Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem simán lehetne egy női castingos Szellemirtók is baromi jó. A probléma inkább az hogy ez is egy tipikus alja amerikai vígjátéknak néz ki. Ott a tengerentúlon sok mindenhez kiválóan értenek, de valahogy a jó komédia mintha nagyon durván kikopott volna: a vígjátékok poénjai trágárak, gusztustalanak lettek, nincs bennük ötlet, már jóval a csattanó előtt látni hogy mire mennek ki a "humoros jelenetek", néha pedig egyszerüen azon kéne nevetni hogy a szereplők üvöltenek egymással.

 

Eleve nem értem hogy miért lett a Szellemírtók "remake" vígjáték. Persze voltak humoros jelenetek az eredetiben is, de nem a röhögésre volt az egész felfüzve sőt volt egy-két jelenet ami egész ijesztő volt. Mellette pedig szerethetőek voltak a figurák, akik mellesleg néha vicceseket mondtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Index! Nem szoktam használni ezt a hangulatjelet, de ez a f*stalicska Index, alias hovaszarjak.hu teljes mértékben megérdemli! :fuckoff:

 

Tudom, egyetértek. :) A film első trailere az egyik leggyűlöltebb videó lett a Youtube-on, és szemezgettek a kommentekből, amelyek nagy része nem volt éppen polkorrekt. :D

 

Én Melissa McCarthy-t nem értem, hogy miért égeti magát ilyen szerepben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake: köszi. Nagyon jók voltak ezek a jelenetek. Már csak abban reménykedek, hogy a magyar fordításokban követik majd a személynevek és földrajzi nevek lefordítását.

Nézz meg a szinkronos részleteket is, szerinted jók lettek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem simán lehetne egy női castingos Szellemirtók is baromi jó. A probléma inkább az hogy ez is egy tipikus alja amerikai vígjátéknak néz ki. Ott a tengerentúlon sok mindenhez kiválóan értenek, de valahogy a jó komédia mintha nagyon durván kikopott volna: a vígjátékok poénjai trágárak, gusztustalanak lettek, nincs bennük ötlet, már jóval a csattanó előtt látni hogy mire mennek ki a "humoros jelenetek", néha pedig egyszerüen azon kéne nevetni hogy a szereplők üvöltenek egymással.

 

Eleve nem értem hogy miért lett a Szellemírtók "remake" vígjáték. Persze voltak humoros jelenetek az eredetiben is, de nem a röhögésre volt az egész felfüzve sőt volt egy-két jelenet ami egész ijesztő volt. Mellette pedig szerethetőek voltak a figurák, akik mellesleg néha vicceseket mondtak.

Heves bólogatás a részemről.

A film alapvető gondjai:

1) A készítők k*rvára nem értették meg, miért volt jó az első két film. Vagy a videojáték. Vagy a mesesorozat. Lövésük sincs, ez süt a trailerből, ordít abból, hogy a trailer egy gusztustalan, hányós-fingós "vígjáték", aminek köze nincs az eredeti Ghostbustershez. Ez ugyanolyan, mint anno az Alien-franchise-nál. A stúdió azt hitte, az Aliens azért lett sikeres, mert sok alien volt benne, és lövöldöztek rájuk. Nosza, elsz*rták az Alien3-at, majd minden folytatásba erőltették az akciót. Vagy most, ami a Deadpool után megy. Sok idióta producer azt hiszi, hogy az a vér miatt lett sikeres, hát hamar gyorsan mindenki R-rated képregényfilmet akar csinálni. R-rated lesz BD-n a Superman v Batman, R-rated lesz a következő Wolverine-film... és ez még csak a kezdet. A Ghostbusters is ennek lett az áldozata.

 

2) Meglehetett volna csinálni nőkkel jól, valóban. De nem így. Ez nem feminista film, hiszen ez kifigurázza a nőket. Amikor anno bejelentették, hogy nőkkel csinálnák meg a filmet, az egyetlen félelmem az volt, hogy a szereplők listája így nyit: Megan Fox. Aztán jön a többi cicababa. Az első és eleddig egyetlen kellemes csalódásom a filmmel kapcsolatban, amikor kiderült, tévedtem. Aztán jött az első trailer, majd ez, és azt mondom: bár cicababák lettek volna, mert akkor a sok gúnyos, sztereotipikus baromság mellett lenne mit nézni. Most viszont van négy sztereotíp szereplőnk, akik nyomatják majd a sztereotíp vicceket, amikbe annyi feminizmus szorult, mint egy döglött hintalóba - persze a filmnek távolról sem kell vagy kéne a feminizmusról szólnia, csak jelzem, hogy ezt a filmet ezzel felcímkézni ritka nagy mellényúlás. Mert ez nem az! Címkézzék fel ezzel a Star Warsot, az Alient vagy a Terminatort, battya meg, a Trónok harcát. De talán elég csak annyit mondanom: Dana Barrett.

