Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Azt azért szerintem leszögezhetjük, hogy az Alien 2 utáni részek csak azért készültek, mert láttak benne pénzkereseti lehetőséget. A történetben azonban nem volt már több.

Még lett volna a sztoriban, de sajnos a pénzkeresés miatt mindenki az Aliens-t látja bennük. Ezért készülnek a játékok és a könyvek is ugyanarra a kaptafára. Senkinek nem jut eszébe, hogy az Aliens sem amiatt lett olyan jó, mert puskák vannak benne és száz számra ölik a dögöket (eleve alig voltak százan :)). Plusz még ott van Ripley erőltetése, ami szintén komoly fejtörést okozott számtalan írónak (egyik-másik ki is hagyta, például létezik egy olyan A3 script-változat, amiben ő egyáltalán nem szerepel, hanem Hicks a főszereplő.)

A sztoriban van egy, amit a mai napig csak egyetlen játék "használt ki". Méghozzá a roncs sorsa az LV-426-on. Annyira adja magát, de senki nem foglalkozik vele, holott még a pénzmatyiknak is megfelelne, hiszen egy Aliens 2-t is rá lehetne építeni.

 

Dzséjt: Dehogy ignorálom. Tetszik így is. Persze el tudom fogadni nem vagyok egy szörszálhasogató alak. Viszont amit Krande felvetett érdekes mert..

 

 

a 4. részben már megint akkor nyílnak a tojások ha ott van valaki. Most végeztem a filmmel. Szerintem is úgy lenne logikus. Mikor Kane az Alienben megtalálja a tojásokat azelőtt millió évig zárva voltak. Nem az van hogy érzékelik az élőlényt maguk körül? A másik kérdésem. Mikor ölik meg a xenok az áldozatuk és mikor viszik keltetni? Ez mitől függ?

 

És pont a negyedik rész az, amiben össze is zárulnak, miután eltűnik a gazdatest. Nem azt írtam, hogy nem akkor nyílnak, amikor a közelükben van valaki. Azt írtam, hogy nem kell föléjük hajolni, hogy kinyíljanak. Elég egy térben lenni velük. Az A3 elején "hivatalosan" ugyanabban a teremben vannak. És mielőtt valaki azzal jön, hogy de hát a filmben Ripley-ék egy hibernátorban fekszenek, akkor kérem, Kane meg egy űrruhában volt. (Plusz Kane sok tojás mellett elhaladt, mégis csak az egyik nyílt ki.)

Szerintem attól függ, hogy éhesek-e vagy sem, táplálék vagy keltető kell nekik. Meg a rendezőtől. Scott fele-fele arányban dolgozott. Cameron mindenkit elcígöltetett. Fincher mindenkit lemészároltatott (mondjuk érdekes, az A3-hoz is elkészült ám a fészek, amit Ripley-ék meg is találtak volna, a félholt Andrews felügyelővel).

a3%20nest.jpg

a3%20script.jpg

Jeunet meg megint is-is felfogásban készített.

 

 

 

óriási különbség van az Aliens és az Alien 3 közt. Mintha valami más világon játszódna.

Végül is, tényleg más világon játszódik. :D

 

Bomarr: maximálisan nem értek egyet. Egyrészt, ezek a figurák teremtették ezeket a sablonokat, így effektíve az Aliensben még nem lehettek unalmasak. Másrészt, ne mai szemmel lessük már őket. Az A3 felett is eljárt az idő (pislantsunk rá azokra a zseniális CGI pillanatokra!), de mégis csak húsz éves film lesz. '79-ben az Alien, '86-ban az Aliens egyedi alkotás volt és igen félelmetes. Én mindkettőn majd összesz*rtam magam, mikor először, de még mikor sokadszorra láttam, akkor is. Jó, ma már nem, mivel már fejből felmondom a Nostromo műszaki felépítését és alapjáraton ezek a dögök vesznek körbe. Naná, hogy már nincs meg a borzongás, bennem, de nem a filmben. Az ugyanolyan borzongató, mi meg megváltoztunk. Szóval azért ne mai szemmel, mai elvárásokkal (bár nekem az Alien a mérce a horrorokban) kezdjük el minősíteni.

