Ugrás a kommentre

Csillagászat, kozmológia, űrkutatás


Ajánlott hozzászólás

Hozzászólás ideje:

Érdekes, a legutóbb még erről azt hallottam, hogy agy kolónia létrehozásához megfelelő méretű csillaghajó eljuttatása egy olyan bolygóra, mely teljességgel megfelel az emberi faj igényeinek és életfeltételeinek, - erről csak annyit hallottan, hogy minimum 50 fényéves körzetben kell lennie egynek, máskülömben még így is esélytelen az egész - ahhoz legalább a mi Napunk energiájának harmincszorosára lenne szükség. Kevésszer monok ilyet, de most nagyon remélem, hogy nincs igazam.

Persze ez egyik esetben sem ami életünkben lesz, de a remény hal meg utoljára. :)

Hozzászólás ideje:

A tudomány természetéből következik, hogy nincsenek kőbe vésett igazságai. Ami egyik nap még lehetetlennek tűnik az lehet pár év múlva már simán megvalósítható. Ebből persze nem következik, hogy ez a tudós csapat biztosan megoldja, hogy a fénynél gyorsabban lehessen utazni, de meglepő lenne ha előbb-utóbb valakinek nem sikerülne. Hogy mennyire nehéz jósolni azt ez a pár idézet is mutatja:

 

"A levegőnél nehezebb tárgyak sohasem fognak repülni" - Lord Kelvin, 1885

 

"Az emberiség sohasem fogja megismerni a csillagok kémiai összetételét" - Auguste Comte, 1835

 

"Jó terv csak egy dologról feledkeztek meg: a gőzmotor működéséhez szilárd talapzat kell" - a brit tudományos akadémia elnöke arról, hogy miért nem lehet megvalósítani a gőzhajót

 

"A számítástechnika elérte fejlődésének határait" - Neumann János, 1949

 

"A fájdalom a sebészeti beavatkozás örökös velejárója lesz" - a párizsi egyetem orvostudományi karának professzora, 7 évvel az éter "feltalálása előtt".

 

"A gőzhajó sohasem lesz képes áthajózni az Atlanti-óceánt, mert több szénre volna hozzá szüksége, mint amennyi elbír" - Dionysius Lardner, a London University természettudományi professzora.

 

Számtalan ilyen van ami mind azt bizonyitja: a tudományban soha se mond azt hogy soha :)

Hozzászólás ideje:

Sürgősen elő kell szedni valahonnan egy Zefram Cochrane nevű csókát.

Bezony :D

Az külön meglepetés lenne, ha az ugrásra épp 2063-ban kerülne sor, bár a megfelelő haladás mellett néhány Star Trekes a NASA-nál akár még így is keverheti a lapokat, persze ez már csak találgatás.

 

A tudomány természetéből következik, hogy nincsenek kőbe vésett igazságai. Ami egyik nap még lehetetlennek tűnik az lehet pár év múlva már simán megvalósítható. Ebből persze nem következik, hogy ez a tudós csapat biztosan megoldja, hogy a fénynél gyorsabban lehessen utazni, de meglepő lenne ha előbb-utóbb valakinek nem sikerülne. Hogy mennyire nehéz jósolni azt ez a pár idézet is mutatja:

Ez igaz, vannak áttörédek, de nem ilyen gyorsan, ezért is lepett meg. Természetesen ettől még lehetséges, hogy egyszer csak felbukkanjon az új Einstein - ha tényleg véghez viszi az illető, biztosan így emlegetik majd - és hirtelen lehetővé válljon a lehetetlen, ezt nem vitatom, elvégre történtek már "csodák" a tudomány terén. Szóval reménykedjünk, tán egy ember egyszer ténylegesen megfordulhat a Tatooine környékén. :D

  • 4 hónappal később...
Hozzászólás ideje: (szerkesztve)

Ha elneveznek rólam ott egy krátert vagy egy hegycsúcsot, én is megyek. :)

 

