Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt: Számomra érthető volt, de vannak még kérdéseim. Ha a harmadik terminátor új idővonalhoz vezetett, akkor az új filmek gyakorlatilag figyelmen kívül hagyják a harmadik részt? Tehát ez gyakorlatilag az első és második rész folytatása? Vagy csak az első rész folytatása? Vagy az első és a második rész olyan folytatása, mely azt tételezi fel, hogy a másodikban mégsem sikerült elodázni a háborút?

 

Nem tudom, érted-e a kérdést, de a következő ezzel a problémám:

 

Az első rész felvázolt egy idővonalat, amit a 2. rész átalakított, mondván, hogy megakadályozták a háborút. Azt már tudjuk, hogy ezt a harmadik rész kissé máshogy értelmezi, de ha a történet valóban úgy szól, ahogy mondtad, akkor a most következő rész alapul veszi az első részt, valamint a második elejét, viszont figyelmen kívül hagyja azt, hogy a második rész végén győztek (ami vagy a háború ki nem robbanásához, vagy az elodázásához -- ld.: 3. rész és az új idővonal -- vezetett), hiszen az első részben felvázolt háború lesz a témája.

 

Ugyanakkor 2 visszaküldött terminátorral számol (az idővonalad szerint), ami meg azt mutatja, hogy ez nem csak az 1., de a 2. rész folytatása is (valahol). Vagy hogy is van ez? Vagy ezek szerint ez totálisan az első rész folytatása, azaz nincs jó oldalon álló Schwarzi, asta la vista bébi, és társai? Vagyis azt mutatja be, hogy a második rész nélkül milyen háború lett volna?

 

Vagy... ne adj isten, ezt most már tényleg csak félve merem megkérdezni, a 3. rész új háború elméletét veszi alapul, és akkor lőttek neked, 2029 = háború vége?

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én felfogásom szerint mindegyik rész végén új alternatív jövőt generálnak a szereplők. Ami állandó az a háború kitörése, illetve az időutazás lehetősége.

És még ehhez vegyük majd hozzá a Sarah Connor krónikákat mert az fog majd igazán a negyedik részhez kapcsolódni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, ez prequel lesz, tehát az első rész előzményeit, vagyis a jövőt meséli el, ahol is (a 6. rész végén) 2029-ben győznek az emberek, és elindítják a Termiket vissza a múltba :D Legalább is én ezt vettem ki Dzséjt írásaiból :P És persze a 6. rész végén elindul ez a jövőt változtató körforgás :P Szóval az időrend tulajdonképpen, ahogy a cselekmények logikusan követik egymást: 4-5-6-1-2-3, ami teljesen normális ennél a Terminátor sorozatnál :D Elvégre nem új dolog a számunkra először a következmény filmeket látni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Voltam előbb annyira bogaras és itt-ott kikockáztam a teasert. :D Ha megérzésem nem csal akkor valami visszaemlékezésben tuti fognak mutatni majd valamiféle híradórészleteket, mert többször is olvasható volt a News felírat a zavaros képkockák között. :D Na meg elég érdekes kis szerkezet ez az emberbegyűjtő robot. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na bazz, most az állam akkorát koppant mintazállat. A hideg felkúszott a hátamon, aztán vissza, majd megint fel. Íme:

 

 

Terminator 4 teaser

 

 

Odavág. Nem kicsit. Nagyooooon!

 

 

Ez nagyon jó lesz.Eszméletlen hangulata van.A Termit szeretem én is.Mindíg alig vártam, ha volt új film.Az elsőt meg láttam vagy hússzszor.

 

Annyiban azért pontosítanék Dzséjt írásán, hogy az első Skynetet a T1 végén elpusztult T-800-as chipjéből fejlesztették ki mert az a gyár ahol Kyle meghalt a Cyberdine területe.A T2-ben mutatják is vitrinben a kezét.

 

Donát kérdései nagyon jóük és én is feltettem már magamnak őket.

A lényeg, hogy az első két film teljesen logikus, bár ha a T2 végén felrobbantották a Cyberdyne-t és nincs atomháború, akkor ebnből következik, hogy később vissza sem küldhetik Kyle-t(mert ugye béke van), ergo akkor hogyan születik meg John?(ha nem nézzük a harmadikat)

 

A T3 viszont nagyon bekavart és eröltetett magyarázatot adott(mint Bobby feltámadása).Véleményem szerint nem kellett volna T3.Ez hogy mégis lesz Skynet nagyon nevetséges magyarázat, tudniillik a chip megsemmisült amiből a szakemberek kiindulhattak volna.Mindegy elfogadtam.Viszont az durva, hogy nem fogják figyelembevenni a T3-at.Tudnillik emiatt a rész miatt a jövő megváltozik és a T4-nek a megváltozott jövőben kéne játszódnia.Ugyanúgy benne lehetne Kyle ebben is, csak máskor küldik vissza.

