Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A Terminator filmek nemcsak a látványról szólnak, ahhoz elég megnézni egy "B" kategóriás látványfilmet, b kategóriás sztárokkal. Az egy dolog, hogy a látvány része a filmnek, de a Terminátor mítoszt szerintem a jól megírt forgatókönyv és az egyszerre elgondolt és vagány párbeszédek teszik azzá, ami. Ehhez meg nem árt egy jó rendező, de én bízom ebben az McG nevű fickóban annál is inkább, mert nem tudom, hogy mi a teljes neve :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy nem arról szólnak, de a forgatókönyv se tartalmaz túl nagy színészi elvárásokat. :D A coolfaktorra építkezik mindhárom eddigi rész, ez nem vitás. (bőrszerkó napszeműveg, bazi nagy mordály+ egy annál is nagyobb legyen a filmben, hatalmas láng és füstfelhők, apokaliptikus hangulatelemként pedig komor háttér előtt koponyaszőnyeg, melyen robotok gázolnak át)

McG előtt meg itt a lehetőség, hogy megmutassa a totális kilátástalanságot és egyben a túlélésükért folytatott harcot az emberek részéről. És gondolom ehhez ő sem fog több száz oldalas forgatókönyvvel operálni :D és mély metamorfózisokba se fog bonyolódni. A színészek szövegkönyve pedig kimerül fejenként két-három oldalba. Több nem is kell egy ilyen filmhez. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy egy ilyen filmnél miért kell pedálozni Nolan-al.

Nolannal azért, mert egy remek rendező, szerintem bármilyen témából jó filmet tudna csinálni. Egyébként meg a Batman-széria is nyári blockbuster, képregényfilm, elvileg ahhoz sem kéne remek rendező az írásod alapján :D És lőn, mi lesz, ha nem csak reklámfilmrendező kerül egy akciódús popcorn mozi mögé :D

 

Persze, hogy nem arról szólnak, de a forgatókönyv se tartalmaz túl nagy színészi elvárásokat. :D A coolfaktorra építkezik mindhárom eddigi rész, ez nem vitás.

Ehhez viszont szerintem meg nem kellett volna egy C. Bale :D Ő inkább húzónév, mert a színészi képességeit ezek szerint otthon is hagyhatta volna :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nolannal azért, mert egy remek rendező, szerintem bármilyen témából jó filmet tudna csinálni. Egyébként meg a Batman-széria is nyári blockbuster, képregényfilm, elvileg ahhoz sem kéne remek rendező az írásod alapján :D És lőn, mi lesz, ha nem csak reklámfilmrendező kerül egy akciódús popcorn mozi mögé :D

 

 

Ehhez viszont szerintem meg nem kellett volna egy C. Bale :D Ő inkább húzónév, mert a színészi képességeit ezek szerint otthon is hagyhatta volna :D

Szerintem a választ leírtam :D

 

Pontosan. Nagy színészi tehetség szerintem nem kell ehhez a filmhez. Itt ő se több mint Shcwarci az első három részben, Bruce Willis a Die Hardban vagy éppen Stalone a Rambóban. Akciózni kell, nem drámázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A FOX hivatalosan közölte, nem lesz AVATAR trailer a Transformers 2 előtt, trailer megjelenés a nyáron valamikor később...esetleg.

Forrás marketsaw. :D

December premier marad.

 

Cameron nagyon bízik benne , hogy trailerek nélkül is mega kaszasiker lesz a film, reménykedjünk :D

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, végül is december még marha messze van, ha pár hónappal előtte lesz trailer, mint más filmek esetén, akkor is nyár vége-ősz eleje :D Csak mi várjuk már nagyon, mert tudunk a filmről és sokat tudunk, az átlag ember azt sem tudja eszik vagy isszák :D Nyugi, lesz majd trailer időben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alábbi videóinterjúban meg kiderül, hogy Cameronék még mindig forgatnak live action jeleneket a filmhez.

Hihetetlen!!!

