzük el, az összhatáshoz képest nem ezen csúszna el számomra a film), de összességében tényleg az a darab, amin így jó filózni. Tipikusan agyba beevős darab, amiből így egyes jelenetek csak így önmaguk miatt is jó szívvel maradnak meg.

Az újranézés (és újra, újra) garantált...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alien 1. része kipipálva, érdekes módon, most sokkal jobban tetszett, mint első alkalommal. Holnap folytatom is tovább.

 

Viszont újabb kérdés merült fel bennem... mi a helyzet a rendezői változattal/változatokkal (mert mind a 4 filmhez készült, ha jól értesültem). Utánaolvastam a filmnek, és mint kiderült, 2003-ban Ridley Scott készített egy rendezői változatot, amiből kivágta az "időhúzósabb" jeleneteket, és megtoldotta néhány újjal is. Bár Scott állítólag a régebbi, 1979-es verziót tartja víziói tökéletes megvalósulásának.

A második rész már negyed órával hosszabb... A harmadik bővített verziójáról csak azt olvastam, hogy teljesen újraértelmezi a filmet. Konkrétumokat nem akartam olvasni, legyen némi meglepetés is a cselekményt illetően.

Sajnos (?) nekem a mozis változat van meg az eddigi 2 részből, amire szert tettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak 5 John Connort számoltam össze. Kik voltak pontosan? :hmm:

Michael Edwards -> T2 öreg John

Edward Furlong -> T2 tini John

Dalton Abbott -> T2 bébi John (ő amúgy Linda Hamilton gyereke)

Nick Stahl -> T3

Christian Bale -> TS

Thomas Dekker -> TSCC tini John

John DeVito -> TSCC kisfiú John (őt én is kifelejtettem, szóval a T5-ben már a nyolcadik Connor lesz)

 

Semelyik. Tényleg igaz az ahogy ez a film NEM Alien-előzmény. Talán a film 0,1 % utal rá a többi nem.

0,1%? He? Lássuk csak:

 

- Űrutas

- Űrutas hajó

- Űrutas bázis

- Weyland Társaság az Alienses logo másolatával (a nagy W-s, nem pedig az Alienes szárnyas változat, ráadásul abban Weylan volt, itt viszont maradt az Aliens-ben megszületett Weyland)

- Peter Weyland

- LV-223 (Alienses terminus; ráadásul elviekben ugyanabban a naprendszerben - Zeta II Reticuli - játszódik, ahol az LV-426 is van)

- A film végén egy Jockey-burster xeno-imitátor.

- Shaw utolsó mondata szinte egy az egyben Ripley utolsó mondata az Alienből (és az Alien3-ból).

- David ugyanolyan fehérszmötyis android, mint Ash, Bishop és Call (és poén, még tejet is iszik, de továbbra sem tej folyik ám az ereiben :)).

- Az űrutazáshoz kellenek a hibernátorok (melybe ugyanolyan ruhákba bújnak bele, mint az Alienben) és a Prometheus belseje sok mindenben hasonlít a Nostromo belsejére.

- A film fő cselekménye 29 évvel játszódik az Alien előtt, szóval enyhén szólva is előzménye.

- Az eredeti tervekből is visszaköszönt sok minden: piramis, H. R. Giger eredeti arcmászó terve, az edények, a fekete szmötyi.

Azért ez egy hangyányit több, mint 0,1%.

 

 

 

Miért akartak minket kiírtani 2000 évvel ezelött, azaz a film idejéhez viszonyítva időszámításunk után 93-ban? Mert ok hogy napjainkban lehet magyarázni azzal hogy nem érdemeljük meg sz életet mert szennyezzük a környezet pusztítjuk a Földet. De régen? Zseniális húzással megágyaztak a 2. résznek.