Mivel csk egy 2018,2029 lehet és mivel ezekben az években történő események megváltoztak úgyis kéne előadni.

 

 

Remélem nem csalódok a storyban.Sajnos nem tudnak rendes időutazós filmet csinálni.Talán a legjobb amiben a legkevesebb logikai hiba volt a Vissza a jövőbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerű ez mint az egyszer egy! :D

 

 

 

Dzséjt, az biztos hogy a T1-es Skynet két termit küldött vissza az idősíkban egyszerre? Nekem ez sántít mert így egy sokkal fejlettebb ( T-1000) is küldhetett volna a nyolcvanas évekbe.

A könyv szerint egyszerre indult a két terminator (illetve, egész pontosan egymás után). Cameron jegyzeteiben is benne van (a jegyzetek alapján a T2-ben látnunk is kellett volna, hogy meglelik Skynetet a lázadók és elpusztítják, majd indítják Reese-t, aztán a T-800-ast).

 

Dzséjt: Számomra érthető volt, de vannak még kérdéseim. Ha a harmadik terminátor új idővonalhoz vezetett, akkor az új filmek gyakorlatilag figyelmen kívül hagyják a harmadik részt? Tehát ez gyakorlatilag az első és második rész folytatása? Vagy csak az első rész folytatása? Vagy az első és a második rész olyan folytatása, mely azt tételezi fel, hogy a másodikban mégsem sikerült elodázni a háborút?

Valójában a T4-5-6 egy olyan jövőt fog felvázolni, ami a T1-2-3-at sem veszi figyelembe. Vagyis ez az egész előzménye. Minden visszaküldés beleavatkozást eredményezett így vagy úgy. De ez egy teljesen szűz jövő lesz. Előzménye minden beavatkozásnak. Ennek a trilógiának a következménye lesz a T1-2-3.

 

Donát kérdései nagyon jóük és én is feltettem már magamnak őket.

A lényeg, hogy az első két film teljesen logikus, bár ha a T2 végén felrobbantották a Cyberdyne-t és nincs atomháború, akkor ebnből következik, hogy később vissza sem küldhetik Kyle-t(mert ugye béke van), ergo akkor hogyan születik meg John?(ha nem nézzük a harmadikat)

 

A T3 viszont nagyon bekavart és eröltetett magyarázatot adott(mint Bobby feltámadása).Véleményem szerint nem kellett volna T3.Ez hogy mégis lesz Skynet nagyon nevetséges magyarázat, tudniillik a chip megsemmisült amiből a szakemberek kiindulhattak volna.Mindegy elfogadtam.Viszont az durva, hogy nem fogják figyelembevenni a T3-at.Tudnillik emiatt a rész miatt a jövő megváltozik és a T4-nek a megváltozott jövőben kéne játszódnia.Ugyanúgy benne lehetne Kyle ebben is, csak máskor küldik vissza.

Mivel csk egy 2018,2029 lehet és mivel ezekben az években történő események megváltoztak úgyis kéne előadni.

 

 

Remélem nem csalódok a storyban.Sajnos nem tudnak rendes időutazós filmet csinálni.Talán a legjobb amiben a legkevesebb logikai hiba volt a Vissza a jövőbe.

Egyrészt, a terminator filmek a multiverzum-elméletes időutazást követik (mint kb. bármelyik más időutazós film). Ezzel kvázi kivédtek minden paradoxont egy vállrándítással (máshogy nem is lehetne nagyon időutazós filmet csinálni). Másrészt, egy tudományos, hadseregnek végzett projekt nem csak egy gépen, nem csak egy épületben, és nem csak egy chipen múlik. Mivel manapság akár a számítástechnológiában szinte bármit vissza lehet nyerni egy sérül lemezről is, így nem hiszem, hogy a CRS-nek bármi gondja lett volna a CDS felrobbanása után (sérült vinyóról adatmentés, biztonsági mentések garmadája, a többi tudós előszedése). Rengeteg tudós dolgozott abban az épületben, akik aztán folytathatták a Skynetet, még ha a CDS csődbe is ment (a T3 könyv szerint a civilek a CRS-nél mind a CDN korábbi alkalmazottai voltak). Szóval kvázi a T2 azon feltételezése baromság, hogy egyetlen épület és egyetlen tudós kivonásával eltörölhető egy projekt. A chip és a kar meg már szutykot sem ért, hiszen az ötletek már megszülettek, a neuronmintájú processzort Dyson már megalkotta.

