Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Tegnap (most már tegnapelőtt) néztem meg én is a Djangót, hatalmas film, anyámnak is nagyon tetszett, pedig ő aztán nincs oda a véres filmekért. :) Waltz, L. Jackson és DiCaprio is hatalmasat alkotott. :) És persze a film fő mondanivalója is a helyén volt. Nekem a Becstelen Brigantyknál is jobban tetszett, az egyik legjobb Tarantino-filmről van szó, mindenképp ajánlom. Az első igazán nagy név 2013-ban (legalábbis idehaza).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerk. a pontosság kedvéért, hogy senki se értse félre, amit írok:

 

A Ponyvaregényt ajánlanám az hatalmas film.

 

Én bírom Quentin filmjeit, de a Ponyvaregény nekem nagyon nem jött be.

 

Nekem sem jött be a Ponyva... és a Becstelenek sem.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem jött be a Ponyva... és a Becstelenek sem.

Igen, erre már rájöttünk az alig hét possztal ezelőtt "Tarantinotól eddig semmi sem tetszett" kijelentésed után. :D:P Ezután fogadni mernék, hogy a többi filmje sem tetszett. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ööö... Frenkinek írtam.

 

Idézek tőle:

 

A Ponyvaregényt ajánlanám az hatalmas film.

 

Ne legyen már baj, hogy válaszoltam neki. Egyeseknek itt külön jólesik, hogy cseszegethetnek a kommentjeim miatt. :(

 

(Képzeld Dzséjt, Frenkie ezt a "kijelentésem" után írta, szóval tán nem bűn, hogy válaszoltam neki... vagy mégis?)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én akkor is Frenkie-nek válaszoltam. Frenkie pedig az után ajánlotta a Ponyvát (külön nekem címezve) hogy a "kijelentésemet" leírtam. Nem szeretem az ilyet.

Nem sértettem meg senkit, nem becsméreltem senkit, Tarantiont sem... csak leírtam valamit, ami után Frenkie kommentelt és én reagáltam rá.... ennyi történt, túl lehet lépni rajta.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szeretem Tarantinót (bár nem top kedvenc), de a Ponyvaregényt annyira nem. Talán csak nagyon régen láttam és nem értettem a logikáját... hamarosan teszek egy próbát vele.

 

Riddick, nyugi, itt nincsen semmiféle titkos összeesküvés ellened, amit néha láttatni vélsz. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a Ponyvaregény Tarantino mesterműve. Minden ami elötte volt amolyan rákészülésnek, amik utána meg kicsit utánérzésnek tűnnek. Ettől függetlenül a többi filmje is nagyon jó kivéve a rettenet unalmas és fárasztó "Grindhouse: Halálbiztos"-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ponyvaregény.

 

 

A legjobb rész amikor a buzik elkapják Wallas-t meg Butch -ot. :D

 

"-Hozd ki a bénát!

- A béna alszik.

- Akkor kénytelen leszel felébreszteni nem igaz? "

 

:lol: :lol:

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Képzeld Dzséjt, Frenkie ezt a "kijelentésem" után írta, szóval tán nem bűn, hogy válaszoltam neki... vagy mégis?)

Akkor legközelebb használd az idézet funkcióját a fórumnak, mert ha a poszt, amire válaszolsz és a válaszod között három másik poszt van, k*rva nehéz ám kitalálni, hogy kihez beszélsz. :facepalm: Anélkül a válaszod simán mehetett Nute-nak, Jake-nek és Nabonak is, de akár mindhármukra is reflektálhattál, ahogy például én gondoltam. :pfff:

 

 

Ponyvaregény: a legjobb Mr. Wolf! :D Amúgy szerintem is Tarantino legjobb filmje. Azután legközelebb csak a Becstelen Brigantikkal sikerült megközelíteni, a többi filmje meg felejtős vagy rémes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Django Elszabadul

 

Most jöttem a moziból, még a hatása alatt vagyok. Ha valakinek tetszett a Becstelen Brigantyk és a Ponyvaregény, az ezt is imádni fogja.

A forgatókönyvet írtó jól összerakta, a karakterek sziporkáznak, nem hiába kapta az Oscar jelölést érte QT.

