Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Oscar 2013

 

Gratulálok a Django Elszabadul filmnek, ami a legjobb férfi mellékszerepelő (Christoph Waltz) és legjobb eredeti forgatókönyv (Tarantino) díját is bezsebelte.

Mind Tarantionak, mind Waltznak ez már a második Oscarja! :clap::yeah:

 

Jennifer Lawrence Oscar díjának is nagyon gratulálok. Érzem, hogy ő lesz a kedvenc színésznőm. :love: Imádom a kisugárzását, a stílusát, a filmjeit. (legyen benne egy Star Wars filmbe is lécciii!!! :love: )

 

Argo legjobb film nyertes: szép volt. Ben Affleckből 10 éve a kutya se gondolta volna, hogy rendezőként sikeresebb lesz. Ez igen!

A film szuper volt, végig izgultam, remek mozi.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már évek óta nem követem figyelemmel az Oscart, pedig korábban még fenn is maradtam a LIVE adást megnézni, vagy másnap azonnal töltöttem le a felvételt, de ma már koránt sincs így. Természetesen azért megnéztem a nyertesek listáját és a Life of Pi sikerének nagyon örülök. Az Argo már megvan, de nem láttam még sajnos. Érdekes, mert egyesek szerint remek film, mások szerint középszerűségbe fullad és nem kiemelkedő, többen is furcsállják a 3 Oscart.

 

Ami meglepő volt, hogy a nagy esélyes a Lincoln 12 jelölésből csupán 2-t vitt haza.

 

Viszont egy díjat elvitatnék a Life of Pi-től: Legjobb vizuális effektusok. Jelölve volt még a Hobbit és a Prometheus is erre a kategóriára. Nos a Life of Pi jelentős része CGI, ami viszont tény, hogy gyönyörűen kivitelezve. Hobbitnál már sokkal több diszlet volt és a forgatási helyszín is megért volna egy misét, de leginkább a Prometheus érdemelte volna meg azt a díjat szvsz. Abban a filmben tényleg minimálisra vették a CGI-t, minden megépítettek, mindent lemodelleztek, stb... és nem is akármilyen minőségben.

 

A Felhőatlasz teljes mellőzését rengetegen továbbra sem értjük, és most sem kaptunk rá választ. A TDKR-t meg sem említem, azok után ahogy az "Akadémiai tagok?" nyilatkoztak a filmről, hát sz*rjanak sünt!

 

Nem, ez az Oscar már rég nem az, ami egykor volt!

 

Fontos megjegyzés: Jennifer Lawrence, rá érdemes figyelni. Nálam az X-Men - First Class óta előkelő helyen van. Örülök, hogy díjat kapott!

 

A többi díjazott nem különösebben érdekel...

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hasonló a véleményem mondjuk annyi különbséggel, hogy szerintem az Oscarnak sose volt aranykora, ahogy eleve semmilyen filmes dijnak nem volt, mert az, hogy "ki a legjobb?" erősen szubjektív műfaj, amiben az hogy pár száz vagy ezer ember mit mond nem tud döntő lenni. Ha már tömegek véleménye, akkor ennél sokkal érdekesebb, hogy az utókor mit tesz meg klasszikussá például.

 

Konkrétan az Oscarnál egyébként meg lehet figyelni, hogy a legtöbbször a profin összerakott, érzelmes, de kissé felszines filmeket preferálják. Ami túllép egy határt és ami kibillenti a nézőt a komfortérzetéből azt az Akadémia tagos öreg urak már nem szavazzák meg. Ők szeretnek nyugisan szórakozni. Nekem a tavalyi felhozatal egyik csúcsa a "The Perks of Being a Wallflower" volt, de már a nézésnél leszűrtem, hogy ez például tuti nem kap jelölést se. Hogy úgy mondjam: túl jó ez ahhoz (az imdb-n egyébként szeretik: 8.2 ponton áll).

 

Ettől függetlenül a javukra legyen mondva, hogy a filmek amiket megszórnak a díjaikkal, kétségtelenül szórakoztatóak. Az Argo-akció-t például mindenkinek bátran ajánlom: kifejezetten ügyesen dolgoz fel egy történelmi eseményt, mellőzve a bejáratott paneleket. Hol politikai-thriller, hol vígjáték: remekül keveri a műfajokat és nekünk sci-fi rajongóknak külön tartogat pár bájos elemet. Attól meg nem kell félni, hogy a film láttán rosszul fogunk aludni, vagy hogy éjszakába nyúlóan fog kattogni rajta az agyunk. Kedves, szórakoztató film. Nem több de nem is kevesebb.

