Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ha a Facebook film lesz a legjobb film, én nyilvánosan fogok harakirit elkövetni! (Nem vicc!)

Akkor készülj időben fegyverrel, mert 99%, hogy ez viszi a díjat. Nem örülök neki, mert nálam csak egynek elment kategória. A színészi jelölése meg egy vicc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor készülj időben fegyverrel, mert 99%, hogy ez viszi a díjat. Nem örülök neki, mert nálam csak egynek elment kategória. A színészi jelölése meg egy vicc.

 

 

De most komolyan.... én eddig "toleráns" voltam Hollywood-al a magam módján, de ha ez a 'film' Oscart kap, mint legjobb film, hát akkor húzza le magát Hollywood és az Oscar Filmakadémia a klotyón!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most komolyan.... én eddig "toleráns" voltam Hollywood-al a magam módján, de ha ez a sz@r Oscart kap, mint legjobb film, hát akkor húzza le magát Hollywood és az Oscar Filmakadémia a klotyón!

 

Riddick, nem azért, de egy évvel ezelőtt páran ugyanezt mondták az Avatarról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És? (Nem igazán érdekel, hogy 1 éve mit mondtak az Avatarról... én ezt most mondom!) :)

 

Én sohasem spiláztam túl az Avatart. Mindig a helyén kezeltem.

 

De ez a film nálam kiveri a biztosítékot. (Social Network) /Már a Golden Globe is felháborító volt számomra!!/

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És? (Nem igazán érdekel, hogy 1 éve mit mondtak az Avatarról... én ezt most mondom!) :)

 

Én sohasem spiláztam túl az Avatart. Mindig a helyén kezeltem.

 

De ez a film nálam kiveri a biztosítékot. (Social Network) /Már a Golden Globe is felháborító volt számomra!!/

 

Csupán arra akartam felhívni a figyelmedet, hogy ugyanúgy viselkedsz, mint akik annak idején az Avatart fikázták, és akiket annyira utáltál (utáltunk). Ne süllyedj le erre a szintre.

 

Nálam az verte ki a biztosítékot, hogy a Tront nem jelölték sem a vizuális effektusok, sem a filmzenék kategóriájában. De eldöntöttem, hogy ezentúl magasról sz*rok az egészre.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csupán arra akartam felhívni a figyelmedet, hogy ugyanúgy viselkedsz, mint akik annak idején az Avatart fikázták, és akiket annyira utáltál (utáltunk). Ne süllyedj le erre a szintre.

 

Nálam az verte a biztosítékot, hogy a Tront nem jelölték sem a vizuális effektusok, sem a filmzenék kategóriájában. De eldöntöttem, hogy ezentúl magasról sz*rok az egészre.

 

Igazad van teljesen!

 

Tronnal kapcsolatban is egyetértek... és veled együtt értetlenkedek! :( .... csupán leírtam az imént, hogy mit érzek a témával kapcsolatban, de neked van igazad!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most komolyan.... én eddig "toleráns" voltam Hollywood-al a magam módján, de ha ez a sz@r Oscart kap, mint legjobb film, hát akkor húzza le magát Hollywood és az Oscar Filmakadémia a klotyón!

Sz*r? Láttad egyáltalán, vagy látatlanban tolod a fikát?

Azért ilyen Tront ne várjunk hogy jelöljenek. Abban viszont egyetértek hogy az effektek miatt kaphatott volna, mondjuk zenében mindegyik jelölt jobb szerintem.

 

 

Újra hozza a színvonalat a "szakma". :clap:

Viharsziget?

20 ft-ot nem ér az egész vacak rendezvény. :fuck2:

Tényleg sok értelme van azon siránkozni hogy kimaradt egy film, valaki mindig fel fog hozni egyet hogy miért nem ez, miért nem az. Nem elég az hogy tízet jelölhetnek legjobb filmnek idén (is)? Valaki mindig fog sírni hogy kimaradt a kedvence, nem lehet mindenkinek kedvezni.