 

Az biztos, hogy az A3 nagyon hangulatos film, a Fury, a visszacsempészett horrohangulat (tény, az Aliensben jócskán kevesebb volt ebből), a gótikus zene, ez mind nagy plusz, és csak ez menti meg, hogy ne mondjam ki: nem jobb az AVP-nél. Mert a sztorija akkor is legalább olyan pocsék. Ezzel a kezdéssel nagyon. Fincher nagy ívben letojt mindent és mindenkit, szabályokat és korábbi alkotókat egyaránt. A Sulaco átalakult, egy tojás mászik elő a semmiből, miközben számon tarthatatlan, hány arctámadó is van és azok voltaképpen milyenek. Kifejlett lények ugranak elő mellkasrobbantóként, mindeközben olyan logikai bukfencek vannak a sztoriban, mint hogy Ripley Nyuszit boncoltatja fel, mikor egyértelműen az ő hibernátorán találta meg a sav marta lyukat. Ez a jelenet csak a hülyének nem teszi nyilvánvalóvá, hogy Ripley-ben van a dög. A sokat tapasztalt Ripnek viszont csak nem esik le.

 

 

Bocs, ha egy kicsit darabos a megfogalmazásom, így a szoli vége felé kicsit már meg vagyok zuhanva. :):para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: A talpraesett kislány karakterét kár volt kitalálni is, az már csak egy sokadik bűne, hogy ebből trend lett :D. A jófej katonát egyébként nem hinném, hogy az Aliens találta ki. Bár az újitás lehet hogy semmi érdekes sajátossága nincs és tényleg csak két attributuma van, miszerint jófej és katona.

Más szemmel egyébként én nem tudom nézni mint mai szemmel, hisz most néztem újra őket nemrég. És ha a harmadik hatásosabban adja a horror hangulatot és itt és most jobb hangulatot áraszt akkor számomra lényegtelen, hogy melyik hogy mutatott a saját korában. Igen, elismerem, hogy filmtörténelmi szempontból az első film a fontosabb, de nem is filmtörténelemről irtam az elöző hozzászólásomban hanem a saját véleményemről és arról hogy melyiket nagyobb élmény nézni (egyébként az első és a harmadik film között még csak kisebb különbséget érzek, nálam igazán a második zuhant sokat az évek során... persze ezzel együtt is egy kifejezetten jó filmnek tartom).

Egyébként én úgy vagyok vele, hogy ha választhatok, hogy inkább egy film amiben remek karakterek vannak, jó hangulat, jó zene, jól használt gore stb. de a sztoriban van egy-két következetlenség akkor inkább ez mint egy sztori ami rettentő jól összeáll épp csak hiányzik egy rakás dolog az előbb felsoroltakból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A talpraesett kislány karaktere az egyik legszerethetőbb karakter a világon, csak kár, hogy olyan trend lett belőle, amit rosszul használnak ki.

Nem a jófej katonát találta ki, hanem eleve a sci-fiben a filmek világában elhelyezett olyan katonát, ami nem Arndold Schwarzenegger vagy Sylvester Stalone típusú terminatorok és nem magas rangú szuper katonák. Hanem egy egyszerű, hétköznapi baka. A vicc az egészben, hogy ez is trend lett a szivarozó őrmesterrel és a balfék hadnaggyal együtt, mégis csak az Aliens tudja igazán kihasználni. A legközelebb működőképes hasonszőrű katonáig Jake Sully-ra kellett várni. Bár közben volt egy Starship Troopers is, ahol szintén jó űrbakák voltak, de azok egyrészt, más jellegűek voltak, másrészt, az Aliens minden eresztékében a Starship Troopers feldolgozás.

