Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ez már tényleg szánalom.Két kiöregedett(az egyik még alkesz is) akciósztár egy 17 éves filmet támasztanak fel.Úgysem lesz olyan jó mint az első.Ellenben a Terminator nagyon jó lesz.Érzem a zsigereimben.

 

Úgy néz ki jövő hét szerdán megnézem a Wolverine-t.Majd beszámolok, hogy volt-e elötte az Avatar trailere.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TS-nél nekem piszkosul bejönnek ezek az új spotrészletek. :lol: A-10-es kergetőzés biztos ütni fog. :) Van egy sejtésem, hogy McG berakta volna az F-22-eseket is, csak valamiért most a hadsereg Michael " Boom Boom Boom" Bay-t "támogatta" jobban :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg ha picit is reális akart lenni ilyen téren, akkor végképp nem rakhatott be F-22-eseket, mert 2004-ben, az Ítélet napjakor még nem álltak hadrendben, ilyesformán viszonylag kevés volt fellelhető belőlük. Ezért valószínű, hogy azok a támaszpontok, ahová már kiszállíthatták az első példányokat, elporladtak az Ítélet napja során. Ellenben az A-10-esek baromi nagy számban fordulnak elő az USA és az egész világ területén, nem mellesleg, az USA vadászgépei közül (bár az A-10 spec pont nem az, hanem csatarepülő, de lényeg így érthetőbb) egyedül az A-10 lenne képes olyan körülmények között üzemelni, mint ami a TS-ben van. Vagyis romok között is felszállni. Plusz, földi célok ellen a legjobban bevethető masina, és önmagában is megfelel egy HK-nak. Szóval szerintem a legeslegjobb választás volt az A-10-es, mert a valóságban is ez lenne a legkézenfekvőbb. Vagy az orosz gépek... de egy Terminator szerű körülményt úgyis orosz cuccokkal tudnánk csak átvészelni, az amerikai hadigépezet a legelsők között mondana csődöt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg ha picit is reális akart lenni ilyen téren, akkor végképp nem rakhatott be F-22-eseket, mert....

Jaja, ezeket vágom, de írhattam volna akár Super Hornetteket, F-15-ös Eagle-ket is. :lol: Amúgy nekem elég furcsa, hogy A-10-est levegő-levegő harcban látunk, de végső soron ez még belefér. A többi vadász nem tudom hova tűnt és miért pont helikopterek meg a "Varacskos Disznók" úszták meg, de minden bizonyára azok a bázisok nem kaptak atomot. De én azt mondom ez legyen a legnagyobb "negatívum" a filmben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, ezeket vágom, de írhattam volna akár Super Hornetteket, F-15-ös Eagle-ket is. :lol: Amúgy nekem elég furcsa, hogy A-10-est levegő-levegő harcban látunk, de végső soron ez még belefér. A többi vadász nem tudom hova tűnt és miért pont helikopterek meg a "Varacskos Disznók" úszták meg, de minden bizonyára azok a bázisok nem kaptak atomot. De én azt mondom ez legyen a legnagyobb "negatívum" a filmben. :D

Van egy ötletem: nincs már (túl sok) olyan felszállópálya, ami alkalmas lenne nekik. Az amcsi vadászgépek ugyanis csak és kizárólag maulátlanul-patyolattiszta kifutóról képesek felszállni, és ilyen a gépek háborúja közepén nem igazán található szerintem, hiszen elég feltűnő lenne. Az A-10-es ez alól kivétel, mert a hajtómű beszívókája magasan, a törzs fölött van.