Nincs semmi gond az Oscarral, nem esett a minősége, mindig is ilyen volt.

 

A jelölt filmek közül csak kettőt nem láttam, de amiket igen, azok zseniálisak és megérdemlik a jelölést. Ebben az évben kivételesen nagyon is egyetértek az Akadémia döntéseivel, kivétel hogy Nolant nem jelölték legjobb rendezőnek, meg a Viharszigetet szintén nem hanyagoltam volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tolok semmilyen fikát látatlanban! Igen, láttam a filmet, ennek tükrében mondom, amit mondok. Obi1 neked nem kell egyetértened velem, sőt senkinek sem kell. Elnézést, hogy ismét szólni mertem egyáltalán.

 

Én nem akarok bántani senkit sem a filmmel kapcsolatban kialakult véleményemmel. David Fincher-t is tisztelem és kedvelem, mint rendező! De ez enyhén szólva sem a legjobb filmje!

Sosem vártam, hogy egy TRON-t jelöljenek legjobb filmnek!! (Bár !!SZERINTEM!! - remélem kellőképpen ki lett emelve - még az is érdemesebb lett volna rá, mint a Soc. Network!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tolok semmilyen fikát látatlanban! Igen, láttam a filmet, ennek tükrében mondom, amit mondok. Obi1 neked nem kell egyetértened velem, sőt senkinek sem kell. Elnézést, hogy ismét szólni mertem.

 

Én nem akarok bántani senkit sem a filmmel kapcsolatban kialakult véleményemmel. David Fincher-t is tisztelem és kedvelem, mint rendező! De ez enyhén szólva sem a legjobb filmje!

Akkor elnézést.

De hadd ne neked kelljen beszélnem a filmek pusztán lesz*rozásáról, nem épp fair dolog. Ne alacsonyodj le ehhez.

 

A film meg szerintem baromi jó, ha nem is a legjobb idén. Sok mindenről szól, a facebook alapítása mondhatni csak mellékes. És ha díjazzák, akkor szerintem az inkább egy életműdíjnak felel meg, mert hát eléggé kihagyták Finchert eddig a díjosztásból.

A forgatókönyv meg zseniális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El van nézve.... sőt, javítottam azt a bizonyos jelzőt a lenti hozzászólásomban!!

Lehet, hogy még 1x meg kellene néznem a filmet, de nem hiszem, hogy bármi is változna a véleményemet illetően... de majd meglátjuk. :)

 

David Fincher meg nem téma... nem is vele van a bajom, amint ahogy azt már kifejtettem. Ő kapja csak meg, ami jár neki (és Golden Globe-on ha jól tudom meg is kapta), de ne haragudj, Nolan rendezése jobb volt (szerintem!!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2014 és 15 karácsonyán érkeznek az Avatar folytatások, jelentette ki Cameron. Jelenleg a forgatókönyvet írja. Aki túlélte az első részt, az visszatér. Tehát akkor Selfridge is? Én speciel remélem. Meg még kéne egy két karakteres emberi gonosz, katona tudós a folytatásra.

 

Legyen ismét egyensúly az élőszereplős és CGI részek között, azt szeretném.

Remélem nem kell sokat várni és jönnek a hirességek nyilatkozatai arról, hogy ez az új film lesz a világ közepe és átirja a filmtörténelmet meg ilyenek... egész nosztalgikus lenne :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem nem kell sokat várni és jönnek a hirességek nyilatkozatai arról, hogy ez az új film lesz a világ közepe és átirja a filmtörténelmet meg ilyenek... egész nosztalgikus lenne :D

Biztos megint nagy lesz majd az ömlengés. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem láttam a közösségi hálót de el nem tudom képzelni mi ez a hype körülötte. Azért mert a facebook alapítójáróél szól? És? Ilyen alapon minden cégalapítóról csinálhatnának filmet. Megnézem majd de látatlanban mondom hogy szerintem egy átlagos film a story alapján. 20 millió ilyen van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El van nézve.... sőt, javítottam azt a bizonyos jelzőt a lenti hozzászólásomban!!