 

Jó, ez oké, de azt nem igazán tudom bevenni még magánvéleményként sem az Aliennel kapcsolatban, hogy "egyáltalán nincs meg benne a borzongás", meg hogy az Alien3 "igazából ez az egyetlen ami tényleg horror". Pláne, hogy a hangulatot te is méltattad, Jerry Goldsmith zenéjére panasz sem lehet, és a karakterek is nagyon rendben vannak (az A3 mozis változatának karaktereihez képesz pláne, mert abban az olló nagyon mostohán bánt velük).

 

Egyébként én úgy vagyok vele, hogy ha választhatok, hogy inkább egy film amiben remek karakterek vannak, jó hangulat, jó zene, jól használt gore stb. de a sztoriban van egy-két következetlenség akkor inkább ez mint egy sztori ami rettentő jól összeáll épp csak hiányzik egy rakás dolog az előbb felsoroltakból.

Én meg úgy vagyok vele, hogy ha választhatok, akkor inkább minden klappoljon. :) Mondjuk nekem ahhoz, hogy egy film maradandó legyen, eleve két dolognak működnie kell: sztori és karakterek. Amint az egyik hiányzik, a film már "csak" jó kategória.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett az Alien 3 annak idején. Nagyon régen láttam ezeket a filmeket (szörnyes filmeket nem igazán szeretek nézni, de ezt a 4 filmet még én is láttam, és egyébként tetszettek), így a részletek már homályban vannak, de ha most nézném meg bármelyiket, akkor az az 1. vagy a 3. film lenne. Szerintem az 1. is tartalmaz épp elég borzongást (mivel rólam van szó :hehe: ). A 3. rész pedig a Dzséjt által leírt következetlenségek ellenére is egy jól összerakott filmként maradt meg bennem. A 2-ban viszont túl sok a xenomorph és a lövöldözés, így nálam hátrébb van a listán (micsoda indokok :hehe: ). A 4. meg olyan, amilyen, a 4 film között mindenképpen utolsó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szépen összegyűlt a nagy csapat. :rock:

 

theexpendables2poster.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=lEaflx2TodU

 

 

Nekem messze az Alien 3 a kedvencem a sorozatból. nálam egy Clemens-el. Tetszik, hogy nem csak cool egy sorosaik vannak, hanem tényleg élő figurának tűnnek.

Nekem is a harmadik a favorit. Arra tudom magam a legkönnyebben rávenni ha Alien-filmet akarok nézni. Az számomra a legkönnyebben fogyasztható. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem értek egyet Bomarral, persze ettől neki tetszhet jobban az A3. Mégpedig azért mert egyszerűen az A3 karaktereivel nem lehet azonosulni. Mindegyik egy gyilkos bűnöző. Egyszerűen nem tudom őket sajnálni mikor megeszi őket a xeno. Ellenben Newt és Hick tök normális emberek(mint én) ezért értük lehet szurkolni. A jó film szerintem az melyben az emberek nyolcban százaléka ráismer a karakterekre a való életéből. Biztos mindannyian ismerünk aranyos kislányt. De az hogy én bünözőkért izguljak az kizárt. Őértük majd izgul valami maffiafőnök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem értek egyet Bomarral, persze ettől neki tetszhet jobban az A3. Mégpedig azért mert egyszerűen az A3 karaktereivel nem lehet azonosulni. Mindegyik egy gyilkos bűnöző. Egyszerűen nem tudom őket sajnálni mikor megeszi őket a xeno. Ellenben Newt és Hick tök normális emberek(mint én) ezért értük lehet szurkolni. A jó film szerintem az melyben az emberek nyolcban százaléka ráismer a karakterekre a való életéből. Biztos mindannyian ismerünk aranyos kislányt. De az hogy én bünözőkért izguljak az kizárt. Őértük majd izgul valami maffiafőnök.

 

Azért nem mind. Aaron "85", Andrews és Clemens a Weyland-Yutani Crp. alkalmazottai voltak. Igaz, Clemens korábban rabként került a Fury-ra, de a büntetését addigra már letöltötte, így a WYC (micsoda humanitárius szervezet :)) alkalmazásba vette.

