Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Olvastam RTon a 4 negatív kritikát. De inkább jobban érdekeltek a hozzá fűzött kommentek. Anyám de szidták, és húzták őket. Míg egy pozitív kritikánál max 20 komment, itt vagy 200. :roll:

Azért védik rendesen a Beccit! :D

Mondjuk az is igaz h tényleg NY az összes aki írta ezeket, és hogy olyan indokok miatt húzták, ami inkább a pozitívum. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kijött egy ötödik negatív kritika is a TDK-ról, de véletlenül se olvassátok el, elvégre csak kettő major halált lő le.. :roll:

De van 115 pozitív kritika is, de a Rottentomatoes cseszik feltenni őket. Így ha nem tévedek kb 96%-on áll a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom Oldie... nálam ez a trailer értékelhetetlen. 1 perc, és közben ez az idegesítő kép szaggatás... minden figyelmemet lekötötte, hogy kibogarásszam, éppen miről is van szó. Viszont Bale játéka számomra nagy pozitívum, remek színész, szerintem garancia a sikerre a neve... de ebből a trailerből nekem semmi nem jött át. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezvan. Számomra libabőr. Több mint amit anno a Batman teasernél mutattak....illetve ott nem mutattak semmit. :D:P

Máskülönben meg tessék nyitott szemmel nézni. :P

Jaja. ez egy tízer, ebben semmi nincs, vagy legalábbis semmi oylan, ami túl sokat elárulna a filmről. Annyi biztos, hogy ez már nem időutazás, ez a háború, melyet fényes nappal is megcsodálhatunk, és vége annak a korszaknak, amikor a terminator haderő csak repülő HK-ból, lánctalpas óriásból és T-800-sokból állt. Végre eljött az a Terminator, amit az 1 óta vártam :D

 

Oldi, nem nézted még meg a Starship Troopers 3-at?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom nem véletlenül: Az időutazós Terminatorokat szinte kivétel nélkül mindenki Schwarzihoz köti. Most kicsit kuszák a gondolataim, de az azért felmerült bennem, hogy háború ide, háború oda, a Schwarzi által megvalósított típusú robot (nem tudom a típus számát) nem fog hiányozni a csatatérről? Úgy értem, hogy visszsaküldték a jövőből, tehát a jövőben hemzsegni kéne az olyan robotoknak, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom nem véletlenül: Az időutazós Terminatorokat szinte kivétel nélkül mindenki Schwarzihoz köti. Most kicsit kuszák a gondolataim, de az azért felmerült bennem, hogy háború ide, háború oda, a Schwarzi által megvalósított típusú robot (nem tudom a típus számát) nem fog hiányozni a csatatérről? Úgy értem, hogy visszsaküldték a jövőből, tehát a jövőben hemzsegni kéne az olyan robotoknak, nem?

T800-as a típus száma, de ez a rész 1918-ban fog játszódni, 11 évvel azelőtt, hogy az első terminatorokat és Reese-t elküldték vissza a múltba. Itt még nem elterjedt a beszivárgó egység, de az elődjét, a T1-ben említett T-600-ast, mely gumibőrrel volt ellátva, már láthatjuk. Aztán majd az utolsó rész, a 6. már 2029-ben lesz és valószínűleg azzal zárul, hogy Reese elindul vissza a múltba. Szóval, ez kvázi egy prequel trilógia lesz (a T3-as idővonal nem alakult még ki).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja. ez egy tízer, ebben semmi nincs, vagy legalábbis semmi oylan, ami túl sokat elárulna a filmről. Annyi biztos, hogy ez már nem időutazás, ez a háború, melyet fényes nappal is megcsodálhatunk, és vége annak a korszaknak, amikor a terminator haderő csak repülő HK-ból, lánctalpas óriásból és T-800-sokból állt. Végre eljött az a Terminator, amit az 1 óta vártam :D

 

Oldi, nem nézted még meg a Starship Troopers 3-at?

