Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Rog: Bocsi! Amíg elolvastam az új hsz-eket és beírtam az enyémet, addigra ti is írtatok. Amikor rájöttem, mi történt, javítottam. A hsz Odynak szólt. :) (Igyekszem hozzászokni, hogy itt "kicsit" nagyobb a forgalom... :) )

 

(Szerk: Itt percenként változik a helyzet... :) :) )

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rog: Bocsi! Amíg elolvastam az új hsz-eket és beírtam az enyémet, addigra ti is írtatok. Amikor rájöttem, mi történt, javítottam. A hsz Odynak szólt. :)
Semmi gond. Időközben feltűnt hogy átszerkesztetted. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TDK-spoiler

Spoiler:

Én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy a nagy lezárás a film közepén már megvolt, amikor Joker és Batman lezúzzák Gotham-et. Annak a felvezetése és az akció is brutális volt. Mintha onnantól kapkodóvá válna az egész. Nincs mese, meg kell nézni még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a hsz-ek között elég sok tapló hozzászólás van. De ez is magyar sajátosság(?), hogy ahelyett, hogy a kedvenc filmünket dicsérnénk, a másikat szapuljuk. :S Ja és ledegradálják azokat akik utálnak olvasni a film alatt. Bevallom, párszor a jó édes anyjába küldtem én is a felíratkészítőket amiért nem tudtak egy átkozott fekete sávot a felírat mögé illeszteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a hírnek nagyon örülök, végre egy animációs és egy koncertfilm után, lesz alkalmunk igazi kalandfilmet is 3D-ben megnézni....talán az IMAX teremben is. :)

 

http://www.sg.hu/cikkek/61939/nalunk_is_3d...az_uj_sikerfilm

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a hírnek nagyon örülök, végre egy animációs és egy koncertfilm után, lesz alkalmunk igazi kalandfilmet is 3D-ben megnézni....talán az IMAX teremben is. :)

 

Na ez az a film amiért pénzt nem adnák ki, hiába 3d-s. Hozták be volna a TDK-t, az még olcsóbb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanannyiba kerül. :) Máskülönben meg mire fel ez a negatív vélemény? Láttad már?

A trailerét láttam a moziban, de az minden elmond a filmről hogy családbarát lesz. Ilyen bugyuta párbeszédeket már régen láttam, és ha már a trailerbe ilyeneket tesznek be, milyen lehet a teljes film?

Az árnál arra gondoltam hogy egy sima IMAX-es film kevesebbe kerül szerintem mint egy 3D-s.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A trailerét láttam a moziban, de az minden elmond a filmről hogy családbarát lesz. Ilyen bugyuta párbeszédeket már régen láttam, és ha már a trailerbe ilyeneket tesznek be, milyen lehet a teljes film?

Az árnál arra gondoltam hogy egy sima IMAX-es film kevesebbe kerül szerintem mint egy 3D-s.

Valszeg tényleg családbarát lesz, illetve könnyed kikapcsolódást ígér. De ez nem tudom miért baj? :S

A gyártási költségben pedig az Utazás a Föld középpontja felé esetében nincs számottevő hatványozó tényező.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valszeg tényleg családbarát lesz, illetve könnyed kikapcsolódást ígér. De ez nem tudom miért baj? :S

A gyártási költségben pedig az Utazás a Föld középpontja felé esetében nincs számottevő hatványozó tényező.

Hát már akinek ez kikapcsolódást nyújt, mert az ilyen filmeknél a színvonal a béka s*gge alatt van valahol. Nyílván az ember nem a film miatt fizet annyit, hanem inkább a 3D-s élmény miatt, csak azt nem értem hogy miért nem tudnak összehozni egy normális filmet mellé.

Én arról beszélek hogy a mozinak kevesebbe kerülne megvennie a TDK-t, mivel az nem 3D-s.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen bugyuta párbeszédeket már régen láttam

Ez eléggé érdekes megfogalmazás lett :)

 

Mondjuk szerintem nem kell egy filmnet Shakespeare-t megszégyenítő párbeszédekkel és monológokkal teleszőni ahhoz, hogy kikapcsolódást nyújtson (sőt, én még az eredeti és csavaros sztorit is elnézem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam viszont a párbeszéd, a történet és a karakterek adják egy jó film vázát. Márpedig nekem csak egy jó film nyújt kikapcsolódást. Ezért nem tetszik nekem pl. a 300, a Transformers, stb., mert egyszerűen nekem a látvány mint olyan, abszolúte nem okoz felüdülést, ha nincs mellette jól kidolgozott karakter sokaság, eredeti történet, és jól felépített párbeszédek. Ezért tetszik nekem oly nagyon a TDK, és általában azok a filmek, amiket Nolan rendez.