Mondjuk nekem ez is nagyon tetszik az Alien szériában, hogy nem szuperhősök a szereplői, viszont szeretnek bedobni olyasmit, amit az ember ilyen filmekben nem várna. Az elsőben csak egyszerű munkások vannak, az egyetlen kirívó figura Ash, mert ha még nem is lenne gép, tudományos tisztként akkor is kitűnne a kamionosok közül. Kicsit furcsállom is, mi szükség ilyen posztra egy kereskedelmi vontatóhajón, mikor a legénység csak akkor van ébren, mikor a hajóval föl vagy le kell szállni. Nem sok dolga lehet, könnyű pénz.

A második részben is a katonák sokkal hétköznapibbak, mint amiket Hollywood szeret felsorakoztatni az előtt is, azután is (tisztelet a kivételnek). És akkor bedob egy kislányt (az első részben meg ott volt a macska) a tengerészgyalogosok közé, meg ott a patkányképű igazgató is.

Az A3-ban pedig hopp, hősök helyett egy szakaszra való antihőst kapunk. Még a börtönigazgatót sem lehet megkülönböztetni a raboktól. És hiába imádkoznak, egyedül Dillon az, akinek hajlamosak lehetünk megbocsátani, mert ő tényleg próbál a jó úton maradni. A többiek lazán megpróbálják megerőszakolni Ripley-t, őrületükben egymást gyilkolják, szabadon engedik a lényt, igen kedvelhető banda.

És akkor jön a negyedik rész, ahol Ripley ugyan már szuperhősi jegyeket visel magán, de legalább belőle is antihőst csináltak. Mellé meg betársul egy emberrabló zsoldoscsapat, köztük egy tolószékhez(!!!) kötött emberrel, meg egy halom tudós és katona, akik embereken kísérleteznek. Az egyetlen pozitív hős abban a filmben Purvis. Még Call-t sem sorolnám ide, hiszen lazán kinyírta volna Ripley-t, vagy felrobbantotta volna az Aurigát, miközben még rajta voltak. Nem éppen egy Bishop.

 

 

Az a baj már ezzel a Die Hard 5-tel hogyha nézem majd a filmet az fog az eszemben járni hogy Magyarországon forgott és nem Moszkvában.

Egen, nekem is ez a bajom vele. Átírhatnák úgy a sztorit, hogy az Magyarország legyen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem értek egyet Bomarral, persze ettől neki tetszhet jobban az A3. Mégpedig azért mert egyszerűen az A3 karaktereivel nem lehet azonosulni. Mindegyik egy gyilkos bűnöző. Egyszerűen nem tudom őket sajnálni mikor megeszi őket a xeno. Ellenben Newt és Hick tök normális emberek(mint én) ezért értük lehet szurkolni. A jó film szerintem az melyben az emberek nyolcban százaléka ráismer a karakterekre a való életéből. Biztos mindannyian ismerünk aranyos kislányt. De az hogy én bünözőkért izguljak az kizárt. Őértük majd izgul valami maffiafőnök.

Én még sosem öltem pénzért/hivatásól, igy egy hajszálnyit se érzem hogy az Aliens katonái olyanok lennének mint én... a szalutáló kislány meg aztán pláne: járkálnak mindenfelé a szörnyek, de csak azért is kitart? Aha persze... ha az Aliens-ben vannak olyan karakterek mint te vagy én azok a falra tapadva vannak begubozva. Az Alien 3 figurái meg annál jóval több jellemvonásból állnak össze, mint hogy "gyilkos bünözők". Három főszereplőre ez eleve egyáltalán nem igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még sosem öltem pénzért/hivatásól, igy egy hajszálnyit se érzem hogy az Aliens katonái olyanok lennének mint én... a szalutáló kislány meg aztán pláne: járkálnak mindenfelé a szörnyek, de csak azért is kitart? Aha persze... ha az Aliens-ben vannak olyan karakterek mint te vagy én azok a falra tapadva vannak begubozva. Az Alien 3 figurái meg annál jóval több jellemvonásból állnak össze, mint hogy "gyilkos bünözők". Három főszereplőre ez eleve egyáltalán nem igaz.