 

Effektek terén egyébként szerintem a jóságnak nem az a mérőfoka, hogy mit építettek meg vagy hogy mekkora arányban van CGI. Ezt is, azt is emberek csinálják. Mások az eszközök, de egy CGI tigris lemodellezése és élethű animálása nem hiszem hogy kisebb teljesítmény, mint mondjuk felépíteni egy űrhajó díszletet. Szerintem mindkettő előtt egyformán meg lehet emelni a kalapot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oscarhoz annyit, hogy a női főszereplő esetében Jessica Chastaint vártam volna (véleményem szerint mindkét színésznő előtt "óriási" karrier áll, fogjuk még őket többször látni az Oscaron, mint ahogy már korábban is szerepeltek, csak akkor még nem nagyon beszéltünk róluk), és sajnálom, hogy A hobbit abszolút kimaradt a szórásból. A kategóriákban, amelyekben szerepelt, tényleg remek munkák sorakoztak még.

Nem volt nagy meglepetés a Lincoln aluldíjazottsága, elvégre más díjátadókon sem szerepelt túl jól. Ebből a felhozatalból valóban az Argo érdemelte ki a legjobb film díját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én végignéztem az Oscart, tetszett is bár néha (főleg a második felében) azért eléggé leült. MacFarlane mondott jó poénokat, bár szenzációsnak nem mondanám. A díjazottak nagyjából úgy alakultak ahogy számítottam rá. Jennifer Lawrence-nek és Quentin Tarantinonak örültem a legjobban. Az Argo-ról megegyezik a véleményem Bomarréval, jó film és megérdemelte, ettől függetlenül nekem nem ez volt a kedvencem az idei felhozatalból, de sejtettem a végeredményt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem értem az Akadémiát. Ha már hazafias témájú filmnek kellet nyernie, miért nem az nyerte, amihez egy megkérdójelezhetetlen tehetségű színész és rendező párosul? Szeretem Ben Afflecket, bár szerintem inkább a jóképűségéből csinált karriert, mint a tehetségéből. (Bár a Good Will Hunting azért jó volt, de az nem egyedül az Ő érdeme) Ha már oscar díjas alkotást nézek, akkor kijár nekem egy katarzis élmény, amit én Hollywoodban egy személytől kaptam meg eddig többször is az életem során, és az Steven Spielberg. Az Argo akcio, nagyon szép, nagyon jó, de semmi különös, semmi az érzelmeimre ható nem volt benne. Lehet hogy azért, mert nem vagyok amerikai, és nem okozott megkönnyebbülést, hogy a homfitársaim megmenekültek. Sajnos szerintem az akadémia kapufát lőtt. :facepalm:

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos szerintem az akadémia kapufát lőtt. :facepalm:

Akkor kapufát lőtt az összes többi díjat odaítélő akadémia és társai :P

Egyébként meg a Lincolnt max a közepesnél jobb, de nem kiemelkedő alkotás, a színészei miatt érdemes megnézni, mert egyébként meg nem akkora film. Ben Affleck pedig a kamerák mögött remek filmeket készít, és mint tudjuk, írt is már. Véleményem szerint ezen a vonalon kéne maradnia, és csak nagy ritkán a kamera elé állnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem értem az Akadémiát. Ha már hazafias témájú filmnek kellet nyernie, miért nem az nyerte, amihez egy megkérdójelezhetetlen tehetségű színész és rendező párosul? Szeretem Ben Afflecket, bár szerintem inkább a jóképűségéből csinált karriert, mint a tehetségéből. (Bár a Good Will Hunting azért jó volt, de az nem egyedül az Ő érdeme) Ha már oscar díjas alkotást nézek, akkor kijár nekem egy katarzis élmény, amit én Hollywoodban egy személytől kaptam meg eddig többször is az életem során, és az Steven Spielberg.

De láttad is a Lincolnt? Mert abban szerintem túl sok katarzis nincs ám. Elég száraz film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hobbit nem nyert semmit, a TDKR-t és a Cloud Atlas-t pedig jelölésre sem méltatta a "mélyen tisztelt??" Akadémia! :(

Jackson már úgy is túlnyerte magát a GYU -val. :) A Batman se meglepetés számomra. Egyébként irreleváns élvezhetőség szempontjából. Csak kíváncsiságból kérdeztem, kösz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De láttad is a Lincolnt? Mert abban szerintem túl sok katarzis nincs ám. Elég száraz film.