 

 

Nem is tudnának még szerintem ennél többet mutatni. :P Hiszen alig kezdték el a forgatást. Szerintem volt egy bizonyos leforgatott jelenetsor, amiből összevágták ezt a rövidke anyagot. Figyelemfelkeltésnek szerintem marha jó, főleg az ismerő taktusok aláfestésével. :P

Én igazság szerint nem nagyon vártam folytatást ( korábban részleteztem már, hogy miért. A lényeg már megvolt érzésem szerint), de most valahogy kíváncsi lettem a háborúra. :P Merem remélni, hogy hangulatában az első részhez fog közeledni. Ennél a filmnél én valódi komor, kilátástalan hangulatot várok ( Nem úgy mint a Batmannél :P ) :P

 

A Maraudert én majd akkor nézzem meg amikor kijön DVD5-ben, szinkronnal. :D Eddig olvastam már róla hideget-meleget, főleg hideget. .S De én még nem írom le. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

T800-as a típus száma, de ez a rész 1918-ban fog játszódni, 11 évvel azelőtt, hogy az első terminatorokat és Reese-t elküldték vissza a múltba. Itt még nem elterjedt a beszivárgó egység, de az elődjét, a T1-ben említett T-600-ast, mely gumibőrrel volt ellátva, már láthatjuk. Aztán majd az utolsó rész, a 6. már 2029-ben lesz és valószínűleg azzal zárul, hogy Reese elindul vissza a múltba. Szóval, ez kvázi egy prequel trilógia lesz (a T3-as idővonal nem alakult még ki).

 

 

Na várjál, ennyire azért nem vagyok képbe, a kedvemért egy picit felelevenítenénk a dolgokat? Ja, amúgy az 1918 ugye 2018 lenne (csak mert az bekavart)?

 

Szóval volt az első rész, ahol a robotok visszaküldték a T800-at, hogy ölje meg Sarah Conort. John Conor meg visszaküldte az apját, hogy védje meg Sarah Conort. A visszaküldés időpontja - szavaid szerint - 2029, de a megérkezés dátuma 1989? (Magyarul: mikor fogant John?)

 

Aztán jött a második rész, ami gondolom olyan 10-11 évvel később játszódott, itt elvilág lezárták a jövőt, hiszen volt az a néger tudós, akinek a programját megsemmisítették, és úgy tűnt, hogy a jövőt megváltoztatták. Ekkor már a T800-as John oldalán volt, ellenfele pedig az a csöpögős alvadék volt, melynek sorozat száma... T1000? Ez pontosan mikor játszódik?

 

Aztán jött a harmadik rész, ahol kiderült, hogy csak elodázták a háborút, de nem akadályozták meg. A T800-as megint jelen van, meg az a nő is, az ő sorozatszáma...? És ez pontosan hány évvel később játszódik, mint a 2? Újabb 10 évet ugrunk? Itt mi is történt pontosan? A robotok elszabadultak, az amcsik pedig atombombát vetettek be ellenük, ha jól emlékszem? Tehát gondolom ez a háború kezdete. Ennek a dátuma...?

 

És akkor most ehhez képest leszünk 2018-ban, ahol is már javában dúl a háború, de az időutazós szál még messze (2 résznyire), azaz gyakorlatilag megismerjük az előzményét az időmahinációnak? Ezesetben viszont John tuti hogy túl fogja élni ezeket a részeket, igaz?

 

Elnézést a kérdésekért, de nálam ezek a dolgok nem tiszták egyelőre :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Conor meg visszaküldte az apját, hogy védje meg Sarah Conort. A visszaküldés időpontja - szavaid szerint - 2029, de a megérkezés dátuma 1989?

 

Johnny nem csak Reese-t küldte vissza hanem egy másik fazont is aki a társa lett volna csak szegény fazon egyenesen egy tűzlépcsőbe transzportálódott. Gondolom Reese őt keresi amikor feltápászkodik és körülnéz majd felnéz a tűzlépcső felé csak a szerencsétlenből az eredeti kiadásban semmit se láthatunk. A DVD kiadásra egy tűzlépcsőről leereszkedő kézzel korrigálták a dolgot.

