Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Valami mellékhatás véget nem kezdtél el rohangálni a lakásban egy Rambo késsé átalakított svájci bicskával??? ;)

Azt nem de egy nagy konyhakést elkezdtem Rambo késsé alakítani aztán ha kész lesz akkor majd fekete fejpánttal a fejemen megrohamozom vele az utca embereit hadd rémüldözzenek. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek XI trailer régi/új Enterprise-sal, de semmi különösebbel:

Eddig nem voltam rajongója, de a most azt mondom, a távolságtartó tisztelet megmaradt ;)

Csak én éreztem archaizálós hangulatúnak? Mintha egy fekete-fehér film színes trailerét néztem volna....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig nem voltam rajongója, de a most azt mondom, a távolságtartó tisztelet megmaradt ;)

Csak én éreztem archaizálós hangulatúnak? Mintha egy fekete-fehér film színes trailerét néztem volna....

Az archaikus hangulat nem csoda, hiszen a '60-as években készült eredeti sorozat előzménye lesz ez a film, aminek az első részeit még feketefehér TV-ken adták - színes volt, de akkoriban még az USA-ban is a fekete-fehér TV volt az elterjedt - (de már a 2000-es években készített Enterprise utózmánye), és bár azért rendesen modernizálják, nem titkoltan igyekeznek belevinni a TOS feelinget. Körülbelül szerintem olyan lesz, mint mikor az említett Enterprise-ban TOS-os dolgok bukkantak fel.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legenda vagyok.

 

No végre egy piszok jó film a mozikban, mely ugyan klisés és hatásvadász de mégis odaszegezi az embert a vászon elé. Be kell, hogy valljam rosszabbra számítottam a sok kritika láttán, mely ugyan elismeréssel adózott eme alkotásnak, de mintha keserű szájízzel írták volna némelyiket. Sokan kifogásolták a gagyi CGI-t, a giccses befejezést, de szerintem minden tökéletesen a helyén van. Azt hittem a száz perc hamar elfog telni, de olykor még hosszúnak is találtam. Főleg amikor csak Will Smith volt látható a vásznon. Node aztán minden megváltozott és úgy tíz percenként a frászt hozták az emberre. A story amúgy in medias res-el indul, aztán időnként visszakaccsint a múltra. Kimondottan tetszettek a beszédes háttérdolgok, az ember-kutya kapcsolat illetve a főszereplő vívódása a magánnyal szemben. Sokkal jobb volt mint a Számkivetett, amit én már kínlódásnak éreztem nézni.

A mutánsokat sokan Voldemorthoz hasonlították de nekem valahogy mindig a Múmia film jutott az eszembe amikor felbukkantak.

A filmet a Westend digitális termében néztük meg és majdnem százas volt a tettszési index, én némi vibrálást vettem észre. :S A hang k*rva ütős, főleg amikor sikítanak a mutánsok. :D A vér megfagy az ember ereiben. Amúgy a kép nagyon tiszta volt. :)

 

No, egyenlőre ennyi....Ajánlom mindenkinek. :) 10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Számkivetett-et én is nagyon csipázom! Az 'Legenda vagyok' sem volt rossz, de valahogy ugy éreztem hogy az egész egy óriási kihagyott ziccer lett... vannak nagyon jó elemei, amiket aztán rendre taccsra vág valami (az oroszlánok feltűnése például valami iszonyat lelombozó ilyen CGI köritéssel imho).

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszett a Számkivetett is, de mozin kívül még sosem láttam, nem volt semmi, ami rávett volna, hogy nézzem meg újból. Valahogy úgy éreztem, hogy tévén ezt a filmet nem kéne megnézni. Nem tudom, miért, mert amúgy tetszett :)

A Legenda vagyoknak a hangulata meg sok helyen a képei tetszettek nagyon :) Kicsit brutál volt a madárcsicsergős kihalt NY :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap előtt megnéztük haverral a Hegylakó 5 - A forrást... hááááát... haver azt mondta, hogy "Nehogy a végén visszasírjuk a 4-et." Sírás volt, de az a röhögéstől. Azok az akciók, azok a parázs párbajok... az a színészi játék. Ojvééééé... Oscar gyanús.

Ez a blődségek tárháza. De minden szinten. Ilyen beállításokat, ilyen effekteket szerintem még sehol sem láttam, de nem azért, mert olyan újítóak... olyan szarok, hogy ilyet még Uwe Boll sem talál ki (na jó, ő igen, ne becsüljük alá a MESTER-t). A végső kardbadőlés akkor volt, mikor megszólalt az újrafeldolgozott Queen szám.

Aztán, még pár aranyosság. Nem teszem Spoilerbe, mert egyrészt úgy se meglepő, másrészt meg inkább senki se nézze meg. Szóval, Duncan MacLeod két késsel(!) küzd a főgonosz ellen, akinek kardja van, nem is kicsi, de puszta kézzel is lekapja egy ember fejét, ha úgy hozza a sors. Teszem hozzá, összesen egy embert fejeznek le az egész részben, aztán ezzel a halhatatlanok is kifújnak. Úgy értem, tényleg, a halhatatlanok halandókká válnak és már csak lazán meghalnak. Semmi vívás, sity-suty. És a film végső konklúziója, amiért az egész hepaj ment: MacLeod végre felcsinálhatott egy nőt! Ez a sztori lényege.

