Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Amúgy Dzséjt ez jó volt, ne vitatkozzunk, de azért még leírtad hogy szerinted sz-r színész, amivel alapot adtál nekem, hogy kicsit még tovább vigyem. :P

Nem szerintem, ő tényszerűen egy sz*r színész :) Ezt akár elfogadod, akár nem, akkor is így van. Elég csak meghallgatni angolul, mondjuk a True Liest. Osztrák akcentus ide vagy oda, fergetegesen monotonon darálja le a szövegét, és baromi jól hallható, hogy még Tom Arnold is lejátssza csak a hangjával. A fapofasága pedig magáért beszél, minden filmben ugyanaz köszön vissza ránk (mi különbség van Dutch, Matrix vagy a 800-as között játékban? semmi). De erre is lehet konkért példát hozni: T2 mosolygós jelenet, hát én éreztem magam kínosan miatta (kár volt visszatenni a filmbe), vagy T3 "az akarat másodlagos, én csak egy gép vagyok" jelenetsor. Jaaaaaj :P Vagy nézzük meg a 6. napon című filmben a "két Schwari egymás mellett" pillanatokat. Képtelen érdemben reagálni egyikként a másikra, sőt, az egyik (valószínűleg, mert nem vele vették fel az adott eseményeket, hanem ő már csak a "dublőr" volt) mindig másfele néz, mint amerre az események zajlanak.

Amúgy meg, azt írtam, hogy kár vitatkozni, nem azt, hogy ne vitázzunk. Hát mikor mondanék én ilyet, amikor szeretek vitázni? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Schwarzi szerintem sem kiemelkedő színész, no de a mosolygós jelenet visszatételét sajnálni?! Pont az volt abban a jelenetben a lényeg, hogy szerencsétlen gép úgy vigyorodik el, mint valami utolsó székely parasztasszony, amikor a férje józanul jön haza a munkából. Az a jelenet űber nagy, nem is értem, hogy kérheted azt, hogy vegyék ki újra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Schwarzi szerintem sem kiemelkedő színész, no de a mosolygós jelenet visszatételét sajnálni?! Pont az volt abban a jelenetben a lényeg, hogy szerencsétlen gép úgy vigyorodik el, mint valami utolsó székely parasztasszony, amikor a férje józanul jön haza a munkából. Az a jelenet űber nagy, nem is értem, hogy kérheted azt, hogy vegyék ki újra. :P

Az a baj, hogy ez a jelenet tovább rombolja a beszivárgó egységek amúgy is logikátlan nimbuszát. Egy gép, amit arra teremtettek, hogy beszivárogjon az emberek közé, vagyis elméletben lényeges eleme, hogy "tiszta emberiek", erre mindegyik csak addig képes az embert szimulálni, míg rájuk nem lőnek, aztán, átváltoznának sima géppé, amiknek semmi beszivárgó funkciójuk sincs. Teljesen jó volt az verzió, mikor a 800-as minden előzmény nélkül magától mosolyodott el a "nagypapa" kézbevételekor. Szóval, a mozisban van egy emberszimulátorunk, ami képes szimulálni az emberi viselkedést, a DC verzióban meg van egy emberi szimulátorunk, ami még tanulni sem képes az emberi viselkedést.

 

Ez a Te véleményed, az enyém meg pont az ellentéte. :)

Mármint, nem véleményem :P A véleményem az, hogy Schwarzi jobb, mint Stallone, jobban szeretem a karakterét, a filmjeit, a megformált karaktereit. Objektíven nézve viszont színésznek valamivel rosszabb Sly-nál (de azért nem sokkal, mert Stallone sem éppen egy Marlon Brando). Persze meggyőzhetsz az ellenkezőjéről, ha alátámasztod az állításod - amit eddig nem tettél, csak írod, hogy ő jobb, mert jobb - hogy ő jobb színész Stallone bácsinál (tényekkel le lehet venni a lábamról, de legalábbis kompromisszumot hajlandó vagyok kötni) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek egyet. A robotok akármennyire igyekeznek, nem tudnak "tökéletes" beszivárgót készíteni, ez ebből remekül le is jön. Attól, hogy egy gép beszivárgónak készült, még nem kell tudnia mosolyognia, hiszen az emberek közül sem képes mindenki erre. Ez a jelenet fantasztikus, ahogy megmutatja, hogy hogyan tanul a gép, és mennyire idegen tőlük a mosoly, mint érzés fogalma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jézus! Ez a Joseph-Gordon Levitt kiköpött Ledger. :)

Van némi hasonlóság.

 

Szerintem Rébusz sem komolytalanabb, mint Joker volt. Megfelelően kidolgozva igazi intellektuális ellenfele lenne Batmannak.

Így van.

 

Ma végre megnéztem a Hotel Rwandát.