 

Szóval én Obi1 pártján állok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát már akinek ez kikapcsolódást nyújt, mert az ilyen filmeknél a színvonal a béka s*gge alatt van valahol. Nyílván az ember nem a film miatt fizet annyit, hanem inkább a 3D-s élmény miatt, csak azt nem értem hogy miért nem tudnak összehozni egy normális filmet mellé.

Én arról beszélek hogy a mozinak kevesebbe kerülne megvennie a TDK-t, mivel az nem 3D-s.

Mások az igények, de ez csöppet sem jelenti azt, hogy h*lye az, aki ilyen filmre fizet be. Én biztos meg fogom nézni, mert érdekesnek és szórakoztatónak vélem a filmet. Én ezt várom el az ilyen jellegű filmektől. Az ilyen film jól működik intellektuel mondanivaló nélkül is. Meg kell, hogy valljam marha furcsán festene is vele. :S :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mások az igények, de ez csöppet sem jelenti azt, hogy h*lye az, aki ilyen filmre fizet be. Én biztos meg fogom nézni, mert érdekesnek és szórakoztatónak vélem a filmet. Én ezt várom el az ilyen jellegű filmektől. Az ilyen film jól működik intellektuel mondanivaló nélkül is. Meg kell, hogy valljam marha furcsán festene is vele. :S :)

Ezzel csak egyetérteni tudok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel én is, csak azt ne feledjétek, hogy vannak emberek, akik ezt a műfajt nem szeretik, mert náluk más az, ami szórakoztató és érdekes. Értem én, hogy van egy olyan műfaj, ahol a mondanivaló még árt is a filmnek, no de aki a mondanivalót szereti egy filmben, annak hiába ecseteled, hogy ezek a filmek önmagukban is szórakoztatóak, hiszen zárójelben oda kívánkozik, hogy Neked. :)

 

Persze tudom, hogy eddig is a saját véleményedet írtam, én csak próbálom magyarázni, hogy Obi1 (és mondjuk én sem) miért nem venne jegyet egy ilyen filmre.

 

Ja és annyit még, hogy teljesen egyetértek azzal, hogy nem hülye, aki befizet egy ilyen filmre, hiszen ahogy te is írtad, mindenki mást vár el egy filmtől, mindenkinek mást jelent a kikapcsolódás.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és annyit még, hogy teljesen egyetértek azzal, hogy nem hülye, aki befizet egy ilyen filmre, hiszen ahogy te is írtad, mindenki mást vár el egy filmtől, mindenkinek mást jelent a kikapcsolódás.

Éppen ez az, hogy nem mindegy, hogy így van a mondatban, hogy "Hát nekem ez a fajta stílus nem tartozik az érezhető film kategóriába.", vagy így, hogy "Hát már akinek ez kikapcsolódást nyújt, mert az ilyen filmeknél a színvonal a béka s*gge alatt van valahol.". Az előbbi mondat konkrét személyes vélemény arról, hogy ez a műfaj nem jön be. A másik konkrét személyes vélemény arról, hogy minek tartja a műfajt, és minek azt, akinek van pofája beülni rá, még ha burkolt is a dolog.

 

Amúgy meg, személyes kitétel, hogy Obi1 most azelőtt húzta le a filmet, hogy látta volna, egyszer régen a távoli múltban meg éppen amiatt volt vitája Ody-val, mert ő úgy húzott le filmet, hogy nem is látta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen ez az, hogy nem mindegy, hogy így van a mondatban, hogy "Hát nekem ez a fajta stílus nem tartozik az érezhető film kategóriába.", vagy így, hogy "Hát már akinek ez kikapcsolódást nyújt, mert az ilyen filmeknél a színvonal a béka s*gge alatt van valahol.". Az előbbi mondat konkrét személyes vélemény arról, hogy ez a műfaj nem jön be. A másik konkrét személyes vélemény arról, hogy minek tartja a műfajt, és minek azt, akinek van pofája beülni rá, még ha burkolt is a dolog.

 

Amúgy meg, személyes kitétel, hogy Obi1 most azelőtt húzta le a filmet, hogy látta volna, egyszer régen a távoli múltban meg éppen amiatt volt vitája Ody-val, mert ő úgy húzott le filmet, hogy nem is látta.