Na meg aztán, a Vissza a jövőben trilógia minden, csak nem logikus. Alapvető logikai baki az egész trilógia attól a pillanattól kezdve, hogy Marty megváltoztatta az idővonalat az apja félrelökésével.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A könyv szerint egyszerre indult a két terminator (illetve, egész pontosan egymás után). Cameron jegyzeteiben is benne van (a jegyzetek alapján a T2-ben látnunk is kellett volna, hogy meglelik Skynetet a lázadók és elpusztítják, majd indítják Reese-t, aztán a T-800-ast)."

 

 

Nekem ez a dolog még mindig picit sántít, mert feltételezésem szerint a visszaküldéseknek a múltban bekövetkezett változtatásokat kellett volna követniük.....de szerintem nem is érdemes ezen többet rágódni, mert csak belekavarodik az ember. :D Nagyjából azért értem a szitut. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vissza a jövőbe szerintem is logikus. :D

 

Pedig szerintem sem az, de én nem tudom olyan tökéletesen elmagyarázni és levezetni, mint Dzséjt.

De szerintem már a filmbéli magyarázat is meghazudtolja önmagát:

 

Van ugye az a jelenet a 2. részben, mikot az öreg Biff 2015-ben elviszi az időgépet és odaadja magának 1955-ben a füzetet, akkor Doki magyarázata szerint nem tudna visszatérni abba az 2015 amiben Doki és Marty van, mert új jövő hozott létre azzal, hogy magának adta az almanachot. Vagyis csak a saját Biff gazdag jövőbe mehetett volna vissza.

Ezzel érvel Doki, hogy nekik nem 2015-be kell visszamenniük, hogy megakadályozzák az öreg Biffet, hogy elvigye a kocsit, hanem a múltba, hogy Biff megkapja.

Ezzel már borul a vissza a jövőbe 2 része, de gondolom, az összes rész borul ha belegondolunk, de ettől még egy kicsit sem lesz rosszabb film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NO majd újra megnézem a filmet, de én úgy következtetek per pillanat, hogy a fiatal Biff akkor még nem használta fel a könyvet amikor az öreg Biff visszaindult a jövőbe. Ezzel ugyanabba a jövőbe tért vissza, mint amiből elindult, nem változott semmi se. Dokiék pedig amikor visszatértek 85-be, akkor már azért voltak a könyv hatása alatt, mert a fiatal Biff felhasználta a múltban. És innen persze már csak egy lépésük volt, mégpedig az, hogy a múltba menjenek megváltoztatni a jövőt, mert az ő idősíkukban már lehetetlen lett volna az öreg Bifftől visszaszerezni a könyvet. Szóval megvan a logikus magyarázat, csak ettől még nem biztos, hogy mindenki érti :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt az esetet a következő képpen kell elképzelni. Dokiék 2015 csócsálják a rágót, az öreg Biff meg megszerzi az almanachot, visszatér a múltba, ahol is odaadja Biffnek a könyvet. Ezzel alternatív jövősíkot hoz létre, ez abból is jól látszik, hogy amikor visszaér az öreg, rángatózik, meg vonaglik (alig él), hiszen ez a jövő, amiben járunk - tisztelt olvasók - éppen megszűnőben van. Valószínűleg Martyékon is mutatkoznának a jelek, ha nem pattannának villámgyorsan a fluxuskondenzátoros kütyübe, s röpülnének vissza egészen az ő jelenükig, ahol is megrőkönyödve tapasztalják, hogy minden megváltozott. Ennek pedig a következő az oka: a történet szerint, ha valaki visszamegy a múltba, megváltoztatja a jövőt, és mindazok, akik az eredeti jövőben tartózkodtak, belesimulnak az új jövőbe. Példa: Az öreg Biff nyomorék volt, és szánalmas -->a halálán volt, mert az ő jövője többé nem létezett. Az igaz, hogy Biff új ágat hozott létre a jövőt tekintve, de a régi ág ezzel együtt megszűnt létezni. (Biff és az ő halála). Ergo, amikor Martyék elindultak szépen vissza, 2015-ben épp minden kezdett igazodni az új 2015-höz, így gyakorlatilag ők csak az új, kiigazodott 1985-be térhettek vissza, egyértelmű hát, hogyha újra előremennek a jövőbe, akkor a kiigazodott 2015-be csöppennek, ahol már Biffnek nincs szüksége az almanachra (tekintsünk el most a paradoxontól).

