Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Egyiptom :D Egyik kedvenc töris korszakom az ókori egyiptomiak, nekem ezért volt jó, hogy ott játszódik.

Így viszont értelmét veszti a sorozatot összefogó cím :D Imhotep nélkül, ajaj, inkább lenne valami más az egész, az a kari nagyon hiányozni fog :D

No azért remélem, hogy valami ütős kis kalandfilmet sikerál összehozni.

Teljesen egyetértek.Épp az egyiptomi kultúra tette különlegessé a filmet, most meg leváltják valami keletire.Mostanában szeretik ezt erőltetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már egyszer így indultak neki, remélem, hogy nem erőltetés lesz ez a keleti divat (amivel semmi gondom sincs, sőt, csak lett volna inkább valami különálló) :D

Még nem temettem el, mert attól még lehet jó kalandfilm, csak mint írtuk, az összefoglaló cím vált értelmetlenné. No meg más lesz a hangulat, az fix.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemcsak egyiptomban múmifikáltak :D

Máskülönben mint a cikk is írja, mégha varázslattal is, de itt is múmifikálásról van szó....csakhát kissé más módszerrel :D

Én bizakodással várom a harmadik részt. Nekem is nagyon tetszett az első kettő, de már "unalmas" lett volna mégegyszer elővenni Imhotep-et. :D

Szerintem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de már "unalmas" lett volna mégegyszer elővenni Imhotep-et. :D

Szerintem. :D

Szerintem azok után, ahogy elbántak vele a második részben, nem csak unalmas, de lehetetlen - és ennél fogva erőltetett - is lett a feltámasztása. Elvégre, feltámadásának okai megszűntek, azaz a csaja nem csak meghalt, de még el is árulta a szerelmüket. Aztán Imibácsi fejest ugrott abba a hulákkal teli mély szakadékba, a morcos halottak meg magukhoz is ragadták. Végül az egész óázist piramisostul elnyelte a túlvilág. Hát, innét a hegylakó sem térne vissza :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a múmia nélküli Múmia film jó ötletet adhat a már régóta nyöglödő, talán soha el nem készülő Predator 3 filmnek: nem is kell bele Predator; elég lesz Danny Glover, ahogy mondjuk mutáns patkányok ellen harcol :D

Lesz múmia, csak nem egyiptomi :D

 

Amúgy annak én is örülnék ha lenne Predator 3, főleg a könyv alapján....de ezt már egyszer mondtam. (2017, Hőhullám New Yorkban) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azok után, ahogy elbántak vele a második részben, nem csak unalmas, de lehetetlen - és ennél fogva erőltetett - is lett a feltámasztása. Elvégre, feltámadásának okai megszűntek, azaz a csaja nem csak meghalt, de még el is árulta a szerelmüket. Aztán Imibácsi fejest ugrott abba a hulákkal teli mély szakadékba, a morcos halottak meg magukhoz is ragadták. Végül az egész óázist piramisostul elnyelte a túlvilág. Hát, innét a hegylakó sem térne vissza :D

Ácsi!!! Kihagytad a klónozás lehetőségét a lá Ripley esete az Alien 4-ben :D

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lesz múmia, csak nem egyiptomi :D

 

Amúgy annak én is örülnék ha lenne Predator 3, főleg a könyv alapján....de ezt már egyszer mondtam. (2017, Hőhullám New Yorkban) :D

A belőle készült képregény is megvan. :D

 

Mellesleg Jet Lis Múmia csak jó lehet! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a múmia nélküli Múmia film jó ötletet adhat a már régóta nyöglödő, talán soha el nem készülő Predator 3 filmnek: nem is kell bele Predator; elég lesz Danny Glover, ahogy mondjuk mutáns patkányok ellen harcol :D

Mutáns patkányok? Az nem az Őrült Stone, avagy 2010 a patkány éve? :D

 

Oldi: A 2017, Hőhullám New Yorkban könyvvel csak egy baj van. Hogy nem hivatalos, azaz csak egy magyar kreálmány. Mint az Új vadászok, az AVP Kelepce és a Túlélők, a Halálosztó sorozat, vagy a Jedis és Han Solos könyvek (ezek címe most nem ugrik be). Szóval ha lehet, inkább ne csináljanak belőle filmet. Max a könyv alapjául szolgáló Betondzsungelből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mutáns patkányok? Az nem az Őrült Stone, avagy 2010 a patkány éve? :D

 

Oldi: A 2017, Hőhullám New Yorkban könyvvel csak egy baj van. Hogy nem hivatalos, azaz csak egy magyar kreálmány. Mint az Új vadászok, az AVP Kelepce és a Túlélők, a Halálosztó sorozat, vagy a Jedis és Han Solos könyvek (ezek címe most nem ugrik be). Szóval ha lehet, inkább ne csináljanak belőle filmet. Max a könyv alapjául szolgáló Betondzsungelből.

Tudom, hogy magyar, de a sztori remek. :D Nekem végig vizuálisan ott futott a képzeletbeli film amikor olvastam a sorokat. Igazi zúzós Predatorfilm lenne belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon ronda nem magyar kifejezés, de jól hangzik :D Poénból írtam, mert alapvetően jó a helyesírásom :D

Ha már itt tartunk, a jujj után vessző jönne, és forogna forog helyett :D Szerintem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy magyar, de a sztori remek. ;) Nekem végig vizuálisan ott futott a képzeletbeli film amikor olvastam a sorokat. Igazi zúzós Predatorfilm lenne belőle.