 

A film egy bizonyos pontján meg Django szó szerint elszabadul :D:evil: Olyan mészárlást csap, hogy azt Rambo is megirigyelné. :death::D

 

Akció fanoknak, western fanoknak, jó dumákkal teletűzdeld komádiás részekkel megspékelt szimpatizásoknak majd kötelező darab, plusz aki bírja Tarantino stílusát :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Django elszabadul nálam is várt mozi, jövő héten meg is nézzük.

 

Napos oldal

 

Nagyszerű film, őszinte alakítások, remek szinészek. Annyira sallangmentes az egész, hogy tökéletesen átélhető, mintha én is csak egy családtag lennék, aki tanuja a bekattant főszereplő srác erőfesztéseinek a normális élethez való visszataláláshoz. A témája ellenére semmi depressziós nincs benne, igazi lélekemelő, szívet melengető mozi. A befejezésnél pedig igazi örömódát véltem felcsendülni a füleimben, annyira jól esett a boldog vég. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Django elszabadul

 

Ez nagyon jó volt. Nem is tudom, mikor szórakoztam és röhögtem filmen ennyit, szinte az egész mozit széles vigyorral néztem: Tarantinonak ismét sikerült egy olyan filmkavalkádot elénk tárni, aminek majdnem minden perce élmény. Véres és komikus, drámai és elgondolkodtató egyben, ahol a western csomagolás csupán csak egy háttér, egy történelmi tabló az események mögött. Valójában az egész egy durva tükör a rabszolgatartás intézményének - rengeteg iróniával -, qrva jól megírt karakterekkel és színészi játékkal, valamint eszméletlen jó dumával Quentin félreismerhetetlen stílusában. Már önmagban a szövegért is megéri megnézni („zergebaszó zord idő”), a magyar szinkron kiváló. Christoph Waltz újfent zseniális, a többiek meg csak szimplán nagyszerűek. Egyetlen hibája, hogy a 165 perc talán kissé sok, a házban néhány jelenet elnyújtottnak tűnt. Viszont az egyik szereplő felrobbanása akkora poén, hogy fogtam a hasam a röhögéstől. Tarantino egy őrült. És zseni.

 

Kifelé jövet azon gondolkodtam, mi lehetne Tarantino következő projektje… Mondjuk egy sci-fi az űrben…

 

90%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó látni, hogy mindenkinek bejött a Django Elszabadul. :)

 

Igazi mozis esmény, mert olyan dumák vannak benne, ami miatt együtt röhög az egész közönség. Ha meg nagyon feszült a helyzet, minden nézőnek megakad a torkán a pattogatott kukorica.

 

Ilyen filmeket jó együtt nézni nagy közönséggel...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Django elszabadul nálam is várt mozi, jövő héten meg is nézzük.

 

Napos oldal

Előbbihez már van felirat, elvileg ma teszek egy próbát vele (de jó, hogy elhangzott lentebb, milyen hosszú), utóbbihoz még nincs, de nagyon várom. Annyi jót olvastam erről a filmről és láttam a bemutatóját is, szóval nagyon várom már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már úgy is elhangzott korábban ebben a topikban.

Attól te még betarthatod a dolgok menetét. Vagy ha más elüt egy embert, akkor már te is elüthetsz egyet? Nem! Például a korábbi spoilerezés elkerülte a figyelmem, a tiéd most nem. És ha tegnap nem láttam volna én is moziban, most eléggé idegesítene, hogy lelőtted a film egyik legjobb poénját előttem. Legyünk már tekintettel egymásra és használjuk a fórum funkcióit, ha meg hibázunk, ne másra kezdjünk mutogatni. :angry:

 

Django elszabadul

Tarantino mestermunkái nálam most így festenek:

1. Ponyvaregény

2. Becstelen brigantik/Django elszabadul

Az origon olvastam, hogy a film mennyire hasonlít a brigantikra, hát aki ezt írta, szerintem valamit benézett, mert azt leszámítva, hogy egy elnyomott etnikai csoport képviselői is szerepet kapnak, és persze megint elég sok a káromkodás és a gyilkolás, semmi hasonlóság sincs. De az utóbbi kettő amúgy is jellemző a Tarantino filmekre, az etnikai csoport szerepeltetése ebben a formában meg csak díjazandó, és megbocsátható, hogy másodszor is hozzányúlt... Tök máshogy, mint korábban.

