Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Bár a monitoromba nem fér bele a 720p, csak nagyjából, megnéztem úgy is :cool: Mit ne mondjak, valóban jobban néz ki így, de úgy általában jól néz ki. Nem mintha eddig is nem moziban szerettem volna megnézni :P Remek lesz ez 3D-ben :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noh...

A felbontás fantasztikus.

A látvány fantasztikus.

CGI szereplők mozgás közepes. Ezen valahogy nem tudnak javítani már több éve.

Semmi forradalmi nincs benne ami miatt magam alá hugyoznék.

3D-ben meg remélem ki fogják küszöbölni az oldalirányú elmozulásokból fakadó élettelenséget, mert ez a film tuti mozgalmas lesz :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noh...

A felbontás fantasztikus.

A látvány fantasztikus.

CGI szereplők mozgás közepes. Ezen valahogy nem tudnak javítani már több éve.

Semmi forradalmi nincs benne ami miatt magam alá hugyoznék.

3D-ben meg remélem ki fogják küszöbölni az oldalirányú elmozulásokból fakadó élettelenséget, mert ez a film tuti mozgalmas lesz :P

 

A 3D lesz a forradalmi, és a motion capture eljárás, a CGI meg a szokásos minőség,

De amúgy ja , nem tökéletes a CGI, de számomra simán jó :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam pár fórumot, hát mit ne mondjak.......sokan csóváják a fejüket :S

kíváncsi vagyok mit fognak majd mondani holnap a 15 perces anyag után akik megnézik.

 

Erre számítottam is. A hype vagy megöli vagy segít a filmen....Most olyan vegyes ez a dolog.

De a Titanicot is lehordták a sárga földig anno, temette mindeki, kritikus, mozinéző mmeg stb. Aztán a moziban kiderült minden...

 

 

Ez olyan lesz mint George Lucasnál. Főhet Cameron feje, és idegeskedhet, hogy vajon sikeres lesz, vagy orbitális bukás..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy 3D-ben milyen (lesz) de azért az eddigi nyilatkozatok tényleg kicsit túlzóak.

Érdekelne egy kép, amikor egy ember van a CGI dzsungelben, hogy hogyan is nézne ki...

Érdekes ez a vegyesítés...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, hát, hát... ez a trailer mindent csinált, csak épp az érdeklődésemet nem keltette fel. Azok a jelenetek, amikben ezek a kék lények szerepeltek, leginkább olyanok voltak, mintha egy számítógépes játékot látnék. Nem tetszett. Amúgy látványra szép, a történetből ez a trailer semmit sem adott át, úgyhogy egyelőre abszolút hidegen hagy az egész. Talán később meg jön hozzá a kedvem, de eddig ez nálam elég semmitmondó.

 

Oldie: Én is csóváltam, nem csodálkozom.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre számítottam is. A hype vagy megöli vagy segít a filmen....Most olyan vegyes ez a dolog.

De a Titanicot is lehordták a sárga földig anno, temette mindeki, kritikus, mozinéző mmeg stb. Aztán a moziban kiderült minden...

 

 

Ez olyan lesz mint George Lucasnál. Főhet Cameron feje, és idegeskedhet, hogy vajon sikeres lesz, vagy orbitális bukás..

Szerintem itt nem lett volna semmi keserű szájúság a nagyérdemű részérőll ha a sajtóvetítésekkor, nem állandóan az áll-leesést emlegették volna. Oks, ők 3D-ben látták, de valahogy nem hinném, hogy ott is sokkal többet tudna felmutatni, ha már egyszer 2D-ben nem működik valami. Márpedig ezt a fillmet 2D-ben fogák inkább megnézni az emberek, mert ugye a 3D-s mozi azért még híján van megfelelő számú teremszámtól és DVD-n nagyobb általában a kereslet a filmekre.