 

A film többi része is ehhez hasonló. Ha belegondolsz, amikor az 1-ben Marty visszament, egy alternatív jövőt hozott létre, ahol az eredeti jövő szereplői belesimultak az új jövő szereplők életébe (Marty apja: pancserből remek pasi, stb.). Tehát a trilógia mindenhol ezt az elvet követi, én itt nem vélek hibát felfedezni (eltekintve a paradoxontól, ám ezt, ahogy Dzséjt is írta, nem veszik figyelembe a készítők, hisz csakígy lehet értelmes filmet forgatni - többé kevésbé. Kivétel: Harry Potter 3)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a Vissza Jövőbés dolgot kifejthetnéd! Számomra is eddig ez tűnt a leghitelesebb Időutazós filmnek, miért nem az? :P

Marty elmegy a múltba, és megváltoztatja a jövőt. És ahelyett, hogy azonnal változott volna minden, csak végtagonként kezdtek eltűnni az emberek a fényképről. Ergo, a jövőben lefejeződött a bátyja? Plusz, a képek sosem tűntek el. Pl. a 3. részben eltűnik a sír a képről, de ha nincs sír, akkor mit fényképeztek le? A földet? Eleve, ha nincs sír, Marty-nak nincs oka visszamenni a múltba, hogy megmentse a dokit. Szóval már paradox a helyzet. De menjünk tovább arra a problémára, amit lokatelli kifejtett. Szép a filmbeli magyarázat, de az csak a filmbeli környezetbe működik (ahogy Donát és Oldi is jól leírta), attól függetlenül nem logikus. A jövő, a jelen és a múlt nem párhuzamban működnek, így nincs olyan, hogy ha a múltban Biff csak fél órával az öreg távozása után fogja használni az almanachot, akkor a jövőben is csak fél órával később kezd el változni az idő. Ez amúgy sem működne, mivel Biff csak évekkel (vagy hónapokkal?, de az biztos, hogy nem azonnal) később nyerte meg az első millióját, tehát a tényleges beavatkozás csak jelentős idővel később következett be. Ergo, a jövőben is évekkel később kellett volna, ha a múlt és a jövő párhuzamban lenne. De nincs, szóval ez az egész rész logikátlan, ám a film vonalában pöcre működik, és hát ez a lényeg.

 

Nekem ez a dolog még mindig picit sántít, mert feltételezésem szerint a visszaküldéseknek a múltban bekövetkezett változtatásokat kellett volna követniük.....de szerintem nem is érdemes ezen többet rágódni, mert csak belekavarodik az ember. :P Nagyjából azért értem a szitut. :D

Szerintem sem állja meg a helyét, és valószínűleg ezért sem került bele a filmbe, de hát attól a könyv még ezt írja :D Bár nekem is nyóc, nem oszt, nem szoroz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg, hogy az első két film teljesen logikus, bár ha a T2 végén felrobbantották a Cyberdyne-t és nincs atomháború, akkor ebnből következik, hogy később vissza sem küldhetik Kyle-t(mert ugye béke van), ergo akkor hogyan születik meg John?(ha nem nézzük a harmadikat)

Hát pl ezért is egy lehetetlenség az egész. Mivel időben John született meg legelőször, aztán lett Skynet, aztán visszaküldés. Hol kezdődik a kör? Ha a visszaküldésnél kezdődik, akkor eleve nem is kell senkit visszaküldeni, mert John nem is létezik. Ha meg a születésnél, akkor ki is volt az apa? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A volt testépítő, Roland Kickinger kapta a Terminator Salvationben a T-800 szerepét, ami Arnold Schwarzemegger szerepe, csak 20 évvel korábban. A színész elmondta, nem akármilyen nehéz jelenete lesz, mert találkozik John Connorral is.

 

 

t800role2.jpg

 

 

 

forrás: index

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze. Lehet, hogy szentségelsz, de megjegyzed, és várod, hogy végre mutassanak valamit. Aztán mutatnak valamit, te pedig még jobban várod a részleteket. Ezt elismétlik párszor (lásd Clone Wars 3d), és te ott fogsz ácsingózni a bemutató napján hajnaltól a mozi előtt, hogy biztosan kapj jegyet a premierre, lehetőleg a legjobb helyre... :D (Nagyjából ezt a filozófiát tudom elképzelni hozzá. Tiszta marketing az egész...)

 

Ui.: Valami hasonlót művel Monty Roberts is a lovakkal... :D

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.