 

Már megszereztem, de még nem láttam. Legemlékezetesebb katarzisom az a Schindler Listája vége volt, ott az egész mozi bőgött, felemelő érzés volt. Az Argo-nál elnyomtam egy ásítást a végén, és felélénkültem amikor a fia szobájában a SW figurákat megláttam. Végül is ezt nevezhetem "katarzisnak" is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Ody az is a "Film Akadémia??" hozzánemértését bizonyítja, hogy a GYU Trilógia összesen 17 Oscar díjat zsebelt be. Mert tényleg nagyon jó Trilógia, de ennyi díjat egyszerűen nem érdemelt meg. Ennek ellenére a Hobbit biza megérdemelt volna 1-2 szobrocskát.

 

Már megszereztem, de még nem láttam. Legemlékezetesebb katarzisom az a Schindler Listája vége volt, ott az egész mozi bőgött, felemelő érzés volt. Az Argo-nál elnyomtam egy ásítást a végén, és felélénkültem amikor a fia szobájában a SW figurákat megláttam. Végül is ezt nevezhetem "katarzisnak" is.

 

Filmes, mozis katarzis... nekem tavaly a TDKR volt (persze a 2012-es saját TOP5 listámon szereplő film mindegyikéről elmondhatom a katarzist) olyan, hogy ihaj. A moziterem jelentős része egy emberként tapsolt a film végén. És ilyenben még nem volt részem. Még a 2005-ös Sith-ek bosszúja éjféli premieren sem... pedig az is lábrázóan jó volt, te jó ég de mennyire, még sem volt taps. TDKR-nél meg valami eszeveszett feeling volt a taps a végén, teljesen megérdemelten kapta a film!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem valamiért egészen mostanáig úgy rémlett, hogy A két torony egy Oscart sem kapott. :) Mindig tanul valamit az ember. Amúgy szerintem a 3. rész megérdemelte azt a 11 díjat. Jobban, mint a Titanic. Persze a Ben-Hur még mindig a legkirályabb a 3 film közül :)

 

Filmes, mozis katarzis... nekem tavaly a TDKR volt (persze a 2012-es saját TOP5 listámon szereplő film mindegyikéről elmondhatom a katarzist) olyan, hogy ihaj. A moziterem jelentős része egy emberként tapsolt a film végén. És ilyenben még nem volt részem. Még a 2005-ös Sith-ek bosszúja éjféli premieren sem... pedig az is lábrázóan jó volt, te jó ég de mennyire, még sem volt taps. TDKR-nél meg valami eszeveszett feeling volt a taps a végén, teljesen megérdemelten kapta a film!!

Sajnos nekem sem volt ilyenben részem, biztos hatalmas élmény lehetett. :) Na majd az EP7-nél. :D

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze a Ben-Hur még mindig a legkirályabb a 3 film közül :)

 

Ez kétségtelen! ;)

 

Egyébként a GYU Oscar díjainak száma részenként:

 

A Gyűrű Szövetsége - 4 szobrocska

A Két Torony - 2 szobrocska

A Király Visszatér - 11 szobrocska

 

És biza megismétlem: 2-3 szobrocskát a Hobbit is simán megért volna!

 

Sajnos nekem sem volt ilyenben részem, biztos hatalmas élmény lehetett. :) Na majd az EP7-nél. :D

 

Úgy legyen! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már megszereztem, de még nem láttam. Legemlékezetesebb katarzisom az a Schindler Listája vége volt, ott az egész mozi bőgött, felemelő érzés volt. Az Argo-nál elnyomtam egy ásítást a végén, és felélénkültem amikor a fia szobájában a SW figurákat megláttam. Végül is ezt nevezhetem "katarzisnak" is.

Na akkor ezt oszd el tizzel és megvan az a katarzis-mennyiség amit a Lincoln tud nyújtani :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noomi Rapace nyilatkozott a minap, hogy Ridley Scotték már dolgoznak a Prometheus 2 forgatókönyvét, és alig várja, hogy újra a fedélezeten legyen.

Riddick ez jó hír nem? :yeah:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jóóóó... Bár kihajították Damon Lindelofot, talán ez a rész nyomokban már tartalmaz majd fantáziát és következetességet. Csak attól félek, hogy annyira eltávolodnak az Alien világától, hogy jól megölik azt, ami igazán nagyon jó volt a filmben: a hangulatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noomi Rapace nyilatkozott a minap, hogy Ridley Scotték már dolgoznak a Prometheus 2 forgatókönyvét, és alig várja, hogy újra a fedélezeten legyen.

Riddick ez jó hír nem? :yeah:

 

Naná, remegve várok minden apró hírmorzsát! Köszi Jake, most nagyon felvillanyoztál! :):clap::yeah:

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.