 

Itthon szerintem még ha nyereséges is lesz, a kritikák nem fogják a mennybe emelni a fentiek miatt főleg. A többség valami kirívót várt Camerontól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt nem lett volna semmi keserű szájúság a nagyérdemű részérőll ha a sajtóvetítésekkor, nem állandóan az áll-leesést emlegették volna. Oks, ők 3D-ben látták

Hát azért, a film 3D-ben, vagy a teaser trailer a "kis" monitoron... Ez tipikusan olyan, mint a camos verzió után véleményt mondani egy filmről. Ugyanúgy nem összevethető, köszönő viszonyban sincsenek. Ez egy trailer, abból is a teaser, se több, se kevesebb. Ki tudja, melyik jelenet mikor készült, mi módosul még rajta (elég csak megnézni az SW-k teaserjeit, és megszámolni, mi változott... mert ugye emlékszünk még Luke kék kardjára az ep6-ból, vagy az alacsony falú geonosisi arénra).

Cameron nem a CGI tekintetében és nem is a trailerre ígérte az áll-leesést, hanem a mozira és 3D-re. 2D-ben olyan lesz, amilyen lesz, ha csak látvány, akkor is jól járunk, ala Transformers, ha meg még történet és jó szereplők is vannak benne, akkor meg hidehűde jó. De igazán 3D-re van kihegyezve a film, nem monitoron a 2D-s trailer.

Aki meg a forradalmat várta már a trailertől is, az naivabb, mint aki a filmtől várja. Max tényleg a 3D technológia terén lehet valami megújulás, de forradalom az erősen esélyes, hogy elmarad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos hát. Akik fikázták az SW-t a sok cgi miatt, azok agyvérzést fognak kapni az Avatartól. Ahogy itt olvasom, ez a film majd 3D -ben üt, meg nagy vásznon, stb. Kb. megette a fene az egészet, ha csak egy formátumban lehet majd igazán élvezni. Egyébként nem rossz az előzetes, de semmi eget rengetőt nem látok benne. Ráadásul ha tudták, hogy ez így nem üt akkorát, fókuszálhattak volna inkább a történeti elemekre. Erre elénk raktak egy látványra kihegyezett teasert, ami így nem igazán üt át. Szép a látvány, de ez csak egy újabb lépés az effektek hatalmas létráján. Biztos ütni fog 3D -ben, csak az a baj, hogy itthon nincs ilyen rendszerem, szóval anélkül is meg kellene állnia a helyét. De bizakodó vagyok....remélem a végeredmény valóban jó lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép a látvány, de ez csak egy újabb lépés az effektek hatalmas létráján. Biztos ütni fog 3D -ben, csak az a baj, hogy itthon nincs ilyen rendszerem, szóval anélkül is meg kellene állnia a helyét. De bizakodó vagyok....remélem a végeredmény valóban jó lesz.

Na, ez az! Ütni fog 3D-ben nagy vásznon, és remélhetőleg a TV-ben a házimozin meg a történet és a karakterek viszik majd az embert. Csak sajnos ez a trailer nem mond sokat a történetről, mint amit már tudtunk: háború az emberek és a na'vik között egy bolygóért, ahol az ember lélegezni sem tud, ezért használják az Avatarokat. És ez a tolószékes muki, alias Jake avatrostul belehabarodik egy félmeztelen na'vi csajba... egek, ez a fajok közti párosodás ki fogja vágni a biztosítékot pár embernél. :P

Alapozónak jó, ha beletesznek néhány csavart, pár frankó karaktert (akiknek szerepük is van), és ezt a szép CG halmot megtöltik élettel, mint Lucas papa a saját világait (bár a trailer alapján flórában és faunában nem lesz panasz, és Cameron amúgy is szeret életet lehelni a világaiba, lásd: Aliens, ami többet mutatott az Alien Univerzumból, mint a másik három film együtt véve), és mindez még megragadó hangulattal fel lesz keverve, akkor elégedett leszek, 3D ide vagy oda (megjegyzem, én szerintem sosem fogom ezt 3D-ben élvezni a szemem miatt :clap2: ).

