Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Pompeii

 

 

Iszonyat jól szórakoztam, a korrajz és a film visszavitt a múltba, mikor is elpusztult egy város. Láttam a drámát és elhittem, hogy akár így is lehetett.

 

80%

 

 

Nah...örülök, hogy tetszett. :)

Mondjuk a forgalmazó nem talált pozitív kritikát a filmről, így a lelkes Facebook rajongókkal reklámozza :lol::facepalm:

BhKpr9cCQAAi1xX.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meghalt Harold Ramis író, rendező és színész. Legtöbben valószínűleg a Szellemirtók eszeként, Dr. Igon Spenglerként ismerhettük.

Ghostbusters-Bill-Murray-Dan-Aykroyd-Harold-Ramis-960x640.jpg

Nagyon nagy kedvencem volt, rengeteg filmjét szeretem, nagyon jó humora volt. És hát na, tagja volt a Szellemirtóknak (annyira, hogy a videojáték történetét is ő írta, plusz ott is "belebújt" Spengly szerepébe). Számomra a Szellemirtók olyan film, mint a Gremlins 1-2 vagy a Vissza a jövőbe-trilógia. Bármikor, bárhol meg tudom őket nézni, gyerekkori és felnőttkori örök kedvenc. :cry: :cry: :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

RIP

 

Megnéztem most a régi első Robotzsarut, - hát látszik hogy nagyon rég láttam - de ez a film, bakker, minden pillanatában veri az újat. :D Vágatlan verziót néztem amin 3 szinkron van és az eredeti, és pfff, hát ez mocskos jó volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok. Ide még nem írtam. 2 kérdésem lenne felétek.

1.: Ki látta már a Prometheus c. filmet? (ez egy sci-fi, és nekem nagyon tetszett, meghökkentő)

2. Ki látta már a Piramisok titkainak leleplezése c. nagyon érdekes és világnézetet megváltó dokumentumfilmet? (aki nem látta, feltétlen nézze meg, annak is ajánlatos, aki utálja a dokumentumfilmet, youtube-on is fenn van, HD-ben, magyarul)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nem régi film. Talán 2012-es vagy 3-as.

Pedig becsuktam az ablakot, hogy ne menjen ki a poén. :)

 

Akkor egy kis történelem óra. :D A Prometheus 2012-es prömierje idején (mozi és BD/DVD egyaránt) itt iszonyúnagyonsok vita zajlott a film és juniverzuma (alias Alien-franchise) körül. És a két végpont Riddick és jómagam voltunk. Ő baromira imádja, én meg baromira utálom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Schwarziék nem cicóznak.:cool:

 

--------------------------------------------------------------

 

A Prometheust anno egyszer láttam, akkor nem fogott meg különösebben. Valamikor lehet hogy újrázom hátha váltzozik valamit a helyzet.

 

 

Megnéztem most a régi első Robotzsarut, - hát látszik hogy nagyon rég láttam - de ez a film, bakker, minden pillanatában veri az újat. :D

Nálam is.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, nem olvastam az előzményeket :D

De lesz amúgy folytatása?

Már tervben van a második része, ami közvetlen előzménye lesz az Alien-nek. Egyébként én nemrég néztem meg kétszer is, és tetszett. :)

Ettől a Godzilla trailertől borsódzik a hátam, már eldöntöttük barátaimmal, hogy ebből premiernézés lesz.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én két folytatásról hallottam, és azt is, hogy azok még inkább eltávolodnak majd az ALIEN filmektől. Szvsz nem is baj. Az egyik legnagyobb baja az embereknek pont az volt, hogy ALIEN előzményt vártak és nem igazán azt kaptak. Persze anno, mikor a project indult úgy harsogták tele a médiákat, hogy ez ALIEN előzmény lesz, aztán nem az lett. Oké, az univerzum ugyan az, és vannak utalások is, de nem előzménye az első ALIEN filmnek, ha csak nem annyiban, hogy időben az előtt játszódik.

