Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ez a link vérbeli pilótáknak szól:

 

http://www.apple.com/trailers/mgm/flyboys/trailer/

 

 

Pred 5 standing by. :)

Huhh ez nagyon hajaz arra a storira, amiből Lucas akar filmet csinálni. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megnéztem a Bújócskát. A színészi alakítás vegyes benne. Robert De Niro-é a főszerep, és nekem tetszett ugyan, de sokan fanyalognak, ahogy olvastam pár kritikát. Tény, hogy volt már jobb is, de szerintem ebben a filmben sem volt rossz. A kritikák nagyrésze azt hangsúlyozza, hogy a film gyerek főszereplője remekül játszott. Egyetértek. Hátborzongatóan jó volt benne a kislány, viszont a női "főszereplő" nekem annyira nem tetszett, ahogy a mellékszereplők közül sem tudott senki sem kiemelkedni.

A zene és a képi hatások nálam ott vannak, nem is ott a baj, hanem a TÖRTÉNET.

Hát nem tudom, egyrészről már ezer meg egy skrizós thriller született, tehát sablonos, másrészről pedig nálam erősen MAGYARÁZATRA szorul. Egyszerűen bizonyos részeket nem értek a filmből. Ha valaki látta esetleg, segíthetne rajtam...

 

Összességében: 10/6 a történet miatt.

 

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dakota Fanning a Világok harcában nekem nagyon tetszett.

Ebből a kiscsajból még lesz valami.

Jó is volt benne, de nekem a Nevem, Samben jött be igazán. Ott legalább igazán jól játszó partnere is van, együtt remekelnek (Sean Penn), és jó elnézni ilyen színészi összejátszást :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, már ezerszer mutatta a tv a Volt egyszer egy Vadnyugatot, de utoljára kábé akkor láthattam, amikor még nem volt hétfőn adás, szóval nem is emlékeztem másra, csak arra, hogy van benne egy fickó, aki harmonikázik :D . Néhány képsor alapján, amit azóta láttam néha belőle, olyan belassultnak éreztem, hogy nem hittem hogy egyszer lesz türelmem végignézni még kicsit lerágott csontnak is éreztem. Most megtörtént, és nagyon jól szórakoztam, annyira hogy szívesen megnézném újra. Akkora szövegek vannak benne, s talán furcsa hogy ezt emelem ki, mivel nem e szövegé a főszerep, mégis számomra az adta meg a film komolyságát és egyben humorát is :D

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A volt egyszer egy vadnyugat az egyik legnagyobb film, amit valaha csináltak. A zenéje és az egész hangulata utánozhatatlan. A karakterek pedig zseniálisak. Nekem megvan DVD-n. :D

Right :D

Csak egy westernt láttam, ami föléje helyeznék, és az is Leone (The Good, the Bad...) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A volt egyszer egy vadnyugat az egyik legnagyobb film, amit valaha csináltak. A zenéje és az egész hangulata utánozhatatlan. A karakterek pedig zseniálisak. Nekem megvan DVD-n. :D

Valamiért mégis tartottam tőle, itt bent letöltötte egy munkatársam és belenéztünk és olyan fura volt, nem mondhatom rá hogy retró mert ez régi film. A kamerakezelés a világítás kicsit olyan :D . A történet egyszerű és mégsem unalamas több mint két és fél órát kitöltenek a képek és a zene, meg az egyéb hangok (lövések, vonat, ló, nyikorgás). Talán azért fura, mert kalsszikus és azóta ugye más rendezőknél is láthattuk hatását pl Tarantinonál elég erősen sztem és azokat előbb láttam mint a forrást. :D

Az tetszett még benne, hogy sokszor az akciót magát nem is látjuk, hanem csak halljuk és a másik oldalon vagyunk, azokén akik nincsenek benne csak passzív hallgatói, nem is látói az eseményeknek. A beszélő képek, az atmoszféra így összességében nézve hatalmas és jó hogy még abban az időben készült amikor még nem volt utánlövés és így nem rontották el a mítoszt. :D

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamiért mégis tartottam tőle, itt bent letöltötte egy munkatársam és belenéztünk és olyan fura volt, nem mondhatom rá hogy retró mert ez régi film. A kamerakezelés a világítás kicsit olyan :D .