Ők és a termi a regényváltozat szerint 1984 március 9-én érkeznek meg, a termi pontosan 01:52-kor.

 

A T800-as megint jelen van, meg az a nő is, az ő sorozatszáma...? És ez pontosan hány évvel később játszódik, mint a 2? Újabb 10 évet ugrunk? Itt mi is történt pontosan? A robotok elszabadultak, az amcsik pedig atombombát vetettek be ellenük, ha jól emlékszem? Tehát gondolom ez a háború kezdete. Ennek a dátuma...?

 

A csaj sorozatszáma T-X (Terminatrix), ez a rész a regényváltozat szerint 2003 júliusában játszódik, és a Skynet a termi elmondása alapján 18:18-kor kezdi el atomrakecokkal szórni a földgolyóbist.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na várjál, ennyire azért nem vagyok képbe, a kedvemért egy picit felelevenítenénk a dolgokat? Ja, amúgy az 1918 ugye 2018 lenne (csak mert az bekavart)?

 

Szóval volt az első rész, ahol a robotok visszaküldték a T800-at, hogy ölje meg Sarah Conort. John Conor meg visszaküldte az apját, hogy védje meg Sarah Conort. A visszaküldés időpontja - szavaid szerint - 2029, de a megérkezés dátuma 1989? (Magyarul: mikor fogant John?)

 

Aztán jött a második rész, ami gondolom olyan 10-11 évvel később játszódott, itt elvilág lezárták a jövőt, hiszen volt az a néger tudós, akinek a programját megsemmisítették, és úgy tűnt, hogy a jövőt megváltoztatták. Ekkor már a T800-as John oldalán volt, ellenfele pedig az a csöpögős alvadék volt, melynek sorozat száma... T1000? Ez pontosan mikor játszódik?

 

Aztán jött a harmadik rész, ahol kiderült, hogy csak elodázták a háborút, de nem akadályozták meg. A T800-as megint jelen van, meg az a nő is, az ő sorozatszáma...? És ez pontosan hány évvel később játszódik, mint a 2? Újabb 10 évet ugrunk? Itt mi is történt pontosan? A robotok elszabadultak, az amcsik pedig atombombát vetettek be ellenük, ha jól emlékszem? Tehát gondolom ez a háború kezdete. Ennek a dátuma...?

 

És akkor most ehhez képest leszünk 2018-ban, ahol is már javában dúl a háború, de az időutazós szál még messze (2 résznyire), azaz gyakorlatilag megismerjük az előzményét az időmahinációnak? Ezesetben viszont John tuti hogy túl fogja élni ezeket a részeket, igaz?

 

Elnézést a kérdésekért, de nálam ezek a dolgok nem tiszták egyelőre :D

A T1 jövőjében 1997. augusztus 4-én lépett működésbe, majd augusztus 29-én dobta le az atombombákat Oroszországra, hogy a ruszki ellencsapás elpusztítsa a NATO-t. Ez volt a végítélet napja. Ezután jött a gépek háborúja, melyben a terminatorok begyűjtötték az embereket afféle internáló táborokba, ahol aztán elkezdődtek a megsemmisítések. Kyle Reese egy ilyen tábor "lakója" volt, de ő már '97 után született.

2029-ben az ellenállás megnyeri a háborút. Tönkre zúzzák a gépeket és eljutnak a Cheyenne Mountain Complexhez (a hegy, ahol a NORAD van/volt, illetve ott játszódik a Csillagkapu), mely Skynet lakhelye. Mivel láthatja az elkerülhetetlen véget, visszaküldi az időben az első T-800/101-es beszivárgó Terminatort 1984. május 12-ére, hogy megölje Sarah Connort, mielőtt egyáltalán megszületne John. És elküldött egy T-1000-es modellt 1995 május 12-ére, hogy ölje meg Johnt (arra az esetre, ha az első terminator kudarcot vallana). Viszont, ez már rajta nem segített, az ellenállók elfoglalták a hegyet és lekapcsolták Skynetet. John, mivel az anyja révén tudta, hogy mikor indult útnak a két terminator (az első filmben Kyle elmondta Sarah-nak, hogy a győzelemkor küldték vissza), ezért Kyle-t, aki hosszú idők óta (2017 óta) tartott maga mellett, visszaküldte 1984-be, hogy egyrészt védje meg Sarah-t, másrészt, csinálja fel :P Illetve visszaküldte az elfogott és újraprogramozott T-800-ast, hogy védje meg őt kisfiú korában.

