Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Vigjáték készül "Fan boys" ("Rajongók") cimen, s egy SW fanról fog szólni  :roll: Úgy látszik elég menő téma kezd ez lenni... reméljük ezzel nem lesznek olyan bajok, mint az 5-25-77-el. A forgatókönyvet Adam F. Goldberg és Ernest Cline irja (elég ismeretlenek) és a forgatás februárban kezdődik.

 

Ki a rendező?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki a rendező?

 

Erről sajna még nincs hir, viszont az biztos, hogy Kevin Spacey cége is beszállt a finanszirozásba. Akárcsak a Weinstein fivérek, akik olyan filmeket támogattak eddig, mint a Gyűrűk Ura trilógia, a Kill Bill filmek vagy épp a Sin City :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kijött a végső King Kong elözetes, de elődjéhez hasonlóan ez se nagyon tudott levenni a lábamról.

 

Trailer: ITT

 

Ennél valamivel érdekesebbnek igérkezik a New World cimű, új Terrence Malick film, ami az ismert Pocahontas story-t helyezi kicsit más megvilágitásba.

Trailer

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Carter Of Marsot én is nagyon várom, föleg mert ez is űropera lesz, ráadásul egy elég jó könyvből.

A rendezője sajnos nem túlzottan nivós. A kissé bugyuta Elf cimű film van mögötte, illetve ő rendezi a Jumanji sci-fis megfelelőjét, a Zathurát, amit hamarosan be is mutatnak odaát. Persze ettől még lehet jó. Sajnos egyelőre még semmi se biztos az új Marsos filmről, még az se, hogy mikor mutatják be. Annyi a tuti, hogy jövőre. Ugyhogy a trailer is odébb van még valszeg :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én igazából azt nem értem miért kell újra leforgatni egy olyan filmet ami már megvan(King Kong).Nincsenek már ötletek?

 

Ezt én se értem... Kíváncsi lennék egy saját ötletű PJ filmre. Valami újra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért forgatta le újra, hogy a mai fiatalok is megismerjék ezt a történetet. Mert ugye sok mai kölyök nem fog egy 30-as években készült filmet megnézni. Ő most tálalja új köntösben. Én így tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én se értem... Kíváncsi lennék egy saját ötletű PJ filmre. Valami újra.

 

Vannak neki saját, eredeti ötletű és általa írt filmjei. A mennyei teremtmények forgatókönyvéért annak idején jelölték Oscarra. Ezt olvastam valahol. Tulajdonképpen PJ fedezte fel Kate Winsletet is. Ebben a filmjében volt főszereplő még teljesen ismeretlen csitri színésznőként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak neki saját, eredeti ötletű és általa írt filmjei. A mennyei teremtmények forgatókönyvéért annak idején jelölték Oscarra. Ezt olvastam valahol. Tulajdonképpen PJ fedezte fel Kate Winsletet is. Ebben a filmjében volt főszereplő még teljesen ismeretlen csitri színésznőként.

 

Ezeket ismerem. Én ÚJ filmre gondolok. Kíváncsi vagyok, mit alkotna most, hogy ilyen nagy sztárrendező lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak neki saját, eredeti ötletű és általa írt filmjei. A mennyei teremtmények forgatókönyvéért annak idején jelölték Oscarra. Ezt olvastam valahol. Tulajdonképpen PJ fedezte fel Kate Winsletet is. Ebben a filmjében volt főszereplő még teljesen ismeretlen csitri színésznőként.

 

Már készült egy King-Kong remake asszem 1976-ban. Jessica Lange volt a főszereplő. Elég korrekt kis film az! Annál többet nem hiszem, hogy kilehet hozni a sztoriból, maximum látványban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért forgatta le újra, hogy a mai fiatalok is megismerjék ezt a történetet. Mert ugye sok mai kölyök nem fog egy 30-as években készült filmet megnézni. Ő most tálalja új köntösben. Én így tudom.

 

Már kiváncsian várom, hogy ilyen alapon mikor forgatják újra az SW-t :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, a '76-os remake szerintem is jó. Nem értem, hogy a külföldi fórumokon minek cikizik, de még maga PJ is szokta asszem. Nagyon korrekt film volt az a maga idejében. Kisgyerekként legalábbis rám nagy hatást tett.

 

Én is remekül szórakoztam rajta. Jessica Lange rulezzzz :shock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az sw-t soha nem fogják újraforgatni semmilyen alapon. Alábbi elég fura indok, szerintem ki nem mondottan inkább arról van szó, hogy ő maga nagyon szerette, és el akarta készíteni a saját verzióját :(

A 76-ost én is láttam régen, de már alig emlékszem rá. Jeff Bridgest szerettem benne.

Én is kíváncsi vagyok PJ következő munkájára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Lovely Bones (2007) rendező:Peter Jackson. Egy 14 éves lány története akit megöl a szomszédja és a menyországból meséli el a történetet. Alice Sebold regényéből (a regény nagyon jó volt).

 

Halo (2007). A világ egyik legjobb játékának adaptációja. Jackson a producer és a WETA már gőzerővel gyártja Master Chief -et és a Convenant idegenjeit. Úgy néz ki a Silent Hill melett ez a film lehet az ami bebizonyítja hogy játékokból is lehet jó filmet csinálni. (Szerintem a DOOM se volt rosz!!!:( )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Halonak PJ a producere? Hajaj, akkor ott nagy dolgok lesznek. Mondjuk remélem is, mert a játék elég magasra dobta a mércét. A Doomot nem sokára adják a magyar mozik is (már megy a trailer a tévében, de ha ez a szinkron lesz én kifordulok magamból :( ). A Silent Hillhez megintcsak nagy reményeket fűzök (ha nem Uwe Boll vagy Paul W. S. Anderson nyúl ezekhez hozzá, még jó is kisülhet :)).

