Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Azért az Elveszett világ elején a szegény kislányt jól helybenhagyták.

Ez igaz, bónusz pont a JP2-nek :( Viszont nem mutatták...

 

Hát ami a filmes közhelyeket illeti jópár nyüzsög az AvsP 2 trailer-ben is... a modell alkatú csaj, aki ujjatlan polóban gépfegyverez... nem probléma, hogy ilyen is van, de azért egy ilyen filmben inkább ne dobálozzunk a 'realitás' szóval imho.

Ennyi erővel semmelyik filmnél nem dobálózhatunk a valóság szó egyik szinonímájával sem. Viszont a trikós csajra van egy jó példám: Ripley bugyiban, kistrikóban, ez háromszor volt. Aztán jött a Ripley egy szál... nem tom mi volt az az AR-ben, amiből kicsomagolta magát, de azon kívül tök pucér volt. Szóval amíg nem tudom, honnét indult ki ez a csaj (a trailer alapján az éjjel kellős közepén a hálószobából startoltatta egy betörő alien, a hálóban este pedig lehet trikóban, és akkor az a reális, ha egyből elmenekül, és nem áll neki átöltözni :)), addig ezt nem rovom fel neki.

 

Az Alien filmek hangulatát szerintem nem is fogja tudni hozni, mivel ez a jelenben lesz, ahhoz a hangulathoz pedig nagyon hozzátett a jövőbeli kütyük, mint a Nostromo, a Telepek, a bolygók felszínei, az eszközök, ilyesmik. Itt minden hétköznapi lesz, semmi futurisztikusság. Mondjuk ez bosszant is.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skaccok, trailer alaőján ne ítélkezzünk :( Szerintem nagyon pöpec és követi a trailerek mai trendjét. Pörgős, akciódús.

Mint korábban irtam jó lenne viszont a filmben visszalátni a kameraúsztatásos jeleneteket, mert azok piszkosul feszültségteremtőek tudnak lenni, és mint ilyen hatásvadász megoldás szinte kötelező egy jó Alien filmben. :)

Amúgy kicsit Ody-t nem értem ezzel a korábbi B kategoriás kijelentésével. Ha úgy vesszük anno az Alien és az Aliens is ebbe a kategoriába tartozott. Szerintem akkor még nem gondolták, hogy ekkora kultusza lesz a filmnek hiszen volt abban az időben más hasonló film is. ( És itt most nem a teljes hasonulásra gondolok, de ott volt pl az XTRO széria is, és a Dolog regény alapján készült film is...na ennek most a neve nem jut eszembe, de biztos nem adaptáció volt)

 

Továbbá kár összehasonlítani a JP-t az Alien filmekkel, elvégre az egyik gyerekfilm, a másik horrorfilm. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy kicsit Ody-t nem értem ezzel a korábbi B kategoriás kijelentésével. Ha úgy vesszük anno az Alien és az Aliens is ebbe a kategoriába tartozott. Szerintem akkor még nem gondolták, hogy ekkora kultusza lesz a filmnek hiszen volt abban az időben más hasonló film is.

Na ja, Scott egy interjúban maga is B filmnek nevezte az Alient... ami azért muris. Viszont az Alien vs Predator kétség kívül az :(

 

 

a Dolog regény alapján készült film is...na ennek most a neve nem jut eszembe, de biztos nem adaptáció volt

Ha jól tudom, akkor a film címe is A Dolog (The Thing). Az John W. Campbell: Who Goes There? című regénye alapján készült. Már ha egy dologra gondolunk :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól tudom, akkor a film címe is A Dolog (The Thing). Az John W. Campbell: Who Goes There? című regénye alapján készült. Már ha egy dologra gondolunk :(

Nem, tuti nem ez volt a címe, de a sztori majdhogynem megegyezett. Még a nyolcvanas évek közepén láttam videokazin. A könyvet viszont egy-két éve olvastam és akkor tűnt fel, hogy valami hasonlót már láttam. Ha jól tudom a filmben egy idegen bolygón bukkannak a pókszerű lényre ami elégé sivatagos. A könyv ha jól emlékszem valamelyik sarki részre helyezte a sztorit. Bocs ha hülyeséget mondok, de tényleg így rémlik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap ráakadtam a Predatorra a régi VHS kaziaim között, gondoltam belenézek. Nem bírtam abbahagyni. :) Hatalmas film! A többiek sajna még gyenge utánzatnak sem jók.

 

Dillon! A k*rva anyádat!. :(

Én a Predator 2-t is szeretem, sőt, kicsit jobbnak is tartom az első résznél. Az AVP viszont olyan messze van tőle, hogy azt hiperhajtóművel sem lehetne belátható időn belül áthidalni...

"You're one ugly motherfucker." ("De ocsmány egy féreg vagy te.")

 

Oldi: hát a könyv leírása még illene is a The Thingre, mert az a sarkvidéken játszódik. Viszont a filmleírásodról nekem a Screamers jutott eszembe, de szerintem nem arra gondolsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első részben minden karakter telitalálat. Billy, Dillon és a többiek... :(

Nekem Billy a kedvencem. :)

- Félek öregem.

- Ne viccelj! Te még az ördögtől se félsz.

