Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Eragon

 

Friss az élmény, úgyhogy nem is késleltetem a kritikát :cry:

Ideje korán volt annyi eszem, hogy elolvastam a hivatalos kritikákat így hál istennek azok tartalmán okulva nem terjesztettem túl nagy igényt a film után....Szerencsére.

Az Eragon egy egyszerű mese mely nélkülözi a dolgok eredendőjének mélységét és leegyszerűsítve tálal mindent a néző elé. Hogy úgymondjam "in medias res" alapján csöppenünk egy olyan világba melynek múltját Brom pár soros bevezető szövegéből épphogycsak megismerjük, átérezzük. Aztán máris kezdődik Eragon és Saphira története. Ha nem lett volna Gyűrűk Ura akkor itt az orkok és tündék újdonságként hatottak volna, de sajnos ebben a filmben semmivel sem voltak többek az un. nyersanyagtól (Értsd GYU). Ezen felül azonban a film mégiscsak kellemes kikapcsolódást nyújtott hiszen ha az ember rögvest nem "művéstfilmként" tekint rá, hanem egy klassz kis matinéműsorra akkor még el is felejti azt a két-három mélypontot ami sajna előfordult a filmben a dialektusok terén, de nekem már ebből a szempontból a Király visszatér is gyászos volt. A dramaturgia követi nagyjából azért a mesék történetvezetését, jó mélyen merítve a Csillagok Háborújából is. Szóval ha nem is buktaszagú a film de sajnos a mai világban ezzel az elvvel tucatfilmnek tekinthető, klisék tömkelegét hordozva magában.

A szereplők alakítása majdhogynem semmitmondó, talán csak a tökéletes szinkronhangok okoztak kellemes meglepetést, azonban Irons, és a Durzát megszemélyesítő szinész mondhatni "kiemelkedő" teljesítményt nyújtott a gödör aljában lubickoló többiek fölött. Most nem tudom, hogy ennek az az oka, hogy a rendező direkt visszafogta e a teljesítményt, remélve, hogy majd a folytatásban úgyis szándékában állna tényleg mélységet adni a karakterek jellemének vagy egész egyszerűen így sült el a dolog. A regényt nem olvastam úgyhogy a karakterábrázolásról többet nem is írnik mert nem tudom összehasonlítani a két művet.

Azonban volt egy olyan karakter mely szinte gyermeki énemet hozta felszínre, annyira megmosolyogtató volt a megjelenése és maga a személyisége...ő pedig nem volt más mint Saphrina a sárkány. Szinte mindvégig vigyorogva néztem és hallgattam őt, annyira "elbűvölő" volt :')

Én azért azt mondom, hogy érdemtelen lehúzni a filmet, mert tényleg a keserű szájíz az elmaradt. Bájos, kedves, aranyos történet csak ráncba kéne szedni a rendezőt és a fejére ordítani, hogy ennél sokkal jobban sikerüljenek a folytatás(ok). :)

 

A zene az viszont kiváló volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eragon

 

A film egy totális klisé halmaz. Sajnos rögtön ezzel a rossz tulajdonságával kell kezdenem, mert ez a legjobban szembeötlő dolog. Nem sok egyedi dolgot tudnék benne felfedezni. Bár imádom a fantasy-kat, ezt a könyvet nem olvastam, de ha hasonlít a filmre, akkor nem is izgat, viszont mint tudjuk a könyvfeldolgozások közel 80%a meg sem közelíti elődjét, ezért nem szabad még leírnom.

Szóval amint néztem a filmet, egyre inkább másikak jutottak eszembe, hogy ezt már láttam valahol. A párbeszédek, amiből alig van és elég silány is, a messzi tájat mutató lovaglások és a monumentális csata, ami közel sem volt még csak nagynak sem mondható. A karaktereket is mintha csak átmásolták volna. A leginkább jellemző az egészre, mint azt mindenki kitalálhatja az a Gyűrűk Ura, de bőven van benne Star Wars is.

Szinte ugyanúgy követi a GYU történetet. Rövid felvezetés, kiválaszototthoz eljut a "kincs" és ennek segítségével, amit persze senki más nem képes írányítani, használni, a sötét nagyúr hatalmára kell törni.

És ha már a Rövid felvezetésről van szó, és Jeremy Ironsról, akkor meg kell említenema szörnyű alakításokat. Én nagyon bírom Jeremyt, de ebben valami eszméletlen rossz volt. Akárcsak a főszereplő, aki nekem kifejezetten ellenszenves. John Malkovichot pedig a egyik legjobb színésznek tartom, így hálát mondok hogy alig volt 2 perc szerepe.

A CGI még úgy ahogy elment, de igazából nekem a sárkánnyal is bajom volt. Mintha a Pokemonból lépett volna elő. NA persze voltak jó pillanatai is. Különös tekintettel a páncélos jelenetek.

A zene pedig, hát...az sem fogott meg. Volt a Harry Potter 3ban az a jelenet mikor a tó felett meglovagolja a Hippogriffet. Volt egy ugyanilyen rész itt is. Az előbb elmítettben megborrzongok minden egyes alkalomkor, amíg itt unottan ültem végig.

Popcorn mozinak megteszi. Egyszer, talán kétszer is nézhető, de többször úgy érzem fölösleges.

Szombat délutáni mozinak tökéletes.

Ja és én nem gondoltam volna hogy ez is folytatásos lesz...Remélem hogy a 12órás GYU, másfélbe sűrítve. De nem...

 

3/10

 

eragon-poster-1.jpg

Szerkesztve: - kudarmubat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én sem rajongtam annyira a Robotokért mikor hallottam hogy lesz, de ez a trailer nagyon állat. Optimus Prime biztos jó lesz :) :) Na nem mintha értenék a témához... :)

 

Viszont az Oscar marhára nem tud lázba hozni. Mostanában olyan filmek nyernek kis szobrocskát tucat számra hogy csak nézek. ANH idejében még ért valamit. De most...ehhh... :)

 

Ja és ha vki gépen is nézni szeretné a trailert

Flashget Transformers HighRes trailer

Szerkesztve: - kudarmubat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm... Nem rossz ez a Transformers-trailer. Asszem házimozira mindenképpen alkalmas lesz DTS-ben.

 

Apropó!

Megvettem a Világok harcát, és azt kellett megállapítanom, hogy a mélynyomómban voltak még általam eddig nem hallott megnyilvánulások. Pazar! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm... Nem rossz ez a Transformers-trailer. Asszem házimozira mindenképpen alkalmas lesz DTS-ben.

 

Apropó!

Megvettem a Világok harcát, és azt kellett megállapítanom, hogy a mélynyomómban voltak még általam eddig nem hallott megnyilvánulások. Pazar! :)

He-he.....ablak rendben van? :)

 

Amúgy tényleg durva a Világok Harca DTS-ben. Ami ott aszfaltban szakad az a szobában a parkettát tép fel a helyéről :) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

He-he.....ablak rendben van? :)

 

Amúgy tényleg durva a Világok Harca DTS-ben. Ami ott aszfaltban szakad az a szobában a parkettát tép fel a helyéről :) :)

Valóban, az első tripod megjelenése talán a legütősebb az egész filmben hang tekintetében. Bár a villámcsapások is a frászt hozzák az emberre, nem is kicsit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.