 

A 76-os King konghoz nekem is volt szerencsém, azóta se szeretem King Kongot. Egyáltalán nem fogott meg az óriásmajom sztorija. Ebből az adaptációból meg szvsz egy Godzillaféle történet kerekedik (mondom ezt láthatatlanban).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Night Watch című orosz fantasy-horror, vagy milyen filmet, megtekintette valaki?

Elég jó kritikákat olvastam róla, bár lehet hogy csak örülnek az eurázsiai kritikusok, mint vak Laci a fél szeminek, hogy végre nem amerikai gyártmányban látnak ilyet :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Night Watch című orosz fantasy-horror, vagy milyen filmet, megtekintette valaki?

 

Igen, irtam is róla egy kritikát ide, de úgy látszik elfelejtődött. Akkor itt van újra :(

 

"Éjszakai őrség (Nochnoy dozor)

 

Tegnap megnéztem a moziban ezt az orosz horror-fantasy-t, mely egy trilógia első részét képezi... és még mindig nem tudom eldönteni, hogy tetszett-e a film avagy sem. Azt hiszem legalább mégegyszer meg kell néznem, hogy végső döntést hozhassak, addig is álljanak itt a pozitivumok és a negativumok:

 

Negativum

 

-Nem gondoltam volna, hogy ezt fogom mondani, de túl sok az effekt, ráadásul sokszor értelmetlen és céltalan. Egy csomószor az idegesitő kamera-mozgásokat keverik a rengeteg CGI-vel... nem kéne.

-A story olyan egyszerű, hogy az már szinte zavaró... A Fény meg a Sötétség seregei harcolnak, s a két sereg pont Moszkvánál találkozik, ahol aztán ideiglenes békét kötnek...

-Néhány jelenetnél az volt az érzésem, mintha egy lepukkant '80-as évekbeli B-filmet néznék. A szinészekről néha üvölt, hogy a helyi kocsmából rángatták őket elő (pl. az a csávó amelyik át tud változni medvévé - bár ezt egyszer se látjuk a filmben )

-Ahhoz képest, hogy mennyire egyszerű az alapvetés, néhol túlkomplikálják, és egy csomó dolog teljesen érthetetlen (mi a fene az a számitógép és hogy jutott bele az a videófelvétel a főszereplő pasiról?)

-A végső befejezés gyenge... el van kapkodva és nincs rendesen kibontva... kár

 

Pozitivumok

 

-Iszonyatosan jól ráéreztek a történet misztikus oldalára és van egy-két jelenet, ahol annyira átjött ez a 'feeling', hogy a hátam is borsodzott tőle. Nagyon ritka az ilyesmi, ugyhogy már csak ezért is egy óriási plusz pont jár nekik

-Van egy-két baromi jó karakter a filmben. A kedvencem az a vámpir-csaj, akinek az elején kinyirják a barátját. Remekül van felvezetve a személyes drámája; kár, hogy keveset szerepel a filmben. És talán épp ezért sajnálom a végső befejezést. A film vége elött öt perccel már dörzsöltem a tenyerem, mert a történet két szálán is sikerült remek drámai helyzetet kikerekiteni... hogy aztán végül mindkettőt meglehetősen slamposan gobozzák ki (SPOILER most akkor a legvégén mi is történt pontosan? a vámpircsaj meghalt vagy sem? SPOILER VÉGE)

-Bár föntebb irtam, hogy az effektek néhol túlzásba vannak vive, ugyanakkor van egy-két egészen remek effekt is. Pl. amikor a repülőgép egyik csavarja kiesik és a kamera végigköveti az útját... baromi jó. De az elején is nagyon kellemes a két sereg egymásnak rontása és még lehetne sorolni.

-A főhős az elején nagyon csapzottan néz ki és talán épp ezért végül nagyon kellemes meglepetés lesz a játéka.

-Volt egy-két nagyon jó ötlet a filmben, mint pl. amikor a Fény vezetője úgy gyógyitja meg Antont, hogy belenyúl a hasába és kiszed valami véres cafatot... váratlan és remekül megcsinált jelenet

-A gyengécske alaptörténetből végül egész érdekes dolgokat hoznak ki... tetszett, hogy a jó főszereplő közvetlen szomszédságában lakik egy vámpir akivel azért nem nyirják ki egymást mert fegyverszünet van... amikor a film közepén szomszédolnak egyet az elég hangulatosra sikeredett

-A filmet áthatja egyfajta kellemes Kelet-Európai mellékiz (és érdemes figyelni a metrós jelenetet: Moszkvában pont olyan metrók vannak mint Budapesten)"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Night Watch című orosz fantasy-horror, vagy milyen filmet, megtekintette valaki?

 

Igen, irtam is róla egy kritikát ide, de úgy látszik elfelejtődött. Akkor itt van újra :)

 

Ó kösz. Elég szapora ez a topic és általában csak átfutom, lehet hogy akkor még nem bökktem ki. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más: Spielberg új filmjének kijött az elözetese. A Munich arról szól, hogyan álltak bosszút az izraeliek, a Müncheni olimpián lemészárolt sportolókért. Nem semmi ez a Spielberg. Alig pár hónapja mutatták be a Világok harcát (ami nekem iszonyatosan tetszett) és ő máris összekalapált egy újabb filmet (és nincs megállás; ezután jön egy Lincolnos film, az Indiana Jones IV és még kitudja mi :()

Elözetest ezen az oldalon találtok (a trailerre kell nyomni értelemszerüen :)):

 

Trailer

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.