 

2007 eleje óta forgatnak! Ez szerintem rekord egy filmnél. Mert azért a Gyűrűk urát is sokáig forgatták, de ott eleve egy trilógiát egybe, itt meg magát csak egy filmet forgatnak eddig. Durva :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2007 eleje óta forgatnak! Ez szerintem rekord egy filmnél. Mert azért a Gyűrűk urát is sokáig forgatták, de ott eleve egy trilógiát egybe, itt meg magát csak egy filmet forgatnak eddig. Durva :D :D

Tényleg az. Bár a GYU esetén voltak utóforgatások :D A Két Torony bemutatója után is visszamentek még A Király Visszatérhez pótforgatásokra :D Több évvel az eredeti forgatás után :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avatar helyzetjelentés: még gőzerővel dolgoznak

James Cameron produkciós cége, a Lightstorm Enterntainment folyamatosan új munkaerőt keres az Avatar utómunkálatainak befejezéséhez. A jelek szerint a film ügyeit egy saját korlátozott felelősségű társaság igazgatja, amit Pandora Films néven jegyeztek be. Legutóbb a 2-POP digitális filmtechnikával foglalkozó közösségi oldal fórumában is közzétettek egy felhívást. Olyan asszisztenseket keresnek, akik koordinálják a filmen dolgozó számos vizuális effektus céget. Erre szükség is van, mivel a feladat bonyolult, és már csak alig hat hónap maradt a bemutatóig. Így a munka gerincét adó WETA Digital, a szintén James Cameronhoz köthető Digital Domain, valamint a Hidraulx meghatározó hármasa mellé, még számos kisebb műhely segítségét kell igénybe venniük. Az elhúzódó munka miatt azonban az előzetes is késik ? már ha ez nem része a tervnek.

TOVÁBB!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most láttam az In Brugest.

 

Elképesztő film! Amellett, hogy jártam már a városban (tavaly), és eszembe juttatta a könnyed óvárosi macskaköves hangulatot, a belga csokoládét és gofrit, egyszerűen olyan szépen volt fényképezve végig, hogy még most is borsózik a hátam.

 

Ahogy a zenétől is! Valaki nem tud nekem segíteni, hogy tudnám megszerezni az OST-t?

 

A színészi játékok pedig megsüvegelendők, egyébként mókás volt, hogy több szereplő is már visszaköszönt máshonnan, pl. Elsa a Lostból, meg a komplett Harry Potter - A tűz serlege Casting részt vett szinte a filmben.

 

Engem nagyon megfogott, 9/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: köszi a választ.Mindig elfelejtem, hogy a T4 melyik jövő lesz.Tehát a T3 szerinti.Ennek örülök, mert tulajdonképpen a T1-et nem kell figyelembe venni.Így amit írtál teljesen világos.Nyilván más jövő lesz, mint amit a "régi" Reese mesélt.

 

Viszont az kicsit furcsa, hogy a múltban szinte ugyanúgy történik minden.A T3-ból tudjuk, hogy a megváltozott jövő a múltat nem változtatja meg, hisz a film elején Connor elmeséli, tulajdonképen a T1-T2 lényegét.Tehát ugyanúgy visszajöttek a terminatorok ugynabban az időben.Sőt azt is tudjuk, hogy a megváltozott jövő ellenére ugyanúgy a Cyberdine-t robbantják fel.Ami persze logikus, mert a Cyberdine szerezte meg az első termi chipjét amiből ötleteket kaptak a skynethez, meg ugye a kutatás eredményekhez a CRS a Cyberdine megsemmisülése után jutott hozzá.Ha nem pusztul el a Cyberdine akkor a CRs soha nem fejleszti ki a skynetet és a tábornok sosem indítja el.Teljesen logikus, hogy az új jövőből következő múltban is arra jutnak, hoyg a Cyberdine-t kell felrobbantani.

Viszont arar azért magyarázatot várok, hogyhogy csak három termi jött vissza?Miért nem jött vissza mondjuk 1986-ban 1, vagy 1981-ben pl?És miért csak egy?Miért nem küldött a skynet többet egyszerre(persze egymás után).Connor miért nem küldött vissza egy csomó embert pl, hogy megsemmisítsék a skynetet?

Rengeteg kérdésre szeretnék választ kapni ugyanakkor írtsák a gépeket mint az állat.