Igen, ebben a filmben vannak igazán jó beszólások. Fapofával megáldott, kőszívű banditák. Alig látható az arcokon valami érzelem, mégis feszül a film tőle. De az is igaz, hogy rengeteget hozzá ad Morricone zenéje!

 

Azt is meg kell említeni, hogy szerintem a film szinkronjánál jobbat nem igazán csináltak kis hazánkban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Évekig tartottam ettől a filmtől, azért nem néztem meg jó sokáig (ezt kb. évtizedben lehet számolni). Aztán olyan két éve megnéztem, talán a legutóbbi tévés vetítéskor. És nagyon tetszett, nem is tudom, hogy miért nem néztem meg már sokkal korábban (talán azért, mert bizonyos filmek korfüggőek) :D Utánozhatatlan a hangulata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Volt egyszer egy vadnyugathoz nekem sem volt még szerencsém, valszeg azért, mert nem szeretem a westerneket. Egyet láttam eddig, az a Di Caprios Gene Hackmanes film , talán Gyorsabb a halálnál, vagy valami ilyesmi volt a címe, na azt, de nem hagyott bennem maradandó nyomokat.

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, a Volt egyszer egy vadnyugat az egy hatalmas film. Nem egy nagy tempójú mű, de éppen ez a jó benne. Emlékszem, mikor először láttam az elejét, és vártam, és vártam, és vártam, és az a nyomorék vonat csak nem akart beérni :D

Morricone zenéje pedig fantörpikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Volt egyszer egy vadnyugathoz nekem sem volt még szerencsém, valszeg azért, mert nem szeretem a westerneket. Egyet láttam eddig, az a Di Caprios Gene Hackmanes film , talán Gyorsabb a halálnál, vagy valami ilyesmi volt a címe, na azt, de nem hagyott bennem maradandó nyomokat.

 

Donát

Ne ilyen nyomorék filmek után ítélj. :D Nézd meg feltétlen a vadnyugatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy inkább A Jó, a Rossz és a Csúf-ot...  :D

Az is jó volt, de nekem nem tetszett annyira, mint a vadnyugat.

 

Olyan volt, mint az SW után a szárnyas fejvadász. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is jó volt, de nekem nem tetszett annyira, mint a vadnyugat.

 

Olyan volt, mint az SW után a szárnyas fejvadász. :D

Igazából A Jó, a Rossz... volt előbb - ha erre gondoltál :D

 

Szerintem pedig ez Leone tökéletes remekműve, karrierje csúcspontja, amit ugyan megpróbált megismételni a Vadnyugattal, de ott minden egy picit gyengébbre sikeredett - szerintem. Kicsit érzem rajta azt, hogy ezt a filmet már nem akarta megcsinálni Leone, csak a stúdió nyomására csinált még egy westernt.

 

Ahogy én látom, A Jó, a Rossz...-ban megvan a Vadnyugat minden erénye, csak még dinamikusabban és erőteljesebben. A zenék is fülbemászóbbak, mint a Vadnyugatban. Plusz ott van Clint Eastwood, a leggyávább ember a vadnyugaton :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jó, a Rossz és a Csúf nagyon jó. :D Régen láttam már, de akkor nagyon tetszett. Morriconéről meg nem mondok semmit, akkora.

 

A Vadnyugatot viszont olyan régen láttam már, hogy nem is emlékszem rá, és sajnos most is kihagytam...

 

EDIT: Sajnos a Profit is kihagytam mostanában, pedig vagy 7-8 éve nem láttam... És Morricone legjobb zenéje szerintem ott szól... :D

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából A Jó, a Rossz... volt előbb - ha erre gondoltál :D

 

Szerintem pedig ez Leone tökéletes remekműve, karrierje csúcspontja, amit ugyan megpróbált megismételni a Vadnyugattal, de ott minden egy picit gyengébbre sikeredett - szerintem. Kicsit érzem rajta azt, hogy ezt a filmet már nem akarta megcsinálni Leone, csak a stúdió nyomására csinált még egy westernt.

 

Ahogy én látom, A Jó, a Rossz...-ban megvan a Vadnyugat minden erénye, csak még dinamikusabban és erőteljesebben. A zenék is fülbemászóbbak, mint a Vadnyugatban. Plusz ott van Clint Eastwood, a leggyávább ember a vadnyugaton  :D

Nem is tudtam, hogy előbb készült. Akkor a vadnyugatra ért be igazán. :D Szerintem. Nekem az a tökéletes western.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.