 

 

Miért ne élhette volna túl a kislány? Mutatták a kuckóját egy xeno nem igazán fér oda be és rengeteg kajája is volt. Számomra hihető volt. Miben különbözött volna attól hogy egy 50 éves férfi éli túl? A katonákkal meg azért tudtam azonosulni mert hát mégis csak ők írtották a xenokat. Nem rosszindulatból öltek. Ami negatív nekem az Aliensben az az elbaltázott akciók. Hipermodern fegyvereik vannak(az egyikkel még célozni sem kell) és nem tudnak kinyírni kb 100 xenot. 158 telepes volt, de abból sokat megöltek a kikelt példányokból is párat megöltek a telepesek. Szerintem kb 100 volt.

Az A3-ban tényleg van pár ártatlan figura de a többség nekem nem szimpi. Nemcsak a bűnözői múltjuk miatt. Valahogy nem tudok velük azonosulni.

Azt hozzátenném hogy én a filmeket úgy nézem hogy teljesen beleélem magam és a karaktereket is bele tudom helyezni a valóságba. Ha ez nem sikerül akkor már nem fog meg a film. Ha vége a filmnek akkor persze már tudom hogy színészek stb, de amíg nézem tényleg elhiszem hogy mondjuk Hicks létezni fog a jövőben.

 

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie ha mész buliba, csak óvatosan, az Ördög nem alszik és amint itt látható, nem is igazán szereti a rock zenét:

http://www.youtube.com/watch?v=RMNExagZVrc

 

Ez a sorozat, ahhoz képest, hogy milyen régi, szerintem még ma is megállja a helyét és kifejezetten érdekes, habár az első rész eléggé furára sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még sosem öltem pénzért/hivatásól, igy egy hajszálnyit se érzem hogy az Aliens katonái olyanok lennének mint én... a szalutáló kislány meg aztán pláne: járkálnak mindenfelé a szörnyek, de csak azért is kitart? Aha persze...

 

Azért Nyuszi meneküléséhez tegyük hozzá, hogy nem heteket volt egyedül. A tengerészgyalogosok egy-két nappal csúszták le a dolgot. Az egyik telepes előttük halt meg, márpedig az arctámadótól a mellkasrobbantóig az idő nem kevesebb, mint egy nap. Vagyis egy-másfél nappal azelőtt Nyuszi még nem volt egyedül. A Sulaconak csak egy kicsit kellett volna gyorsabbnak lennie és nem csak Nyuszit találják élve.

 

 

 

Miért ne élhette volna túl a kislány? Mutatták a kuckóját egy xeno nem igazán fér oda be és rengeteg kajája is volt. Számomra hihető volt. Miben különbözött volna attól hogy egy 50 éves férfi éli túl? A katonákkal meg azért tudtam azonosulni mert hát mégis csak ők írtották a xenokat. Nem rosszindulatból öltek. Ami negatív nekem az Aliensben az az elbaltázott akciók. Hipermodern fegyvereik vannak(az egyikkel még célozni sem kell) és nem tudnak kinyírni kb 100 xenot. 158 telepes volt, de abból sokat megöltek a kikelt példányokból is párat megöltek a telepesek. Szerintem kb 100 volt.

 

 

Kicsit több volt ott, mint száz xeno. Igaz, a telepesek megöltek párat, de az LV-426-on, ahogy a Fury-n, voltak haszonállatok. Kutyák, macskák, ökrök, tyúkok, stb. Ezekből is idegen-mama lett. Itt Gorman cseszte el. Nehéz kinyírni valamit, ha nincs a puskádban lőszer. Pláne olyan lénnyel szemben gáz ez, amelybe fél tárat kell beleereszteni, hogy végre jobb létre szenderüljön. Ha Gorman nem veteti el a lőszert, illetve a három lángszórósból nem válik harcképtelenné mindhárom (egyet fölkaptak, egy meghalt a robbanásban, Apone-t meg megint csak elvitték), simán letarolták volna a fészket. De két géppuskával, meg egy shotival nem sokra megy az ember, pláne, ha még körül is zárják (és még ott volt a füst is).