Na most, a csavar ott jön, hogy a T2-ben végül nem Skynet, hanem Connorék változtatták meg az idővonalat. Ami bizonyos szempontból rosszabb lett. Létrejött egy olyan sík, melyben az ellenállók nem nyertek 2029-ben, és a háború még 2032-ben is tart. Ebben az idősíkban Skynet újra vesztésre áll, de sikerül egy T-850-est bejuttatni az ellenállók közé, mely megöli Johnt 2032. július 4-én. Johnnak ekkor már gyerekei is vannak, és a háborút - mint 2029-ben - már nélküle is megnyerik, ezért Skynet (amelyet a T2-es események miatt nem a CyberDine System, hanem a CRS fejlesztett ki) visszaküldi a TX-et 2004. július 23-ra, hogy egyrészt segítsen Skynet hatalomra jutásában, másrészt ölje meg John tábornokait, akik segítettek neki megszervezni az ellenállást, és ha belefut Johnba, akkor már őt is nyúvassza meg. Mivel Connor már halott, az őt meggyilkoló T-850-est a felesége, Kate programoztatja át és küldi el 2004-be, hogy védje meg őt és Johnt a TX-től, illetve biztosítsa a túlélésüket az atomháborúra. Mindez végül egy teljesen ismeretlen jövőt eredményez, hiszen a Skynet a TX támogatásával (a T1-esek és mini-HK beindításával) tört hatalomra, nincsen központi magja, illetve John elvesztette a tábornokai tetemes részét. A háború pedig 2004-been tört ki, így '97-hez képest egy fejlettebb eszközökkel teli háború köszöntött be.

De, a most következő filmek még nem ezt az idővonalat mutatják be, hanem a T1 jövőjét. A háborút, mely 1997-ben tört ki, s melyben 2029-ben győz az emberiség Skynet lekapcsolásával. Szóval elméletileg ez a film-trilógia az előzménye lesz a Terminatornak. Legalábbis minden készítő ezt ígéri. És az első film 2018-ban fog játszódni, az utolsó pedig 2029-ben.

John Connor amúgy mindegyik idővonalban 1985 február 28-án született.

 

Az 1918-ért bocsi, nem tudom, miért azt írtam, de az 2018 akart lenni :D

 

De itt egy nagyon részletes (és a filmeken túl könyveket is felhasználó) idővonal, de angol:

http://www.terminatorfiles.com/saga_timeline.htm

 

 

Johnny nem csak Reese-t küldte vissza hanem egy másik fazont is aki a társa lett volna csak szegény fazon egyenesen egy tűzlépcsőbe transzportálódott. Gondolom Reese őt keresi amikor feltápászkodik és körülnéz majd felnéz a tűzlépcső felé csak a szerencsétlenből az eredeti kiadásban semmit se láthatunk. A DVD kiadásra egy tűzlépcsőről leereszkedő kézzel korrigálták a dolgot.

Micsoda???????

 

Megnéztem a Starship Troopers 3-at. Háááát... szódával elmegy. Az első résznél rosszabb, de a másodiknál jobb. Sok bogár, sok fegyver, nyulfarknyi sztori... látvány... kaki... szóval na. Nem csalódás, de nem hiszem, hogy többszőr nézem meg, mint a másodikat.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerű ez mint az egyszer egy! :D

 

 

 

Dzséjt, az biztos hogy a T1-es Skynet két termit küldött vissza az idősíkban egyszerre? Nekem ez sántít mert így egy sokkal fejlettebb ( T-1000) is küldhetett volna a nyolcvanas évekbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.