 

Megjegyzem, mert ez olyan, mint a játékoknál (senki ne vegye magára, csak általánosságba írom): mindig azt hangoztatják a népek, hogy mennyire nem számít a küllem, csak a történet, a karakterek... balbalbla. És mégis, mindig azon akadnak fenn először, legyen az Star Wars, Avatar, vagy akármilyen más sci-fi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most még picit úgy érzem, hogy kicsit öncélú, mindent a látványra kihegyezett film lesz. Az SW -kben épp az volt a jó, hogy a látvány a történetet szolgálta, és nem nyomta el a mondanivalót. Remélem itt is így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még annyit tennék, ehhez az egészhez, hogy ez a teaser elég demoszagú. Talán nem ártott volna több párbeszéd, érintőlegesen a történetből elcsepegtetni néhány infómorzsát benne. Biztos, hogy a holnapi 15 perc többet fog mondani.

 

Forradalmi dolgok.

A sajtóvetítésről kijövő emberek szinte egy emberként mondták, hogy ez az egész forradalmi CGI-vel, új moziélmény eljövetelével fog dukálni.

No én ezt a Mátrixnál megtapasztaltam, de szerintem mások is akkor amikor tökéletesített technikai megoldásról beszéltek, aztán egyszer csak benyomták a képünkbe Neo-t ahogy "lemegy hídba" és mi körberohanjuk eközben. Aztán meg jött a film és volt ám áll-leesés rendesen. Ott ez a hype töréletesen bejött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem egyáltalán nem zavar, ha igazából csak 3D-ben fog ütni a film, és esetleg DVD-n, stb. meg kevésbé. Lehet, hogy egyszeri, vagy kettő, ha kétszer megnézi valaki 3D-ben, de akkor is lehet olyan élmény, amire azt mondja valaki, hogy megérte látni. Szép Van Gogh napraforgós képe a monitoron, de igazából Londonban látni a Galériában volt az igazi, és szerencsés vagyok, mert láthattam eredetiben, ahogy kell :P Még ha csak egyszer is.

Dzséjt, sajnálom, hogy a szemed miatt nem tudod 3D-ben látni, főleg, hogy igazán pozitívan állsz most a filmhez :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sajtóvetítésről kijövő emberek szinte egy emberként mondták, hogy ez az egész forradalmi CGI-vel, új moziélmény eljövetelével fog dukálni.

Azt hiszem, nekem bőven elég volna az utóbbi, vagyis az új moziélmény, a CGI-t úgysem tudom annyira értékelni, mint a többség :clap2: Szerintem ezt meg fogjuk kapni a filmtől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, sajnálom, hogy a szemed miatt nem tudod 3D-ben látni, főleg, hogy igazán pozitívan állsz most a filmhez :clap2:

Még sosem próbáltam, csak feltételezem, de lehet, hogy szerencsém lesz. Ha nem, az sajnálatos, de ez legyen életem legrosszabb tapasztalata :P A film meg megfoghat máshogy is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is kicsit másra számítottam, az az igazság, elején meglepett ez a rajfilmszerű látvány , de a sokadik nézésre megbarátkoztam vele.

Azért legalább tudjuk, hogy az ILM ilyet is tud, a Wetaval..

Szerintem nem kis munka lehet benne, totális CGI-t varázsolni több mint 100 percen keresztül, a legapróbb fűszálig. Iszonyat meló, minden tiszteletem a VFX szakiké.

 

A teaser trailer hatásos, ugyanakkor tényleg nem árul el semmit úgy az egészről, csak hogy vizuális ingerek bombáznak majd minket.

Minden bizonnyal a második trailer már nyugisabb lesz, Sigourneyvel, meg a többi arcal, párbeszédekkel stb.

Következő trailer meg kb október vége fele érkezik...

Eddig összegzés 90%-os. Jók a mechák, nekem a na'vik is tetszenek, főleg Neytiri kisasszony :clap2: , Jake avatarja is borzasztó szimpi, a bolygó földöntúli látképe lehengerlő, ugyanakkor mégis olyan földies az egész, épp ez a jó benne.

Tehát ez olyan tipikus előzetes volt, amit meg kell hogy emésszem az ember. Az biztos, vásznon moziba ez biztos jobban üt értelemszerűen.

Hajrá, bízzunk egy jó filmben év végére. Az ilyen fantasy sci-fik miatt még érdemes mozizni, főleg IMAX-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.