Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A héten néztem meg a SGet. És tök jó volt. Na persze most nézem a 9. évadot, úgyhogy muszáj volt. :angry:

 

The Fountain

 

Darren Aronofsky filmjei közül csak egyet láttam, a Requiem for a Dream-et. Igazából nem is rendezett sokkal többet, de úgy vélem, hogy ez az egy is kellő okot biztosít arra, hogy megnézzük a következő filmjét. Talán Ő is olyan lesz mint Christopher Nolan: Kevés film, de az mind maradandó.

Azért írtam ezt, mivel a Fountain, biztos hogy megmarad azoknak, akik megnézik, és tetszik nekik. Ezt hozzá kell tenni, mivel egy igen kifinomul művészfilm.

Nehéz lenne bekategorizálni. Romantikus Dráma, Sci-fi, és vallási film is.

A filmnek szinte csak pozitívumai vannak. A csodálatos látvány világ, amit végig tátott szájjal néztem, a tökéletesen illeszkedő zene, /amit Clint Mansellnek köszönhetünk/ és a 3 szálon futó történet, melyet mély mondanivalóval ruházta fel. A reinkarnáció és az örök szerelem párost nagyon szeretem. A cselekményről nem írnék semmit, mert elég összetett, és ezt inkább mindenki nézze meg maga.

Végül pedig, de nem utolsó sorba a színészeket kell dícsérnem. Két szereplős a film, de Rachel Weisz és Hugh Jackman elképesztőn jól játszottak. Remek párost alkottak.

Ezt a filmet úgy érzem mindenkinek látnia kell, aki kicsit is átérzni a mondanivalós filmeket.

Vasárnap esti szupermozi. Kétség sem férhet hozzá!

 

8/10

 

thefountain%20-%20poster.jpg

 

trailer ha vki nem látta volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na nem gondoltam volna, hogy ez megtörténhet, de egyenlőre tényleg ugy tünik, hogy Tarantino és Rodriguez közös mozija óriásit fog bukni. A producerek most futnak a pénzük után: kitalálták, hogy külön mutatják be a két filmet az USA-ban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na nem gondoltam volna, hogy ez megtörténhet, de egyenlőre tényleg ugy tünik, hogy Tarantino és Rodriguez közös mozija óriásit fog bukni. A producerek most futnak a pénzük után: kitalálták, hogy külön mutatják be a két filmet az USA-ban is.

Szerintem ez nem több mint reklámfogás. Túl sok már a hirtelen változtatás és közben ugye témában van mindig a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez nem több mint reklámfogás. Túl sok már a hirtelen változtatás és közben ugye témában van mindig a film.

Sajnos nem... ezek a bevételi adatok botrányosan alacsonyak egy 100 milliós filmnek (a marketinggel együtt ennyit kóstált).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartans! What is your profession?!

 

No tegnap leszedtem és megnéztem a 300-ot.

Az "X-MEN 3" óta ez volt az első újabb mozis film ami mellől nem álltam fel egy percre sem. Igaz előbbit moziban néztem és ott amúgy se szokás felállni kivéve talán ha az emberkére rájön valamelyik dolog.

A kettő között még ott volt a "Ghost Rider" mint újabb mozis filmecske de azt csak azért nem tudtam egyfolytában nézni mert közben áramszünet ütötte fel a fejét minálunk.

 

Visszatérve 300-ékra a felnőtt Leonidas feltűnése után kezdett nálam haladni a film és nem sokkal később később a röhögés is rámjött tőle. Miután Leon elkiáltotta magát hogy "This is Sparta!" beugrott a "vicces dolgos" kép és az eme mondat utáni esemény közben hol röhögtem vagy vihorásztam mintha valami vígjátékot néztem volna igaz egyáltalán nem történt semmi nevetséges. Mindegy, ez még néhányszor rámjött a film közben.

Leonidas rulez volt, a csaták rulezek voltak, azok között is a pajzsos-dárdás kombináció és a bullet-time volt szerintem a legrulzibb. Meg az összes Leonidasos jelenet rulzi volt kivéve egy kicsit azokat amikben néhány ilyen-olyan ocsmány alak is megjelent akiket szívem szerint lerókáztam volna.

"A majmok bolygója"-effektus első megjelenésekor megint rámjött a röhöghetnék dehát van ilyen.

Összességében azért jó volt, elmúlt és szevasz.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem... ezek a bevételi adatok botrányosan alacsonyak egy 100 milliós filmnek (a marketinggel együtt ennyit kóstált).

Rossz időpontban kezdték vetíteni. Húsvétra rakták. Többek között ez is oknak mondható a gyér nyitóadatokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rossz időpontban kezdték vetíteni. Húsvétra rakták. Többek között ez is oknak mondható a gyér nyitóadatokra.

Jaja... meg három órás, meg elcseszték a marketinget (egy csomó ember nem is tudta, hogy két filmet kap egy jegy áráért... sokan felálltak a Planet Terror vetitése után és hazahuztak; pedig ha ezt tudják az emberek valszeg többen mentek volna) stb.

Kár, de Európában szinte biztos, hogy siker lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre.Megvan.Most láttam.Az EREDETI ötletet.Nem az unalomig ismert story-t, szereplőket stb.Hanem az évszázad ötletét(legalábbis nálam).Délután láttam a Mementot.Vissza kellene emlékeznem nagyon, mikor láttam utoljára ilyen jó filmet.Ez még a Prestige-nél is jobb.Maga a film ötlete zseniális.A rövidtávú emlékezet kiesésben

szenvedő főhős, és a visszafelé bemutatott történet.Nagyon hiányoznak az ilyen ötletek már régóta.Engem végig nagyon lekötött.A végkifejlet is olyan, hogy lehet rajta agyalni.Aki még nem látta ne hagyja ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.