Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Valóban meglepő fordulat a Terminátor és a Mátrix után.. félek is kicsit, hogy tetszeni fog-e, mert nem csak a látványra leszek éhes, de egy jó történetre is..

Ehhez azért tegyük hozzá, hogy Ultron és története (a gép fellázad alkotója ellen és az emberiség kiirtására törekszik) 1968-ból van, szóval a sztori nem a Terminator és a Mátrix koppintása, épp ellenkezőleg, ilyen téren a Mátrix és a Terminator nyúlt baromi sokat a képregényekből (a Mátrix kifejezetten sokat, de Cameron sem tagadta soha, hogy imádja a szuperhős képregényeket). Nem mellesleg, nem a Terminator és a Mátrix találta fel ezt a sci-fi toposzt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez azért tegyük hozzá, hogy Ultron és története (a gép fellázad alkotója ellen és az emberiség kiirtására törekszik) 1968-ból van, szóval a sztori nem a Terminator és a Mátrix koppintása, épp ellenkezőleg, ilyen téren a Mátrix és a Terminator nyúlt baromi sokat a képregényekből (a Mátrix kifejezetten sokat, de Cameron sem tagadta soha, hogy imádja a szuperhős képregényeket). Nem mellesleg, nem a Terminator és a Mátrix találta fel ezt a sci-fi toposzt. ;)

 

Hát jó.. én csak a filmek filmek világából tudok kiindulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Köszi :) Egy 2. epizódos rendes trailer jöhetne már.

Szívesen! :) Van egy olyan érzésem hogy a rendes még jóval odébb van. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MI-k: A 2 borzalmas, mert túlzásai tönkreteszik, főleg a végén, a többi jó főleg a 3.

az új is ígéretes.

 

Maggie: ez is érdekel. Lehet, hogy végre nem B film jön Schwarzitól politikából való ébredése óta?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MI-k: A 2 borzalmas, mert túlzásai tönkreteszik, főleg a végén, a többi jó főleg a 3.

az új is ígéretes.

 

:)

 

Én a komplett MI sorozatot abbahagytam, miután megláttam Tom Ducatis ámokfutását a MI 2-ben. Azóta sem néztem egyik epizóból sem egyetlen percet sem (na jó, a trailereket láttam, de az bőven sokk volt)...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és Schwarzi új zombis filmje!! :)

Bezonyára nagyon mélyreható élmény volt Schwarzi számára annak a farmernak a megformálása. :D

 

 

Lehet, hogy végre nem B film jön Schwarzitól politikából való ébredése óta?

Nekem van egy olyan érzésem hogy eme múvi bezony B-s lesz. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes mert kb egy éve megnéztem a Mad Max egyet mert még nem láttam, és valami elképesztően gáz volt számomra. Nem értettem még a címet sem. Egyáltalán nem illett rá a Mad Max cím. A 2.ra már inkább. Nyilván ha az ember fiatalon látja, más érzelmeket vált ki belőle, de mai szemmel, egy totál kilsés semmilyen film. szvsz. Nyilván amikor készült ezek még nem voltak klisék, de ha ezt nem veszem figyelembe, hát...akkor sem történik benne semmi. Nem értettem hogy lett belőle ekkora kult film, illetve miért folyatták egyáltalán. Ami persze nem baj, mert sokkal jobbak a folytatások mint az első.

Én várom ezt a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is az első a kedvencem, az utánozhatatlan hangulatával, a rettentően utálható szereplőivel, és Maxszel, akinél kevesebb filmes karaktert sajnáltam jobban - és persze akinek tettével, hogy átmegy ámokfutóba, ezután maximálisan egyet tudtam érteni. A második részt is csípem még, mert ugyan más hangulatot hozott, benne van az a sötét, brutális komorság, ráadásul ennek is elég egyedi figurái vannak. A harmadik részre viszont gondolni sem bírok. Az egy akkora bűzös, gőzölgő rakás sz*r, hogy kevés ehhez hasonlót lehetne találni a filmtörténelemben.

A negyedikre kíváncsi leszek, szerintem sem tudja majd megismételni az első kettőt, Hollywood nem bír el az ilyen filmekkel, viszont ha csak kicsit megérinti az első két film hangulatát, én már elégedett leszek. Maga a sztori lényegtelen, egyik Mad Max sem abban volt az igazán erős. Sőt...

 

Érdekes mert kb egy éve megnéztem a Mad Max egyet mert még nem láttam, és valami elképesztően gáz volt számomra. Nem értettem még a címet sem. Egyáltalán nem illett rá a Mad Max cím. A 2.ra már inkább. Nyilván ha az ember fiatalon látja, más érzelmeket vált ki belőle, de mai szemmel, egy totál kilsés semmilyen film. szvsz. Nyilván amikor készült ezek még nem voltak klisék, de ha ezt nem veszem figyelembe, hát...akkor sem történik benne semmi. Nem értettem hogy lett belőle ekkora kult film, illetve miért folyatták egyáltalán. Ami persze nem baj, mert sokkal jobbak a folytatások mint az első.

Én várom ezt a filmet.

Ebben azért elég sok mindent nem sikerült megfejtenem. Nem illik rá a Mad Max cím... Már Max első feltűnésében kiderül, miért ez a film címe, ordít az egész karakterről. De van egy komplett jelenetsor is, ami bemutatja, hogyan hasad meg szegény Max lelke. Totál klisés... Hát, miután vagy százan próbálták leutánozni, igen, valóban azzá vált, ez a film a kliséje azoknak. Ezt még megemlíteni sem kellett volna. Ennyi erővel minden régi film klisés, a Star Warstól a Die Hardokon át a Cassablankáig. Nem történik benne semmi... Ő? WTF? Régen láttam már a filmet, de emlékeim szerint van benne nem egy üldözéses akciójelenet, jó pár hulla, nem egy eléggé megrendítő jelenet. Persze nyilván nem történik benne annyi minden, mint egy Michael Bay-filmben, de hát valamennyivel jobban is van felépítve azoknál. Igaz, ez is egy olyan dolog, hogy ha nem 2015-ös elvárásokkal ül le az ember elé, hanem azzal, hogy a '70-es években a filmek még harmadannyira voltak tempósak, mint most, talán érthetőbb lenne ez is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.