 

3) Most akkor ez folytatás, remake, reboot vagy mi a f*sz? Komolyan mondom, a trailert látva azon morfondíroztam, hogy ezt a kérdést talán a készítők sem tudták eldönteni. Orrba-szájba azt nyomatják, hogy ez reboot, semmi köze az eredetihez. Erre mi vigyorog vissza a trailerből? Ó, csak a franchise két legikonikusabb szelleme: Slimer és Stay Puft... És tök ugyanazok! De itt a könyvtáros hölgy is, hála égnek, csak most lehányja a népet, nem rémisztgeti - besz*rás, mi? Ha Gozer is előmászik, hogy leokádja, vagy tüsszentse, vagy fingja a szellemirtókat, hülyét kapok.

 

4) Ez már személyes ízlés kérdése, de szutyok a látvány. Ezek lézershow-lények vagy túlságosan élénk hologramok, nem szellemek. Semmi szellemes nincs bennük - és itt gondolok túlvilági megjelenésük animációs meseszerűségére (nem tudom leírni, egyszerűen, animációs meseszereplőket látok, nem szellemeket), na meg arra, hogy ritka fantáziátlanok. És kicsit sem félelmetesek.

 

5) Egy kép többet ér ezer szónál:

83wvKgX.jpg

 

Az Indexen azt olvastam nem szabad kritizálni ezt a filmet illetve a trailert, mert akkor hímsoviniszta p*csök vagyunk.

A gondolatmenetnél maradva, akkor az Indexet sem kritizálhatom, mert akkor meg a hülyéket utálom. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Indexen azt olvastam nem szabad kritizálni ezt a filmet illetve a trailert, mert akkor hímsoviniszta p*csök vagyunk.

Egyrészt bicskanyitogató, másrészt sajnos az ő cikkük még egész visszafogott ahhoz képest, amit a külföldi online média produkál. Sajnos a net világában minden a kattintás-számról szól és az írók a tengerentúlon simán lemennek a béka fenekéig is ha ezért kapnak plusz ezer klikkelést. Bár azt hittem már semmi sem tud ezen a téren meglepni, de most megtörtént.

 

Nem tudom ki mennyire ismeri Angry Video Game Nerd-et, alias James Rolfe-ot. Talán nem túlzás állítani, hogy a játékok videós kritikáit ő hozta be a net világába. Már akkor ezt az ipart űzte amikor a Youtube még nem is létezett. Időközben családos lett, felesége, gyereke van úgyhogy már csak félgőzzel de még mindig viszi a csatornáját. A napokban pedig feltett egy videót amiben a maga higgadtságával elmagyarázta miért nem fogja megnézni az új Szellemirtók filmet. Látszik hogy nem csinál igazán nagy ügyet a dologból: azt mondja hogy akár még jó is lehet, de ő elfogult és amit látott nem tetszik neki és nem akar pénzt adni egy olyan alkotásért, ami valószinüleg egy neves franchise-t rossz irányba visz. Azzal, hogy nők vannak a főszerepekben nem is foglalkozik. Erről a videóról van szó:

 

 

James időről időre szokott filmekről is beszélni a csatornáján, főleg olyan új alkotásokról, amiknek a gyökerei a '70-es, '80-as évekbe vezetnek, így teljesen érthető, hogy a fanjainak szólt, hogy készüljenek rá hogy erről a filmről nem fog beszélni. Ami azért is lehetett meglepő mert tudni róla, hogy nagyon csípi a régi filmeket. Amit ennek a videónak a kapcsán néhány külföldi portál művel az még engem is meglepett. Eleve az is érdekes jelenség, hogy egy ilyen videóról cikkezni kezdtek -ennyire ki vannak éhezve minden klikkre-, de a hogyan a durvább...