 

Mellesleg csinálják is a folytatásokat, mert ha nem lerúgom a veséjüket! :)

 

Ody, hamarosan írok róla :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én két folytatásról hallottam, és azt is, hogy azok még inkább eltávolodnak majd az ALIEN filmektől. Szvsz nem is baj. Az egyik legnagyobb baja az embereknek pont az volt, hogy ALIEN előzményt vártak és nem igazán azt kaptak. Persze anno, mikor a project indult úgy harsogták tele a médiákat, hogy ez ALIEN előzmény lesz, aztán nem az lett. Oké, az univerzum ugyan az, és vannak utalások is, de nem előzménye az első ALIEN filmnek, ha csak nem annyiban, hogy időben az előtt játszódik.

 

Mellesleg csinálják is a folytatásokat, mert ha nem lerúgom a veséjüket! :)

 

Ody, hamarosan írok róla :P

Köszi. Én valami olyan pletyit olvastam, hogy Prometheus folytatása, a Prometheus 2 valamikor 2015-ben lesz. Ha ez igaz, akkor 2015-ben két jó filmet látunk: az sw7-et meg a Prometheus 2-t. :D

Egyébként, a következő a kérdésem: a 300 foltytatása, azaz a 300 Rise of the empire m.o-i premierje elvileg március 6-án lesz. Az a kérdésem, hogy jegyet mikortól és hol lehet foglalni? (bocs, ha ez már korábban téma volt)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, én több helyen egy szorosabban kapcsolódó folytatásról olvastam, nem egy méginkább eltávolodóról. Ha tényleg így lenne, bedurciznék, hisz több lyukat hagyott maga után a film, mint amennyit betömött.

Rajmesz, jegyet nagyjából egy héttel előtte már biztosan lehet előrendelni, az adott mozi cinema city-s honlapján. :)

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Merr. Az első ALIEN filmtől távolodna jobban el, nem önmagától. Pont, hogy az első részben (Prometheus) látottakat vinné tovább és bontaná ki jobban, mely cselekményvonal nem feltétlen az LV-426-on érne véget.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ez a Godzi! :)

 

Homefront: nagyon jó kis régi stílusú akciófilm, amin azonnal látszik hogy Sly Stallone írt, de néha még úgy is tűnt, hogy ő szerepel benne. :D Statham most is nagyon jól hozza a visszavonult zsarut, aki aztán komoly bajba keveredik, de kiverekszi magát. Frenkie-nek szerintem tetszene, mert a jó öreg, idegbeteg parasztok bepróbálkoznak a jófiúnál, aki aztán leosztja őket szituáció itt is beválik! :D :D Ha hangulat végig marha jó, az akciók és a verekedések és gyors vágásúak, de élvezetesek szóval nekem bejött a film. 7.5/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie-nek szerintem tetszene, mert a jó öreg, idegbeteg parasztok bepróbálkoznak a jófiúnál, aki aztán leosztja őket szituáció itt is beválik! :D :D

 

Már láttam 1 hete, tényleg jó volt. Hát igen a nagyszájú kigyúrt bunkókat megint Statham terelte a helyes útra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Godzilla: nyaaaamiiiiii. :yes:

 

Prometheus 2: én mindkét verziót olvastam. Kronológiailag a Merr-féle "közelebb az Alienhez" hír jelent meg, ez nagyjából a film után napvilágot látott. A "távolabb az Alientől" változat csak "mostanában" kezdett el keringeni, miután (állítólag?) elkészült a forgatókönyv. Hogy aztán melyik az igaz, az baromi jó kérdés, mert nagyjából semmi hivatalosan megerősített hír nincs a film körül, azt leszámítva, hogy lesz, és Fassbender benne lesz (legalábbis ő már kétszer elmondta, hogy lesz és benne lesz :)). Én is a távolodást pártolom, ne erőszakolják rá ezt a sztorit az Alienre. Bővítsék az Alien-univerzumot, de az Alien-filmeket hagyja békén Scott (zárójelben megjegyzem, hogy én akkor is örülnék, ha alapvetően az univerzumot is békén hagyná, és a Prometheus 2-t valaki más rendezné, ez már egy hatalmas nagy plusz pont lenne a filmnek).