Illetve akkor sem lett volna különösebb gond, ha nem vesztik el az APC-t.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hellraiserben több ilyen zene is van, amikor pedig a képzelt, elvont világba látogatnak, akkor még furább dolgok és OST-k hangzanak el. Nekem a Rémálom az Elm utcában is az a kedvenc részem, amikor egy fura álomvilágban üldözik egymást és lélek pizzát eszik Freddy. A fent említett film sokkal elvontabb és van mondanivalója, aki szereti a horror-t annak igen ajánlott a széria!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Azért Nyuszi meneküléséhez tegyük hozzá, hogy nem heteket volt egyedül. A tengerészgyalogosok egy-két nappal csúszták le a dolgot. Az egyik telepes előttük halt meg, márpedig az arctámadótól a mellkasrobbantóig az idő nem kevesebb, mint egy nap. Vagyis egy-másfél nappal azelőtt Nyuszi még nem volt egyedül. A Sulaconak csak egy kicsit kellett volna gyorsabbnak lennie és nem csak Nyuszit találják élve.

 

 

Viszont ehhez hozzátehetjük, hogy Nyuszi pszihésen jobban birta a szörny-áradatot, mint az egyik képzett katona, pedig nem elég, hogy Nyuszi csak egy kislány, de ráadásul még a szüleit is lemészárolták/elkapták a lények. Egyébként lehet lebecsülöm magamat, de hasonló szituációban én pár napot se néznék ki magamból

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

De nem vagyunk egyformák, így ugyanabban a helyzetben nem viselkedik mindenki ugyanúgy. A filmben sem egyformák az emberek. Egyik ilyen, másik olyan. A katona, aki csak addig nagypofájú, amíg nem az ő bőrére megy a játék, bepánikol (Hudson már a Sulacon összefossa magát egy késtől, nem csoda, hogy kicsit pánikba esett a gyilkos szörnyek garmadájától, mikor azok elvágták a Sulacotól és megtudta, hogy tizenhét napig le sem fogják őket csokizni... ahhoz képest elég jól bírta :)). A kislány meg pár napot ki tudott bekkelni. Bár, hogy nem viselte meg, az szvsz túlzás, elég hallgataggá vállt az amúgy szószátyár kislány.Persze valószínűleg életszerűbb(?) lett volna a sikoltozós, hasznavehetetlen kislány, ami minden horrorfilmben megfordult már, köztük hál' istennek az Alien univerzumot sem kerülte el, lásd az AVPR-ben szereplő, minden szempontból maradandó karaktert, akinek annak ellenére nem jut eszembe a neve, hogy tegnap láttam a filmet...

Szerintem ha egy nyolcéves űrcsatában vehet részt és egy tízéves terminatorokkal küzdhet, akkor egy másik tízéves is lazán ellehet a dögök között ideig, óráig.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy hagyhattam ki eddig (jobb később, mint soha, ugye), de minden túlzás nélkül állíthatom, hogy ritkán élveztem ennyire filmet, mint az Aliens-t, baromi jó volt!

Tökéletes módon hozták ismét mindazt, amiért az 1. részt szeretni lehet, ugyanakkor hatalmas lapáttal tettek rá, mind hangulatilag, mind történetet és karaktereket illetően.

 

Ripley-n kívül Newt és Hick (alias Kyle Reese) voltak a legszimpatikusabbak, akikkel előbbivel ellentétben valóban lehetett aggódni, még ha sejtettem is, hogy Cameron nem fogja meglépni egy kislány szétmarcangolását, vagy keltetőként való funkcionálását.

Számos dolog kiderült ezt az "univerzumot" illetően, a legérdekesebb természetesen a királynő volt. Felteszem, ő volt az - bár nem hangzott el, elég nyilvánvaló.