 

Egyszerűen nem tud kikapcsolódást nyújtani egy olyan film, ahol kínomban fetrengek a nem odailliő kínos beszólásoktól. Biztos vagyok benne hogy nagyon látványos a film, de a forgatókönyv nullának tűnik a trailer alapján, és én az idegesítő elemek miatt nem fizetnék érte. Tehát nem a kész filmet bíráltam, csak azt hogy az előzetes alapján mire jutottam. Nem állt szándékomban célozgatni semmire se, egyszerűen ennyire nem tetszett a trailer, de hogy ha te burkolt üzeneteket olvasol ki a hozzászólásomból, arról én nem tehetek - egyszerűen csak rosszul fogalmaztam (mint mindig :) ). És mint már nemrég írtam, tudom hogy ebben a filmben nem a dialógusokon és a történeten van a hangsúly, és azt is tudom hogy nem én vagyok a legfőbb célközönség (nyílván a felnőtt emberek csak a 3D miatt ülnek be).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"..... mert az ilyen filmeknél a színvonal a béka s*gge alatt van valahol."

 

Na ezen én is fennakadtam.

 

Ezen véleményemet még mindig tartom, mivel a 3D-s filmek története teljesen másodlagos. Hidd el, nem egy ilyen filmet láttam itthon, és mindegyikben csak a térhatás volt a lényeg, töténet éppen annyi hogy legyen valami. Én csak arra akarok kijukadni, hogy milyen jó lenne már egy rendesen kidolgozott filmet ötvözni ezzek a technikával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem láttam még egyetlen 3D-s filmet sem, és az biztos, hogy valami 3D technika nélkül is értékelhető filmmel fogom kezdeni. A Beowulfot azért nem néztem meg, mert a története egyáltalán nem érdekelt, pedig sokak szerint csak a látvány miatt is megérte volna. Én viszont kivárom az igazi alkalmat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A trailerét láttam a moziban, de az minden elmond a filmről hogy családbarát lesz. Ilyen bugyuta párbeszédeket már régen láttam, és ha már a trailerbe ilyeneket tesznek be, milyen lehet a teljes film?

Az árnál arra gondoltam hogy egy sima IMAX-es film kevesebbe kerül szerintem mint egy 3D-s.

Akkor meg ne nézd a Clone Wars 3D-t. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor meg ne nézd a Clone Wars 3D-t. :D

A 3D-s filmek alatt nem a rajzfilmeket értettem. :)

Egyébként én inkább megvárom hogy mit írnak az emberek a Clone Wars-ról, ha jókat akkor megnézem. A trailert eddig 4-szer láttam moziban, de nem nyűgözött le, minden esetre baromi szép a fényképezése. Szerintem egy badass korhatáros CW rajzfilm baromi jó lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen véleményemet még mindig tartom, mivel a 3D-s filmek története teljesen másodlagos. Hidd el, nem egy ilyen filmet láttam itthon, és mindegyikben csak a térhatás volt a lényeg, töténet éppen annyi hogy legyen valami. Én csak arra akarok kijukadni, hogy milyen jó lenne már egy rendesen kidolgozott filmet ötvözni ezzek a technikával.

Megint csak ízlés kérdése, hogy kinek mi a jó történet. :D Meglehet, hogy a melóban megfáradt kétkezi gyári melósnak csak némi színkavalkád és mozgókép kell ami picit kikapcsolja a kreatív gondolatait. De meglehet, hogy ugyanígy van vele az állandóan vadi új öltönyében flangáló menedzser is, aki a munkanap végével beül a moziba, sőt, még a családosok is ezt a filmet fogják választani, laza hétvégi programnak ahelyett, hogy az egész héten elfáradt agyukat valami művészi alkotásra cipelnék. és meglehet, hogy tökéletes elégedettséggel fognak felállni a film után, mert megkapták azt amiért jöttek, még ha a hozzád hasonlók le is degradálják őket az ízlésük miatt.

Csak el ne feledd, hogy ez fordítva is működik és a túloldal okoskodó intellektuelnek fog tartani. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként én inkább megvárom hogy mit írnak az emberek a Clone Wars-ról, ha jókat akkor megnézem.