 

Tényleg, nem tud valaki egy linket ahol valamiféle idővonal van a terminator-filmekhez, a T3-mat is beleszámítva, és mindez magyarul?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy a zenétől is! Valaki nem tud nekem segíteni, hogy tudnám megszerezni az OST-t?

 

Nem tudom, hogy ellenkezik-e a fórum szabályokkal, de például itt egy torrent:

Spoiler:

 

A Soulseek nevű zenére specializált fáljmegosztót is érdemes megnézned, ha még nem ismered.

 

Az Avatarról:

Ez egyébként érdekes, mert ez a hír engem sem feltétlenül zavarna annyira, ha a Marketsaw nem kezelte volna ilyen tényként a dolgot. Nekem egyébként egy kicsit elegem is van belőle az elmúlt hét eseményei miatt, még kevésbé hiszek a "forrásainak". Szerintem képet sem látunk a trailer előtt, mivel nyilván az a cél, hogy az legyen az első benyomás minden téren. Viszont szó szerint illene már egy hivatalos posztert kiadni. Már csak azért is, mert egyszerűen olyan nincs, hogy fanmade poszterekkel és logóval hivatkozzanak egy filmre. Jelenleg sok helyen ez van és valamennyire káros. Legalább ennyi kéne, és ezzel azt is megmutatnák, hogy azért "nem őrültek meg teljesen" a marketinget illetően.

 

 

Szerk. Betettem spoiler mögé a címet. Oldie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Avatarról:

Ez egyébként érdekes, mert ez a hír engem sem feltétlenül zavarna annyira, ha a Marketsaw nem kezelte volna ilyen tényként a dolgot. Nekem egyébként egy kicsit elegem is van belőle az elmúlt hét eseményei miatt, még kevésbé hiszek a "forrásainak". Szerintem képet sem látunk a trailer előtt, mivel nyilván az a cél, hogy az legyen az első benyomás minden téren. Viszont szó szerint illene már egy hivatalos posztert kiadni. Már csak azért is, mert egyszerűen olyan nincs, hogy fanmade poszterekkel és logóval hivatkozzanak egy filmre. Jelenleg sok helyen ez van és valamennyire káros. Legalább ennyi kéne, és ezzel azt is megmutatnák, hogy azért "nem őrültek meg teljesen" a marketinget illetően.

Ez biztos hivatalos, miszerint nem lesz trailer a Trafó 2 előtt, a Fox marketing fejesétől kapták a hivatalos közlést, a másik marketsawos Michael is megerősítette...Ez van sajnos.

Ha még nincsennek kész az effektek, nem kell erőltetni a trailert. Cameron perfekcionista nem enged ki a kezei közül félkész munkát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tökéletes úgy se lesz soha. Főleg ha maga a "mester" nézi a munkáját. Számára mindig akad olyan apró részlet amit tovább javítana.

Szerintem ez már itt a ciki kategóriába kezd tartozni. Cameronnak volt tíz éve kidolgoznia a technikát. Amikor más már a reklámkampányra fókuszál, akkor ő még csak az effekteken csiszolgat. :S

Bele kéne csapni a lecsóba, mert meglehet jön majd egy másik, hasonló kategoriáju film karácsonyra és az már tuti nem lesz lekorlátozva 3D-re, szóval mehet több teremben is és még közönségsiker is lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

I asked the Fox rep about when we might see the poster or the first elements of the marketing campaign, and she said, verbatim: "We still think first looks will happen at ComiCon but nothing is 100 percent"

 

So maybe plans changed since ShoWest at the end of April, when Fox Co-Chair Jom Gianopulos told me we'd be seeing the poster very soon.

 

Ajh, sajnos poszter se várható heteken belül, Comic Con-on debutálnak a dolgok, de az jó két hónap...

Nem tudom Oldie, talán az első trailer után kiderül, miért csúsztak annyit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az kicsit furcsa, hogy a múltban szinte ugyanúgy történik minden.