A 4-et legalább annyi pozitívum volt, hogy akadt benne még itt-ott kicsit értékelhető akció, plusz a csajról lekerült a ruha. Itt már az sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is sikerült megtekintenem a Legenda vagyok című filmet.Féltem tőle, mert sok helyen hallottam, hogy nincs megmagyarázva egy csomó dolog.Hálistennek ez nem volz így, minden világos volt.Illetve ez nem teljesen igaz, hiszen hova tüntek a hullák?New Yorkban azért éltek páran, de egy csontváz sem volt.Ezt logikai bakinak éreztem.

A film többi részében nem találtam hibát, ami nem volt megmagyarázva az nekem logikusnak tünt(pl honnan szed áramot).

Smith szerintem szenzációsan játssaz magánytól félig megbolondult embert.Nagyon jó nézni ahogy a kihalt New Yorkban járkál ál, és ahogy egy életritmust kialakított magának.Különben tényleg félelmetes a csendes emberek nélküli város.Sőt szörnyű.Belegondoltam, ha ez valóban megtörténne...brrrr.

A CGI borzalmas.Az oroszlánok tényleg gagyik(mondjuk nem igazán értem mit keres egy Afrikában őshonos állat New Yorkban), de ez elmondható a zombikra is.Én szinte sosem veszem észre a CGI-t, de itt ordít róla.Gondolom a költségvetés csökkentése okán csinálták meg ilyen gagyivá.

A film utolsó fele már nagyon hoolywood-i.Utolsó pillanatok stb...sőt van egy meglepi is a filmben.Összeségében jó lenn,e csak a vége elrontja.Állítólag a regénynek nem is ez a befejezése.

Az lett volna jó, ha úgy van vége, hogy mindhármukat megölik a zombik a laborban, és kihal az emberíség, bemutatva, hogy magát pusztítja el.Elöszőr kifejleszt egy vírust, ami megöl szinte mindenkit, majd amikor az ellenszer megvan akkor meg megölik a megmentőjüket.Tragikus lett volna, egyfajta sors iróniája.

Így viszont, hogy voltak túlélők már Smith tragédiája nem akkora.

 

10/8

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hullákra nekem az a magyarázat, hogy a vadállatok megették őket. Ez simán belefér ebbe a kategóriába melyben a film született. Továbbá az oroszlánok az állatkertből is elszabadulhattak.

 

 

Ami a vége véleményedet illeti, az totál letargiát és keserű szájízt adott volna sok embernek. Nem biztos hogy többen vevők a végső kataklizma befejezéssel. Reménysugár mindig kell. Főleg ebben a mai világban. Mégha ez a filmen giccsesnek is tűnik, vagy Hoolywoodisnak. :S Nekem kimondottan tetszett mégha más filmekből is visszaköszöntöt ez a fajta befejezés. Elvégre egy szórakoztató filmről van szó, mégha nyüzsögnek is benne a mutánsok és apokaliptikus hangulatot is áraszt magából.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap előtt megnéztük haverral a Hegylakó 5 - A forrást... hááááát... haver azt mondta, hogy "Nehogy a végén visszasírjuk a 4-et." Sírás volt, de az a röhögéstől. Azok az akciók, azok a parázs párbajok... az a színészi játék. Ojvééééé... Oscar gyanús.

Így van. A 4. sem volt semmi, de az 5 egyszerűen iszonmyatos. Semmi köze már az eredeti Hegylakóhoz... Nagy kár, pedig a sorozat nagyon jó. Az első film is. És akkor elszúrják az imidzsuket :) ezzekkel a filmekkel...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek XI

 

Nagyon várom:) Nekem ez a két dolog, hogy Wars és Trek mindig is megfért egymás mellett. SW volt előbb, ez egyértelmű, de sosem éreztem hpogy konkurenciája lehet egyik a másiknak. Trek meg nekem első a TOS volt, amit német adókon néztem, nem érdekelt hányszor ismételték:) Ugyanitt néztem SW is, hiszen egy évben legalább egyszer leadták. Mikor kezdtem beszálllni a klubbéletbe, akkor a Trekklubba léptem a tesómmal. És ennek lassan 10 éve:). (és mindig hangsúlyoztuk, hogy a SW-t is szeretjük!) Egyébként szerintem ez a film valahogy a megérzésem szerint jó lesz. Sajna nem mindegyik Trek-mozifilm volt jó. Kimondottan nekem a negyedik és a hatodik tetszett, a második-harmadikat is szeretem. Borzalmas az ötödik és a tizedik. Szerintem. Hát remélem ezt nem tolják el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek XI

 

Nagyon várom:) Nekem ez a két dolog, hogy Wars és Trek mindig is megfért egymás mellett. SW volt előbb, ez egyértelmű, de sosem éreztem hpogy konkurenciája lehet egyik a másiknak. Trek meg nekem első a TOS volt, amit német adókon néztem, nem érdekelt hányszor ismételték:) Ugyanitt néztem SW is, hiszen egy évben legalább egyszer leadták. Mikor kezdtem beszálllni a klubbéletbe, akkor a Trekklubba léptem a tesómmal. És ennek lassan 10 éve:). (és mindig hangsúlyoztuk, hogy a SW-t is szeretjük!) Egyébként szerintem ez a film valahogy a megérzésem szerint jó lesz. Sajna nem mindegyik Trek-mozifilm volt jó. Kimondottan nekem a negyedik és a hatodik tetszett, a második-harmadikat is szeretem. Borzalmas az ötödik és a tizedik. Szerintem. Hát remélem ezt nem tolják el.