De mindenek előtt, vágják már újra azt a szájbatekert Prometheust!!!!!!!! Scott tuti dacból csinálja, megsértődött, hogy bár magát a sci-fi királyának tartja, a filmjét sokan nem kiáltották ki az évezred sci-fijének. Úgyhogy részéről mindenki kapja be. Tuti ez van, mert olyan filmjeit is újravágott, amit rohadtul nem kellett volna (Black Hawk Dawn, Alien - jó, technikailag az összes filmje, hiszen talán kettőt nem vágott újra eddig), de amit újra kellene vágnia, ahhoz hozzá sem akar nyúlni. (A spoileres rész mögött egy újabb szidalomhalom van, szóval csak az olvassa el, aki el tudja viselni, hogy még mindig nem szeretem a filmet. :))

 

S*ggfej! :angry: Pedig ha visszavágná a kihagyott jeleneteket, ha lecserélni az űrzombit a koncepciós változatra (ami egy szörnyeteg volt, nem valami gagyi űrzombi), és a fennmaradt jeleneteket történési sorrendbe állítaná (így talán a Prometheus legénysége félúton nem támadna fel, és nem tenné önmagát nevetségessé a film ezzel is), sokkal jobb lehetne. Sajnos a karakterekkel és az unalmasan sablonos koncepcióval nem lehet mit csinálni, de egy kis ollózással rengeteg hiba, ami nevetségessé teszi a cselekményt, orvosolva lenne.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 év rabszolgaság

 

Összességében azt gondolom, hogy jól fogták meg tehát a témakört, volt benne egy-két kihagyott lehetőség, de egyik sem ziccer. Újat nem mond a rabszolgaságról, az elnyomásról, de nem is ez volt a vállalása. Az alakítások és a rendezés teszi önmagában ilyen magas színvonalúvá az egyébként igaz történeten alapuló forgatókönyvet. Azoknak ajánlom, akiknek erős az idegzete (azért mégis durva film) és nyitottak az ilyen társadalmilag is fontos témák irányába...

 

Nem szívesen cincálom szét írásodat idézősdivel, így csak néhány gondolat a filmről összességében – ám kritikádat is szem előtt tartva..

 

Tulajdonképp jól fogalmaztad meg a lényeget számomra is, bár annyira egyértelműen nem derül ki az írásodból, hogy is állsz a filmmel. Ugyanazt az ambivalens érzést olvasom ki soraidból, amit magam is érzek: láttam valamit, ami sokkal jobb is lehetett volna, ha érzelmileg nagyobb hatással lett volna rám, ugyanakkor valahol mégiscsak többet nyújt a mozi, mint az átlag.

 

A rabszolgaság és a szembenézés témaköréhez nem tudok mit hozzátenni, maximum annyit, hogy európaiként természetesen jobban meg tud érinteni mondjuk egy német szembenézős film, mint egy amerikai – így ezt a történetet is kissé kívülállóként néztem. A 12 év ugyanakkor – tekintve hogy egy ember nézőpontjából láttatja a világot -, jóval enyhébb képet fest a rendszerről, mint tették azt eddig más mozik. Cumberbatch karaktere így számomra a déli rendszer rákfenéje: túl emberséges ő oda – viszont ilyen eddig rabszolgás filmben nem nagyon volt.

 

Nekem eszembe sem jutott a Django-hoz hasonlítani, inkább végig az Amistad járt a fejemben (újra is nézem hamarosan). Ebből hiányzott annak a spielbergi érzelgőssége, s ahogy írtad is, messze nem olyan brutális, mint mondják. Nem mondom, hogy semmi kemény rész nincs benne, de a rengeteg hosszú snitt, kitartott kamera elveszi ezek élét. A színészek dicsőítésében is csak bólogatni tudok, bár jómagam alapban sem Cumberbatchtól, sem Fassbendertől nem esek hanyatt. A feketék viszont tényleg jók voltak, kíváncsi vagyok, mernek-e Ejiofornak szobrot adni (hozzáteszem, hogy McConaughey is esélyes). S végül: nekem nem volt diszkomfort érzésem, inkább az unalom és álmosság kerülgetett közben – ezen állapotomból pedig csak a néha előrántott erőszak tudott kirángatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2: Bennem is volt egy kis hiányérzet, de itt nem egyeznek az érzéseink. Azt írtad, hogy néhol az unalom és az álmosság kerülgetett és nem volt rád olyan igazán nagy hatással. Én ebben pont az ellenkező állásponton vagyok. Igazából arra értettem, hogy kihagyott lehetőség volt, hogy a konvencionális ábrázolásmódtól nem tért el, illetve még inkább arra, hogy Benedictet nem vonták bele jobban a történetbe (ez lehet már nagyon kiszínezte volna az eredetit, de be lehetett volna illeszteni a történetbe úgy, hogy megmarad a passió). Az univerzális értékrend mellett vizsgálta csak az alaphelyzetet, pedig a rabszolgakérdés bemutatásában érdekes lenne a másik oldal is. Az a szenvedéstörténet éléből nem venne el, sőt még akár meg is erősíthetné az ellenérzéseket, ha jobban ismernénk a rabszolgatartók világképét.