A filmet amúgy egyértelműen Christoph Waltz és Samuel L. Jackson viszi. Előbbinél féltem, hogy Hans Landa fog újra vászonra lépni, de teljesen alaptalannak bizonyult ez a félelem, Waltz most egy sokkal szimpatikusabb, visszafogottabb, bár Landahoz hasonlóan úgyszintén intelligens és stílusos karaktert alakított. Jackson pedig talán még sosem lubickolt úgy szerepben, mint most, bár szinkronosan volt, így hangján nem, de játékán átkozottul érezni, mennyire élvezte ezt a szerepet. Persze Leonardo Dicaprio sem marad le sokkal mögöttük, ő is brillírozik és hoz egy olyan karaktert, akit élvezettel utál az ember.

 

Az egyetlen negatívum, amit fel tudnék hozni vele kapcsolatban, hogy szerintem hiba volt még a film végső leszámolása előtt kiiktatni. Persze a megölése nagyon adta magát, ezt így kellett csinálni, de halálával kilépett a történetből a főgonosz, így a végső leszámolás már tét nélkül ment. Ami meg is látszódott, "Holdfényt" és Stephent már minden extra nélkül iktatták ki. A nővér szerepe meg teljesen fölösleges volt, korábban nem volt hangsúlyos a jelenléte, később sem vette át öccse helyét.

 

Jamie Foxx sem volt rossz, de az ő dolga igen egyszerű volt: végig csúnyán nézni és néha csendesen beszólni. Ja, meg a pisztollyal hadonászni, de ezt mind könnyen veszi, főleg, mert az arcberendezése eleve szúróssá teszi a tekintetét. Ennek ellenére karaktere igen érdekes és erőteljes, szépen ábrázolja, hogy meddig megy el egy ember a céljáért, ha elég eltökélt.

Még amit kiemelnék, hogy a film nem annyira elvont, mint a korábbi Tarantino filmek, bár persze itt is vannak túlzások látvány, akció és társadalmi szinten is, mégsem olyan erőteljesek, mint a Ponyvaregény, a Becstelen Brigantik vagy a Kill Billekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még amit kiemelnék, hogy a film nem annyira elvont, mint a korábbi Tarantino filmek, bár persze itt is vannak túlzások látvány, akció és társadalmi szinten is, mégsem olyan erőteljesek, mint a Ponyvaregény, a Becstelen Brigantik vagy a Kill Billekben.

 

Pont ezért érzem most ezt a filmjét vonzóbbnak... valahogy ez már a trailerből is kiérződött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól te még betarthatod a dolgok menetét. Vagy ha más elüt egy embert, akkor már te is elüthetsz egyet? Nem! Például a korábbi elkerülte a figyelmem, a tiéd most nem. És ha tegnap nem láttam volna én is moziban, most eléggé idegesítene, hogy lelőtted a film egyik legjobb poénját előttem. Legyünk már tekintettel egymásra és használjuk a fórum funkcióit, ha meg hibázunk, ne másra kezdjünk mutogatni. :angry:

Nyugodj le szerintem. :) Mivel láttam, hogy te leírtad korábban, azt hittem ez nem olyan vészes infó, ezért bátorkodtam leírni R2-nek, mert nekem úgy tűnt, hogy talán elkerülte a figyelmét, hogy az Tarantino volt. Ennyi történt. Azt pedig, hogy te véletlenül írtad le, honnan kéne tudnom?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugodj le szerintem. :) Mivel láttam, hogy te leírtad korábban, azt hittem ez nem olyan vészes infó, ezért bátorkodtam leírni R2-nek, mert nekem úgy tűnt, hogy talán elkerülte a figyelmét, hogy az Tarantino volt. Ennyi történt. Azt pedig, hogy te véletlenül írtad le, honnan kéne tudnom?

Mit írtam én le? Ennek fuss neki újra! :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arnold Schwarzenegger már nem érdekel szinte senkit sem USA-ban. Új visszatérő filmje (majd 10 év szünet után) alig 6 milliót kapart össze a 4 napos hétvégén (MLK weekend van most), ordas nagy bukás...

 

BoxOffice elemzők már most megírták, hogy ezzel kb szinte esélytelen a Conan film, meg a Terminator5 ( vele főszereplőként legalább is)

 

Sajnálom az osztrák tölgyet :para:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.