 

The Atlantic - megírták, hogy James körbetáncolja a valódi tényt, ami miatt kihagyja a filmet: ami nem más mint hogy nők a főszereplők. Hogy erre mégis mi utal arról egy betűt se írtak.

 

Salon - Bár az író megállapítja, hogy James kritikája értelmes, érvei okosak, aztán a cikk végén mégis csak utal rá, hogy de talán mégis a női casting miatt nem fogja megnézni és felszólítja rá, hogy üljön be rá és utána mondjon róla véleményt. Komolyan ez milyen már? Miután valaki magánemberként a saját fanjainak elmondja, hogy nem néz meg egy filmet egy író aki még csak nem is ismeri ír egy baromi hosszú cikket arról hogy igenis nézze meg...??? Mi a következő? Összeállítják hogy mit ehet ebédre?

 

Pedestrian - Na ez az a szint amihez képest az Index.hu a szinvonalas tájékoztatás netovábbjának tűnik. Pocskondiázzák Jamest: nyavalygó férfi-babának hívják (lol... az mi?). Persze ők átlátnak a szitán: nekik egyértelmű, hogy a női casting miatt nem akarja látni. Majd mivel az írónak igazán nincsenek érvei ezért a cikk nagy része beidézett Twitter kommentekből áll, amik beszólnak a videóra

 

Death and Taxes - Az írás egy paródiának indul: azt mondják James nagy hős, amiért nem nézi meg a filmet, majd végül jön egy csavar és elkezdik pocskondiázni az eredeti Szellemirtókat, csak hogy aztán ennek apropóján megállapítsák, hogy James marhaságokat beszél... bravúros

 

És igy tovább és igy tovább. Az biztató, hogy mindenhol ahol van kommentszekció szétalázták a fentebbi cikkek íróit. Igazából mindenhol messze többségben vannak azok akik ezt a teljesen ártalmatlan videót a helyén tudták kezelni, viszont egészen félelmetes, hogy egy rakás online médium olyan mélyre süllyedt, hogy ebből a semmiből akartak botrányt kavarni. Olyan is volt, aki annyira beleélte magát, hogy James feleségét kezdte pocskondiázni: emiatt a videó miatt azzal kezdtek viccelni, hogy biztos csak a pénze miatt ment hozzá vagy szánalomból... mert nyilván nincs szebb feminista húzás, mint leszólni ismeretlenül is egy nőt csak mert a férje nem fog megnézni egy filmet......

 

Na elnézést a hosszú fél-off posztért (bár azért ez a Szellemirtók körüli anti-hyperól szól szóval hellyel közel ide tartozik).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egészen elképesztő, Bomarr! Bár azért, mert van az Index szintjénél is lejjebb még nem kezdem el dicsérni a mi kedvenc hovaszarjak.hu oldalunkat. :) Tudom, hogy még csak nem is utaltál ilyenre, csak megemlítettem.

 

Amúgy szerintem szomorúbb mindezen túlmenően az, hogy ezen cikkírók közül (szerintem a többség) nem a kattintások miatt írja ezt, hanem mert kő keményen ezt is gondolja...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy csomó irkász egyértelműen ráállt egy olyan narratívára, hogy ez a női egyenjogúság filmje és képzelt támadásoktól védik a nagy művet. Közben a többségnek egyszerűen azért nem tetszik mert borzasztó filmnek tűnik. Komolyan nem értem ezt a kirajzolódó trendet: ha már ennyire izgatja őket a téma akkor álljanak be egy olyan film mögé, ami értékelhetően tűnik. Mostanság egy csomó jó, kiváló film készül női főszereplőkkel és az idei bemutató naptárban is van pár igéretes cím, amiknek a trailere hányós viccek helyett színvonalat ígér. Ott van mondjuk a Rogue One. Bár ott van egy csomó csávó is a női főszereplő mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ez a film pont a nőket alázza meg. Az is gáz, hogy Hollywood a proli nagyhangú dagadt feka nő karaktertípust egyszerűen nem képes már elfelejteni. Ultragáz és rohadtul nem vicces, az egész filmben szinte csak ordibálnak.

