Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A forgalmazón múlik minden. Ő pedig mérlegelt, ugyanis a Batman Beginset elenyésző tömeg látta itthon anno, így nem mertek kockáztatni,félve a bukástól...

Egy Cameron filmnél azért el fognak gondolkodni. Terminator 2 és a Titanic hatalmas kasszasiker volt itthon(Titanicot több mint egy millióan látták moziba Mo-on). Nagy a neve és a múltja. Az Avatarnál én azért reménykedem, itthon is nyomatják IMAX-ban.

 

Ha nem vált az itthoni mozi, belehet záratni. Előbb utóbb ráun a nép a 30 perces dokumentumfilmekre, ők is be fogják látni..

Igen, valahol ebben igazad van. A Sötét lovag se lett annyira sikeres itthon ( mozilátogatásról beszélek), hogy berakják IMAX terembe is. De ettől függetlenül elég sok helyen kérvényezték a hazai IMAXos verzió bemutatását, mert odakint félelmetes sikere lett. De valahol szerintem "mi" is hibásak vagyunk, hogy a mai napig ezeket a negyven perces dokumentumfilmeket esszük. :S

Meg kell mondjam eszembe nem jutott, hogy a tizenöt éves természetfilmekre üljek be, párommal is csak egyszer jártunk ott, igaz a U2 koncerten. :) Arra nem sajnáltam a kissé borsós árat. 3D-s filmeknek meg per pillanat a Westend Real-D termét használjuk. :D De a próféta szóljon belőled és mind a tulaj, mind a forgalmazó lásson potenciált az Avatar IMAXos bemutatásában. :D A Salvationt is bemutathatnák ugyanott még ha az "csak" 2D-s is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy film szvsz. :)

Ez az egyik legjobb:

"-Gondolj a gyerekeimre!

- Neked nincsenek is gyerekeid.

- De még lehetnek."

 

Van egy másik ami magyarban sajnos nem jön át:

"- You were actually at Hamunaptra?

- Yeah, I was there.

- You swear?

- Every damn day. "

(a swear az jelenti az esküdést, és a káromkodást is)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudtam hogy újraszinkrózták. A barmok. :)

Sajnos. Igaz, a szöveg 98%-ban ugyanaz, és a hangok közül is csak Jonathan és Ardet hangja változott. Az utóbbi nem nagy dolog, hiszen amúgy sem beszél sokat, na de az előbbi... pláne, hogy még a 3. résznél is az eredeti magyar hangját használták. Persze megszokható, csak na... ha megtartották volna az eredeti hangot, akkor nem fújnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- You swear?

- Every damn day. "

(a swear az jelenti az esküdést, és a káromkodást is)

Ezt tényleg így kérdezte segédige nélkül? :) Egyébként remek poén ez is, ugyanúgy a szavak több jelentésén alapszik, mint a szinkron :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt tényleg így kérdezte segédige nélkül? :) Egyébként remek poén ez is, ugyanúgy a szavak több jelentésén alapszik, mint a szinkron :)

A segédigét elharapta. Ilyenek ezek az amerikaiak. :D

 

Nekem a top10 kedvenceim közt van simán a film. Klasszikus az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy a Black Hawk Down-ban:

-'Questions"

 

Ami helyesen ugye így van: "Are there any questions?".

 

 

De a legdurvább az volt, hogy egy amcsi egy ilyen kérdést tett fel a húgomnak: "What do she do?".Ez nagyon durva hiba, simán kivágnak egy alapfokú vizsgáról ezért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Nem csak az amerikaiak szeretnek lazítani a szabályokon. Pl. a francia nyelv az angolnál sokkal jobban kötött szabályokra épül, és mégis a beszélt nyelv ott is lazán kezeli a kérdő mondat szabály szerinti fordított szórendjét, adott esetben a segédigéket, ráadásul a szép kacifántos kérdőszavakat is erősen leegyszerűsíti.

A "Questions?" egyébként franciául is épp így nézne ki, csak más kiejtéssel mondanák. A magyarról meg már ne is beszéljünk, ahol szintén működik a "Kérdések?" :)

 

De "What do she do?" formáció valóban fület sértő, ilyet én még a beszélt nyelvben sohasem hallottam. Szerintem ilyet egy amerikai még extrém körülmények esetén is ritkán mond.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wall-E:

 

Nemrég volt szerencsém eme gyöngyszemhez.Rég láttam már ilyen kedves, aranyos, szerethető karakterekkel teletűzdelt filmet.Nagyon jól szórakoztam rajta, néha még meg is hatódtam( pl amikor szólongatják egymást: "Eeeeva", "Waaallleeee").Örülök, hogy a sok véres film mellet készítenek ilyeneket is.Bátran ajánlható bármely korosztálynak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első fele nekem is tetszett a Wall-E-nak, aztán a második fele csak tipikus amerikai 3D-s giccs (a rosszabbik fajtából). Azt hittem az elején hogy most valamiben eltér az átlagtól ez a rajzfilm, erre csalódnom kellett. Nem tudom hogy miért kell minden rajzfilmet telepakolni ilyen erős mondanivalóval, nem emiatt fogják a gyerekek a környezetet óvni meg hasonlók.

 

A 3D-s filmek közül én valamiért csak és kizárólag a Toy Story-t szeretem, az összes többi Shrek meg Ice age a könyökömön jön ki. Amióta ilyen sikere lett a Shreknek csak úgy ontja magából Hollywood a 3D-s filmeket, pedig nem sokban különböznek egymástól. De valóban a Wall-e tényleg jobb az átlagnál (legalább is az első fele).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.