 

Számomra minden klappolt ebben a filmben, így fölösleges lenne agyondicsérnem a több, mint 2 óráját. :)

 

Kíváncsi vagyok, a folytatásoknak mennyire sikerül hozni ezt a színvonalat, bár elég valószínű, hogy a T2-höz hasonlóan nem lesz egyszerű dolguk, ami a léc átugrását illeti.

 

Egy szó, mint száz, remek munka, újabb piros pont James Cameronnak! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A ressurrection nagyon beteg, de épp ez benne a jó. :D

Bizony-bizony!

Amúgy ma néztem meg az Alient. "Eredeti" szinkronnal, mozis változat. Zseniális film. Még, hogy nem igazi horror és nincs benne borzongás. :P Százszor láttam már, de a kicsike kikelésénél, vagy a dög első támadásánál még mindig cidrizik a hátam. :) A bónusz jelenetek pedig egyáltalán nem hiányoztak (ellenben a DC-ből hiányoznak a kivágott jelenetek), se a fészek, se a jel meghallgatása.

És aminek nagyon örülök: az űrutas feltűnésekor eszembe sem jutott a Prometheus. :yeah:

Most jön az Aliens, szintén eredeti szinkronnal és mozis változat (most ilyen napot tartok, 2004 óta nem láttam a mozis változatokat és nem hallottam őket szinkronosan... na jó, az Alient és az Alienst igen, mikor megszereztem az eredeti szinkekkel őket).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

De nem vagyunk egyformák, így ugyanabban a helyzetben nem viselkedik mindenki ugyanúgy. A filmben sem egyformák az emberek. Egyik ilyen, másik olyan. A katona, aki csak addig nagypofájú, amíg nem az ő bőrére megy a játék, bepánikol (Hudson már a Sulacon összefossa magát egy késtől, nem csoda, hogy kicsit pánikba esett a gyilkos szörnyek garmadájától, mikor azok elvágták a Sulacotól és megtudta, hogy tizenhét napig le sem fogják őket csokizni... ahhoz képest elég jól bírta :)). A kislány meg pár napot ki tudott bekkelni. Bár, hogy nem viselte meg, az szvsz túlzás, elég hallgataggá vállt az amúgy szószátyár kislány.Persze valószínűleg életszerűbb(?) lett volna a sikoltozós, hasznavehetetlen kislány, ami minden horrorfilmben megfordult már, köztük hál' istennek az Alien univerzumot sem kerülte el, lásd az AVPR-ben szereplő, minden szempontból maradandó karaktert, akinek annak ellenére nem jut eszembe a neve, hogy tegnap láttam a filmet...

Szerintem ha egy nyolcéves űrcsatában vehet részt és egy tízéves terminatorokkal küzdhet, akkor egy másik tízéves is lazán ellehet a dögök között ideig, óráig.

 

Aliens

Ezt a kislány vonalat egyébként még úgy hellyel közel a rendezői változat helyreteszi, mert ott ugye kiderül, hogy Ripley elvesztette a lányát és igy a Nyuszival való kapcsolata kicsit más szint nyer, mert tudjuk hogy ez egyfajta pótlék is neki. Nekem mindezek ellenére kicsit kevés, hogy hallgatag lett. Főleg látva unokaöcsémen/unokahugaimon hogy egy ekkora korú gyerek milyen iszonyú sok mindentől meg tud ijedni.... az hogy meghalnak a szülei meg szörnyek olálkodnak körülötte és ő ettől mindössze csendes lesz, de közben napokig "kommandózik" a járatokban, rájön hol nem találják meg stb.... nekem ez annyira hihetetlen, hogy semmi szimpátiát nem tudok felé érezni, mert egyáltalán nem érzem emberinek (bár hozzáteszem ez olyasmi ami sose változott: még abban a korszakomban amikor irdatlan sokszor megnéztem az Aliens-t már akkor se bírtam).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony-bizony!