 

 

Szerintem pont azért, amit David mondott: mert megtehették. Amúgy sem hiszem, hogy egy 2000 éve halott csapat motivációira magyarázatot lehetne adni. Az egyetlen, akit megkérdezhettek volna, anyuka lett. :)

 

 

 

Ok az a Alienek kisérletek eredményei, gondolom sok dns-el próbálkoztak. DE. Hogyan lett belőlük tojásban kikelő arctámadó? Mert a Space Jockeyk ugye nem éppen tojásokat vittek hanem vázákat melyben csak a dns volt amivel átváltoznak az emberek(ha megiszzák őket pezsgővel). És ha ezen megfertőzött egyedek közösülnek egy emberrel akkor abból egy (kezdetben kicsi) majd k*rva nagy arctámadó fejlődik. Na most a film világosan megmondja hogy rengeteg ilyen hajó van gondolom sok bolygón hoztak létre életet, majd írtani akartak azért volt annyi váza is. Tehát a fő kérdésem. Hogyan alakultak tojásban kikelő arctámadókká a xenok? Egy magyarázatot találok. Hogy az az űrhajó mely lezuhant az lv 426-on az más katonai kisérleti telepről indult. Gondolom több ilyen volt a Jockeyknak és azon telepen ahonnan ez a hajó jött már eljutottak a tojásokig. Tehát az alapanyag azonos volt kiadták több telepnek és mindenki jutott amire tudott.

A lényeg hogy tökéletes magyarázatot kaptunk a xenok létére, minden klappol. Mert ugye eddig az volt a gáz hogy hogyan repkedtek az űrben: Nem igazán civilizált népség aki űrhajókat épít.

 

Na akkor az én verzióm erre.

 

Ami miatt tetszik a Prometheus magyarázata, hogy az alienek eredetére nincs konkrét válasz. Amit a filmben látunk az NEM xenomorph. A xenomorph ugyanis egy királynő által rakott tojásban kezdi az életét - a tojás maga az első élő fázis -, amiből kikel egy KICSI arctámadó, ami belepetézik egy vele méreteben kompatibilis arcú lénybe. (Apropó, bár nem igazán tetszik, hogy az Űrutasok emberek - olyan elcsépelt klisé ez -, így legalább érthető, hogyan cuppant az arcára egy az LV-426-on.) Ezután kikel egy mellkasrobbantó fejlődésének egyik fázisában, ami felnő, és dolgozó/katona vagy királynő lesz belőle. Pont. Egy kifejlett xenonak pedig vannak olyan jellegzetességei, amik egyértelműen nincsenek meg a filmben látott lénynek. A fenti fázisok pedig alaposan ki lettek kerülve.

Szóval, a valódi xenomorphok léte még mindig nincs megmagyarázva, hál' istennek, remélem a folytatásokban sem lesz. Ha lesznek folytatások. (Kicsit remélem, hogy nem, ez a Shaw elmegy levadászni az Űrutasokat dolog olyan gagyi, főleg, mert béna karakter, Ripley árnyékába sem léphetne be.)

Szerintem a valódi xenok nem a kísérletek eredményei. Nem kizárható, de az az űrhajó évmilliókkal a Nostromo befutása előtt zuhant le. Még a Prometheus végzetét elhozó kísérleteket is jócskán megelőzte. Sőt, talán még a film elején látható "megtermékenyítést" is, vagy azzal egyidős esemény. Na most, az én fejemben az van, hogy az Űrutasok rátaláltak a xenokra, ahogy később mi, és ugyanúgy, ahogy mi akartunk, kísérletezni kezdtek velük. Ha ezek a Mérnökök tényleg ilyen agresszív malacok, a xenok tökéletesek lettek, lehettek a számukra. És innét a két út:

A) A xenok génjéből fejlesztették ki azokat a mumusokat, vagyis inkább a fekete szmötyit, amiket a Prometheusban láttunk. A szmötyi elég adaptív cucc volt, a kukacokból óriás savasvérű gilisztákat csinált, a geológusnak mondott mindenesből nem is tudom micsodát, a dokit is átalakította, Shawba meg átfejlődött. Adaptív, mint a xenok maga. Lehet, hogy ez belőlük származik, ez az a biolgóiai fegyver, amire a Weyland-Yutani Társaság is annyira vágyott.