Ennek ellenére, csak azért, mert ebben a filmben A-10-eseket fogunk látni, az még nem jelenti azt, hogy csak azok úszták meg. A trailer alapján főleg csapattámogatás lesz a szerepük, arra pedig az A-10-es a tökéletes választás. Abba a légiharcba is valószínűleg csak véletlen keveredik majd, de bőven belefér, mert egy HK semmivel sem manőverezhető jobban, mint egy Varacskos. Ami amúgy használható légiharcra, szóval ebben alapból sincs semmi szokatlan vagy irreális, mert az általános fegyverzetében 2 levegő-levegő AIM-9 Sidewinder is benne van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól tudom ezeket a rakétákat csak önvédelmi célból használja és csak kivételes esetben hordoz ilyeneket. De pl ott vannak az anyahajók. Őket tuti nem atommal lőtték ki a kezdetekben, meglehet később pusztították el őket. Azokról azért pár géptípus felszállhatott volna, optimális estben a Harrierek még a szárazföldről is. Kíváncsi leszek mindenesetre, főleg az előzményregényre, hogy mi lett a haderőnemekkel, mi az ami végülis megmaradt belőlük. És itt nem csak az Egyesült Államokról beszélek. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy világban, ahol az egyszeri pilóta HK-ba fut, ott szerinted nem kell önvédelemből levegő-levegő rakéta? Manapság persze, hogy így használják, de a TS nem manapság játszódik. Már a körülmények, amik között működnek elég különleges esetnek számítanak, így naná, hogy felpakolják rájuk a Sidewindereket. Mert ha nincs, és szemberepül velük egy HK, akkor szopás van.

Ami az anyahajkat illeti, azok sajnos nem tudnak komplett gépparkokat fenntartani 14 évig. Kezdetben valószínűleg mindegyik tovább működött, amelyik kint volt a nyílt vizen (akárcsak a tengeralattjárók, csatahajók, rombolók, kihelyezett szárazföldi alakulatok, minden). Ám ezek 2018-ra valószínűleg javarészt elpusztultak, elhasználódtak. Egyrészt a Skynet tuti felkutatta őket, másrészt, ezeknek biztonságos kikötő kell, hogy a készleteiket (ami speciel egy évig azért elég a teljes legénységnek) feltölthessék. A háború alatt, legalábbis a szerintem, a Skynet ezen kikötőket az elsők között pusztította el. Szóval, 2018-ra szerintem a java már használhatatlan, akárcsak a gépparkjuk, mert ugye a kerozin sem a fákon terem, az alkatrészeket sem szüretelik, komoly infrastruktúra kell egy géppark üzemeltetéséhez, ami egy atomháború után a Skynet orra előtt igencsak bajos. Szóval, szvsz, az sokkal reálisabb, ha az ellenállók gépparkja minimális. Persze valószínűleg még vannak használható MIG-ek, F-15-ösök, MI-17-esek, Mirage-ok, anyahajók, aomtengeralatjárók, de azok ritkák, mint a barátságos terminator és csak igen speciális esetekben vetik be őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég került fel netre a Final Fantasy: Advent Children Complete BluRay 1080p, az előbb néztem meg és elképesztően szép.

Pár pillanatkép belőle és az eredeti DVD-ről.

 

Még mindig nincs BR lejátszóm/olvasóm, de ha ezt kiadják magyarországon, egy biztos vevőjük lesz, az 100% :lol:

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nem éjféli premierre mész?

De bizony. Nem így volt tervezve, de tegnap jött a telefon, hogy némi "munkáért" cserébe meghívnak a premierre (én szombaton akartam megtekinteni, de hát ezt nem utasíthattam vissza :lol: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezeket már nem nézem meg, most már csak kibírom jövő hét szerda éjfélig.

Pedig nem rosszak! Hangulatilag nem nagyon tudom hova tenni őket, de az az érzésem, hogy mégis jó film lesz. :lol: A bár jelenet nagyon SW-s. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De bizony. Nem így volt tervezve, de tegnap jött a telefon, hogy némi "munkáért" cserébe meghívnak a premierre (én szombaton akartam megtekinteni, de hát ezt nem utasíthattam vissza :lol: ).

Szerencsés vagy. :D

Én el is felejtettem hogy már itt a premier, azt hittem hogy van még 1-2 hónap hátra. Remélem jövőhéten én is sort keríthetek a megnézésére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.