Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Tropa de Elite 2

 

Iszonyú jó film volt. Ezek a zsaruk nem tökölnek ha korruptak, ha nem. Milyen elképesztő korrupció mehet Rioban ha csak a fele igaz amit a filmben látunk. Az elején meg nagyon helyesen viselkedett André a börtönben. Túszt ejtett a csávó? Igen. Hát akkor? Ott is megjelent a szélsőséges liberalizmus, hogy a bűnözőknek jogaik vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam, hogy neked is bejön és ugyanaz jutott neked is az eszedbe a börtönös libsi alakról mint nekem. :D Azért az a favelás tisztogatás megint marha pöpecül nézett ki :)

 

 

Nagyon profin megcsinálták. Nem is kell hozzá Hollywood. Tök jó lenne ebből egy sorozat. Azt meg sosem fogom megérteni hogy egy ilyen sőpredéket minek kell védeni? Elötte miket csinált már? Megszabaditották tőle a társadalmat. Az milyen volt már mikor az étteremben ünnepelték az ezredest az emberek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdvözlök mindenkit a témában.

 

Azért nyitottam, mert van egy bizonyos név, ami elég furcsa számomra. Amikor először hallottam róla, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, de mikor már többször hallottam, akkor már fel keltette a figyelmemet. Nagyon sok helyen kerestem a válasz után, de eddig sajnos nem találtam semmit, remélem, hogy itt végre megtalálom.

 

Ez a név a Wayland. Először az Alien című filmekben hallottam, az ottani magyarázat szerint egy hatalmas cég, ami mindent irányít. Utána az Alien vs. Predator című filmekben hallottam, az ottani szerepe megegyezik a az előbbi filmben leírtakkal. El is fogadtam annak aminek magyarázták, óriás vállalat. De ezek után válik érdekesség a dolog, még egész kicsi voltam mikor láttam videón a Csillagok Háborúja részeit, ezért elhatároztam, hogy megszerzem és újra megnézem. (nem fűztem hozzá nagy reményeket, mert régebben nem kedveltem az SW-t, de most már nem tudom miért, de megszerettem) Hát mit ad Isten az egyik részében hallom a Wayland nevet, neten utána is nézek, és ugyan az a név, ami az Alien filmekben is szerepel, legalább is ugyan úgy írják. Ez már azért felkeltette a figyelmem, persze olyan " Na ez, hogy lehet? " szinten. De miután megnéztem a Halálfutam 2. részét és abban is szerepel ez a név, hát ott teljesen rá kattantam. Nem tudom, hogy mi az össze függés, vagy egyáltalán van e. Az is lehet, hogy semmi közük egymáshoz, de akkor miért egyforma a név írása? Az is lehet, hogy egy nagyon is egyszerű a magyarázat, csak én nem értem. Abszolút nem tudom, hogy mi lehet!

 

Remélem ti okosabbak vagytok és tudjátok a választ erre a furcsaságra.

 

Előre is kosss a válaszokat!

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Had legyek én az első, aki felveti, hogy ezért nem kellett volna indítani egy új topicot, elég lett volna a filmek, vagy egyéb fontosba megkérdezni. (Nem bunkóságból, csak úgy mondom.) Amúgy én nem hallottam, hogy bármi közük, vagy jelentősége lenne a kettőnek, Alien SW, egymáshoz. Szóval szerintem véletlenül, de vannak itt okosabbak a témában, Dzséjt, aki talán tud pontosítani. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis írás a Forráskódról, melyet a múlt héten láttam (ha valakit esetleg érdekel):

http://index.hu/kultur/cinematrix/kritika/2011/04/25/a_forraskodban_nyolc_perc_az_elet/

Nagyon érdekes film lehet, jó ez az írás valóban. :) Betervezem mozizásra.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halálfutam 2

 

Nem volt annyira "menő" mint az első rész, de ettől függetlenül egyszeri zúzdamozinak elment, nagyjából igyekeztek a megismert karaktereket behozni ebben a folytatás-előzményfilmbe. Főnököt viszont hiányoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdvözlök mindenkit a témában.

 

Azért nyitottam, mert van egy bizonyos név, ami elég furcsa számomra. Amikor először hallottam róla, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, de mikor már többször hallottam, akkor már fel keltette a figyelmemet. Nagyon sok helyen kerestem a válasz után, de eddig sajnos nem találtam semmit, remélem, hogy itt végre megtalálom.

 

Ez a név a Wayland. Először az Alien című filmekben hallottam, az ottani magyarázat szerint egy hatalmas cég, ami mindent irányít. Utána az Alien vs. Predator című filmekben hallottam, az ottani szerepe megegyezik a az előbbi filmben leírtakkal. El is fogadtam annak aminek magyarázták, óriás vállalat. De ezek után válik érdekesség a dolog, még egész kicsi voltam mikor láttam videón a Csillagok Háborúja részeit, ezért elhatároztam, hogy megszerzem és újra megnézem. (nem fűztem hozzá nagy reményeket, mert régebben nem kedveltem az SW-t, de most már nem tudom miért, de megszerettem) Hát mit ad Isten az egyik részében hallom a Wayland nevet, neten utána is nézek, és ugyan az a név, ami az Alien filmekben is szerepel, legalább is ugyan úgy írják. Ez már azért felkeltette a figyelmem, persze olyan " Na ez, hogy lehet? " szinten. De miután megnéztem a Halálfutam 2. részét és abban is szerepel ez a név, hát ott teljesen rá kattantam. Nem tudom, hogy mi az össze függés, vagy egyáltalán van e. Az is lehet, hogy semmi közük egymáshoz, de akkor miért egyforma a név írása? Az is lehet, hogy egy nagyon is egyszerű a magyarázat, csak én nem értem. Abszolút nem tudom, hogy mi lehet!