A múlt nem változik, csak a jövő. A Terminator film is ugyanúgy működik, mint a Vissza a jövőbe trilógia. Ahogy ott a doki ábrája is mutatja, hogy a két idővonal múltja mindig közös marad, akármit is manipulálnak a jövőben. Máskülönben az első változtatás után olyan paradoxon jönne létre, hogy elpusztul az egész univerzum, illetve szerencsés esetben csak a mi galaxisunk :D Ezt nevezhetjük alternatív idősíkokkal bonyolított időutazásnak. Ha a múlt is változna (ami a nagypapa paradoxon miatt kizárt, hogy bekövetkezhessen), az meg a paradoxonokkal bonyolított időutazás. De abban az esetben nincs több egymás mellett létező alternatív idősík, csak egy van, azon történik az állandó jellegű manipulálás. A terminator széria és a legtöbb időutazásos film az előzőt követi (hiszen ezáltal könnyebb a történet szövése). Az Időgép című film viszont az utóbbit (ott a nagypapa paradoxonból adódik a kulcsprobléma, hiszen ha megmenti a mennyasszonyát, nem lesz oka időgépet építeni, vagyis nem mehet vissza megmenteni a mennyasszonyát). Így kvázi a Terminatorban három idővonal van:

1. Az, amelyikben '97-ben kitör a háború, és 2029-ben legyőzik Skynetet, majd visszatér Reese, a két T-800-as és a T-1000-es.

2. Az, amelyikben még 2032-ben is tart a háború, és abban az évben meghal John Connor. Innét jön vissza a T-850-es és a TX (ezt a Cyberdine felrobbantása hozta létre).

3. Az, amelyikben a háború 2004-ben tör ki, és amiben a T4 játszódik (ezt az hozta létre, hogy a TX kiiktatott több főmuftit is Connor csapatából, illetve Connor megtudta, mikor halt meg).

Amúgy itt egy részletesebb idővonal, amiben szépen ki vannak bontva melyik változás hogyan ment végbe (kicsit túl részletes is, mert a regényeket is belevették). Bár angol, és tudom, hogy te nem vagy jó angolos, de hátha:

http://www.terminatorfiles.com/saga_timeline.htm

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A FOX hivatalosan közölte, nem lesz AVATAR trailer a Transformers 2 előtt, trailer megjelenés a nyáron valamikor később...esetleg.

Forrás marketsaw. :)

December premier marad.

 

Cameron nagyon bízik benne , hogy trailerek nélkül is mega kaszasiker lesz a film, reménykedjünk :)

Azért kíváncs lennék, vajon így hány ember tud a filmről? Kéne azért valami trailer már biztatásként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alábbi videóinterjúban meg kiderül, hogy Cameronék még mindig forgatnak live action jeleneket a filmhez.

Hihetetlen!!!

 

2007 eleje óta forgatnak! Ez szerintem rekord egy filmnél. Mert azért a Gyűrűk urát is sokáig forgatták, de ott eleve egy trilógiát egybe, itt meg magát csak egy filmet forgatnak eddig. Durva :) :)

Ebben az esetben lehet, hogy 2012-re nem lesz Avatar 2? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy titokban már forgatják az AVATAR2-öt... :) Kiderül, hogy az első film is készen van már rég, csak arra kivételesek láthatják. Szóval Jake azért ekkora rajongó, mert már látta. :)

 

Viccet félretéve, már kíváncsian várom az első képeket, trailereket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt kell hogy mondjam, a Terminator Salvation leszerepelt az amerikai pénztáraknál mindössze 56 milliós nyitányával. Elemzők szerint is, ahogy olvasom, kevés, sőt, egyesek azt mondják, bukás lesz USA-ban a film..

Christian Bale neve lám-lám nem elég a boldogsághoz...

 

A Star Trek harmadik lett, alázta Tom Hankes Angyalok és Démonokat, ami lecsúszott a 4. helyre, ez szerintem óriási meglepetés.

A Star Treket már csak egy hajszál választja el a 200 milliós álomhatártól. Hatalmas siker a film.

Terminator meg lekváros bukta..

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem sok meglepetést látok ebben. :) Termit nekiküldték egy családi filmnek, furcsa is lett volna ha sikeresebb mint az. És ez nem jelenti azt, hogy a Terminator leszerepelt. Lehet, hogy Amerikában csekély bevétele lesz, de világviszonylatban azért távol fog állni a buktától. Lehet, hogy így jár majd jobban, főleg, hogy nálunk nem lesz vetélytársa minimum két hétig. Az persze borítékolható, hogy a Transformers hatalmas siker lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.