"A szüleim is szeretnék, hogy eljussak a Marsra. Szerintük nem is kellene visszajönnöm" Na ez tetszett :lol:

Szerkesztve: - Nute Gunray
  • 2 héttel később...
Hozzászólás ideje: (szerkesztve)

Meteorzápor hullott Oroszország területére helyi idő szerint péntek hajnalban, több sérült is van. :para:

A hírügynökségek elkezdtek aggódni, mivel többen összefüggésbe hozzták a jelenséget a 2012 DA14 jelű, körülbelül 50 méteres kisbolygóval, ami magyar idő szerint péntek este fogja 27 ezer kilométerre megközelíteni a Földet – azaz közelebb lesz, mint több műholdunk. :para:

 

Iszonyat para lehetett ez, a hanghatások nagyon durvák

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=7c-0iwBEswE

Szerkesztve: - JakeSully
Hozzászólás ideje:

Tetszett ez Mars-utazós cikk, ha vissza is lehetne jönni és lenne rá lehetőségem akkor kipróbálnám. Egyébként, ha a Marsról is lehetne netezni, akkor onnan is fel lehetne jönni a fórumra, még ha kicsit lassan is, de az milyen unikumnak számítana :)

Hozzászólás ideje:

Mars-utazás bejelentésére készülnek

 

Valószínűleg a Marsra készül az első űrturista, Dennis Tito. Az Inspiration Mars Foundation szervezet vezetője jövő héten jelenti be a részleteket.

 

A magánfinanszírozású, nonprofit szervezet február 27-én jelenti be az 501 naposra tervezett Mars-utazás részleteit. A Space.com információi szerint az űrhajó 2018 januárjában indulna.

http://www.origo.hu/tudomany/vilagur/20130222-dennis-tito-inspiration-mars-foundation-marsutazas-bejelentesere-keszulnek.html

  • 3 héttel később...
Hozzászólás ideje:

A Nasa szerint lehetett élet a Marson

A Curiosity leszállóhelyén, a Gale-kráter aljzatán elvégzett kőzetfúrás eredményei szerint ez a terület alkalmas volt arra a régmúltban, hogy bakteriális életet hordozzon. Ezt a vizsgált kőzetben talált anyagok bizonyítják. Azt egyelőre nem tudni, hogy valóban volt-e élet a Gale-kráter területén.

http://www.origo.hu/tudomany/vilagur/20130312-curiosity-kozetfuras-a-nasa-szerint-alkalmas-volt-az-eletre-a.html

Hozzászólás ideje:

Kisbolygót vontat a Föld mellé a NASA

http://www.origo.hu/tudomany/vilagur/20130408-kisbolygot-vontat-a-fold-melle-a-nasa.html

 

Érdekes, mivel az évszázad üzlete lehet a kisbolygóbányászat. Egy jóval nagyobb, egy kilométer átmérőjű, fémekben gazdag kisbolygó közel 30 millió tonna nikkelt, 1,5 millió tonna kobaltot és 7600 tonna platinát tartalmazhat. Mai földi árakon ezek együttes értéke néhány százmilliárd dollár körül van.

  • 2 héttel később...
Hozzászólás ideje:

Példátlan kutatás indult az idegenek nyomai után

http://www.origo.hu/tudomany/vilagur/20130415-foldonkivuli-targyak-nyomaban.html

Kutatók bolygó méretű erőműveket keresnek, a csillagokat körülvevő gyűrűket vagy gömböket. Naprendszer kiterjedésű számítógépeket vagy akkora szerkezeteket, amelyek egy egész galaxist képesek elhalványítani.

  • 4 héttel később...
Hozzászólás ideje:

Nagy büszkeség számomra, hogy a világ legjobb fej űrhajósának magyar rokonai vannak, ugyanis a fiának a felesége magyar.

Chris Hadfield videóit élvezet nézni, egyik jobb mint a másik.

Most pl megalkotta a világ első zenei összeállítását a világűrben. :P

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.