 

Könnyen el tudom képzelni, hogy valami félreértelmezett női egyenjogúság jegyében dafke tetszeni fog ez a film ezeknek az érzékeny lelkű kritikusoknak. Én komolyan nem értem ezt a világot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

X-men: Apocalypse

Sajnos ez az epizód elmarad az előző kettőtől, egyértelműen a trió leggyengébb darabja. Néha sok a rombolás- még akkor is, ha ez volt a cél-, néha unalmasak Apocalypse dumái, az ismétlésekből pedig a kevesebb több lett volna. Értem ez alatt a fölöslegesek flashbackeket, és a korábban jól működő jelenetek ismétlésének erőltetését is. A karakterek felépítése és a motivációik ábrázolása is elég papírmasészerűre sikeredett időnként.

Attól függetlenül ez még mindig az X-men, ami a kedvenc szuperhősös sztorim, de azért sajnálom, hogy most csak ennyire tellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap érkezik az élőszereplős SZÉPSÉG ÉS A SZÖRNYETEG Disney film első előzetese. Nagyon kíváncsi vagyok rá, gyerekként szerettem a mesét. (Eleve imádom a Szépség és a szörnyeteg, Aladdin, Oroszlánkirály szentháromságot :D ) Még színházban is láttam a musicalt..

A szereplő gárda is impozáns. Emma Watson, Ewan McGregor, Ian McKellen, Luke Evans és a Szörny szerepében a Downton Abbeys Dan Stevens.

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zootopia - Állati nagy batlhé: bár nagyon tetszett az Agymanók is, de ez sokkal jobban bejött. Az talán túl felnőttesre sikerült, ezáltal hangyányit kevésbé volt felhőtlen szórakoztatás, míg a Zootopia kicsit komolytalanabb, emiatt sokkal viccesebb, pörgősebb és szórakoztatóbb. Ráadásul remekebbnél remekebb karakterek vannak benne, igen ötletes és nagyon jó a humora (egyik-másik poénnál sírva nevettem) és a mondanivalója. Bár mivel a Némó nyomában az egyik kedvenc animációs filmem, így a Szenilla nyomában elé nagy reményekkel állok, ha az nem ugorja meg a lécet, akkor idén a Zootopia lesz a kedvenc mesém. :)

Csak kár, hogy ez sem jelenik meg idehaza BD-n, pedig erre tuti befizetnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

X-men: Apocalypse

Sajnos ez az epizód elmarad az előző kettőtől, egyértelműen a trió leggyengébb darabja. Néha sok a rombolás- még akkor is, ha ez volt a cél-, néha unalmasak Apocalypse dumái, az ismétlésekből pedig a kevesebb több lett volna. Értem ez alatt a fölöslegesek flashbackeket, és a korábban jól működő jelenetek ismétlésének erőltetését is. A karakterek felépítése és a motivációik ábrázolása is elég papírmasészerűre sikeredett időnként.

Attól függetlenül ez még mindig az X-men, ami a kedvenc szuperhősös sztorim, de azért sajnálom, hogy most csak ennyire tellett.

 

 

Egyetértek. Ráadásul szidják benne az A Jedi visszatért is. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszett a tavalyi Hamupipőke élőszereplős film is, így nagy reményekkel várom ezt is. :)

Nekem is nagyon tetszett élőszereplős filmként, remélhetőleg ez az újabb is hasonlóan szórakoztatóra sikeredik.

 

Egyetértek. Ráadásul szidják benne az A Jedi visszatért is. :angry:

Ó, hát az a rajongói csevej végül is nem volt nagyon gázos, és mindezt úgy állítom, hogy az a kedvenc epizódom :)

Revan, sajnos szó szerint nem tudom visszaadni a párbeszédet, de a lényeg, hogy a sztori 1983-ban játszódik, és a moziból kijövet beszélgetnek arról néhányan, hogy a Birodalom mennyivel jobb volt, és a harmadik epizódok tudnak a legrosszabbak lenni.

Mondjuk szerintem ez vicces, mert egy olyan harmadik epizódban hangzik el, ami tényleg a trilógiája legrosszabb darabja :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pályázhatna a legsemmitmondóbb előzetes címére. Értem, hogy csak egy teaser, de ha már így beharangozták, mutathattak volna többet is

Legalább szép a látványvilág, ez is valami, a sztorit meg ismerjük :)

 

Kijött az első izgalmas teaser kép Christopher Nolan Dunkirk háborús eposzából. Hmm jó lesz ez!

A kép biztosan jó :evil:

 

De ahogy olvasom, sokan kritizálják Ewan McGregor francia akcentusát...

Egyem a szívüket, ez a legnagyobb bajuk? :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.