Abból a szempontból, hogy nem helyezkedett bele jobban a főhős lelkébe, viszont nincs problémám. Ez így pont jól volt ábrázolva szerintem, szubtilis, szimbolikus elemekkel és a főszereplő személyes kálváriáját sem misztifikálta túl, ami azért fontos, mert így átléphetünk az adaptáció határain és magát a jelenséget figyelhetjük meg.

 

A Django-s összevetésről még annyit, hogy több helyen is hallottam, hogy "végre rendesen bemutatják a rabszolgaságot, nem úgy, mint Tarantino..." és én ezzel nem értettem egyet. Féligazságot ugyan tartalmaz, de ezt már kifejtettem. Másrészt az időbelisége okán merülhetett fel egyáltalán a közbeszédben is, mivel nem olyan gyakori ez a korszak, főleg nem úgy, hogy ilyen közel (gyakorlatilag egy év) essenek a bemutatók. Természetesen sem műfaji, sem tartalmi analógia nem vonható a kettő között, de ezt le is írtam és ezért nem is értettem egyet azokkal a "sznob" véleményekkel a Django - 12 korrelációban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Godzilla: nyaaaamiiiiii. :yes:

 

Prometheus 2: én mindkét verziót olvastam. Kronológiailag a Merr-féle "közelebb az Alienhez" hír jelent meg, ez nagyjából a film után napvilágot látott. A "távolabb az Alientől" változat csak "mostanában" kezdett el keringeni, miután (állítólag?) elkészült a forgatókönyv. Hogy aztán melyik az igaz, az baromi jó kérdés, mert nagyjából semmi hivatalosan megerősített hír nincs a film körül, azt leszámítva, hogy lesz, és Fassbender benne lesz (legalábbis ő már kétszer elmondta, hogy lesz és benne lesz :)). Én is a távolodást pártolom, ne erőszakolják rá ezt a sztorit az Alienre. Bővítsék az Alien-univerzumot, de az Alien-filmeket hagyja békén Scott (zárójelben megjegyzem, hogy én akkor is örülnék, ha alapvetően az univerzumot is békén hagyná, és a Prometheus 2-t valaki más rendezné, ez már egy hatalmas nagy plusz pont lenne a filmnek).

De mindenek előtt, vágják már újra azt a szájbatekert Prometheust!!!!!!!! Scott tuti dacból csinálja, megsértődött, hogy bár magát a sci-fi királyának tartja, a filmjét sokan nem kiáltották ki az évezred sci-fijének. Úgyhogy részéről mindenki kapja be. Tuti ez van, mert olyan filmjeit is újravágott, amit rohadtul nem kellett volna (Black Hawk Dawn, Alien - jó, technikailag az összes filmje, hiszen talán kettőt nem vágott újra eddig), de amit újra kellene vágnia, ahhoz hozzá sem akar nyúlni. (A spoileres rész mögött egy újabb szidalomhalom van, szóval csak az olvassa el, aki el tudja viselni, hogy még mindig nem szeretem a filmet. :))

 

S*ggfej! :angry: Pedig ha visszavágná a kihagyott jeleneteket, ha lecserélni az űrzombit a koncepciós változatra (ami egy szörnyeteg volt, nem valami gagyi űrzombi), és a fennmaradt jeleneteket történési sorrendbe állítaná (így talán a Prometheus legénysége félúton nem támadna fel, és nem tenné önmagát nevetségessé a film ezzel is), sokkal jobb lehetne. Sajnos a karakterekkel és az unalmasan sablonos koncepcióval nem lehet mit csinálni, de egy kis ollózással rengeteg hiba, ami nevetségessé teszi a cselekményt, orvosolva lenne.

 

 

Anno nem azt írtad hogy rengeteg hibája van ugyan a filmnek ,de neked azért bejön, különben nem vennéd meg BD-n? :D Ma meg már utálod. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.