 

Remélem ti okosabbak vagytok és tudjátok a választ erre a furcsaságra.

 

Előre is kosss a válaszokat!

Véletlen egybeesés. :D

Na jó, nem lennék Dzséjt, ha két szóban és egy vigyorexxel lerendezném. Először is, a Társaság nevének helyes írása Weyland, nem Wayland. A Weyland (és alakjai) létező név. Anno Ridley Scott az Alienben szereplő vállalatot, azaz a Weylan-Yutanit (az Alienben még nincs d betű a Weylandban) a szomszédjairól, azaz Weylandról és Yutaniról nevezte el, mert egyiket sem csípte. Később az Aliensben módosult Weyland-Yutanira, azaz bekerült a d (azt nem tudni, hogy az Alienben miért Weylan-Yutani, mert az ürgét Weylandnak hívták, a forg. könyvben is az szerepel, bár feltételezés szerint rosszul készült el a sörös dobozokra nyomtatott logo - az Alienben ugyanis csak azon látható). Amúgy a teljes neve Weyland-Yutani (Space) Corporation, magyarul Weyland-Yutani Társaság.

Később, mikor elkövették az Alien vs Predator című rettenetet, abban a Weyland Industries, azaz a Weyland Iparvállalat szerepel, a cégvezetője és alapítója pedig Charles Bishop Weyland. Az Aliens vs Predator - Requiemben pedig látható Mrs. Yutani, aki a Yutani nevű cég igazgatója. A két vállalatból született a 2000-es évek végén a Társaság. Elvben, mert ha nem muszáj, inkább ne soroljuk az AVP érát az Alien érába. :)

Ami a más filmekben történő megjelenéseit illeti, valószínűleg azok alkotói is a létező angolszász(?) Weyland/Weylan/Wayland névből eredeztették.

Amúgy, hol hallottál te Star Wars filmben Weyland nevet? Nekem most csak egy ugrik be, de az egy bolygó és Wayland a neve, de az nem szerepel egyik mozifilmben sem, csak könyvekben és képregényekben.

 

Meg se szólalok, hagyom Dzséjtet kibontakozni. :D Sz*r lehet tíz oldalt leírni úgy neki, hogy közben más két szóban megmondja, hogy csupán véletlen egybeesés :D

Szeretek írni, ujjgyakorlatnak sem rossz, formában tart, plusz ilyenkor legalább még egy kommenttel többet nyomhatok, mikor lecseszlek. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsivel később magam is láttam, hogy hibásan írtam a nevet. Hát nekem annak a bolygónak épp elég volta a neve, hogy elindítsa bennem ezen furcsa lavinát. Mielőtt megkaptam tőled a választ, (amit nagyon szépen kosss) már kezdtem azt gondolni, hogy egy emberke valamikor réges-régen meg alapított egy ilyen céget, és az kapcsolódik minden filmhez. :D Jajj, de idióta elmélet. Viszont ha ennél az idióta elméletnél maradok, akkor a Star Wars-ban vannak Predatorok és Alienek??? :hmm::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sorsügynökség

Hm... Igen érdekes film. Nagyon hasonlít a pillangó-effektusra, hisz bármit teszünk, annak kihatása van.

Ilyenek a Sorsügynökök is. Elgondolkodtató film, köszi Balázs, hogy szóltál róla :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ha ennél az idióta elméletnél maradok, akkor a Star Wars-ban vannak Predatorok és Alienek??? :hmm::D

Persze, hogy vannak! Egy rahedli ragadozó és idegen mászkál a Star Wars filmekben. Összességében majdnem több, mint növényevő és ember. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De valami leírás, hogy miről is szól? Vagy ezen dolgokat mindenki nézze meg magának és döntse el, hogy tetszik e neki?

Remélem ennyi elég :D :

 

Immortals

Hosszú idővel azután, hogy az istenek megnyerték legendás harcukat a titánok ellen, egy újabb gonosz veszélyezteti a világot. A hatalomtól megrészegülve Hyperion király (Mickey Rourke) háborút kezdeményez az emberiség ellen. Vérszomjas hadsereget toboroz saját hazája eltorzult katonáiból és felperzseli egész Görögországot, miközben Epirusz Íját, az Árész hadisten által kovácsolt legendás fegyvert keresi.

 

Aki birtokolja ezt az íjat, képes lesz általa szabadon ereszteni a nagy titánokat, akiket Zeusz főisten a háború végeztével a Tartaroszba zárt, és akik azóta bosszúra szomjaznak. Hyperion kezében ez a fegyver pusztulást hozna az egész emberiségre és képes lenne elpusztítani az isteneket is. Az isteneket azonban ősi törvény köti, miszerint nem avatkozhatnak az emberek konfliktusaiba, ezért nem tehetnek semmit Hyperion mesterkedése ellen. Egyetlen reményük egy fiatal parasztember, Thészeusz (Henry Cavill), a későbbi görög hős.

 

Thészeusz – Zeusz pártfogoltjaként – elindul, hogy megállítsa Hyperiont és félelmetes hadseregét. Küldetésében segítségére lesz többek között a látnok papnő, Phaedra (Freida Pinto) és a ravasz rabszolga, Stavros (Stephen Dorff) is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.