B) A xenokat szállító hajó odaveszett és az Űrutasok sem találták meg, de xenot sem leltek többet. Ezért maguk próbálták meg reprodukálni a fajt. Ebben mondjuk azért kételkedem, mert ugye még mi is vettük a lezuhant hajó szignálját, akkor ők végképp megtalálták volna. Szóval szerintem az A a jó elmélet, jelenleg nekem ez tetszik a legjobban. Nem abból lettek a xenok, amit a filmben láttunk, hanem a filmben látottak lettek a xenokból.

 

 

Dzséjt egy tök random kérdés: a királynőnek szüksége van egy hím xenora hogy tojást tudjon rakni?

Nincs. A lények egyetlen célja a folyamatos túlélés. Ha szükség lenne egy hím egyedre, akkor itt már gubancok lennének, ha például csak egy példány létezik. Márpedig kezdetben mindig csak egy példány van. Tehát nincs. Erre a legjobb példa az Alien Ressurection, ott elég egyértelmű ez a dolog. Az AVPR-ben pedig "láthatod" azt is (valójában nem láthatod, de a készítők szándéka szerint abban egy fiatal királynő van), hogy milyen, amikor egy dolgozó királynővé evolválódik (bár ahol tényleg láthatod, az az Aliens vs Predator című 2010-es játék). Bár kicsit necces a dolog, de vannak alapjai az Alienben.

 

Viszont újabb kérdés merült fel bennem... mi a helyzet a rendezői változattal/változatokkal (mert mind a 4 filmhez készült, ha jól értesültem). Utánaolvastam a filmnek, és mint kiderült, 2003-ban Ridley Scott készített egy rendezői változatot, amiből kivágta az "időhúzósabb" jeleneteket, és megtoldotta néhány újjal is. Bár Scott állítólag a régebbi, 1979-es verziót tartja víziói tökéletes megvalósulásának.

A második rész már negyed órával hosszabb... A harmadik bővített verziójáról csak azt olvastam, hogy teljesen újraértelmezi a filmet. Konkrétumokat nem akartam olvasni, legyen némi meglepetés is a cselekményt illetően.

Sajnos (?) nekem a mozis változat van meg az eddigi 2 részből, amire szert tettem.

Változatos a helyzet. Cameron az Aliens bővített változatát tartja víziója megvalósításának. Scott és Jeunet a mozis változatokat. Fincher egyiket sem, szívből gyűlöli az A3-at, az SE változat elkészítésétől határozottan elzárkózott (sajnos, mert így van két gikszer vele).

Mindenképpen érdemes megnézni mindegyikből mindkét változatot. Aztán magad eldöntöd, melyiket találod jónak. Személy szerint én az Alien és az A3 esetén az eredeti és a kibővített keverékét tartom kánonnak (ezért is utálom Scottot, kivagdosott fontos részeket a filmből, és hozzátett megkérdőjelezhető fontosságúakat, miközben veri a tam-tam dobot... Illetve Fincher elzárkózása az A3-tól meg azért gáz, mert a film két legf*szább jelenetét gyökeresen megváltoztatták).

Az Aliensnél egyértelműen a bővített adja a legátfogóbb képet, bár sokak szerint így lassabb lett a film (ezzel maximálisan nem értek egyet), sokkal többet látni benne a kolóniából és sokkal szorosabb lett a kapcsolat az előző filmmel.

Az AR esetében... Nos, ott Jeunet is megmondta, csak azért csinálta, mert megkérték rá, de amúgy lényegi változás igazán csak a végén van. Az sem olyan nagyon fontos, csak kicsit jobban fixálja Ripley útjának végét.

 

Amúgy ma megint megnézem a Prometheust egy haverral. Kíváncsi leszek, másodszor hogyan alakul a film a szememben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd meg az Eden Lake-t. Ott sem semmi amit alakít, de a Shame-t várom még. Nálam simán Dicaprio szintjén van mint színész.

Olvastam már erről a filmről, bár nem biztos, hogy a színész kedvéért megnézem. Nálam lepipálja D-t :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.