Amikor nálunk bemutatták, itt járt Mo-n Paul R. (bocs, de nem tudom helyesen leírni a nevét :D ). Egy cikkben olvastam, hogy már sokszor kérték arra, hogy filmre vigyék a sztoriját, de inkább dokumentumfilmbeb gondolkodtak. Azért döntött végül a mozis verzió mellett, mert úgy érezte, hogy így sokkal több emberhez eljut. Meg aztán jól is készítették el.

 

Egy ilyen fejtörős koncepció a 3. részben nekem is tetszene.

Nekem is bejövős volna egy más típusú ellenfél, nekem amúgy is bejött Riddler, szóval nagyon jó is kisülhet belőle.

 

A Scwarzi vagy Sly témához meg annyit, hogy ezen még egyáltalán nem filóztam, és most sem foglalnék állást, mert nem is igazán számít számomra :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek egyet. A robotok akármennyire igyekeznek, nem tudnak "tökéletes" beszivárgót készíteni, ez ebből remekül le is jön. Attól, hogy egy gép beszivárgónak készült, még nem kell tudnia mosolyognia, hiszen az emberek közül sem képes mindenki erre. Ez a jelenet fantasztikus, ahogy megmutatja, hogy hogyan tanul a gép, és mennyire idegen tőlük a mosoly, mint érzés fogalma.

A T1-ben a T-800-as tökéletesen képes volt utánozni Sarah anyját, aggódását. A T-1000-es totál rendes, kedves volt John nevelőszüleivel az első körben (és az arca is igencsak barátságos volt), sőt, még Johnnal is kedvesen viselkedett (ezen is bukott le szegényke :)). Ezek alapján mégis képesek az érzelmek szimulálására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eredet

 

 

Hype ide vagy oda, markettingdumák, ömlengések blablabla......És erre föl mit kell tapasztalnom, amikor elindult a film.....

 

 

Spoiler:

Hogy ez nem hogy az év filmje, de minimum az évtizedé. :D Mármint az előzőé.

Oks, a sztori alapjai nem eredetiek, ez tény, hiszen ott merít a Tudatos álmodásról szóló szaksajtóból, szakirodalomból, beszámolókból ahol csak tud, de ezzel így veszi le az érdeklődő embert a lábáról, engem is. Szépen visszaköszönnek a főbb vonulatok, önébresztés, álom az álomban és a hasonló dolgok amikor a magamfajta is vagy kismillió beszámolót olvasott, meg némiképp megtapasztalta is :P Szóval ez a film nagyon überalles és ugyan nem ver oda a Mátrixnak, de az agytekervényeket folyamatos figyelemre készteti, főleg, úgy, hogy már az első pillanatoktól kezdve az ember lesi, hogy hol csapják be, hol lesz a fordulat. Az ügyik már az elején kiszúrják, hogy hol lesz az egészben a bibi, és láss csodát, a végén ott virít az egész, igaz magam kicsit más környezetben vártam volna a végkifejletet, de ami utalás volt a filmben az már szépen megalapozta az egész végkifejletet. :P A karakterek fantasztikusak, a zene gyomorbavágó, hangvágásért tripla Oscart adnék......Mi van még? Moziba be! Nolan megint megcsinálta a tuti a Tökéletes trükk után :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eredet

 

Avatar után az új kedvenc sci-fim az elmúlt évtizedből.

Nolan megint valami fantasztikusat alkotott, amitől az ember órákon, napokon át csak töpreng, hogy mi is volt ez. Ez kérem a nagybetűs filművészet egy magasabb szintje.

Ez az ember egy zseni, egy mesélő, az intelligens gondolkodó ember mesélője.

100%

 

Emésztem még, utána szívesen tárgyalom veletek az érdekes részleteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie

Spoiler:

Már az első 10 percben is volt meglepi. Kicsit gondolom te is meglepődtél, hogy álom az álomban jelenettel indult a film. De az is lehet hogy 3 vagy 4 szintű volt az álom, ugye a film végi záróképsornak köszönhetően

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie

 

Már az első 10 percben is volt meglepi. Kicsit gondolom te is meglepődtél, hogy álom az álomban jelenettel indult a film. De az is lehet hogy 3 vagy 4 szintű volt az álom, ugye a film végi záróképsornak köszönhetően

 

 

Szerintem a pontos rétegszámot vagy akár azt, hogy ki is álmodta ezt az egészet, mily okból ésatöbbi nem fogjuk megtudni. Olyan az egész mintha egy történet közepét néztük volna, halvány utalásként arról, hogy miből is indulhatott ki. Filóztam a film után, hogy vajon Cobb álma mégis az egész, csak ugye egy jóval magasabb sikról és éppen fekszik pl a zsaruknál akik kíváncsiak a felesége halálának körülményeire és csak őáltala juthatnak bizonyítékra vagy éppen indítékra ( ezt mondjuk meg is kaphatták mert Cobb ugye mesélt a filmben arról, hogy inceptiont hajtott végre a feleségén), vagy éppen teljesen más alapjai vannak ennek az egésznek. Én mondjuk azt hittem az elején, vagyis arra számítottam, hogy a felesége álmodik és Cobb a halott figura az egészben :D Aztán meg ki tudja. :evil:

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komplexnek komplex, de mivel a szádba rágják az alapokat és ha figyelsz megérted a jelenetsorokat. Én pl egyszer se tekertem volna vissza a filmet, mert pl nem értettem meg azt amit látok. :D Hogy némi magyarázatra szorul ez az, az még nem jelenti, hogy bonyolult. :evil: Ez tényleg olyan mint a Tökéletes trükk c. film. Nyilvánvaló volt, hogy valami nem stimmel, de tudtam róla, hogy nem stimmel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Schwarzi szerintem sem kiemelkedő színész, no de a mosolygós jelenet visszatételét sajnálni?! Pont az volt abban a jelenetben a lényeg, hogy szerencsétlen gép úgy vigyorodik el, mint valami utolsó székely parasztasszony, amikor a férje józanul jön haza a munkából. Az a jelenet űber nagy, nem is értem, hogy kérheted azt, hogy vegyék ki újra. :evil:
Ez a film egyik legjobb jelenete. :D

 

 

Eredet

Hype ide vagy oda, markettingdumák, ömlengések blablabla......És erre föl mit kell tapasztalnom, amikor elindult a film.....

Kabbe öreg. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök az Eredet sikerének, és az külön szuper, hogy végre láthatok majd egy ilyen formátumú filmet moziban, méghozzá az első héten. Szerintem hétfőn megnézzük mi is. :D A tökéletes trükköt is nagyon szeretem, és azt csak DVD-n tudtam megnézni, de persze az a film mindenképpen remek. :evil:

 

A Viharszigetet majd holnap nézzük meg, és már arra is nagyon fenem a fogam, de az sajnos már csak DVD-élmény lesz. No de legalább lehet újra nézni, ha valamit nem értek. :D Szóval DiCaprio ünnep lesz. :D

 

Az utóbbi néhány hónapban a mozi kimaradt nálam idő hiányában, és most kezdem pótolni a lemaradást. Pedig ha van valami, amit nagyon szeretek, az a mozizás. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kabbe öreg. :P
:evil:

 

 

Az utóbbi néhány hónapban a mozi kimaradt nálam idő hiányában, és most kezdem pótolni a lemaradást. Pedig ha van valami, amit nagyon szeretek, az a mozizás. :D
Hát most nálam a következő film a Szupercsapat lesz :D Annak lesz egyfajta nosztalgikus élménye is, még ha nem az eredeti színészgárda is játsza a szerepeket. :D Másrészről nagyon jókat írnak róla. A Léghajlítót viszont kihagyom. Marad DVD-re. Inkább a Ragadozókra gyűjtök. De azt a filmet jó lett volna Sly bácsi filmjével megnézni együtt. Év végén pedig még ott lesz a Tron Legacy, valszeg IMAXostul. :D Oszt idényre ennyi elég :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kevesebben vannak úgy mint Te Frenkie.

Míg Schwarzi kevesebb filmet tett le az asztalra, nagyobbat ütöttek, mint Sly filmjei.

És hogy mit tett le Arnie? Hát nem is tudom, de talán Ő testesíti meg az ameriaki álmot.

Jött egy kis osztrák faluból ahol verte az apja, aztán többszörös testépítő bajnok lett, majd filmsztár, olyan filmekben amit mindenki ismer, majd elvett egy Kennedy lányt, és végül kormányzó lett. Hát nekem ő az egyik példaképem, és igazából semmivel sem fogsz tudni meggyőzni hogy Sly akár az életben, akár filmekben többet tett le. (kit érdekel, hogy dublőrt használt...v nem!?)

 

Ja és csak azért nem lehetne elnök, mert nem amcsi születésű. :D:evil:

 

Csak azért reagálok rá mert az irásod tipikus példája a neten található óvodás érveléseknek. Ennél te azért komolyabb vagy. Tulajdonképpen azt írtad le, hogy ha többen vannak valamiről jó véleménnyel az a vegytiszta igazság. A másik, hogy a te véleményedet(meg mondjuk 50 haverodét) kivetíted a világra. Britneyt is szeretik millióan de nem hinném, hogy jó zene lenne. Persze gondolom azért írtad a fentieket mert szerinted betámadtam Schwarzit. Pedig nem. Őt is kedvelem, de nekem Stallone AZ akciósztár. Azt meg honnan veszed, hogy nagyobbat üttötek az osztrák filmjei?

Meggyőzni meg nem akarlak semmiről, mert nem érdekel mit gondolsz erről. Nekem Sly, neked Schwarzi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman 3-at már most nagyon várom. Mondjuk annak a sztoriját most a testvére és Goyer heggeszti, de szerencsére Jonathan Nolan, az ifjú tesó is igen tehetséges. :evil:
Hiába Nolan mű a Batman, az sose fog felnőni az Eredethez. Teljesen más tészta.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.