Szintén zenész. Imádom az SW-t, de az ST-t ugyan úgy. Filmek terén szerintem az 1, 5, 7 és 10 volt a leggyengébb, de a 10 legalább látványos és mozgalmas, ezért jobban kedvelem, mint az előző hármat (az 5-öt kifejezetten utálom).

Viszont ez a film... hát, egyelőre én a "szerintem nem kéne" kategóriába sorolom. Egyrészt, szerintem baromira nem kell még egy előzmény. Pláne nem a TOS csapatnak. Vagy ha már előzmény, akkor csináltak volna egy rendes leköszönőfilmet az ENT-nek, mert annak a vége borzalom. Vagy kaphatott volna a TNG team egy rendes leköszönő filmet. Esetleg végre megcsinálni azt a fránya crossover filmet, amiben vegyítik a TNG-t, a VOY-t és a DS9-t. De nem megint a TOS-hoz nyúlni, és nekik is előzményt csinálni. Ez nem jó. Ez egy olyan széria, amit nem lehet úgy rebootolni, mint a Batmant, mert komplett kidolgozott világgal, számtalan remek történettel (sorozat, képregény, könyv, videó-játékok) és már ikonikus karakterek sorával rendelkezik. Most meg egyrészt teljesen új szereplők veszik át a régiek helyét (oké, Spock részben marad), és valószínűleg rendesen belenyúlnak majd a kronológiába (mint az Enterprise kezdése, de azt legalább helyrerúgták). Szóval, erősen tartok ettől az új filmtől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szintén zenész. Imádom az SW-t, de az ST-t ugyan úgy. Filmek terén szerintem az 1, 5, 7 és 10 volt a leggyengébb, de a 10 legalább látványos és mozgalmas, ezért jobban kedvelem, mint az előző hármat (az 5-öt kifejezetten utálom).

Viszont ez a film... hát, egyelőre én a "szerintem nem kéne" kategóriába sorolom. Egyrészt, szerintem baromira nem kell még egy előzmény. Pláne nem a TOS csapatnak. Vagy ha már előzmény, akkor csináltak volna egy rendes leköszönőfilmet az ENT-nek, mert annak a vége borzalom. Vagy kaphatott volna a TNG team egy rendes leköszönő filmet. Esetleg végre megcsinálni azt a fránya crossover filmet, amiben vegyítik a TNG-t, a VOY-t és a DS9-t. De nem megint a TOS-hoz nyúlni, és nekik is előzményt csinálni. Ez nem jó. Ez egy olyan széria, amit nem lehet úgy rebootolni, mint a Batmant, mert komplett kidolgozott világgal, számtalan remek történettel (sorozat, képregény, könyv, videó-játékok) és már ikonikus karakterek sorával rendelkezik. Most meg egyrészt teljesen új szereplők veszik át a régiek helyét (oké, Spock részben marad), és valószínűleg rendesen belenyúlnak majd a kronológiába (mint az Enterprise kezdése, de azt legalább helyrerúgták). Szóval, erősen tartok ettől az új filmtől.

Ebben én is egyetértek, az Enterprisenak vagy a crossoveresnek én is jobban örültem volna. De sajnos nem azt csinálták meg. Így most megpróbálok annak örülni, amit kapunk. Sajnos tényleg nagyon el lehet szúrni. De reménykedek, de mikor bemegyek majd decemberben a moziba, biztos lesznek kétségeim. Remélem a hajó olyan amilyen volt, ha itt változtatnak, az már tuti egy mínusz pont nálam. És elég kritikus leszek, mert bár régi, de a TOS az egyik kedvencem. Hát meglátjuk... :):D:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem a hajó olyan amilyen volt, ha itt változtatnak, az már tuti egy mínusz pont nálam.

Hát, nem lesz. Legalábbis nem 100% olyan lesz, mint a sorozatban. Annak egy módosított változata (ezzel a Constitution osztály megkapja a harmadik variánsát). Kb annyi lesz a különbség, mint a TOS és az első film között (mondjuk majdnem teljesen mások :pfff: ). Ez mondjuk még nem nagy tragédia, hiszen az Enterprise már az első filmben 20 éves, és addig kismilliószor átalakíthatták, mint ahogy a filmben is tették.

De pl a híd elméletileg teljesen más lesz (még ez sem lenne baj, mert már a sorozatban is változott, a filmekben meg teljesen más lett). Csak az lesz a vicces, ha modernebb hidat kap, mint a TOS-ban volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.