Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Megnéztem én is.Iszonyat szép.Az EP3-nál tényleg szebb és élethűbb.Viszont ez a technika fejlődésének köszönhető.

Nagyon megfogott a világa bár a kék lények nem sok hatással voltak rám.A csata iszonyú jól néz ki.Azért állam ledobtam mikor kiderült, hogy ez csak a teaser.A legtöbb filmnél egy ilyen trailer már rendes mozis.

Mivel szemüveges lévén 3D-ben én sem láthatom, a 2D-s lesz a mérvadó.

Érzem, hogy nagy film lesz ez.Az biztos, hogy mozis nézés lesz.

A kék lények meg szerintem beöltözött színészek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kék lények meg szerintem beöltözött színészek.

Nem, azok biza CG teremtmények, méghozzá ez az egyik, ami megújulást hozhat a motion capture eljárásban. A színészek mindenféle testre aggatott érzékelők nélkül játsszák a CG lényeket (ugye Jar Jarnál még úgy játszottak, hogy először felvették a jelenetet a színésszel, majd a színész nélkül; Gollamnál a színész játszott a rá aggatott érzékelőkkel, később ezt fejlesztették tovább a Karibb-tenger kalózaiban, most meg elmaradnak az érzékelők, azt hiszem, most valami kamera van rájuk téve, így szabadabban játszhatnak).

 

Félkész cuccok vannak a trailerben, de így is lenyűgöz engem..

Gyanítható volt, mint lentebb is írtam, a teaserben ritkán szerepelnek teljesen végleges jelenetek. Még olykor a trailerben is változnak dolgok (az ep2 trailerében pl. Zam Wessel még nem egy alagútba repül be Coruscanton, hanem csak egy épület fölött húz el). De azért na... nekem már ez is teljesen megfelelő lenne, és ha netán számottevő fejlődés lesz a kész filmre (bár általában az nem jellemző, ilyenkor inkább már csak apró simítások vannak), nos, az szép lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is.Iszonyat szép.Az EP3-nál tényleg szebb és élethűbb.

Hát...a valóságosnál nem lehet élethűbb, mert az EPIII -as Kashyyyk -hoz például igazi helyszíneken forgatták a hátteret. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel szemüveges lévén 3D-ben én sem láthatom, a 2D-s lesz a mérvadó.

 

Én is szemüveges vagyok, de IMAX-ban simán ráveheted a sajátodra azt az imax-os szemüveget, legalább is ebben a topicban pont erről beszélnek. Igaz IMAX-ban nem voltam meg, de szerintem simán lehet menni. Gondolom neked is távol látos szemüveged van, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát...a valóságosnál nem lehet élethűbb, mert az EPIII -as Kashyyyk -hoz például igazi helyszíneken forgatták a hátteret. :clap2:

Ha jól tudom, itt is használtak eredeti felvételeket. Mintha valamelyik évben olvastam volna, hogy Venezuelában vagy hol a fenébe készültek hátterek a Pandorához.

 

Én is szemüveges vagyok, de IMAX-ban simán ráveheted a sajátodra azt az imax-os szemüveget, legalább is ebben a topicban pont erről beszélnek. Igaz IMAX-ban nem voltam meg, de szerintem simán lehet menni. Gondolom neked is távol látos szemüveged van, nem?

Nem is azzal lenne baj, hogy ráteheted-e vagy sem, hanem, ha olyan a szembetegséged, akkor képtelen érzékelni azt a hatást, amit a szemüvegnek ki kéne váltania. Pl. nálam a piros-kék szemüveg nem működik, mert ahhoz mindkét szemre szükség van. Nekem viszont a két szemem külön működik. A jobb szemem a domináns, általában azzal látok, de ha akarom, át tudom váltani a balra. Viszont egyszerre a kettő sosincs "bekapcsolva", nem is tudom úgy használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is azzal lenne baj, hogy ráteheted-e vagy sem, hanem, ha olyan a szembetegséged, akkor képtelen érzékelni azt a hatást, amit a szemüvegnek ki kéne váltania. Pl. nálam a piros-kék szemüveg nem működik, mert ahhoz mindkét szemre szükség van. Nekem viszont a két szemem külön működik. A jobb szemem a domináns, általában azzal látok, de ha akarom, át tudom váltani a balra. Viszont egyszerre a kettő sosincs "bekapcsolva", nem is tudom úgy használni.

 

Értem, ezt sajnálattal hallom. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, nálam is hasonló a szitu, a jobb szemem sokkal erősebb, de ha szabad látásban érzed a teret ( sajnos nem úgy mint Phobos esetében) akkor nem lesz gond.

 

Ezt a félkész teaser dolog valahogy felmerült bennem is. :clap2: Nagyon várom, hogy este illetve holnap délben milyen vélemények fognak jönni a mai vetítésről. És persze ez az októberi trailernek már ütnie kell ezerrel :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minnél többször nézzem a trailer annál jobban tetszik :clap2:

 

Azért az meglepő, mint ahogy az egyik fórumban írta valaki, hogy ezek a na'vi klónok már befonott hajjal "születnek" :P És tényleg! Az elején a köldökzsinorra kötött Sully klónnak befonott haja van. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, nálam is hasonló a szitu, a jobb szemem sokkal erősebb, de ha szabad látásban érzed a teret ( sajnos nem úgy mint Phobos esetében) akkor nem lesz gond.

Hát ez az, a szemgubancom miatt alapból nincs mélységérzékelésem.

 

A na'vi csaj szerintem sem szexi. Aylaa Secura, na, ő szexi idegen :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ausztráloknál és új zélandoknál már megvolt a 3D-s 20 perces vetítés, és pozitív. Mondják is, kb 1%-a az amit a trailer nyújt, moziba totálisan más a kép.

De majd a magyaroktól is hallunk remélem hasonlót este. Csak kár hogy nem IMAXos vetítés lesz, nem hoztak ide olyan kópiát USA-ból kár..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez az, a szemgubancom miatt alapból nincs mélységérzékelésem.

 

A na'vi csaj szerintem sem szexi. Aylaa Secura, na, ő szexi idegen :clap2:

:P Dzséjt, te a csajoknál első talikor hogy érzékeled a khm...domborulatokat?

Fogadjunk, hogy azt vágod rá, hogy tapintással. :yeah::P

 

Szerintem érdemesebb lett volna amúgy ezt a mai napot kicsit kibővíteni a többi napra is. Most látja max 500 ember ezt a 15 percet...... :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake, van valami oldal ahol ki van kockázva a teaser?

Tssék :clap2:

http://www.empireonline.com/features/avata...iler-breakdown/

 

Tetszik hogy nem elnagyoltak az űrhajók. Teljesen elhiszem hogy kb 100 év múlva már ilyesmi lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ez is gyönyörű kép nem?

http://www.empireonline.com/features/avata...reakdown/10.asp

 

Szerintem így már sokadjára nézve a CGI remek, és ahogy hallom , IMAX-ban plusz 90% a hatás, a CGI totálisan feljavul. Na meg ward szerint is még ennél jobb lesz decemberre. Kíváncsian várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki is raktam átmeneti háttérnek a na'vi harcosokat. 25. kép. Remélem lesz valami rendes háttérkép is hamarosan, a fil egy jelenetével.

Melyik jelenetről szeretnél nagyfelbontású háttérképet?

 

Amúgy az imdbn számos ILM tag dolgozott az SW EP2-3-on is. Én el tudom képzelni George Lucas veregeti Cameron vállát. Neki is tetszhet ez az egész.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.