Lehet, hogy még 1x meg kellene néznem a filmet, de nem hiszem, hogy bármi is változna a véleményemet illetően... de majd meglátjuk. :)

Nem az a sokszor nézős film. No nem mint ha ez a film hibája lenne, csak nem az a könnyed fajta.

Ami meg a rendezést illeti, Fincher amiatt bravúrozott, hogy egy olyan sztoriból ami a FB alapításáról szól, egy ilyen filmet tudott kihozni. Ha bárki más ült volna a rendezői székben, elég középszerű filmet kaptunk volna (de ehhez hozzátartozik Sorkin forgatókönyve is).

 

 

Én sem láttam a közösségi hálót de el nem tudom képzelni mi ez a hype körülötte. Azért mert a facebook alapítójáróél szól? És? Ilyen alapon minden cégalapítóról csinálhatnának filmet. Megnézem majd de látatlanban mondom hogy szerintem egy átlagos film a story alapján. 20 millió ilyen van.

Még egyszer mondom, nem a Facebookon van a lényeg.

Ami érdekes a sztoriban, hogy ezen keresztül tökéletesen ábrázol olyan témákat mint a barátság, a kapzsiság vagy a 21. század szelleme. Frappánsan, pörgősen, érdekesen.

 

http://www.origo.hu/filmklub/blog/kritika/20101018-ezerszer-jobb-mint-a-facebook-the-social-network-kritika.html

Ez a kritika sok okosságot mond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A félreértések elkerülése végett: nekem nem a Viharsziget volt a tavalyi év legjobbja, de mindenképpen egy erős film, aminek minimum ott lenne a helye a jelöltek között.

Az meg, hogy régebben mutatták be nem lehet indok. Persze, tudjuk a valódi indokot: $$$

 

Más.

Néhány megnézésre érdemes "fű alatti" film, amiket az utóbbi hetekben láttam:

 

Johanna nőpápa

Igényes történelmi film - a hitelessége persze nem feltétlen 100-as.

 

Temple Grandin

Hoppá! Claire Danes kiváló színészi alakítása egy autista nőként. Csak tv-bemutatóig jutott el. Semmivel sem gyengébb, mint A közösségi háló. Ez is kb. olyan egyszerű film.

 

A sivatag virága

Elég kemény téma (nők megcsonkítása), megtörtént eset általi bemutatása. Szépen egyensúlyoz a film a karrier és ennek a bestiális, primitív szertartás hatásának a bemutatása között.

 

Egyre távolabb

Ez is csak tv-bemutató ért meg. Koros házaspár női tagja Alzheimer-kórban szenved. Engem ez a téma kicsit személyesen is érint anyósom végett. Erős érzelmi dózisokat küld be a film.

 

Ennyi lelkizős film után azt hiszem kicsit ki kell engedni a gőzt. Holnap belekukkantok az Aliens bluray-be. :death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oscar téma: szerintem sokan hajlamosak elfelejteni, hogy az Oscart nem személyes ízlésekre szabva adják, illetve azt, hogy a személyes ízlésnek és a film tényleges minőségének semmi köze egymáshoz. Ha valami nem tetszik, az attól még lehet az évszázad filmje is.

Az meg külön jópofaság, hogy az Oscar is "már megint van rajta sapka" üzemmódban működik. Ha közönség kedvenc film kapja, az a baj, ha nem közönség kedvenc, akkor meg az a baj. :) Szegény Oscar: meg kell felelnie a személyes ízléseknek, meg kell felelnie a szakmai színvonalnak, és egyszerre kell közönség kedvenc és nem közönség kedvencnek lenni. Hát csoda, hogy mindenki utálja? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.