Star Wars tehát megnézem. Amit eddig tudok róla az jó, és remek kiegészítés a filmekhez. Persze az akciót és a humoros oldalát kihangsúlyozva. Ehhez nekem nem kell semmi okostojás véleménye. A neten úgy is annyi vadbarom írogat össze-vissza mindenféle hülyeséget kritika címszó alatt, nehogy már az ő véleményük alapján menjek filmet nézni! Főleg SW-t!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars tehát megnézem. Amit eddig tudok róla az jó, és remek kiegészítés a filmekhez. Persze az akciót és a humoros oldalát kihangsúlyozva. Ehhez nekem nem kell semmi okostojás véleménye. A neten úgy is annyi vadbarom írogat össze-vissza mindenféle hülyeséget kritika címszó alatt, nehogy már az ő véleményük alapján menjek filmet nézni! Főleg SW-t!

Úgy értettem ha nektek tetszik a film, akkor megnézem. Persze várom már, de nekem szerintem elég lesz a sorozat is.

 

Oldie: Nálam senki se utálja jobban a "művészfilmeket".

Nem is a mélyen szántó gondolatokat hiányolom abból a filmből. Egyszerűen azt várnám el hogy csak szórakoztasson, és legyen egy normális története, bugyuta jelenetek nélkül. De úgy látszik hogy elbeszélünk egymás mellett, mivel már régóta csak ugyan azt írom le, de valamiért még is mást hámozol ki a hozzászólásaimból. Azt pedig nem értem hogy miért hiszed azt hogy amiatt intellektuálisnak tartom magam mert örülnék egy olyan filmnek ami nem csak látványos, de van értelme is (nem túlzottan sok, csak éppen elég).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Nálam senki se utálja jobban a "művészfilmeket".

Nem is a mélyen szántó gondolatokat hiányolom abból a filmből. Egyszerűen azt várnám el hogy csak szórakoztasson, és legyen egy normális története, bugyuta jelenetek nélkül. De úgy látszik hogy elbeszélünk egymás mellett, mivel már régóta csak ugyan azt írom le, de valamiért még is mást hámozol ki a hozzászólásaimból. Azt pedig nem értem hogy miért hiszed azt hogy amiatt intellektuálisnak tartom magam mert örülnék egy olyan filmnek ami nem csak látványos, de van értelme is (nem túlzottan sok, csak éppen elég).

Akkor téged más szórakoztat mint a nagy átlagot. Ennyi. De ettől még nem kell a béka se**e alá titulálni azokat akiknek más jelenti a szórakozást, a történetvezetést, a jelenetek milyenségét.

Azt meg, hogy én miért hiszem, nem teljesen igaz. A másik oldalvéleményére értettem, továbbá az eddigi hozzászólásaid nem sok kétséget hagynak afelől, hogy marhára kényes egy ízlésed van és mélyen lenézed azokat akiknek a film csak mezei kikapcsolódás, mentesülve a mélyen szántó gondolatoktól. Persze amint nézem mindig "finomítasz" a véleményeiden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor téged más szórakoztat mint a nagy átlagot. Ennyi. De ettől még nem kell a béka se**e alá titulálni azokat akiknek más jelenti a szórakozást, a történetvezetést, a jelenetek milyenségét.

Azt meg, hogy én miért hiszem, nem teljesen igaz. A másik oldalvéleményére értettem, továbbá az eddigi hozzászólásaid nem sok kétséget hagynak afelől, hogy marhára kényes egy ízlésed van és mélyen lenézed azokat akiknek a film csak mezei kikapcsolódás, mentesülve a mélyen szántó gondolatoktól. Persze amint nézem mindig "finomítasz" a véleményeiden.

Nem tudok a jelenetek mélységéről beszélni, de annyit letudtam szűrni hogy ez is csak egy sablonos Hollywood-i családfilm, gyenge szövegekkel.

És miért nézném le azokat akik megnézik? Mert egy szóval se említettem ilyet. És nem értem hogy miért kell minden egyes alkalommal leírnom, hogy nem mélyen szántó gondolatokkal teli filmet várok, csak olyat ami nincsen tele zagyvaságokkal, és megüti a normális szintet. De hiába írom hatvanszor le, valamiért mindig átugrod őket. és megint elkezded írni te is ugyanazt.

Én nem finomítok, csak jobban kifejtem a véleményemet idővel, amit akkor csak tőszavakban írtam le.

 

A Donát által lentebb említett két filmet(Transformers, 300) például nagyon kedvelem, azért mert jó nézni őket. De nincsenek is bennük gagyeszságok, maximum az IT-csaj a Transformersből az, ami nem illik oda.

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.