- Tisztán érzem hogy les ránk valami. Valami, ami nem ember. Mind itt halunk meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Billy a kedvencem. :(

- Félek öregem.

- Ne viccelj! Te még az ördögtől se félsz.

- Tisztán érzem hogy les ránk valami. Valami, ami nem ember. Mind itt halunk meg.

Na igen. Ez a párbeszéd eredetiben odab*szós. :) Billy rekedt hangján... Kapatosan ezerszer visszapörgettük azt a részt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen. Ez a párbeszéd eredetiben odab*szós. :(

Év elején megnéztem angolul de nem igazán jött be és úgy döntöttem hogy maradok a magyarnál.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem angolul az 5.1 miatt jön be, na meg, eredeti hanggal azért mégis más a feeling. Na meg azért, mert úgy a predator maszk nélkül is beszél. Viszont a magyar szinkron is frenetikus, az angol szöveg nagyon lightos (na igen, akkor még tudtak szinkront csinálni). Ellenben a Predator 2 szinkronja több helyen iszonyú borzalmas, pedig csak pár évvel idősebb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig úgy az igazi, szerintem.

Én már a "Qrva anyád"os mondatnál majdnem leszédültem az ágyról. Elég váratlanul ért azután hogy magyarul vagy 30szor láttam.

 

a predator maszk nélkül is beszél

Nekem csak az jött be az angolban.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ababn nem látok semmi kivetnivalót ha egy modellalkatú csaj géppuskával lövöldözik.Ha alienek támadják és ott egy elhagyott katonai autó aminek a gazdáját épp most tépték szét, akkor én is felmennék és osztanám az áldást.Ez nekem teljesen életszerű, mármint ha valaki a saját védelmére géppuskát használ.Tökmindegy, hogy modell, vagy öregasszony.Nem kell hozzá nagy fizikai erő, meg ész se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi erővel semmelyik filmnél nem dobálózhatunk a valóság szó egyik szinonímájával sem.

Dehogynem! Érdemes a Véres vasárnapot vagy az Algir csatát megnézni... az ember azt se tudja hirtelen, hogy dokumentumfilmet néz vagy normál filmet. Mintha a "realisztikus" szót erre a két filmre találták volna ki... (persze még lehetne példákat hozni).

Ami Ripley-t illeti: az ő kezében jól áll a puska. Ez a csaj a trailerben, meg az egész jelenet a gépfegyverrel, mintha a film+ egyik éjszakai B-filmjéből lett volna kiollozva, azért nem jön be. Most persze csak a trailerről beszélek én is (egyenlőre más nincs), hogy milyen lesz mindez a filmben majd kiderül...

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ababn nem látok semmi kivetnivalót ha egy modellalkatú csaj géppuskával lövöldözik.Ha alienek támadják és ott egy elhagyott katonai autó aminek a gazdáját épp most tépték szét, akkor én is felmennék és osztanám az áldást.Ez nekem teljesen életszerű, mármint ha valaki a saját védelmére géppuskát használ.Tökmindegy, hogy modell, vagy öregasszony.Nem kell hozzá nagy fizikai erő, meg ész se.

A poén, hogy a csaj egy irakot megjárt katona :(

 

Ami Ripley-t illeti: az ő kezében jól áll a puska. Ez a csaj a trailerben, meg az egész jelenet a gépfegyverrel, mintha a film+ egyik éjszakai B-filmjéből lett volna kiollozva, azért nem jön be.

A 24-ben hogy áll a kezében a fegyver (már ha használ). Michelle Desslert játszotta a Day 2-tól.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 24-ben hogy áll a kezében a fegyver (már ha használ). Michelle Desslert játszotta a Day 2-tól.

Atyaég! Fel se ismertem, hogy ez ő! Máris javult az AvsP2 megitélése nálam, mivel a 24-ben ott van a kedvenc karakterek között :( Egyébként ott egyszer se fog fegyvert: végig egy számitógép mögött ül és nyomkodja a gombokat (de azt jól csinálja :)).

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Atyaég! Fel se ismertem, hogy ez ő! Máris javult az AvsP2 megitélése nálam, mivel a 24-ben ott van a kedvenc karakterek között :D Egyébként ott egyszer se fog fegyvert: végig egy számitógép mögött ül és nyomkodja a gombokat (de azt jól csinálja :D).

Írtam már egyszer. :)

 

Én szívesebben megnéznék egy Alien vs. Predator vs. Jack Bauert. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit hosszabb ideig lesz látható az elején a logó. :lol:

Csak lecserélik a véres jeleneteket, így az nem ilyen rajongói inyencség lesz, mint a Red Band trailer, hanem nagyközönségnek szánt. Ez az úgynevezett Green Band Trailer lesz majd a mozikban, meg mindenhol, ez már nem azokkal a jelenetekkel fog operálni, amik inkább arra irányultak, hogy megmutassák a rajongóknak, hogy amit elszúrtak az AVP-ben (főleg a vér), azt nem szúrták el az AVPR-ben. Hűűűű... de hülyén fogalmaztam meg. Szóval, ez a történetre fog inkább koncentrálni, nem a mészárlásra, és már zene is lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.