Persze, hogy renek, egy hivataos könyv másolata némi módosítással :D

Ez olyan, mint a Kelepce. Az is remek, mert másolat, csak kicsit módosították.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "Ne nézd meg" film, amit immár én csakazértis megnézek, mert a korábbi trailerekhez képest mostmár jelentős javulást mutat a CGi mentén. Látszik, hogy a készítők sok-sok időt és energiát fektetek belé....Szóval szeptemberben jön a Dragon War. ;)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2006-os top15-11:

 

15. The Host (Gwoemul - Dél-Korea)

 

hostiw5.jpg

 

Sztori: A szöuliak retteghetnek, ugyanis a Han folyóból egy jókora viziszörny mászik elő. A hadsereg mellett egy kis-család is kénytelen harcba szállni?

Ok: Dél-Koreai filmgyártás jó, ha tiz éve létezik, de azóta nagyon igyekszenek, s megmutatják magukat minden létező témában és műfajban. Sokszor mindezt egy filmen belül teszik. A ?The Host? például egyrészt a Godzilla-féle szörnyfilmek koreai megfelelője, de emellett családi vígjáték, dráma, thriller meg még ki tudja mi minden. Az eféle műfaj-turmixok ritkán müködnek, de Koreában lehet valami a levegőben, mert nekik rendre sikerül ezeket összepasszintani. A filmvégi összcsapás ráadásul simán veri a japánok hasonló probálkozásait.

 

14. Egy botrány részletei (Notes on a scandal - Egyesült Királyság)

 

notesonascandallx2.jpg

 

Sztori: Egy londoni gimnázium fiatal tanárnője szerelmi viszonyba keveredik az egyik diákkal. Egy idősebb kollégája rajta is kapja őket, ám ahelyett hogy beárulná őket, segit nekik eltitkolni.

Ok: Amikor elöszőr hallottam erről a moziról azt hittem, hogy föleg a címben is megjelölt botrányra fog koncentrálni. Ez mostanság egyébként is majdnem olyan aktuális és figyelemfelkeltő téma, mint a papok molesztálási ügyei. Ám ez a film elsősorban Cate Blanchett-ről és Judi Dench-ről szól? Korunk talán két legtehetségesebb szinésznőjéről van szó, s amit ők művelnek a vásznon az valami egészen elképesztő. Életszerűek és mégis sokkal többek annál: Blanchett amellett, hogy tökéletesen hozza az elfásuló tanárnő karakterét olyan vibrálást ad a filmnek, hogy puszta jelenléte feljavitja a jelenetet, amiben feltűnik. S hogy mellesleg valamiféle botrány is van a háttérben az szinte másodlagossá csökevényesedik?

 

13. Paprika (Paprika - Japán)

 

paprikamx2.jpg

 

Sztori: A közeljövőben kifejlesztenek egy gépet, aminek segitéségével belehet lépni mások álmaiba. A cél, hogy a pszihés betegeket könnyebben tudják kezelni. Ám a gép rossz kezekbe kerül, s a következmények beláthatatlanok?

Ok: Az idei anime termés finoman szólva nem volt nagy durranás. Miyazaki fia elég közepesen debütált a ?Tales from Earthsea?-vel, és a nagy szabásúnak szánt ?Brave Story? is hamar kifulladt. Egyedül Satoshi Kon hozta az elvárhatót: ő nem tud hibázni. Az elején még csak egy sima sci-fiként indit, de aztán elszabaditja a szürrealizmusát, s bizony ember legyen a talpán, aki érti, hogy mi miért történik? de egy álomvilágban játszodó filmnél ez a minimum, nem igaz? Cserébe olyan elvont hangulatot kapunk, amitől még Lynch is megnyalná mind a tiz ujját. Az animáció pedig szokás szerint elképesztő: újabb jeles bizonyiték rá, hogy az egykoron lesajnált japán animátorok már simán túlnőttek mindenkin?

 

12. A tökéletes trükk (The Prestige - USA/Egyesült Királyság)

 

prestigevk4.jpg

 

Sztori: Két bűvész rivalizál egymással a viktoriánus Angliában?

Ok: Nemcsak a főszereplőknek, de magának Christopher Nolannak is lehet valami érzéke a bűvészkedéshez: mostmár zsinorban a negyedik olyan filmmel rukkol elő, amin nem lehet fogást találni. Ráadásul úgy dobálozik a történeti csavarokkal, mint az akció-rendezők a robbanásokkal? alig telig el, úgy tiz perc, hogy ne történne valami váratlan: példának okáért kiderül, hogy David Bowie egy remek szinész! Végre egy film, ami megadja azt az élvezetet, amit a régi vágású krimik tudtak: bevonja a nézőt, s gondolkodásra készteti? s nincs is annál nagyobb öröm, mint rájönni valamilyeik fordulatra, hogy aztán az azt követőn annál nagyobbat ámuljunk :(

 

11. Száműzöttek (Fong Juk - Hong Kong)

 

exiledjl2.jpg

 

Sztori: Öt triádtag azt a megbizást kapja, hogy végezzenek egykori bajtársukkal? ám ők inkább beveszik egy utolsó nagy ?buliba?, s megprobálnak meglovasitani egy arany-szállitmányt.

Ok: Ezt a filmet kb. az első tiz percig lehet csendes nem-törödömséggel szemlélni, de aztán, ahogy előkerülnek a pisztolyok, minden akció-rajongóból ki fog kelni a kisgyerek. A ?60-as évek spagetti westernjei óta nem lehetett látni ennyire ?cool? (én se szeretem ezt a szót, de ide illik) összecsapásokat. S persze a menő ?csörtékhez?, kemény arcok is dukálnak: hőseink ennek megfelelően keveset beszélnek, viszont nagyon sokatmondóan tudnak a kamerába nézni. A hozzáértők szerint Johnny To, a távol-keleti filmgyártás egyik legjobb rendezője? s bár én ezen a terepen nem mozgok annyira otthonosan, ennek ellenére én is beállok közéjük: ez a To tényleg nagyon tud valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.