Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Köszönöm! Ez egy olyan értékelés, ami maximálisan - na jó, selfridget kivéve maximálisan - tükrözi az érzéseimet a filmmel kapcsolatban. Selfridget én képtelen vagyok szeretni, mert az ilyen figurák tojják le pl egy autópálya építésénél, hogy lenne környezetkímélőbb lehetőség, csak kicsit drágább, de nem kereszteznénk egy állatvonulásnak a helyét. Viszont épp ezért imádom Ribisit, aki tökéletesen játszotta a karaktert.

Szóval köszönöm ezt az összefoglalót! :D

Ribisi tényleg nagyon jó, Selfridge -be pedig még maradt egy kis emberség, hisz látszik, hogy néhol vívódik, és ad esélyt Jake -nek is. Persze a végcél miatt nem mentegethető. El kell onnan küldeni a lakosokat. Quaritch is vissza engedte Jake -et, tehát őt is csak az érdekelte első körben, hogy a "majmok" elmenjenek a fáról. Persze később bekattant és akkor már nem volt vissza út.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A flux vortexet az unobtánium okozza de hatással van rá Pandora közelsége a bolygóhoz.
És mik azok a szikla ívek a fa fölött? Plusz az olyan mintha egy katlanban lenne. Mesterségesnek tűnik. Az unoktánium okozza? És miért pont ott?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek írás Ody.

 

Annyiban nem értek egyet, hogy szerintem Trudy és Norm el lettek nagyolva. Érezhetően hiányzik pár velük foglalkozó jelenet, így Trudy átállása súlytalan és érthetetlen, Norm jellemfejlődése meg akadozik. Persze ez egy megfizetendő ár volt a film műsoridejének és témájának kasszájában, mivel az előbbi szabott, az utóbbi pedig Jake-re és a na'vikra fókuszált. Viszont a többi mellékszereplőt jól kibontották, így kár ezért a két karakterért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mik azok a szikla ívek a fa fölött? Plusz az olyan mintha egy katlanban lenne. Mesterségesnek tűnik. Az unoktánium okozza? És miért pont ott?
Azokat az íveket kórozói okozta. Azokban a sziklákban van valami olyan képződmény, mely megakadályozta, hogy a mágneses erők az egészet a levegőbe emeljék.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek írás Ody.

 

Annyiban nem értek egyet, hogy szerintem Trudy és Norm el lettek nagyolva. Érezhetően hiányzik pár velük foglalkozó jelenet, így Trudy átállása súlytalan és érthetetlen, Norm jellemfejlődése meg akadozik. Persze ez egy megfizetendő ár volt a film műsoridejének és témájának kasszájában, mivel az előbbi szabott, az utóbbi pedig Jake-re és a na'vikra fókuszált. Viszont a többi mellékszereplőt jól kibontották, így kár ezért a két karakterért.

Köszi. Nekem elég olt belőlük ennyi is. :D Norm a film elején még tényleg olyan volt mint egy kiscserkész, a végén meg már Rambót játszott. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Norm a film elején még tényleg olyan volt mint egy kiscserkész, a végén meg már Rambót játszott. :D

Nekem Norm az elején egy sértődött kisfiúnak tűnik, akinek nem tetszik, hogy a kripli lett a császár és nem ő. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a film remek élmény kategória, abban is a többször nézős szint. Bevallom eleinte nem igazán lelkesedtem érte, de tudtam, hogy itthon más lesz. :D Várom a folytatást.
Remek írás lett! Örülök, hogy végül Te is látod ezt a flmet. :D De nem sokan lehetnek rajtad kívül, akik otthon szerették meg. :D Talán nálad sem az otthon számított, hanem a többszöri megnézés.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Norm az elején egy sértődött kisfiúnak tűnik, akinek nem tetszik, hogy a kripli lett a császár és nem ő. :D

Nekem is inkább annak tűnik, még hozzá jó sokáig a film alatt :D De aztán észhez tér.

 

Jó írás :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg jó írás! :D
Jó írás :D
Köszönöm! :D

 

Remek írás lett! Örülök, hogy végül Te is látod ezt a flmet. :D De nem sokan lehetnek rajtad kívül, akik otthon szerették meg. :D Talán nálad sem az otthon számított, hanem a többszöri megnézés.
Engem a mozi mindig feszélyez valamilyen szinten. Lehet, hogy nem ez a legjobb szó erre, de akkor is csak itthon tudok rendesen elmerülni egy filmben.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Selfish Selfridge a film legnagyobb arca kétségtelen, nagyon jó színészt találtak a szerepre.

 

Grace helyett meg igazán Normot lőhették volna le, nagyon nem csípem a stréber kocka karakterét, és ahogy viszonyult Jake-hez. A színészt se kedvelem túlzottan, főleg amióta láttam a Hottie&Nottie c. remekművet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Norm eleinte piszkosul irigykedik. Van is egy pillanat a filmben amikor neheztelő pillantást mér Jakere amiért az szinte nuku felkészüléssel rögtön becserkészte magát a na'vi közösségbe és erre föl még lazán is kezeli a dolgot. :) De onnantól, hogy Jake naplózó szövegében megemlíti, hogy Norm se ellenséges, már tényleg változik a szitu. Kár, hogy viszont a Trudyval folytatott kavarása kimaradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie azt a könyv nem említi meg, hány lakható hold - bolygó van a környéken még?
Az Alpha Centauri A körül három óriásbolygó kering, ezek közül a második a Polyphemus. ennek 14 holdja van. Ezek közül nem egyen légkör, illetve felszínükön vízfolyások is találhatóak. A Pandorán kívül, azokról nincs olyan információ, hogy értelmes élet alakult volna ki rajtuk.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Alpha Centauri A körül három óriásbolygó kering, ezek közül a második a Polyphemus. ennek 14 holdja van. Ezek közül nem egyen légkör, illetve felszínükön vízfolyások is találhatóak. A Pandorán kívül, azokról nincs olyan információ, hogy értelmes élet alakult volna ki rajtuk.
Sajnos a valóságban az se biztos, hogy van bolygója. :) Jupiter méretű biztos nincs, mert azt már megtaláltuk volna.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a valóságban az se biztos, hogy van bolygója. :) Jupiter méretű biztos nincs, mert azt már megtaláltuk volna.
Attól függ, hogy egyáltalán irányítottak e arrafelé nagy teljesítményű távcsöveket. Sokáig így is azt hitték, hogy csupán kettőscsillag van ott.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függ, hogy egyáltalán irányítottak e arrafelé nagy teljesítményű távcsöveket. Sokáig így is azt hitték, hogy csupán kettőscsillag van ott.
Nem optikai úton fedezik fel ezeket. Ha lenne ott gázóriás már tudnánk. Kisebb lehetséges. De ha érdekel a téma akkor nézz utána. :) Amúgy a rendszer vizsgálata prioritást élvez, hisz az a legközelebbi csillagrendszer. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó írás lett Ody. Szinet mindennel egyetértek, kivéve, hogy az emberekben van jó(illetve a tudósok és az alkalmnazottak igen). Amit tettek nálam megbocsáthatatlan. Ha a nácikat elitélték Nürnbergben akkor ezeket is el kéne.

 

Dzséjt: Ok értem amit írsz ,csak úgy vettem ki mintha te egyetértenél azzal amit Quaritch tett. Pedig te egy rendes ember vagy.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Ok értem amit írsz ,csak úgy vettem ki mintha te egyetértenél azzal amit Quaritch tett. Pedig te egy rendes ember vagy.

Dehogy is, isten ments. Csak a "gonoszok" szemszögéből vizsgáltam a kérdést. És köszi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.