Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A mi színészeink milyenek benne?

 

Tegnap én is megnéztem a Hellboy 2-t. Csak Kamarás Ivánt és Oroszlán Szonját ismertem fel benne. Sajnos mindketten rövid ideig szerepeltek, de jó volt magyar szinészt látni egy ekkora külföldi produkcióban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi? Far Cry-t dolgozta most fel? :cry:

Persze biztos megint Oscar-díjas filmet fog alkotni és ahogy nézem a kötelező szex jelenet is megvan.

Talán nagyobbat tudna alkotni ha az aknakeresőt vagy más egyszerűbb játékokat próbálna meg filmre vinni de az is lehet hogy még az se menne neki. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hitman

 

Kellemesen csalódtam a filmben, ámde nem nevezném lehengerlő akciómozinak. A sztori kissé zavaros volt, hogy mit és miért is...de az akciójelenetek pöpecek voltak. Timothy O. -al se volt gond érzésem szerint. Hozta a figurát. Érdekes volt Zsebest ebben a szerepben látni amit alakított. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

IE 10000

 

Megejtettem eme filmet is. Nos, szerintem egyáltalán nem olyan rossz mint ahogy a B-közepes "blogtulajkritikusok" leszidták. Könnyed, gyorsan emészthető, látványos film. Persze ennél jobb is lehetett volna, lett volna benne szufla pedig. Ki lehet bírni azért így is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Dark Knight

 

Full spoileres kritika, csak saját felelősségre olvassa el aki még nem látta a filmet.

Spoiler:

Nolan igen magasra tette a lécet az újjáélesztett Batman széria első részével, amit maradéktalanul sikerült megugrania a Sötét Lovaggal is. Ennyi tömören. Ám a lényegnek sok rétege van, amit talán érdemes jobban fejtegetni.

 

Elődjéhez képest a TDK jóval borúsabb hangulatú, és ha lehet még inkább karakterközpontúbb. Ez sajnos kicsit rányomja a bélyegét a film megjelenésére, ugyanis a különleges helyszínek mintha kivesztek volna Gotham-ből (pedig az első részben volt jó pár). Akármelyik nagyvárosba játszódhatna a sztori, senki nem fogna gyanút. Ezt a különleges aspektust kicsit hiányolom. A Begins-ben az volt a jó, hogy a realitás érzék mellett lehetett érezni, hogy a városban van valami különleges, valami ?képregényes?. Ez az érzés az új részből nem jön át igazán. Nagy kár érte. Mintha a karakterek kidolgozottsága mindenekfelett lévő prioritást élvezett volna, amit sajnos az ábrázolandó világ sínylett meg.

 

A történet viszont eszméletlen jó! Batman immár egy éve harcol a bűnözők és főleg a maffia ellen. Már nem kell sok, hogy végzetes csapást mérjenek a szervezett bűnözésre. Végre a kulcspozíciókban is olyan emberek ülnek, akiknek szívügyük a bűnözők börtönbe juttatása, így Harvey Dent főügyész vagy Garcia polgármester. Persze Loeb főkapitányról se feledkezzünk meg. Minden adott tehát egy még jobb és igazabb Gotham létrejöttéhez, ám ekkor színre lép Joker. Döbbenetes amit ez a pali művel (Ledger halhatatlan lett ezzel a szereppel). Amikor először néztem én is a motivációt kutattam a tettei mögött, de már tudom, hogy hiába. Jokert nem érdekli a pénz, és a maffiát is csak egy leküzdendő akadálynak látja, akik csak akadályozzák őt a játékban. Egyszerűen élvezi ezt az egészet pont úgy, mint a burmai rabló, akiről Alfred mesél Bruce ?nak. Őrült? Skizofrén? Brutális? Igen. És még vagy tucatnyi nem túl hízelgő jelzőt lehetne ráaggatni. Kiismerhetetlen. Bár az illúziót megadja nekünk amikor Gambol ?nak elmeséli sérülései történetét, de mikor már a harmadik verziót halljuk megértjük, hogy ez a fickó bizony még velünk is csak játszadozik. Egyszerűen SEMMIT nem tudunk róla. Ahogy Gordon is mondta a polgármesternek. Egy démon, aki mintha csak azért született volna, hogy Gotham ?et káoszba taszítsa. Ami nem sikerült Ra's Al Ghul ?nak az ?pár hordó olajjal és néhány fegyverrel?majdnem sikerül Jokernek. Ráadásul ördögi és kegyetlen játékaiba a lakosságot is tevékenyen bevonja.

Batmannak és szövetségeseinek elkeseredett harca eme démon ellen néha úgy tűnik sikerrel járhat, ám ezután is jön az a kényelmetlen érzés, hogy minden átverés csupán és Joker irányítja a dolgokat. Ebben az a legjobb, hogy a nézőben kb. olyan érzések kavarognak, mint a Gotham-i polgárokban. Halvány gőzünk sincs merre tart ez az egész, csak azt látjuk, hogy kegyetlenül durvul a játszma.

 

Talán annyit kihámozhatunk, hogy a maszkír-pofa egyik legfontosabb célja Batman térdre kényszerítése. Persze nem akarja őt megölni, egészen másról van szó. Inkább meg akarja törni a hitében és belehajszolni olyan tettekbe, amik a végső határvonalat jelentik a denevérember számára. Azt szeretné bebizonyítani, hogy valójában ők ketten hasonlóak, kitaszított torzszülöttek, törvényen kívüliek. Talán sikerülne is Joker terve, ha Gotham polgárai nem bizonyítanák be ékesen, hogy bizony a beléjük vetett hitnek erős fundamentuma van! Talán ez is erőt ad Batmannek ahhoz, hogy rájöjjön, mit kell tennie, amikor Joker a halál torkába kerül. Meg kell mentenie.

 

A film vége mégis maga a teljes letargia. Hiába tűnik fel a reménysugár, a dolgok végképp elromlottak. Dent egy torszülött, Rachel halott, és bár sikerül Gordon családját megmenteni, Batman kénytelen a gyilkosságok egy részét magára vállalni, amiért üldözött vad válik belőle. Nagyon jó a lezárás, mert az előbb felvázolt állapotot remekül visszaadja. Joker nyert.

 

Azt kell, hogy mondjam ez az epizód a Batman széria ?birodalom visszavágja?. A film végén teljes a reménytelenség. Hallatlan izgalmas számomra mit fog ebből kihozni a rendező a harmadik részre, mert remélem lesz újabb epizód. Egyszerűen nem lehet így vége!

A film erejét és gazdagságát mutatja, hogy annak ellenére sokat írtam, hogy a remek pillanatok 80%-át még meg sem említettem. Ezekről jó lenne még beszélgetni a jövőben.

 

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.