Amúgy ma néztem meg az Alient. "Eredeti" szinkronnal, mozis változat. Zseniális film. Még, hogy nem igazi horror és nincs benne borzongás. :P Százszor láttam már, de a kicsike kikelésénél, vagy a dög első támadásánál még mindig cidrizik a hátam. :) A bónusz jelenetek pedig egyáltalán nem hiányoztak (ellenben a DC-ből hiányoznak a kivágott jelenetek), se a fészek, se a jel meghallgatása.

És aminek nagyon örülök: az űrutas feltűnésekor eszembe sem jutott a Prometheus. :yeah:

Most jön az Aliens, szintén eredeti szinkronnal és mozis változat (most ilyen napot tartok, 2004 óta nem láttam a mozis változatokat és nem hallottam őket szinkronosan... na jó, az Alient és az Alienst igen, mikor megszereztem az eredeti szinkekkel őket).

 

Én a héten megnéztem az összes Alient, de a rendezői változatokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyelőre a mozis verziókat néztem, ahogy fogom azt a továbbiakban a 3-4-el is, majd újrakezdem a rendezői verziókkal, amikre R2-D2 jóvoltából sikerült szert tennem. :)

 

Nekem semmi bajom nem volt a kislány viselkedésével (apropó, miért hívjátok Nyuszinak? :hehe: ), számomra bőven hihető, hogy ahogy a felnőtt, kiképzett katonák sem mind bátor, kemény legények (erre a filmben is volt példa), úgy a kislányok sem mind kényes, folyton síró figurák. Nekem legalábbis tetszett, hogy a körülményekhez képest ennyire talpraesett volt - mégsem annyira, hogy az már hihetetlen legyen. Számomra sosem az általánosítás adja a hitelességi alapot. Azért, mert a többség ilyen vagy olyan, akadhatnak kivételek, ahogy azt láthattuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyelőre a mozis verziókat néztem, ahogy fogom azt a továbbiakban a 3-4-el is, majd újrakezdem a rendezői verziókkal, amikre R2-D2 jóvoltából sikerült szert tennem. :)

 

Nekem semmi bajom nem volt a kislány viselkedésével (apropó, miért hívjátok Nyuszinak? :hehe: ), számomra bőven hihető, hogy ahogy a felnőtt, kiképzett katonák sem mind bátor, kemény legények (erre a filmben is volt példa), úgy a kislányok sem mind kényes, folyton síró figurák. Nekem legalábbis tetszett, hogy a körülményekhez képest ennyire talpraesett volt - mégsem annyira, hogy az már hihetetlen legyen. Számomra sosem az általánosítás adja a hitelességi alapot. Azért, mert a többség ilyen vagy olyan, akadhatnak kivételek, ahogy azt láthattuk.

 

Newt= nyuszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyelőre a mozis verziókat néztem, ahogy fogom azt a továbbiakban a 3-4-el is, majd újrakezdem a rendezői verziókkal, amikre R2-D2 jóvoltából sikerült szert tennem. :)

 

Nekem semmi bajom nem volt a kislány viselkedésével (apropó, miért hívjátok Nyuszinak? :hehe: ), számomra bőven hihető, hogy ahogy a felnőtt, kiképzett katonák sem mind bátor, kemény legények (erre a filmben is volt példa), úgy a kislányok sem mind kényes, folyton síró figurák. Nekem legalábbis tetszett, hogy a körülményekhez képest ennyire talpraesett volt - mégsem annyira, hogy az már hihetetlen legyen. Számomra sosem az általánosítás adja a hitelességi alapot. Azért, mert a többség ilyen vagy olyan, akadhatnak kivételek, ahogy azt láthattuk.

Ha azt gondolnám, hogy általánosságban nem fordulhat ilyen elő akkor nem zavarna, de én azt gondolom hogy ilyen SOHA nem fordulhatna elő, mert teljesen nonsense a viselkedése. Természetes hogy nem minden nyolc éves kislány ugyanolyan, de ilyen kislány mint Newt nálam maximum egy mesefilmben működne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.